Парфюмни размисли и страсти - 186

  • 66 761
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 48
Да се отчета и аз с кратка ретроспекция на миналата година. Разочарования нямам, защото подкождам без някакви определени очаквания и се оставям да бъда изненадана. Но останових, че в определени брендове няма почти нищо за мен, така че ги заобикалям. През изминалата година, с помощта на съфорумки, намерих моите аромати, благодаря ви много момичета. Тези, които вече имам - Oud save the King, толкова любим, а така малко поводи да го нося   Sad Той ме кара да се чувствам като истинска принцеса от 1001 нощ. Вярвам безрезервно в маркетинговата истирия за невъзможната любов на принца, това е аромат на страст, тайнственост и копнеж. Pure Eve, с него съм почти всеки ден напоследък , добре че го нямам този омекотител  Laughing и №5 на Шанел, №4 на Джил Сандър и Voile d`Ambre  на Ив Роше , когато трябва да съм тежка и делова. Неочаквано минала седмица се харесах със Citizen Queen и сега ще я мисля. Неочаквано за мен, защото нехаресвам нищо друго на бренда и тестът на хартиен блотер винаги ми е миришел на ... нищо. А се оказа толкова мека кожа, украсена с рози, истинска мечта.
И за да не става много дълго, любопитни са ми творенията на дъщерята на JC Ellena - Celine и сега издирвам място за проба на TDC, особено ми е любопитен Sens et bois, ако някой го познава, моля да сподели. А иначе чакам с нетърпение петък, когато имам ходене до Дъглас, за да се сдобия с дългоочаквана козметична красота на Шанел и ще пробвам най-накрая Приве колекцията на Армани. Инсценировката е така внушителна, че подхождам с истинско страхопочитание  Rolling Eyes Ах и Ковачева, как ме заинтригува с последния аромат от поста си, пак се очертава май мисия невъзможна по откриването му   bouquet

# 661
  • София
  • Мнения: 338
I walk alone, цените на Гарленските ексклузиви като тези на Шанел ли са?

Не, по-скъпи са, тук можеш да видиш цените: http://www.guerlain.com/fr/fr-fr


И на мен по пирамида ми звучи добре, особено червения портокал. Tочно сега съм на портокалова вълна и преди няколко дни се сдобих с:
Скрит текст:

Кажи ми повече за него, че нямам хубав портокал, а съм любител на хубавите цитруси  Peace

Ако щеш вярвай, но още не съм го пробвала обстойно, защото не харесвам цитруси през зимата. Питай Ели, тя го тества онзи ден Simple Smile

# 662
  • София
  • Мнения: 849
И на мен по пирамида ми звучи добре, особено червения портокал. Tочно сега съм на портокалова вълна и преди няколко дни се сдобих с:
Скрит текст:

Кажи ми повече за него, че нямам хубав портокал, а съм любител на хубавите цитруси  Peace

Ако щеш вярвай, но още не съм го пробвала обстойно, защото не харесвам цитруси през зимата. Питай Ели, тя го тества онзи ден Simple Smile

В началото мирише точно като прясно изцеден фреш от портокали.. хубави портокали. После се появява и една подложка от ?кадифе.. знам ли, нещо луксозно и ненатрапчиво, което подплътява портокала, който си седи обаче искрящ. Сега, аз от цитрусите не съм фен на портокалите точно (предпочитам грейпфрут), но този определено ми хареса  Blush

# 663
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Говори ми ...  Crazy Crazy Аз пък цитрусите ги обожавам в студа. Къде да го издирвам сега този портокал  Thinking

naditoo, честит ти Oud save the King  Hug. Не го мисли Obscuro, имаш нещо много по-добро, със здраве да си го носиш  Hug

Вчера бях със Citizen Queen. Едни белокос достолепен мъж се спря в края на ескалатора, обърна се да ми направи път и да види, кой "мирише така божествено" Flutter Flutter. Пожела ми да не губя усмивката си, защото е "най-важната в този труден живот" и да мириша все така хубаво и "ех, да бил с 30 години по-млад" Wink  Flutter Flutter Ми, как да не се усмихва човек след такъв комплимент  Heart Eyes

# 664
  • Мнения: 283

Вчера бях със Citizen Queen. Едни белокос достолепен мъж се спря в края на ескалатора, обърна се да ми направи път и да види, кой "мирише така божествено" Flutter Flutter. Пожела ми да не губя усмивката си, защото е "най-важната в този труден живот" и да мириша все така хубаво и "ех, да бил с 30 години по-млад" Wink  Flutter Flutter Ми, как да не се усмихва човек след такъв комплимент  Heart Eyes

Тази Градска кралица как ме съблазнява, но Денси ме спря да я купувам на сляпо!
Ковачева, моля те, дай и ти акъл - във Фрагрантика прочетох сравнение, което ме учуди - между ГК и Шалимар Инишъл (който имам от скоро и вече много харесвам - Атти, пак  Hug  bouquet).
Близки ли са или - изобщо не си приличат? newsm78

# 665
  • София
  • Мнения: 1 500
От завладяващите разкази на Ковачева и аз бях сигурна, че Градската кралица е моят парфюм, но не е. При мен не стои добре, ама хич. Пробвах го няколко пъти, за да съм сигурна. Аз много харесвам и ползвам често Не парфюм, докато много хора казват, че изобщо не го усещат. Както многократно е писано, трябва си проба.  Peace

Аз от скоро придобих Калеш ЕДП на Ермес и съм много доволна от него. Моя приятелка не го хареса, но за мен е класа и лукс, освен че го усещам сигурно 12 часа.  Peace

# 666
  • Мнения: 1 931
Ох, много често се споменава, че трябва проба, но аз ако пробвам парфюм никога не го купувам. Колкото и да ми хареса аромата .Причината е, че от китките ми много бързо се изпарява, вероятно доста преди да се е развил (сигурно защото съм със суха кожа, ниска температура и най-вече нисък пулс). Никаква трайност. Трябва добре да се напръскам, а това не винаги успявам да направя в магазина. От няколко години поръчвам на сляпо, водена от вашите описания за развитието и трайността  на даден парфюм  Hug и от описанията във фрагрантика . Не съм се разочаровала. Последно така придобих Манифесто - страхотен е, усещам го цял ден от тила и косата си, а на китки въобще не слагам, да не го хабя  Mr. Green . В тази връзка искам да помоля отново са сравнение между класическото Кокорико и Кокорико бай найт - основно по отношение на трайност и кое е по-какаово?  Embarassed

# 667
  • Мнения: 3 830
Джой на Жан Пату

Впечатления, мнения и всичко останало ще ми е от полза, ако някоя съфорумка го е имала, помирисвала и т.н.

А също така има ли го някъде в Сф, където може да се тества?

# 668
  • Франция
  • Мнения: 898
Джой е много, ама много цветен парфюм - от тези, дето удрят право в слепоочието. При това с много ретро излъчване. Представи си Шанел 5 на квадрат.

Със сигурност го гледах в София, в голяма парфюмерия в моловете, като че ли беше Дъглас. Паметта ми не е съвсем услужлива за такива неща  Peace

# 669
  • София
  • Мнения: 1 978
Живанк@ - имам ги и двата, довечера ще направя успореден тест, и ще споделя тук какво усещам...Имам спомен, че бях писал нещо за кокориците в по-стара тема, но ще ми е интересно пак да ги сравня, може пък да усетя нещо по-ново и различно  Simple Smile

# 670
  • София
  • Мнения: 5 658

Вчера бях със Citizen Queen. Едни белокос достолепен мъж се спря в края на ескалатора, обърна се да ми направи път и да види, кой "мирише така божествено" Flutter Flutter. Пожела ми да не губя усмивката си, защото е "най-важната в този труден живот" и да мириша все така хубаво и "ех, да бил с 30 години по-млад" Wink  Flutter Flutter Ми, как да не се усмихва човек след такъв комплимент  Heart Eyes

Тази Градска кралица как ме съблазнява, но Денси ме спря да я купувам на сляпо!
Ковачева, моля те, дай и ти акъл - във Фрагрантика прочетох сравнение, което ме учуди - между ГК и Шалимар Инишъл (който имам от скоро и вече много харесвам - Атти, пак  Hug  bouquet).
Близки ли са или - изобщо не си приличат? newsm78

Стреляй смело Кралицата, 99% съм убедена, че ще сте много щастливи заедно  Hug

Ковачева  Hug на твоята усмивка и с Кралица, и без Кралица как да устои човек  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 21 яну 2015, 15:33 от Атти

# 671
  • Мнения: 31 335
Джой на Жан Пату

Впечатления, мнения и всичко останало ще ми е от полза, ако някоя съфорумка го е имала, помирисвала и т.н.

А също така има ли го някъде в Сф, където може да се тества?
Имаше го в БЗ. Страшно ретро парфюм. Главоболен и силно женствен.

Аз не препоръчвам Кралицата на никого насляпо, защото на малко хора стои добре. На Ковачева и е великолепна, но на мен, а на сестра ми?

# 672
  • Мнения: 283
Атти, оооох, "едвам" ме нави! Драсни два реда - какви емоции предизвиква у теб, на какво би я оприличила?!
Денси, към  теб - не мисли, че не те слушам или омаловажавам казаното от теб!  bouquet

# 673
  • Мнения: 3 830
Благодаря ви! Ще го потърся   bouquet

# 674
  • София
  • Мнения: 5 658
akronimus, сигурно вече си разбрала, че в темата ние с Денси сме едни от най-ярко очертаващите се антиподи като предпочитания. Това, което за едната е божествено и несравнимо ухание, за другата е пълен ужас, неносим и непоносим. Докато Денси стои на едното ти рамо, облечена в бяло, и ти нашепва "не прави глупости, пробвай го първо да не съжаляваш", познай къде съм аз и какво правя  Twisted Evil Mr. Green Mr. Green Mr. Green

От цялото творчество на г-н Романо Ричи безапелативно Кралицата води при мен, следвана на няколко дължини от Lady Vengeance. Останалите подтичват вяло някъде към средата на трасето. Кралицата си има всичко, за което може да мечтае един фен на Шалимар Инишъл - и старата кожена чанта с разсипаната пудриера вътре и размазаните червила, и смолите, малко изсушена роза, няколко току-що подострени молива, премерено количество алдехиди (при мен положението вече е "закъде без тях"). Малко по-наситен е от Инишъл, което е чудесно, защото не ти трябват безброй еднакви парфюми.

Общи условия

Активация на акаунт