Чудна Коледа се очертава с АПРИЛЧЕ в корем на мама - тема 8

  • 24 899
  • 729
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 304
и ние сме решили да не съобщаваме предварително имената.никой не ни и пита,де!родата е много толерантна като цяло и сакън някой да не се натрапи с нещо.аз си знам,че много ще се зарадват и развълнуват от избора ни.но ще разберат в деня на раждането!

# 76
  • Мнения: 295
С имената засега решихме въпроса така - тъй като баткото е кръстен на свекървата - Явор, то вторият синковец смятаме да е кръстен на баща ми. Малко не ми се нравят имената с тази буква - Й и като че ли най-добрият вариант е както си е името на баща ми - Йордан. Противно на изложеното по - горе, в случая аз харесвам повече умалителния и краткия вариант - Данчо, както повечето хора казват така или иначе на Йордановците, а може и друг кратък вариант да се измисли - примерно Дани и др. Принципно бих могла да мисля и за друго име, което да не носи първата буква на никой от бабите и дядовците, но тъй като майка ми и баща ми няма най-вероятно да имат други внуци, някак си сърце не ми дава да няма на нито единия от тях буквичката поне. А те двамата ми помгат страшно много с Явор, а надявам се да са живи и здрави и да ми помагат с новия член на семейството.
 По въпроса с алкохола - пийвам понякога биричка - по една чаша, а с предната ми бременност - изобщо не пиех, то и кафе тогава не пиех. Явно втория път човек е по - спокоен и освободен.

# 77
  • Мнения: 182
Момичетааа, излязоха ми резултатите, опасенията ми са отхвърлени, толкова съм щастлива, че щях да се разплача! Вие сте първите, които го разбират, че половинката не вдига телефона. Бях почти убедена, че имам гестационен диабет, защото момата върви много голяма, ама много голяма! Явно ще си имаме баскетболистка! И това при мама метър и петдесет, не знам как ще я раждам, пу-пу!

Giada, супееееееееер!  Hug

# 78
  • Мнения: 664
"Еми ей на разхождам си Буквата  hahaha Joy Joy
И свекърва ми така вика за сина ми /"буквичката ти"/, въпреки че е цялото име на свекъра ...  ooooh! Така, че общо взето няма оправия ...  hahaha Сега имам два варианта и ще кажа на ММ да избере, че аз вече не мога да си блъскам главата.  Peace
Лина, аз този път направих грешката да кажа на майка ми като си мислех, че е широко скроена ...  ooooh!
Гиада, браво!  Hug
Кирил - Киро, Кире, Кириаки ...  Joy

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 331
Giada, страхотни новини! Браво  Heart Eyes

И ние още не сме говорили с роднините за имена, смятам че е прекалено рано. Иначе на мен с Й ми харесва - Йоан. А с буквата З не се сещам за име ,което да ми харесва  newsm78

А това с разхождането на буквичката и мен много ме разсмя  Joy

# 80
  • Мнения: 2 282
ЕЕ голям зор, Synni__ покажи, че можеш да гледаш и по-положително на нещата!  Hug
Giada, коя седмица си и колко тежи?

В 22 седмица беше 723 грама, нормата е докъм 500 грама. Дано се поспре малко, че наистина съм дребна и  не много широка.

# 81
  • София
  • Мнения: 11 792
Giada колко ти е кр. захар? може да си била с по ранна О и са да си върви по рано със седмиците.

Пфуу това да си вкъщи било изморително, изчисих украсих и кръста ме боли яко. сега трябва и да сготвя пфуууу

# 82
  • София
  • Мнения: 289
Giada Чудесна новина, много се радвам за вас  Hug
Момичета много ви благодаря за подкрепата и аз се надявам, че всичко с изследванията ще е ОК  Praynig
За имената според мен е всеки както си го чувства. Аз още преди да се роди синът ми бях решила, че ако някой ден имам момиче ще го кръстя на майка ми. Заслужила е жената, така ми идва от вътре, пък и името ми харесва. А родата - ами ако имената не ми харесват или са прекалено остарели, ако искат и на ръце да заходят пак няма да си кръстя детето на тях. Най-мразя споровете и семейните вражди на тема имена. Моят дядо така и не преглътна, че брат ми не е кръстен па него - Вълчо !!! Лошото е че това се отразяваше на брат ми - много противна ситуация   #Cussing out Понякога можеш да уважиш човека и с буквичка само, стига да искаш и той да е достатъчно разбран, за да оцени жеста. По принцип харесвам българските традиционни имена. Любимо ми е Калин, Калина, но тъй като ММ е Калин някак не вървеше едно от децата да е на него.

