АБСУРД В АГ БОЛНИЦАТА ВЪВ ВАРНА

  • 6 636
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 293
ngeorg по спомен, преди 2 години памперсите за детето трябваше да са на определена марка , определена бройка
Ако става дума за ОБ не е вярно това! Никога не съм чувала от приятелки, раждали там да са им искали пелени от определена марка, това е просто абсурд! Аз раждах преди 2 години и никой не ми е проверявал пелените, те се използват за конкретно моето бебе и е моя работа какви ще бъдат, за разлика от козметиката, с която къпят всички бебета наред. А точно по моето време не искаха и козметика и пелени, защото казаха, че са събрали достатъчно. когато изчерпят наличностите искат, да, но лично според мен е по-нормално да ми искат козметика и пелени, отколкото медицински атрибути, които не ми е работа да познавам дори, камо ли да купувам.

# 16
  • Мнения: 170
Така е -всяка болница има добри и лоши страни! Peace
Но аз повярвайте няма да си измислям ужасни истории за АГ-то просто,защото съм си решила ей така да ги плюя! Не знам за консумативите дали ще чакат някой да ги купува и кой и как ще ги купува и т.н.,но жената с която лежах в една стая-тя беше в края на 3 месец и бяха и изтекли водите,съответно бебето не беше живо.Тя нямаше осигуровки и чакаха от предния ден 18 часа до следващия до 16 часа да отиде мъжа и да ги плати и да им донесе документи ,че са платени!!!  #2gunfire Видях го с очите си!През този близо един ден жената лежа с мъртвото си бебе в корема и плака през цялото време!Другия вариант беше естествено да си плати на момента и да се уредят нещата ,но тя нямаше толкова пари.За капак когато най-после уж бяха извадили бебето се указа че има останали части от него вътре в нея  #2gunfire #2gunfire #2gunfire  и пак я приспаха и пак всичко на ново!!!
Мога още много гадости да споделя ОТ ЛИЧЕН ОПИТ...
Съгласна съм ,че има и кадърни най-вероятно и там,но аз и двата пъти като лежах там просто........нямам думи-не срещнах такива!!!Не споря -щом има доволни -има,нека да е така,но аз не бих рискувала.Тези там за мен не са никакви лекари и най-вече НЕ СА ХОРА!
П.П. И между другото когато ме приеха за да ми предизвикат раждане в 5 месец по мед.причини връчиха на моя приятел листче със разни неща и го пратиха в аптеката.Не знам дори какво е включвал ,защото той го донесе-дадох го на сестрата с торбата и това беше.А после родих сама в мизерното легло ,не ми дадоха даже и лигнин,водите ми изтекоха на леглото в което продължих да лежа  след като 5 мин. виках някой да се появи да го осведомя ,че са ми изтекли водите,защото ми бяха затворили и двете врати!Отговора беше-''още ти е рано ''и си излезе,след още 10 мин някъде бебето се роди и беше живо,стоях и го гледах.... #Cussing out #Cussing out #Cussing out
После се появи някаква,не я знам каква беше,не помня но помня много ясно думите и -"ааааа то се е родило"  Grinning Чакай да взема една ножица за пъпната връв да срежем"  Grinning не знам какво и беше толкова весело  #2gunfire

# 17
  • Мнения: 1 359
Явно темата не е за списъка на АГ Варна , а за трагичната история.. не съм разбрала правилно.. newsm78

Месечинка виторога на мен лично на отворени врати в ОБ ми връчиха списък с козметика и памперси, които остават за болницата. Може пък всичко да е по усмотрение на сестрите.. не знам. Thinking
 Важното е, че никой в двете болници не може да ви задължи да купите нищо! И няма да ви бъде отказана лекарска помощ, ако сте забравили да си купите лигнин!  Peace

# 18
  • Мнения: 170
Явно темата не е за списъка на АГ Варна , а за трагичната история.. не съм разбрала правилно.. newsm78

Месечинка виторога на мен лично на отворени врати в ОБ ми връчиха списък с козметика и памперси, които остават за болницата. Може пък всичко да е по усмотрение на сестрите.. не знам. Thinking
 Важното е, че никой в двете болници не може да ви задължи да купите нищо! И няма да ви бъде отказана лекарска помощ, ако сте забравили да си купите лигнин!  Peace
Темата се казва ''АБСУРД В АГ БОЛНИЦАТА"а не ''Списък за АГ болницата'',мисля че това ,което съм написала е точно такова!Няма нужда от многоточия,ако искате да ми кажете нещо.Имаше също и зададен въпрос -коя болница да избере майка ,която е в 37-ма седмица.
А относно ''трагичната история'' ,аз не търся съжаление или нещо такова,така или иначе никога няма да ви видя, все ми е едно какво мислите за моята ''история'',написах го защото е истина,реална случка ,много по-важна от пелените и шампоана.Не е красиво така да се подигравате!Споделям нещо,защото не е никак приятно и едва ли на която и от вас да се случи ще се радва и ще гледа на него като на ''трагична история''  #Crazy Или трябва да си мълчим като овци когато ни се случи нещо такова и другите овци да продължават да ходят там да ги ''колят''?Който иска да е от стадото -всичко хубаво му пожелавам!  Peace

# 19
  • Мнения: 1 359
Моля , прочетете първия пост на авторката на темата. Вие ли сте? Така ще се ориентирате за какво става дума.  Някоя от двете ни греши, може пък и аз да съм.. 

П.П. Многоточията си ги обичам и не се отказвам от тях!  Peace

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 293
ShySun,
шампоан и пелени присъстват в списъка, да, и по принцип ги искат. Казвам само, че когато аз раждах главната акушерка ни беше предупредила, че временно няма да събират тези неща, защото имат достатъчно запаси. А когато ги изчерпят ще събират пак.
колкото до памперсите, никога в списъка не е била посочвана марка. И не са ги събирали за отделението, в темата за ОБ пишат много майки, нито една от тях не е написала, че са и прибрали памперсите. Ползват се за конкретното бебе, стоят си при майката, само за сутрешната визитация и тоалет трябва да има оставени 1-2 броя в кошчето на бебето. Не знам на теб кой ти ги е прибрал и кой ти е искал определена марка, аз за първи път чувам и чета подобно нещо.

# 21
  • Мнения: 170
Моля , прочетете първия пост на авторката на темата. Вие ли сте? Така ще се ориентирате за какво става дума.  Някоя от двете ни греши, може пък и аз да съм..  

П.П. Многоточията си ги обичам и не се отказвам от тях!  Peace

 ooooh!  ooooh!  ooooh! Разговора просто губи смисъл.....Да -първия пост е за списъка(за който аз също писах),но после има питане за самата болница и за лекарите от руби91(АВТОРКАТА).Не знам какво ви дразни в моя пост за АГ,та го нарекохте ''трагична история'' и вече не ме интересува.Влизам тук за да науча нещо полезно и за да бъда аз полезна ,ако мога.Не мисля да се обеснявам повече на никой защо съм написала това или онова.Така съм преценила за правилно ,така съм направила!Ако не на вас предполагам ,пък на някой друг съм била от полза с ''трагичната история''.  Wink
П.П.И не става въпрос някой да греши,не сме в детската градина или в училище! Peace Peace

Последна редакция: сб, 13 дек 2014, 13:36 от Марина Генова

# 22
  • Варна
  • Мнения: 381
Скрит текст:
Ако нещо потрябва насред раждането никой няма да ви кара да ставате и да купувате, защото имат резервни консумативи от такива като мен примерно - аз ги купих и не съм ги ползвала.

Още по-зле - трябва да разчитам, че ти си взела нещо свястно ли? Нищо лично, сигурно си, но все пак фирмите, които доставят медицински консумативи обикновено трябва да отговарят на 100 изисквания. Сега разгледах обявления за обществени поръчки за консумативи на болници (държавни) - има изисквания за сертификати за качество и произход, оторизационни писма от фирмите производители и т.н. На какво основание тогава приемат пациентите да си носят такива?


И от мен нищо лично, просто разсъждения  Peace
В списъка са описани точни какви да са конците, в общия случай такива се набавят от аптеки, на които пък са доставени предполагам от същите фирми, които доставят  и в болниците и които отговарят на съответните изисквания. След като ги занесеш запечатани в болницата, проблем не виждам. Иначе като цяло си мисля, че в списъка са изброени същите "марки и видове" консумативи, които се използват в болницата, няма качествено-некачествено, свястно или не, просто гледат да си попълнят запасите. На мен принципно ми е странно защо изобщо се продават такива консумативи свободно по аптеките? Едва ли се използват извън болници....Но и си мисля, че такива консумативи искат и в други отделения и болници, а не само в родилните.
Колкото до ОБ - приятелка ражда там преди 2 години и малко и явно е хванала момента, в който са си попълвали запасите с козметика и памперси. Ражда с планирано секцио и си беше подготвила конците + някакви хипоалергенни лепенки за превръзка. Лепенките си бяха по нейно желание, но едва ли сама си е измислила какви да са конците. Към момента нямам идея какво е положението, може и да са си променили списъка.

Доста се отклонихме от темата. Като цяло хората си имат различни критерии за избор - някои държат на конкретен лекар, някои държат на обстановката, някои на неонатологията, някои са с ограничени финансови възможности и т.н. Всеки си преценява кое е най-важно и с кое може да направи компромис, както се казва "пълно щастие няма". Истината е, че и в АГ, ОБ и МД бебета се раждат всеки ден и всяка си има някакви предимства, както и недостатъци.
На тези, на които им предстои, пожелавам леко раждане и здрави бебоци!  Peace

# 23
  • Мнения: 70
проблема не е в тези 50-100 лв ама защо да ги дам за някакви глупости от рода на системи конци и тн.като мога с тези пари да купя за детето нещо по полезно било то дрешка или козметика.Те са длъжни да осигурят тези неща на родилките!От горе пише по-желание на пациента но като отидеш да раждаш дават списъка на човека с теб и той трябва да ги закупи иначе уж не е задължителен списъка.това е заблуда за пред институциите за да могат да се оправдаят ако някой се оплаче уж че не е задължителен списъка.Защо в ОБ нямат такива изисквания техният списък е по приемлив и наистина нещата от списъка са необходими.

# 24
  • Мнения: 1 400
Списъкът на Окръжна болница, със "стимулирането" на определена марка продукти за бебета е не по-малко абсурден (и подсъден, според мен). Това беше една от причините (макар съвсем не най-важната) да избера Майчин дом. Предпочитам да си платя открито, каквото имам за плащане, а не да стимулирам порочни практики и безскруполни търговци. Иначе сестра ми роди в АГ без да занесе нищо от препоръчителния списък. Просто отиде сама (списъкът обикновено го връчват на щастливия татко).

# 25
  • Мнения: 70
Моля , прочетете първия пост на авторката на темата. Вие ли сте? Така ще се ориентирате за какво става дума.  Някоя от двете ни греши, може пък и аз да съм..  

П.П. Многоточията си ги обичам и не се отказвам от тях!  Peace

 ooooh!  ooooh!  ooooh! Разговора просто губи смисъл.....Да -първия пост е за списъка(за който аз също писах),но после има питане за самата болница и за лекарите от руби91(АВТОРКАТА).Не знам какво ви дразни в моя пост за АГ,та го нарекохте ''трагична история'' и вече не ме интересува.Влизам тук за да науча нещо полезно и за да бъда аз полезна ,ако мога.Не мисля да се обеснявам повече на никой защо съм написала това или онова.Така съм преценила за правилно ,така съм направила!Ако не на вас предполагам ,пък на някой друг съм била от полза с ''трагичната история''.  Wink
П.П.И не става въпрос някой да греши,не сме в детската градина или в училище! Peace Peace

Ами по принцип това трябваше да бъдат 2 отделни теми но явно са ги съединили не знам какво се е случило.Но действително много ми бяхте полезни от всичко което изчетох и по други форуми и статии определено по-добрият вариянт е ОБ всякаш имат по-добри условия и са по внимателни и другото което ми харесва е, че там ромките са къде къде по малко (ако изобщо има такива и да има наистина са по малко от АГ).А колкото до списъка не е проблем да ги закупя и да останат за тях стига да ни обърнат необходимото внимание.Най вече на бебето.Дано да нямаме усложнения и всичко да мине нормално  Rolling Eyes

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 514
За първи път чувам болница да иска такива неща, честно. Мислех, че това се е случвало само в някои бедни години от 90-те newsm78 Раждала съм държавна и частна болница. В първата носих памперси, във втората естествено - нищо. Явно във Варна е обичайна практика щом толкова много от вас не са изненадани.

# 27
  • Мнения: 18 611
След като ги занесеш запечатани в болницата, проблем не виждам. Иначе като цяло си мисля, че в списъка са изброени същите "марки и видове" консумативи, които се използват в болницата, няма качествено-некачествено, свястно или не, просто гледат да си попълнят запасите.

Не забравяй, че съхранението на тези консумативи също е от съществено значение за качеството им. Колко му е някой да си пробута някакви изостанали или седели в гаража/на балкона. Или да ти ги предложи съседката санитарка и да решиш да спестиш някой лев. А после, че ръкавицата ще се спраска, докато те реже лекарят...шанс. Или хубаво - дали са марка. Само че ми се струва възможно да се продават и ментета по някакви забити аптеки. Подобни неща ме притесняват.

# 28
  • Мнения: 70
Искам да попитам майките които са раждали в ОБ освен посоченото в списъка какво друго са взели.Днес купих нещата само че лигнин взех 500 а не килограм не вярвам да направят проблем за това.Взех и хумана за всеки случей шишета беберони и помпа за кърма.Някой от вас да знае трябва ли да ги взема и тези неща с мен в болницата.А и не знам за памперсите каква марка трябва да са не пишеше в списъка в който гледах в сайта.Аз взех canbebe какво мислите за тях хубави ли са или да ги сменя?Мислех да взема пуфис, но жената каза че и тези не са лоши вие какво мислите?Шампоан и олио взех на хипп за болницата а за в къщи взехме серията на baby crema.

# 29
  • Мнения: 170
На мен майка на 2 деца ми препоръча  Molfix и като качество и като цена...но както са писали ''проба-грешка''.

Общи условия

Активация на акаунт