АБСУРД В АГ БОЛНИЦАТА ВЪВ ВАРНА

  • 6 634
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 70
А някой дали би могъл да ми каже дали трябва да имам някаква предварителна уговорка за да родя в ОБ или мога направо да си отида там.Не знам как точо стоят нещата.Извинявам се че задавам толкова много въпроси ама като не съм съвсем наясно питам  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 680
Принципно аз за новородено не бих сложила canbebe.По-добре пуфис. Моята е на Evy baby от както е родена, не съм имала проблеми. Памперс ми идват скъпи

# 32
  • Мнения: 39
Аз като отидох да раждам в АГ, списък не са ми давали, казаха на мъжа ми да отиде да купи конци само. Обясниха му също какво да донесе за малката, дрешки и памперси. Шампоан не са ни искали да носим, всичко донесено си стоеше при мен. Лично аз съм много доволна от АГ и д-р Танев. Следващия път ще съм пак при него Simple Smile

# 33
  • Мнения: 744
проблема не е в тези 50-100 лв ама защо да ги дам за някакви глупости от рода на системи конци и тн.като мога с тези пари да купя за детето нещо по полезно било то дрешка или козметика.Те са длъжни да осигурят тези неща на родилките!От горе пише по-желание на пациента но като отидеш да раждаш дават списъка на човека с теб и той трябва да ги закупи иначе уж не е задължителен списъка.това е заблуда за пред институциите за да могат да се оправдаят ако някой се оплаче уж че не е задължителен списъка.Защо в ОБ нямат такива изисквания техният списък е по приемлив и наистина нещата от списъка са необходими.

Извинявай за малко директния тон, но ще ти споделя нещо което мисля е важно. Видях твои публикации и в други теми, в които споделяш че си здравно неосигурена. Споделяш още че си ходила да работиш в чужбина и си спестила пари, че таткото се справя добре и т.н., тоест, слава Богу не сте в сериозно затруднение, щом си позволяваш прегледи в чужбина, тук при частни лекари и т.н.

Въпроса ми е считаш ли че е редно да пускаш тема какъв абсурд била АГ болницата във Варна, какво е отношението, какво внимание и къде щяли да ти обърнат повече, след като не си си направила труда да си платиш поне мизерната сума от 16 лв. месечно осигуровки??? Какво очакваш, заради тази масова настройка на много хора че някой им е длъжен здравната система е  на този хал. Чак се възмущаваш че трябвало да купуваш консумативи?! Честно, на твое място щеше да ми е неудобно... Мислиш ли че изобщо имаш право на претенции да коментираш кой лекар бил по-компетентен и с какво са ти длъжни, след като дори здравната осигуровка не си си платила. Ако всички правеха като теб, болници в БГ едва ли щеше да има, а претенции за компетеността на лекарите - дето работят за по 500 лева заплата след 6 -8 г. тежко следване и специализация - ако разчтитат на твоя "принос" и фелдшер да има вътре ще е много. Не може така, замисли се, човек трябва да има някакъв срам, а не да счита че всички са му длъжни - още повече щом имаш пари да си купуваш цигари и да пушиш и то докато си бременна, редно е да намериш начин да си платиш минималните осигуровки, пък тогава да има претенции колко да са компетентни лекарите, какво внимание да ти обръщат, условия и т.н.

От сърце ти желая леко раждане, здраво хубаво бебе и всичко най! Не се сърди за горното, просто някои неща трябва да се кажат за да се замисли човек. Нали всички искаме да живеем с децата си в една по-нормална държава, това става с ред, днес си плащаме всички осигуровките, утре имаме нормално здравеопазване и кадърни лекари. Когото един на 20 плаща мизерните 16 лв месечно хала по болниците е такъв, какъвто е...

# 34
  • Мнения: 70
Изобщо нямам намерение да си плащам никакви осигуровки.Най-вече защото не възнамерявам да оставам в тази мизерна държава.И тези, които си плащат осигуровките да не би да са по добре?Плащат си хората и те не знаят за какво виждаме какво се случва и по телевизията детето погълнало препарат а те ги пращат на колко км по далече вместо да реагират веднага и да направят нещо.Ами ако това дете издъхне по пътя кой ще бъде виновен?Ако наистина имахме добри лекари в България нещата щяха да седят по друг начин.Но както и вие казахте за някакви смешни 500лв. и след толкова години труд за какво ли да си дават зор хората.Понеже споменахте и чужбина искам и да ви разкажа и една история за там.От 16 годишна съм в чужбина и още в самото начало като отидох на втория или третия месец, не помня добре, ми се наложи спешно да отида в болницата умирах от болки ниско долу.Не можех да ходя до тоалетната много ми пареше.Хората ме приеха веднага прегледаха ме дадоха ми някакво лекарство и ми изписаха други, които струваха не повече от 5 евро.А дори не знаех и езика тогава.Когато ги попитахме какво дължим се обърнаха и ми казаха нищо вървете.Първо съм чужденка, второ не знам езика а за осигуровки и дума да не става нямах право и да работя понеже бях непълнолетна.И въпреки всичко хората ми обърнаха необходимото внимание а даже и пари не ми искаха.А тук в България не стига, че си плащам всичко а дори и внимание не ми обръщат. И за какво да ги плащам тия осигуровки, че не ми е ясно?Дали ще си платя осигуровките или не по привилегирована няма да бъда.Всеки гледа как да ти вземе парите и толкова.После защо хората не си плащали осигуровките и как да го правят след като не получават нищо насреща.А и като отидох за списъка никой не ме знае осигурена ли съм или не.Имам много познати в други градове и наскоро раждали и всички се изумиха със списъка, който ми дадоха при тях такова нещо няма.Вече съм изпълнила списъка за ОБ ама това в АГ-то просто е абсурдно.Ще ми искат конци, системи, абокат и какво ли още не луди ли са? newsm78 Такова чудо никъде го няма. Shocked

# 35
  • Мнения: 176
Ааа няма да се минаваш да плащаш каквото и да е! В тая скапана държава има достатъчно "балъци", които с мизерните си доходи плащат, ще платят и за тебе, не се притеснявай!
Аз не мога да разбера каква е тая наглост, от къде това разбиране, че другите са ви длъжни. Ами нали тези конци, спринцовки, абокати и т.н. на тебе ще ги сложат... конците може би не, но другите неща? От какъв зор пък аз да ти ги плащам, или някой друг? Защо ти не си длъжна на държавата, а тя на теб е длъжна? И защо си избрала да раждаш тук при тези некадърни лекари?
Дано това 91 в ника ти да е набор, че да те оправдая поне малко.
Не казвам, че е много правилно да се искат подобни неща при раждане, аз това го коментирах вече, но мога да имам претенции аз, човекът, който добросъвестно си плаща всичко. Сестрите ромки нямат право да се оплакват - за тях всичко го плаща държавата (т.е. пак ние данъкоплатците).

# 36
  • Варна
  • Мнения: 25 292

Не казвам, че е много правилно да се искат подобни неща при раждане, аз това го коментирах вече, но мога да имам претенции аз, човекът, който добросъвестно си плаща всичко.
Абсолютно! Тая скапана държава няма пари и една от причините за това е, че сума народ се скатава и не си плаща осигуровки, но после надава вой до небето. И откъде да дойдат парите? Нали за да се напълни бюджетът някой трябва да ги внесе? Наистина е супер нагло да не внесеш 1 стотинка, но да искаш всичко да ти е безплатно. Щото безплатен обяд няма, все някой го е платил, нали така?

# 37
  • Мнения: 744
Направо съм изумена от отношението ти - ами като не ти харесва скапаната държава и некадърните лекари раждай в къщи и да те кърпи който както може и с каквото може... Или пък ходи в чужбина там дето "всичко ще ти оправят със супер отношение без пари"... Смешна работа. Само да ти кажа че дълго съм живяла в две държави в западна Европа докато следвах и специализирах и такова  нещо никъде няма. Ако си супер спешно състояние ще те прегледат и закрепят съобразно спешността, но някой да те лекува без да си осигурена, такова нещо никъде не съществува.

Но все пак ти ще отидеш и ще ползаш здравноосигурителната система в БГ и ще родиш в подбрана болница, с претенции какво внимание кой по възможност по-компетентен лекар да ти обърне. За това все някой плаща , нали се сещаш? Плащат всички останали глупаци, които отделят от мизерния си бюджет за здравни осигуровки. А такива като теб и братята и сестри роми консумират наготово без да дадат един лев! И като умножиш този напръв поглед нищожен пример по броя на всички нахални тарикати с такъв начин на мислене (горе долу на 20 човека в БГ един си плаща реалните осигуровки) ще ти стане ясно защо е тая мизерия в болниците. Това което най-ме възмути е отношението ти, безгрешни хора няма обаче пък и никакъв срам да не ти е останал, това минава всякакви граници.

Жива и здрава да си и дано намериш своето място в чужбина и там да процъфтиш, че ако всчички тук са такива трябва да се гръмнем...

# 38
  • Мнения: 70
Точно заради такива като мен държавата е на тоя хал!А не заради такива като Борисов например, които окрадоха държавата!Пари за болниците няма,но пари за скъпи лимузини последен модел има понеже техните "не били безопасни"!Я моля ви се!Дано наистина държавата да е на това дередже заради такива като мен,но не мисля така!Замислете се колко такива като мен, обаче внасят пари в държавата!Като закупят имот примерно или пращат на семействата си или просто са се върнали за да си похарчат парите!Аз лично  до преди да се върна едно 5 000-6000 лв. са ми заминавали за България(на година).Отделно като реших да се връщам за постоянно още 10 000 хил.които похарчих за около година.А колко такива като мен има?Тези пари не отиват ли в бюджета?Ами не отиват в джобчетата на политиците!Така,че изобщо не мисля, че заради някакви 16 лв. сме толкова зле.И другото, което искам да подчертая е, че докато работих на вън си плащах осигуровките там преди да замина сега лятото ходих да разбера как мога да си ги прехвърля. Ами те взеха да ме мотаят трябва да докажете че сте били там, трябва превод трябва легализация (което струва свят пари за да се преведе всичко).Накрая се оказа, че няма нищо такова просто с едно номерче трябваше да ида до здравна каса.Ами отидох с това номерче, но имаше една километрична опашка(явно не съм улучила момента)бях вече в по напреднала бременност никой не се сети да ми направи път и реших да си тръгна.Просто нямаше никакъв смисъл щяха да ме мотаят до безкрайност докато не си платя.И аз да им плащам на тия?Нищичко няма да им платя не само защото нямам финансовата възможност в момента и да я имах пак няма да им дам 600лв.Значи за циганите всичко без пари за българите всичко с пари? Може или не може да си гледат работата и аз ще се прекръстя на Айше и работата ще заспи.Тогава ще ми се обърне и внимание щото нали тарикатчетата и на бой налитат!

# 39
  • Мнения: 176
Ами ако всички разсъждавахме като теб, какво щеше да стане? Това, че Борисов (или който и да е) крал, означава ли, че аз не трябва да си изпълнявам задълженията на гражданин? Дори и да не съм плащала, ще си мълча, да мина метър и да се приключва. Защо си седнала да ни убеждаваш, че постъпваш правилно, да ни правиш на глупаци всичките тука, които си плащат и осигуровки и данъци и да плюеш държавата, която така и така си напуснала? Харчила си по 5000 лв на година в БГ, и какво сега, да пляскаме ли?
Жива и здрава да си, добре, че не са всички като теб, че щяхме да мрем като мухи тука Simple Smile

# 40
  • Мнения: 18 611
Променям си мнението. Подобни хора като авторката не само конците и ръкавиците трябва да си плащат, но и самото раждане. Жалко, че в БГ спешната помощ, включително и раждането, са достъпни за неосигурени лица, а не излизат със задължения от болницата. Аман от мизерници, които се чувстват прецакани, но не се замислят, че благодарение на приноса на хората около тях им се поема масрафа в болницата.

# 41
  • Мнения: 2 898
....................Аз лично  до преди да се върна едно 5 000-6000 лв. са ми заминавали за България(на година).Отделно като реших да се връщам за постоянно още 10 000 хил.които похарчих за около година....................

Браво. Ние, дето си живеем тук и си плащаме осигуровките, пари не харчим. Права е wild poppy, че такива като теб трябва всичко да си плащат.

Едно раждане ще платиш. Замисляш ли се обаче, ако на някой от близките ти /едва ли само ти си неосигурена/ му се наложи нещо по-сериозно. Сърдечна операция, например. Трудничко ще ти е да платиш, да не говорим ужаса, който води нещо подобно. Не случайно давам тоя пример. Мъжът ми е със сърдечна операция, ей тъй, както си беше млад, жив и здрав. Никога нямаше да можем да я платим, ако трябваше.
 Трябва да си промениш мисленето.

# 42
  • Мнения: 39
Аз два месеца имах с неплатени осигуровки и бях в паника, че ще ми спрат правата  Laughing Всеки си решава да плаща ли, да не плаща ли осигуровки. Но при положение, че не си си платил, следва да не си много претенциозен. Като раждах в АГ Варна не платих една стотинка, просто защото съм на мнение, че щом давам за осигуровки, в болницата не трябва да давам. Също така мисля, че неосигуреният трябва да си плаща дори и раждането. (Това може да звучи малко тъпо, за което се извинявам на всеки несъгласен с мен.)

# 43
  • Мнения: 70
 /едва ли само ти си неосигурена/

Всъщност само аз съм неосигурена.Баба ми има проблем с ушите и трябва да и се направят 3 операции за да може да и се постави слухов апарат за да може да чува.И въпреки това,че има здравни пак искат да си плаща само апарата ще и дадат без пари.Преди години 2002 мисля,че беше си направи операция на едното око защото беше сляпа и въпреки осигуровките пак плати 350лв. за операция!И каква е ползата от тези осигуровки след като пак си плаща всичко.Мъжа ми по същият начин има осигуровки, но пак си плаща почти всичко!И да ги платя каква ми е ползата така или иначе пак си плащам (е да по-малко от това, което би платил един здравно неосигурен,но пак се плаща)

# 44
  • Мнения: 170
Честита Нова Година на всички.Желая ви здраве и много сбъднати мечти.  Hug
Пък за другото -''Човек като си търси оправдание винаги може да си го намери!''

Общи условия

Активация на акаунт