# 83
  • София
  • Мнения: 32
Giada, доколкото знам, са доста относителни грамовете измерени на ултразвук. На мен в 23 г. с. ми казаха 730 гр. Аз съм с ранна овулация, но пак ми се стори доста. Док каза, че имало значение и аз и ММ колко сме се родили. Щом кръвната захар е ОК, мисля че няма причини за тревога.  Simple Smile

# 84
  • Мнения: 77
Здравейте ,момичета!

При мен нищо ново, затова чета но не пиша.
Линеа негра все още нямам!
До 6-тия месец съм качила 7 кг.  Embarassed
Алкохол не пия изобщо, откакто съм бременна, а колкото до кафето започвам да пия вече само безкофеин, че като пия от другото и бебето започва да "танцува"  Laughing
Име за сега не сме измислили, а претенции за сега само свекъра предявява, но въобще не ме интересува неговото мнение,честно казано  Wink

Някоя от вас има ли вече коластра?

# 85
  • Мнения: 503
Още малко коледно настроение  Joy

# 86
  • Мнения: 269
За имената - за мен някакси не върви само едната буквичка да се вземе и да е на бабата/дядото - пр
 Стоянка -Стела. От др страна пък е важно усещането и ако бабите/дядовците държат или младите искат има толкова мн хубави имена с всяка буквичка.
При нас таткото не иска да кръщаваме на никой, аз искам на моите родители, защото те страшно много ни помагат. Измислила съм име, което е кратко е вкл 4те начални букви на всички баби и дядовци. Grinning , а в същото време е мъжкият вариант на името на майка ми, но не е от модерните и на ММ подозирам, че няма да му хареса.

И да се оплача - вкл се към лежащите и поглъщащите огромен бр хапчета - вагинални свещички, но-шпа и 4х2 магнерот!!! Все пак мисля да излезнем днес на заведение и да отида на лекцията в четв, то само ще си седя седнала...?
 

# 87
  • София
  • Мнения: 5 884
Аз съм си избрала име преди 2 месеца още. По-точно припомних си едно мъжко име, което отдавна много харесвам, но никога не съм обмисляла, защото все си се представях като майка на момичета.
Откакто си го набелязах, ми е едно леко на душата. Всички ще го научат, след като се роди бебето естествено. Crossing Arms


Много се дразня от това притискане как да бъде кръстено внучето, предполагам, защото майка ми е била доста притискана от свекърва си, едва ли не и в родилното са пращали баща ми да я уговаря... Rolling Eyes Тя им е казала, че ми е харесала име и да си гледат работата.
Надявам, се в днешно време са рядкост подобни изцепки. В крайна сметка си е избор на родителите и доброволен жест да кръстиш или не. Аз 4 няма да раждам, та не е възможно да уважа всички, а и самите имена не ми харесват, което за мен си е водещ мотив.


Момичета, утрешната лекция в Мол-а на Стамболийски ще е на тема
Цитат
9 декември 2014   
Тема: Педиатрични грижи и консултации - ролята на педиатъра. Ваксинации по имунизационен календар. За и против ваксините.

Подтема: Ролята на дермалните пребиотици в грижата за здравето на вашето бебе.

ЛЕКТОРИ: д-р Нина Конова (педиатър, УБ Лозенец), представител на Марвена
Мен лично не ме грабва и мисля да я пропусна.

Karina, ти ходи ли на предната, имаше ли нещо интересно?

# 88
  • Мнения: 487
Гледам обсъждате имената .Ние вече сме избрали името на бебка.Няма да я кръщаваме на никой,защото не ни харесват имена с букви като на нашите или неговите родители.Мисля,че няма да има сърдити.
Аз от днес съм пак със система.Стискайте палци да ме пуснат скоро ,просто съм сигурна,че всичко е наред.Вярвам ,че беба е добре.Дано Господ да е с нас.

# 89
  • Мнения: 503

Елица,ходих миналата седмица на лекцията посветена на раждането било то нормално или секцио,не бях кой знае колко впечатлена,беше ориентирана предимно към момичетата на които ще им е за първи път...но издържах я,говориха пак и за стволовите клетки...За утре и темата не ми допада пък и няма да ходя поради факта,че не мога да издържам седнала дълго време,стягат ме контракции,та ще пропусна. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт