Парфюмни размисли и страсти - 186

  • 66 762
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 17 546
А класическото Кокорико много ли се различава от това http://www.fragrantica.com/perfume/Jean-Paul-Gaultier/Kokorico-b … -Night-15471.html и в кое повече се усеща какаото.
Нещо цяла тема съм пропуснала май newsm78 ... но за Кокорико да кажа: в класическата версия се усеща повече. Бай найт не е много по-различен в драй дауна, но началото лично на мен не ми харесва. Твърде блудкаво ми е и разваля хубостта на първообраза. Някои го усещат обратно, но не и аз.

# 676
  • Мнения: X
akronimus, сигурно вече си разбрала, че в темата ние с Денси сме едни от най-ярко очертаващите се антиподи като предпочитания. Това, което за едната е божествено и несравнимо ухание, за другата е пълен ужас, неносим и непоносим. Докато Денси стои на едното ти рамо, облечена в бяло, и ти нашепва "не прави глупости, пробвай го първо да не съжаляваш", познай къде съм аз и какво правя  Twisted Evil Mr. Green Mr. Green Mr. Green

От цялото творчество на г-н Романо Ричи безапелативно Кралицата води при мен, следвана на няколко дължини от Lady Vengeance. Останалите подтичват вяло някъде към средата на трасето. Кралицата си има всичко, за което може да мечтае един фен на Шалимар Инишъл - и старата кожена чанта с разсипаната пудриера вътре и размазаните червила, и смолите, малко изсушена роза, няколко току-що подострени молива, премерено количество алдехиди (при мен положението вече е "закъде без тях"). Малко по-наситен е от Инишъл, което е чудесно, защото не ти трябват безброй еднакви парфюми.

Атти, как да не те обича човек..... Hug  bouquet

Тази кралица, така да не я харесвам, но след това описание, да взема и аз да я купя пък.... bowuu Embarassed

# 677
  • София
  • Мнения: 5 658
Ами ако вземеш да го купиш, аз лично ще умра от смях няколко пъти, защото точно ти ме зариби с него  Heart Eyes За сведение на останалите, зарибявката се състоеше в "Вземай го това и го махай от очите ми, че не мога да го търпя как мирише!"  Laughing

Явно този похват е възлов при мен, защото при съвсем подобна ситуация се запознах и с една друга голяма моя любов - Quelque Fleur на Хубиган.

# 678
  • Мнения: 283
О-Б-И-Ч-А-М    В-И! И ангела и дявола!!!  
bouquet
То няма как да не забележа че сте на двата полюса, ама се чудя на себе си как така обожавам Парфюм Инишъл и същевременно не можах да устоя на Collection Extraordinaire Orchidee Vanille Van Cleef & Arpels!

# 679
  • Мнения: 8 470
Много харесвам Градската кралица, красив парфюм,  но определено не ми е фаворит и сравнена с Шалимар Инишъм отстъпва доста назад. Ледена ми е някак, студена, докато Шалимар е топъл и гальовен. И двата парфюма си имат времето и мястото и ги ползвам според настроението ми.
Затова и не мога да се разделя с определени парфюми, защото съм ги степенувала на: харесвани, по-харесвани, най-харесвани и връх на сладоледа. Към последните причислявам Инсоленс.  Laughing

# 680
  • Мнения: 31 335
О-Б-И-Ч-А-М    В-И! И ангела и дявола!!!  
bouquet
То няма как да не забележа че сте на двата полюса, ама се чудя на себе си как така обожавам Парфюм Инишъл и същевременно не можах да устоя на Collection Extraordinaire Orchidee Vanille Van Cleef & Arpels!

Е защо и аз ги харесвам много и двата.

А за пробите аз няма да престана да съветвам да се пробват и да не се купуват насляпо скъпи аромати, защото е гадно да дадеш 200 лв. и да се разочароваш. Особено когато става въпрос за спорни парфюми, които са много харесвани и много мразени. Peace

За мен няма никаква прилика между Кралицата и Шалимар Инишъл.

# 681
  • Мнения: 170
Като сте отворили дума, не мога да се сдържа и да не се похваля: и аз отнесох няколко комплимента с кралицата все от симпатични мъже  Sunglasses Blush
От много време не ми се беше случвало да ми обърнат внимание на парфюма и се размазах от задоволство  Grinning
Аз лично до последно не можах да реша дали харесвам кралицата или Lady Vengeance повече, реших, че трябва да имам и двата. Лейдито все още я очаквам, но съм крайно нетърпелива вече....
Останалите творения на Ричи за мен са повече или по - малко приемливи, но стоят доста зад тези ми два фаворита. Но като цяло са доста по мой вкус.

# 682
  • Мнения: 283
Денси, извинявай много, останала съм с впечатлението че не ти допада твърде Парфюм Инишъл.

# 683
  • Мнения: 31 335
Не аз не понасям само Шалимар, но харесвам и си пръскам много Инишъл ЕДП обаче. Другите версии не ползвам, въпреки че бих могла, но ми идват редки. Аз обичам плътни парфюми, дори и цитрусови.

# 684
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Тази Градска кралица как ме съблазнява, но Денси ме спря да я купувам на сляпо!
Ковачева, моля те, дай и ти акъл - във Фрагрантика прочетох сравнение, което ме учуди - между ГК и Шалимар Инишъл (който имам от скоро и вече много харесвам - Атти, пак  Hug  bouquet).
Близки ли са или - изобщо не си приличат? newsm78
За мен няма никаква допирателна с Шалимар Инициал, и слава Богу! Шалимареното начало никак, ама никак не ми понася, с този свръхнатегнат и мазен ирис, и този аромат на граниво червило. В драйдауна е хубав, мек и топъл, но не и до степен, да издържа началото му.
За градската кралица мога да казвам само суперлативи, но наистина съм свидетел, как на трима души на едно място, стои по съвършено различен начин, затова наистина е по-добре да се разноси добре, най-добре отливка. Аз изпръсках една отливка, после една петдесетица, сега съм преполовила втората и започва да ми се свиди.
От цялото творчество на г-н Романо Ричи безапелативно Кралицата води при мен, следвана на няколко дължини от Lady Vengeance. Останалите подтичват вяло някъде към средата на трасето.
Напълно подкрепям, Атти  Hug Peace
Като сте отворили дума, не мога да се сдържа и да не се похваля: и аз отнесох няколко комплимента с кралицата все от симпатични мъже  Sunglasses Blush
И моят 80-годишен кавалер, който ми направи комплимента беше симпатичен  Mr. Green Друго си е да вълнуваш мъж на тази възраст  Mr. Green hahaha

Последна редакция: ср, 21 яну 2015, 20:22 от kovatcheva

# 685
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 363
От миналата седмица и аз се пръскам с Градската кралица, благодарение на Emia   bouquet Не ме разочарова този парфюм, но ме учуди, очаквах нещо по-различно. При мен доминират алдехидите, пудра и ирис. Стои студен аромата, сякаш нося Шанел. Същевременно много ме привлича, а и получих комплименти не от кой да е, а от ММ  Shocked

# 686
  • Мнения: 625
Като прочетох    kovatcheva  как е описала началото на parfum initial,не се сдържах да напиша за едно много по-непоносимо мазно ирисово начало- това на Prada Iris absolu Sick.Какво недоразумение от моя страна #Crazy,в Прити шоп пръснах на блотер от обикновената Прада ирис ,а вечерта като се прибрах се влюбих Heart Eyes,много ми хареса.Влязох във fragrantica да му разгледам пирамидата и там видях версията абсолю.Викам си това е моя парфюм,ще седи много по-наситено и плътно-нали е абсолютна версия все пак Rolling Eyes.Понеже никъде по парфюмериите не успях да го открия и помириша,на сляпо поръчах от нета.Няма такава гадоост,нищо от свежестта и изискаността(според мен) на класическата версия.Направо мирише задушливо и мазно,и потно Sick.Буквално на изпотен бензинаджия.Давах му шанс няколко пъти и не можах да свикна с гадното чувство , че все едно съм потна и некъпана ,напръскана с 3-4 пъти олио от ресторантси фритюрник Confused.Е ,какво описание само Crazy.Та всичко това беше ,за да изкажа моята гледна точка за гадно ирисово начало....а и край Sick hahaha

# 687
  • Мнения: 48
А при мен Градската кралица няма никакви алдехиди, само кожа, която с времето се омекотява с много нежни рози и малко амбра, дори не съм сигурна, дали я долових. В началото е много сух, дори студен, предполагам, че това е ирисът, но после става пудрен. Ще си поискам в петък мостра, за да съм сигурна. А Отмъстителката направо ми отмъсти, че я пробвах, пък и Ууда за красота. И двата ми бяха твърде сладки, а се наложи да ги изтърпя часове.

Дами, познавате ли този аромат http://www.fragrantica.com/perfume/Chloe/Chloe-Narcisse-344.html Четох, че ще се връща в портфолиото на Клое и ми стана любопитно. Не съм почитателка на плодови аромати, но ме гложди любопитство.
И последен въпрос, някой може ли да препоръча интересна, по възможност сладка лавандула

# 688
  • София
  • Мнения: 1 500
От доста време му се чудя на Прада Ирис обикновения. Много ми харесва, но ми се струва доста нетраен, затова досега не съм го купила. Някой може ли да предложи нещо подобно, но по-трайно.

# 689
  • Мнения: 8 470
naditoo, това Chloe е убиец в буквалния смисъл. Парфюмът не на баба ти, а на нейната баба. Ако не си свикнала на тежки аромати този те удря между очите и те събаря на земята от раз и после три дни лежиш и лекуваш главоболие.
 Не те съветвам да го купуваш насляпо, адски ретро  е. Grinning

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт