КАК ДА НЕ ГО РЕВНУВАМ

  • 12 867
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
С приятеля ми сме от 2 години,имаме дете на 1,но живеем с родителите му.Той пътува често,екскурозовод е. Не понасясам родителите му, и всичко детето го усеща,какво да правя?

# 1
  • Мнения: 6 365
 Отговорът сам се налага. Младото семейство НЕ трябва да живее с никакви родители. Ако живеят с родители, да не правят семейство. Във вашия случай- квартира, малко жилище, напред и нагоре. Иначе става едно неприятно битово заблатяване.

# 2
  • Мнения: 2 761
Какво общо имат неговите родители с твоята ревност? Не виждам никаква връзка между заглавието на темата и написаното след това.  newsm78

# 3
  • Мнения: 6
Да още повече,че той има апартамент от баба му,но за да ни помагали неговите седиме в тях,докато детето порастне.,ужас.  #2gunfire И отделно моята ревност....

# 4
  • Мнения: 6
Няма общо,просто и двете неща ми тежат,и просто споделям...

# 5
  • Мнения: 2 761
Значи трябва да убедиш ТМ, че родителите му повече ви вредят на отношенията, отколкото да помагат и че ти сама би се справила с грижите за детето и домакинската работа, когато той не си е вкъщи. А за ревността - мъжът ти дава ли ти поводи да го ревнуваш или ти по принцип си ревнива?

# 6
  • Мнения: X
Ами, ревнивите хора не се събират с такива, които постоянно липсват от дома.
Аз също си падам малко (или много ?     Laughing   ) ревнивка, затова професии за бъдещия ми мъж като лекари, моряци, шофьори, пилоти и подобни бяха категорично забранени.   Simple Smile
Съвет за дилемата ти не мога да дам.
Ако не ти дава поводи, не го мисли.А ако ти дава поводи да ревнуваш, трябва ТОЙ да направи нещо, не ти.

# 7
  • Мнения: 6 365
Аз ще кажа една тайна: ТОЙ е ревнив и на практика мама и тате държат булката под око.

# 8
  • Мнения: 10 068
Аз ще кажа една тайна: ТОЙ е ревнив и на практика мама и тате държат булката под око.
+1
Помислих си го и аз   newsm78

# 9
  • Мнения: 8 810
Някои хора на 24 години още са с ум на 14-годишни. Само дето имат деца.... Crazy И това е проблем сега.

Цитат
Да още повече,че той има апартамент от баба му,но за да ни помагали неговите седиме в тях,докато детето порастне.,ужас.
Детето ти е пораснало вече, пишеш, че е на годинка. Защо не му кажеш, че трябва да се изнесете в отделното жилище? До пълнолетие ли ще стоите да ви помагат?

От какво ревнуваш точно - от евентуални други жени, или от това, че той има социален живот, а ти седиш вкъщи с детето и омразните за теб негови родители?
И на двете възможности решението е да се изнесете в неговото жилище и да започнеш и ти работа. Ще имаш същите възможности като него и ревността ти ще утихне. Ако пък той те ревнува, както са предположили, той ще пусне тема тук, не ти. Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 28 641
Да още повече,че той има апартамент от баба му,но за да ни помагали неговите седиме в тях,докато детето порастне.,ужас.  #2gunfire И отделно моята ревност....

Като е "ужас", защо си се съгласила?

# 11
  • Мнения: 677
аз пък това не го разбирам, родителите да помагат да гледат детето или бебето. Сутрин наготвяш на бързо едно ядене, изчистваш и чниии миеш, занимаваш се с детето, следобяд то спи и ти с него и така. Не е толкова трудно.
Живеенето на младите с родителите на единия от двамата не помага с нищо като цяло. Ако ти се налага да излезеш сама примерно и не можеш да вземеш детето, викаш за 2 часа бабата и готово.
Има го и варианта родителите да бдят над снахата, защото синът им е ревнив. newsm78

# 12
  • Мнения: 6 993
Krasi, любопитно ми стана лекарите защо попадат в тая категория? Thinking

Иначе това дали ще ти изневерява хич не зависи от професията или дали пътува. На мен ми изневери програмист, с когото живеехме заедно отделно от всякакви родители.

Иначе, да, и аз подкрепям, че младо семейство няма работа при родителите, ако ще и тризнаци да им са се родили. Почасова помощ от баби в случая с тризнаците е ок, де  Laughing

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Убеди мъжа си да се пренесете в самостоятелното жилище, а родителите му ще идват да помагат когато има нужда. Не знам как издържаш постоянно да има някой около теб . Ти, реално, имаш ли нужда те да са постоянно с теб?

# 14
  • Мнения: 6 769
Къде е драмата не виждам. Имате апартамент, събирате си багажа и се местите. Не сте на 5 години, че родителите да помагат. Вече вие сте родители, гледайте си детето и си живейте отделно. Много ми е чудно като почнат да се правят драми от някакви абсолютно решими ситуации. Пък родителите му не стига, че са ви приели в дома си, сигурно и сметките плащат (ток,вода) и гледат детето като излезете, а после са ужасни и не можеш да ги понасяш  Stop

Общи условия

Активация на акаунт