Чудна Коледа се очертава с АПРИЛЧЕ в корем на мама - тема 8

  • 24 867
  • 729
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2
Здравейте момичета,
зная,че въпроса ми не е много по темата, но съм нова тук,а в момента съм в паника и не мога да открия сходно заглавие.

Бременна съм в 12 г.с.  От повече от 2 седмици ме мъчи гърлото. Взех Осцилококцинум, след 3тия ден ДЖи Пи-то ми каза да започна Инфлуцид. пооправих се, после ми се поду лимфен възел в ляво и го продължих,по същото време пак от ляво ми излезе стресница.
Днес вече имах гноен полип на лявата сливица(без температура).Отидох на УНГ и той ми каза,че това е кистичка и я отстрани,като преди това я напръска с Ледокаин.
Изписа ми Хомеожен  4X на ден и гаргара с тетра.  До вечерта ми се появи гной на същата сливица,точно под раната от интервенцията, а също така започва да се формира малко и от дясно. Не смея да правя гаргара със сода, заради прясната рана.И ушите ме болят. Много съм притеснена. Обадих се на лекаря УНГ и той ми каза,че ако имало нещо освен тази точица той е щял да го види. Но има! И се увеличава. Не зная какво да правя. Утре е събота ,после идват празници. Не ми се иска да вземам антибиотик, това ми е първа бременност и не искам да направя нещо грешно. Много искам да се роди бебчето,днес го видях на ехографа как скача.
Моля пишете ми нещо,което е подходящо за ранна бременност!
Благодаря ви!

# 691
  • София
  • Мнения: 5 884
Елица , благодаря! Wink
Вашата кой модел е?
jane slalom pro, но тя е стар модел, май не се произвежда вече.

# 692
  • Варна
  • Мнения: 107
elenita123, аз правих гаргара с вода с морска сол и ми подейства добре, но в твоя случай не знам дали е подходящо.

# 693
  • Мнения: 487
elenita123 никой не може да ти даде правилен отговор във форумите.Няма нищо лошо в това да пиеш антибиотик,но той трябва да е предписан от лекар,Не може в това състояние да чакаш.Така мисля аз поне.Лекарите,които си избрала да те гледат не може да са толкова безотговорни.Отиди още днес при друг.Така мисля аз.
Добро утро на всички коремчета и приятен и слънчев уикенд.

# 694
  • Мнения: 304
ако си от София,отиди на спешен кабинет в ИСУЛ.там са най-добрите унг и имат дежурни кабинети и през почивните дни.мога да те посъветвам и да си вземеш БИОЗИН МАМА.той няма да те излекува,но е имуностимулатор и е много добър.много от момичетата тук го взимаме от месеци по препоръка на лекарите.не е лошо да го пиеш,ще подпомогне лечението,което ти назначат.на мен ми го предписаха,точно заради херпес в началото на бременността,лекарката каза,че ми паднал имунитета.стискаме палци да се оправиш бързичко.не се притеснявай от антибиотика,има такива,които не са опасни при бременност.по-лошо е да не лекуваш,може да си докараш усложнения.

# 695
  • София
  • Мнения: 11 779
От 12та седмица плацентата поема функция и антибиотици могат да се поемат. Ние тук сме некомпетентни, все пак не сме учили 10  години. Слушай докторите и започни антибиотик възможно най бързо.тиквичката е права за Биозина, златно лекарство е! Успех!

С ММ решихме стаята ще се обзавежда от Икеа, цялото обзавеждане излиза само колкото леглото от Арбор.Прецених че няма смисъл от скъпо легълце, с хубава играчка, шарено спално бельо и прекрасно бебче кому е нужно скъпо легълце? Simple Smile

# 696
  • софия
  • Мнения: 2 919
Mace, от днес ли сме в 7 месец? newsm78

# 697
  • Мнения: 606
И АГ-то ми уби надеждите с реплика от сорта: ти не си врабче, не очаквай да родиш такова hahaha.

Честито за хубавите резултати!  Party Моето АГ пък ми каза това че аз съм слонче не било фактор и бебо да се роди като такова! И аз тая надежди за бебе около 3500гр  Blush, колкото съм родена аз и брат ми и ММ май и той някъде там.

може ли да ми дадете мнение за матрак дунапрен с кокос хубави ли са

Едни познати използваха преди време и от тях знам че след извесна употреба кокоса почва да "избива" като пясък на повърхността на матрака.



# 698
  • Мнения: 304
МАЦЕ,какво ще вземете от ИКЕА?и на какви цени?аз вече с тия покупки ,от всичко по две,направо се ошашавих ooooh!ми то всичко хубаво е скъпо,пък ние не ги копаем парите в градинката зад блока!до ИКЕА не сме ходили,решили сме след празниците да се организираме с по-големите покупки,та приемам идеи за изгодни предложения.

# 699
  • Мнения: 234
О, и ние се каним да идем до Икеа. Дано си харесаме нещо, защото имаме ваучер за пазаруване от там и ще спестим малко пари Simple Smile
За лекарствата - наистина трябва лекар да каже.
amy_lee - на мен пък АГ-то ми каза, че и гладна да стоя то пак ще си расте и независимо колко ям щяло да си взима колкото и каквото иска. Много ми е странно това. Е, естествено ми каза много да внимавам по празниците, но това е заради моите килограми, поне май така ми се стори.
А някой ходил ли е на лексцията вчера в мола на Стамболийски или бъркам деня? Аз много искам да ходя на лекциите, но няма как в работно време като са.
За количките Jene - тези които сте ги ползвали доволни ли сте от тях? Аз знам, че има модели във Вис Виталис и днес ще ида да ги видя. Иначе ние за сега сме си харесали Mutsy но ми се иска да го намеря някъде поне на намаление, че иначе са си бая скъпи Simple Smile

# 700
  • София
  • Мнения: 11 779
Mace, от днес ли сме в 7 месец? newsm78

Ау не чак на 3 януари май, рано е още Simple Smile

Тиквичке, отвори сайта им, ще вземем
http://m.ikea.bg/childrens-ikea/baby/Cots/4628/5759/  125 лева, имат и матрачета на добри цени
http://m.ikea.bg/childrens-ikea/baby/Changing-tables-and-nursing/48897/53302/  185 лева маха се след това повивалника Simple Smile
Търся сега и бял скрин за дрешките и люлеещ стол Поанг ако остане бюджет

# 701
  • Мнения: 664
amy_lee - на мен пък АГ-то ми каза, че и гладна да стоя то пак ще си расте и независимо колко ям щяло да си взима колкото и каквото иска. Много ми е странно това. Е, естествено ми каза много да внимавам по празниците, но това е заради моите килограми, поне май така ми се стори.
Така е! Бебето се храни основно от запасите на майката. И затова не е вярно, че трябва да се яде за двама.  Peace Whistling
Mace, от днес ли сме в 7 месец? newsm78
От 27 седмица. Или от датата на термина ... На мен този път и двете неща ми съвпадат и от 1-ви януари съм в седмия. Peace

# 702
  • софия
  • Мнения: 2 919
27 реална или гестационна?

# 703
  • София
  • Мнения: 11 779
27 реална или гестационна?
Винаги е гестационна Wink , гестационните седмици са много по важни отколкото в кой месец си, едно е бебе да се роди в  36 гс друго е след 38 гс а и двете се водят 9 месец

# 704
  • софия
  • Мнения: 2 919
Аз от 27.12 съм 27  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт