Пейпал - помощ - 11-та тема

  • 86 070
  • 764
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 536
M371N ,за мен този,целенасочено иска да те измами.Пробва се ,пък ако стане....
Ако затвориш диспута,ще видиш пари на куково лято

# 166
  • Мнения: 7
Благодаря ви за съветите Evа и Αθήναι.Доста се съмнявах и аз ,че могат да ме излъжат от магазина и да не ми върнат парите.Все пак предполагам ,че няма нужда да затварям диспута след като не го бях ескалирал не би трябвало да е проблем да ми върнат парите.Но в крайна сметка се доверих и веднага след като затворих диспута  ми възстановиха цялата сума.

Но се оказва, че почти нямаш никакви права в случай ,че ти е открадната пратката.Платил си продукта и доставката и в един момент получаваш празна кутия и нямаш нито парите нито продукта и нямаш право а поискаш разследване.Поне с тези две фирми явно е така.И остава да разчиташ на добрата воля на продавача , дали ще пусне разследването на време , защото това разследване се оказа ,че отнема до пет седмици а понякога и шест.А специално в моят случай, си отворих пратката в офиса на фирмата където имаше и камера за видеонаблюдение.И когато звънях в офисите на тези фирми да им обясня какво се е случило , винаги ми обясняваха как те нищо не можели да направят.
Но след една две седмици писах и на един имейл на въпросната фирма на който ми отговориха ,че са започнали разлседванеи в най - кратки срокове ще се постараят да им дадат някакъв отговор.След два дни отново ми писаха ,че тъкмо са започнали разследване.

След като има такива неоспорими доказателства ,пратката е отворена в присъствието на служител на фирмата пред камера за видеонаблюдениеи а освен това има и проследяващ номер чрез който лесно може да се установи ,че пратката е изпратена с едно тегло и е пристигнала със със друго.Защо трябва клиента да чака няколко седмици за да бъде обезщетен.Все пак аз нв очаквам да ми повярват, точно поради тази причина исках разследване но не им се занимава явно на хората.Дори и да видят че има кражба ако не подадеш оплакване нищо няма да предприемат.

# 167
  • Мнения: 1 685
Как се прехвърля наличност от пейпал към банкова ти сметка?

# 168
  • Мнения: 634
Как се прехвърля наличност от пейпал към банкова ти сметка?
И да допълня въпроса - това таксува ли се? Т.е. ако прехвърляш 10 евро от пейпал към банкова сметка да не ти взимат например 3 евро?

# 169
  • София
  • Мнения: 3 172
Как се прехвърля наличност от пейпал към банкова ти сметка?
И да допълня въпроса - това таксува ли се? Т.е. ако прехвърляш 10 евро от пейпал към банкова сметка да не ти взимат например 3 евро?
Не съм сигурна дали е актуално, но.... При прехвърляне на пари към картата, ПП има такса 2 евро и комисионна за банката - входящ валутен превод (размера зависи от банката).
Виж тук обяснението на snow22 - Прехвърляне на пари от PayPal по сметка в банката. Предполагам, че в момента не е много по-различно.

# 170
  • Мнения: 8
Как се прехвърля наличност от пейпал към банкова ти сметка?

Привет, таксата на PayPal e 2 Евро за превода, освен това твоята банка най-вероятно ще ти удържи 1% от сумата, за България няма възможност директно да преведеш по сметка, става само по карта VISA/V Pay/Visa Electron

# 171
  • Мнения: 634
Благодаря, много полезно инфо! Ако има възможност обяснението на snow22 да се качи на първата страница на темата ще бъде супер Simple Smile

# 172
  • Мнения: 260
Може ли за помощ? Praynig Не си спомням как се плащаше с парите в акаунта ти. Бих искала да използвам, тези които са там от верифицирането на карта. Не успявам да намеря информация

# 173
  • Мнения: 8
Може ли за помощ? Praynig Не си спомням как се плащаше с парите в акаунта ти. Бих искала да използвам, тези които са там от верифицирането на карта. Не успявам да намеря информация

Здравей, вземат се автоматично при следващото плащане, условието е ако в профила си имаш Евро покупката ти трябва също да бъде в евро, за да се приспаднат автоматично

# 174
  • DE
  • Мнения: 9 068
Задължително ли е верифицирането на всички карти добавени в пейпал  newsm78 Не купувам нищо над 100 долара.  Преди няколко месеца си добавих нова карта, но не съм я верифицирала. От няколко дни получавам съобщения да си актуализирам данните  Thinking Но тъй като има много подробна информация не посмях да попълвам нищо.

# 175
  • Мнения: 8
моят съвет е ако не ги използваш да ги изтриеш от профила иначе, ако искаш да плащаш с тях мисля че няма да ти разрешат, ако не са верифицирани

# 176
  • София
  • Мнения: 2 296
Задължително ли е верифицирането на всички карти добавени в пейпал  newsm78 Не купувам нищо над 100 долара.  Преди няколко месеца си добавих нова карта, но не съм я верифицирала. От няколко дни получавам съобщения да си актуализирам данните  Thinking Но тъй като има много подробна информация не посмях да попълвам нищо.
Според мен това с много данни е фалшив мейл. И аз тези дни отново получих такива... Няколко страници назад ги коментирахме.

# 177
  • Мнения: 1 449
Здравейте! Получих следния имейл:
Dear ..., (тук е малкото ми име)

We need your help resolving an issue with your PayPal account. Until you help us resolve this issue, we've temporarily limited what you can do with your account.

What's going on?

What to do next

Please log in to your PayPal account and complete the steps to confirm your identity and recent account activity. To help protect your account, access will remain limited until you complete the necessary steps.

The security of your PayPal account is a top priority for us and we want to work together to help protect it.

If you need help or have any questions, call us at 00353 1 436 9111, 8.00 to 4.30 GMT Monday to Friday. Please note that hours of operation may vary on holidays. 

Sincerely,

PayPal

Влязох в Пейпал, иска ми да сменя парола, таен въпрос и да добавя снимка. Като натисна за промяна ми излиза прозорец, в който ми иска да попълня всички цифри на картите.
След като ми поизточиха картата за някаква поръчка от сайт и ми я преиздсадоха, още източване ще ми дойде в повече. Какво е това изобщо? Опит за измама или от Пейпал искат да пресекат такава? Няма линк в писмото, а обръщението е по малко име.

Последна редакция: чт, 26 мар 2015, 13:23 от Ниана

# 178
  • Мнения: 5 790
Не е от Пейпал.
Пейпал се обръщат към вас с име и фамилия и то с тези, с които сте се регистрирали.

# 179
  • Мнения: 1 449
Много ми е странно. Влязох в ПейПал през нов таб. Така си ми дава, че акаунта ми е ограничен. Картите стоят с изписани последните им две цифри и дата на изтичане. Искат да ги актуализирам, за да докажа, че съм собственик на акаунта. Не мога да си сменя паролата без да вкарам всички цифри на картите. Иначе докладвах сайта и чакам развитие, получих два отговора с препоръки как да се предпазя от измама. Но отговорите сега получавам с име и фамилия, а първото писмо - обръщение само с малко име.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт