АБСУРД В АГ БОЛНИЦАТА ВЪВ ВАРНА

  • 6 635
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Здравейте!Позволих си да отворя нова тема понеже предната е от 2009 година.преди 2 дена получих списъка за родилното и той е абсурден.Мислех, че в списъка ще има неща като например:чехли,тоалетни принадлежности,нощници,превръзки и тн.Но вместо това получих ето това.

                                                                 консумативи-родилно отделение
инфузионни системи-2бр.
абокат N:18-2бр.
конци "мерлин"6*45 N:0-2бр.
конци "мерлин" HR 43 S N:1 /90СМ/-2бр.
конци "марлон"DS 30 24 2/0-70см-1бр.
конци "маридерм" DS 30 2/0-70см-1бр
стерилни ръкавици N:7-3бр.
срерилни ръкавици N:8-3бр.
марлени компреси 7,5/7,5*100-2бр.
иригатор за клизма "plasti-med/ene; d set (само този модел)-1бр.
подложки 60/90-5бр.
левкопласт-1бр.
лигнин-500гр.
памук-1бр.
термометър за лични нужди-1бр.

                                                                  за новороденото

памперси-20бр.
бебешки пелени-3бр
дрешки по избор
мокри кърпички-1бр
термометър за лични нужди-1бр

Последна редакция: сб, 13 дек 2014, 02:31 от руби91

# 1
  • Мнения: 680
повечето жени си го купуват. При планираното секцио е задължителен. Верно е, че трябва да ги осигуряват тия неща, ама всички знаем на какъв хал са болниците. Около 50 лв струва newsm78

# 2
  • Мнения: 70
Здравейте!Искам да попитам мамите които са раждали във Варна къде е по добре и къде биха ни обърнали повече внимание дали в АГ болницата или в окръжна?До днес бях сигурна, че ще раждам в АГ но сега взех сериозно да се замислям след като прочетох някои неща.А и доста ме изуми списъка за родилното който ми дадоха от там.Това което ме притеснява най много обаче е да не попадна на някой некадърен лекар къде лекарите са по добри и компетентни?Споделете вашият опит.Знам за 2ма добри лекари в АГ и това са Георгиев и Танев.А за окръжна съм чувала единствено за Папазов.Много ви моля кажете ми кой е по добрият варият в 37ма седмицаса съм бременноста ми мина безпроблемно но много ме е страх от това на какъв лекар ще попадна.

# 3
  • Мнения: 279
Отвратително!Нямам думи за какво иде реч!Радвам се че не живея в тая скапана държава.
Горките мами там!

# 4
  • Мнения: 355
Е, голямо тръшкане за този списък! И като се роди бебето ли ще правите сметка за всяко левче, че то покрай едно бебе има толкова много разходи, че тези 50-100 лв (мисля, че струваха повече от 50лв консумативите в списъка) ще ви се сторят бял кахър. Лекарите в АГ са уникални специалисти, не е вярно, че само Георгиев и Танев са добри, а работят в кошмарни условия. Не сте длъжни да купувате консумативите, циганките не ги купуват, но ги шият с некачествените конци, които се отпускат на болницата, щом ви е проблем купуването на нещата от списъка - ми недейте, но после не се сърдете, ако има проблеми с шева.

# 5
  • Мнения: 1 412
Бе чак конците да си купуваш налудничаво звучи newsm78, ми ако отидеш по спешност? За какво плащаме здравни осигуровки и аз не знам . Дай сега като ще имаме много разходи за бебето да започнем да се набутваме още от родилното

# 6
  • Мнения: 170
Здравейте!Искам да попитам мамите които са раждали във Варна къде е по добре и къде биха ни обърнали повече внимание дали в АГ болницата или в окръжна?До днес бях сигурна, че ще раждам в АГ но сега взех сериозно да се замислям след като прочетох някои неща.А и доста ме изуми списъка за родилното който ми дадоха от там.Това което ме притеснява най много обаче е да не попадна на някой некадърен лекар къде лекарите са по добри и компетентни?Споделете вашият опит.Знам за 2ма добри лекари в АГ и това са Георгиев и Танев.А за окръжна съм чувала единствено за Папазов.Много ви моля кажете ми кой е по добрият варият в 37ма седмицаса съм бременноста ми мина безпроблемно но много ме е страх от това на какъв лекар ще попадна.
Аз съм МНОГО разочарована от АГ,лекарите там,отношението....  #Cussing out Казала съм ,че дори да умирам няма да отида пак там.А ако няма да си избираш екип -в никакъв случай не ходи там!!! С избор на екип-бива ,но пак НЕ бих отишла!!! Ако искаш да кажа точните причини за това мое мнение,мога да ти напиша на ''лични'' за кървавата баня,мъртвото ми бебе родено в 5 месец ,в стаята на леглото(оставиха ме сама)овито в плик и НЕЧОВЕШКОТО отношение.Мога много да пиша по темата,но не е четиво за бременни.Въпреки това,по-добре да прочетете нещо страшно,отколкото да го преживеете!  Hug

# 7
  • Мнения: 18 611
Много ясно, че ще се тръшка жената. Ако ме накарат да купувам конци и ръкавици и аз ще се затръшкам. И не, не защото струват пари. Трябва ли да знам къде и кой продава качествени конци, ръкавици и т.н? Трябва ли аз да нося отговорност за консумативите? Ами ако потрябват още насред раждането - ще ме вдигнат да ходя да докупувам ли? Ооо, да, прочетох - болницата отпуска некачествени за такива случаи, но да не се сърдим при проблеми с шева...

# 8
  • Мнения: 1 412
Много ясно, че ще се тръшка жената. Ако ме накарат да купувам конци и ръкавици и аз ще се затръшкам. И не, не защото струват пари. Трябва ли да знам къде и кой продава качествени конци, ръкавици и т.н? Трябва ли аз да нося отговорност за консумативите? Ами ако потрябват още насред раждането - ще ме вдигнат да ходя да докупувам ли? Ооо, да, прочетох - болницата отпуска некачествени за такива случаи, но да не се сърдим при проблеми с шева...


  Peace Peace Peace за това става въпрос. Когато аз раждах освен лигнин, подложки и абокат друго не са ми искали и то казаха, че може след операцията. За бебето памперси и мокри кърпи, раждала съм в съвсем  обикновена болница

# 9
  • Мнения: 176
Раждах преди почти 3 години в АГ и купих всички неща от списъка. Отидох за нормално раждане, наложи се секцио, така че смятам, че конците са отишли по предназначение. Списък ти дават не само в АГ, но и в Окръжна болница. Там пък по онова време фигурираха и шампоан на Хип, и бебешко олио на Хип, (които всички знаем не са евтини) които остават за болницата. За мен пък това беше абсурдно, защото за 3 дни колко шампоан ще отиде за бебето ти! И какво ги правеха останалите?

# 10
  • Мнения: 1 359
   Списъкът за АГ Варна е такъв от няколко години. Важното е, че каквото и да ви говорят НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН ! Преди 2 години раждах там, от 4 дами в предродилно само аз бях подготвила  покупките. Нито една от другите 3 не върнаха, всяка си роди, всяка я зашиха и получи внимание и грижа.

  Приемам го като пожелателен... ако има такава дума  Laughing , лично аз  купих нещата, един вид дарение за болницата, поне аз така го възприемам..  Нито една жена няма да бъде върната, защото не е  взела конци и лигнин...

ngeorg по спомен, преди 2 години памперсите за детето трябваше да са на определена марка , определена бройка , козметиката на ХИПП (големи опаковки).

# 11
  • Варна
  • Мнения: 381
Списъкът или поне първата част с консумативите е пожелателен. Излизат около 30лв. Иригаторът за клизма, подложките и лигнинът ще ги ползвате със сигурност. Втората част - памперси, дрешки, мокри кърпи - така или иначе ще ви е нужна и после ще си я вземете вкъщи. Пелени не съм носила.
Ако нещо потрябва насред раждането никой няма да ви кара да ставате и да купувате, защото имат резервни консумативи от такива като мен примерно - аз ги купих и не съм ги ползвала. Отделно не съм убедена, че имат "качествени" и "некачествени". Също така съм далеч от мисълта, че докторът е търчал да рови в моята торба, когато дойде време да ме шие.
За списъка в Окръжна и аз знам същото
... преди 2 години памперсите за детето трябваше да са на определена марка , определена бройка , козметиката на ХИПП (големи опаковки).
и после всичко си остава в болницата. Там също искат конци.
За Майчин дом предполагам, че това е включено в цената  Mr. Green

Като цяло, когато аз раждах избрах АГ, защото имат най-доброто неонатологично отделение. За мен това беше важно и определящо. Доверих се на д-р Николов и не съжалявам, живот и здраве, за второто пак на него бих се доверила  Peace


# 12
  • Мнения: 170
Аз ще раждам в ОБ, козметиката на Хип е общо 11 лв и някакви стотинки,а целия списък заедно с нея е 34 лева(без памперсите,които вие си избирате какви да бъдат и са само за вашето бебе,не остават за болницата).Мисля ,че разликата е голяма.И проблема на АГ ,ако беше само списъка....щеше да е цвете!!!
П.П. В Окръжна не искат конци.Има цяла тема за там "ОБ-Варна тема 7",започва със списъка,който е актуален! Peace

Последна редакция: сб, 13 дек 2014, 10:08 от Марина Генова

# 13
  • Мнения: 355
Проблеми има във всяка болница, нека сме честни. Имам приятелка, която преживя такова раждане в ОБ, направо като от филм на ужасите, щом казвате, че има такива случаи и в АГ може и да сте прави... Моите впечатления са прекрасни, родих преждевременно, лекарите спасиха и моя живот, неонатолозите 2м и половина се бориха за детето ми, сега е един палав бандит, до живот ще съм благодарна. И аз съм съгласна, че болницата трябва да се избира според това къде най-добре ще се погрижат за детето. Никога не бих избира болницата според това дали има списъци и т.н.

# 14
  • Мнения: 18 611
Ако нещо потрябва насред раждането никой няма да ви кара да ставате и да купувате, защото имат резервни консумативи от такива като мен примерно - аз ги купих и не съм ги ползвала.

Още по-зле - трябва да разчитам, че ти си взела нещо свястно ли? Нищо лично, сигурно си, но все пак фирмите, които доставят медицински консумативи обикновено трябва да отговарят на 100 изисквания. Сега разгледах обявления за обществени поръчки за консумативи на болници (държавни) - има изисквания за сертификати за качество и произход, оторизационни писма от фирмите производители и т.н. На какво основание тогава приемат пациентите да си носят такива?

Общи условия

Активация на акаунт