Притеснявам се! Имам нужда от съвет :)

  • 9 885
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Като състудетка на мами родили на твоята възраст и приятелка на момиче родило съвсем скоро като теб, мога да ти кажа, че хората винаги се радват на такива новини.

Определящо е дали сте заедно и да ли го искате. При одобрен зет, нещата са още по-леки. Може да има леки сътресения, но радостта ще е повече, другото са подробности на битово ниво, за които начини много. Успех и поздравления за бременността и зрелостта!

# 16
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
ще се справите

# 17
  • Мнения: 12 665
Просто го съобщи като хубава новина, каквато и е Simple Smile Аз бих се зарадвала. Напоследък има толкова двойки с проблеми, които чакат детенце... Едно бебе не е пречка за нищо Simple Smile

Не разбирам какво общо имат двойките с проблеми. Като да кажеш на детето, което не иска да си изяде манджата   - а пък колко деца в Африка гладуват.
Авторката, имаш голям проблем - на 21 да те е страх да съобщиш за бременност на родителите си. Като прочетох заглавието, реших, че си на 15-17. 

# 18
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Щом държите един на друг, не се колебайте каква да бъде следващата ви стъпка. Да, странно е, когато всичките ти приятелки са на друга вълна, а ти се оказваш с бебе на ръце; трудно е, когато трябва да плануваш живота си и знаеш, че носиш отговорност за още един. Но пък няма рецепта за правилен и грешен път. Важното, че се обичате!
Нашата семейна история е общо взето същата. Simple Smile Не отлагай съобщаването на тази вест!

# 19
  • Мнения: 112
не съм студентка,но мога да то кажа как стана при нас-първо на майка ми и сестра ми казахме.реакцията беше повече от ревлива особенно сестра ми(в хубавия смисъл),майка и тя проля някой ред сълзи,защото никой не го очакваше,а и аз не съм им казвала,че плануваме бебо.при баща ми беше по-спокойно даже(учудващо за мен),той се засмя и само каза-време беше.аз не съм мн по-голяма от теб,но сме заедно с таткото вече 7г.Затова моя съвет е кажи първо на майка си,така мисля,че ще ти е по-леко за баща ти.

# 20
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
не съм студентка,но мога да то кажа как стана при нас-първо на майка ми и сестра ми казахме.реакцията беше повече от ревлива особенно сестра ми(в хубавия смисъл),майка и тя проля някой ред сълзи,защото никой не го очакваше,а и аз не съм им казвала,че плануваме бебо.при баща ми беше по-спокойно даже(учудващо за мен),той се засмя и само каза-време беше.аз не съм мн по-голяма от теб,но сме заедно с таткото вече 7г.Затова моя съвет е кажи първо на майка си,така мисля,че ще ти е по-леко за баща ти.
А най-добре е преди да каже на родителите си, първо да съобщи на таткото.
Защото е сложила тигана, но рибата липсва.
И след като решат двамата какво да правят и как да го направят, тогава да започнат да съобщават на роднините си.

# 21
  • Мнения: 712
Честито! Едно бебе винаги е повод за радост Simple Smile
Първо говори с приятеля си, както са ти казали другите. Няма значение в кой момент ще го направиш. Аз се чудих цял ден как да кажа на моят, че съм бременна. Какви ли не сценарии ми минаха през главата, а накрая, докато вечеряхме изтърсих "Закъснява ми и си направих тест тази сутрин. Положителен е, но си направих и кръвен за всеки случай. Утре ще излязат разултатите." Ние сме по-големички, живеем заедно и бебчето е планирано, но беше възможно най-идиотския начин да му кажа. Така се бях ошашкала ooooh! Crazy Той ме погледна изумено и каза "И кога смяташе да ми кажеш?!" А аз Shocked "Ама това е от днес!!!" Беше много тъпа ситуация, ама сега ми е смешно Mr. Green
Отплеснах се. Съжалявам. Simple Smile Когато таткото знае и сте се разбрали как ще действате е време за бъдещите баби и дядовци. Нашите родители в първият момент бяха в шок, но се зарадваха много на новината. В крайна сметка ще си имат внуче.
След като се обичате, искате да сте заедно и да създадете семейство това бебче просто е следващата стъпка. Може би е подранило малко, но в никакъв случай няма да е проблем. Дори напротив - ще е само радост!

# 22
  • Мнения: 960
Здравейте!
Имам "малко проблемче" . Бременна съм! До тук добре... Обаче:
На 21 години съм и имам сериозна връзка от година и 3 месеца. Обичаме се и всичко е наред, но това не е планувано... И двамата сме студенти в 3ти курс, не живеем заедно и всичко е нормално, но това се случи непредвидено, говорели сме за бъдещето, имаме намерение да сме заедно да създадем семейство, но не сега, а след 3-4 години, когато сме завършили, както е редно. Не знам как да съобщя на родителитв си! Аз съм момиченцето на тати... Притеснявам се от реакцията им! Моля, дайте ми някакъв съвет ... Как да поднеса новината по възможно най- лекия начин? newsm78 Предварително ви благодаря за съветите!

Мила такова нещо като проблем не може да бъде бебето ,в момента и аз съм бремена като ни я го искахме но мислехме че няма да стане ,при нас случая е др татко до скоро беше съкратен и не работеше .Аз съм на 25 като ни я правихме уж опити от 1 година и нищо .Тепърва ММ почна работа ,аз съм в 19 седмица а миналата седмица се наложи да влезе в болница ,като е на 7 дена в новата фирма ,но какво да се прави никой не го пита това .Нашите родители знаят от самото начало ни я сме  женени .И за нас е нормално и това се очакваше .Моята мисъл е че дори и да си студентка,  ай ти си 3 курс спокойно може да си изкараш до края и да си бремена .И родителите ти ще разберат все пак ви обичат въобще не си в тежко положение просто те страх да не ги разочароваш ,но това няма как да стане те са ти родители и винаги ще са до теб какво то решите.Дано да си ме разбрала  лек ден от мен и леко бременеене

# 23
  • Мнения: 2 465
Просто го съобщи като хубава новина, каквато и е Simple Smile Аз бих се зарадвала. Напоследък има толкова двойки с проблеми, които чакат детенце... Едно бебе не е пречка за нищо Simple Smile

Не разбирам какво общо имат двойките с проблеми. Като да кажеш на детето, което не иска да си изяде манджата   - а пък колко деца в Африка гладуват.
Авторката, имаш голям проблем - на 21 да те е страх да съобщиш за бременност на родителите си. Като прочетох заглавието, реших, че си на 15-17. 

Общото с двойките с проблеми е, че много често проблемите са следствие на ранни аборти, които в последствие правят забременяването трудно, ако не невъзможно. Познавам не една и две такива жени.

# 24
  • Мнения: 179
Ехее, Tinkerbell93, въобще какво се колебаеш? Щом вашите го познават и харесват, значи нямаш никакъв проблем. Важното е вие да го искате! Simple Smile
Казвай на бъдещия баща и  Whistling
Лека бременност!  Hug

# 25
  • Мнения: 112
Мила такова нещо като проблем не може да бъде бебето ,в момента и аз съм бремена като ни я го искахме но мислехме че няма да стане ,при нас случая е др татко до скоро беше съкратен и не работеше .Аз съм на 25 като ни я правихме уж опити от 1 година и нищо .Тепърва ММ почна работа ,аз съм в 19 седмица а миналата седмица се наложи да влезе в болница ,като е на 7 дена в новата фирма ,но какво да се прави никой не го пита това .Нашите родители знаят от самото начало ни я сме  женени .И за нас е нормално и това се очакваше .Моята мисъл е че дори и да си студентка,  ай ти си 3 курс спокойно може да си изкараш до края и да си бремена .И родителите ти ще разберат все пак ви обичат въобще не си в тежко положение просто те страх да не ги разочароваш ,но това няма как да стане те са ти родители и винаги ще са до теб какво то решите.Дано да си ме разбрала  лек ден от мен и леко бременеене
[/quote]
аз съм на същото мнение,няма идеален момент,в който да се появи бебо.

# 26
  • София
  • Мнения: 544
Tinkerbell93 първо да попитам - ти сигурна ли си че си бременна ?
Тест ?
Преглед при лекар ?

Ако всичко е на лице купи едни бебешки чорапки и ги подари довечера на таткото и това е - проблем нямаш   Hug Hug

# 27
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Успех ти желая да знаеш ,че бебето ще е най хубавото нещо в живота ти, понякога просто трбва да стане .
А вся пак всяка двойка правеща секс без предпазни мерки ..знае ,че бебто ще дойде скоро или не ,

# 28
  • Мнения: 6 904
Аз родих на 21, нашите родители се радваха. Е, беше им неочаквано предполагам, но пък при нас не стана случайно. Учех редовно тогава, изкарах си нормално до края, само държавния го отложих малко.

# 29
  • Мнения: 303
Помисли дали ти е време да ставаш майка готова ли си ,а приятелят ти готов ли е да се грижи за теб и бебето .Аз съм на 22 забременях на 21 с мм се запознах ме когато бях на 20 бързо станаха нещата при нас като се запознахме и след 1 месец заживяхме заедно . Студентка съм редовно трудно е гледаме малката сами издържаме се сами на квартира сме  ,но виждаш много семейства са започнали така и са се справили .  Hug

Общи условия

Активация на акаунт