Отговори
# 105
  • Мнения: 682
"Изследванията" са нещо, което може да докаже всичко, което изнася на поръчителя. Така че е излишно да се цитират. Още повече, че не се знае дали те включват отглеждането на тези деца от съвсем ранна възраст, а тя е най-важната.

Т.е. можеш да си пишеш каквото ти дойде на акъла и да си рискуваш репутацията в академичните среди, при положение, че изследванията ти ще бъдат четени и от хора със задълбочени познания в същата сфера? Плюс оценка на методология, теоретичен подход, времева рамка и прочие... Аха.

# 106
  • Мнения: X
ОК, кои са тези толкова непогрешими изследвания? Ако може с цитати.

Що се отнася до различното поведение на децата в ранна възраст, мисля, че поясних, че става дума за външни различия, чиято цел е да закрепи първоначалното самоопределеляне. Не че този тип поведение е задължително да продължи цял живот. Нещо лошо ли виждаш в това, децата да бъдат стимурирани към хетеросексуалност, вместо към хомосексуалност? Тези, които са си гейове по рождение, така и така ще се самоопределят иначе.
Освен това никой не ги кара насилствено да играят по един или друг начин, все пак аз не стоя с детето си в детската градина, да му набивам да си играе с кукли. Те сами си разпределят ролите, явно чувстват нужда да се различават по пол. Имат си група на момчетата, група на момичетата, това никой не им го налага отвън. Но явно целта е насилствено да се отменят естествените процеси в личностното развитие в името на някаква политкоректност.

# 107
  • Мнения: 682
ОК, кои са тези толкова непогрешими изследвания? Ако може с цитати.

Що се отнася до различното поведение на децата в ранна възраст, мисля, че поясних, че става дума за външни различия, чиято цел е да закрепи първоначалното самоопределеляне. Не че този тип поведение е задължително да продължи цял живот. Нещо лошо ли виждаш в това, децата да бъдат стимурирани към хетеросексуалност, вместо към хомосексуалност? Тези, които са си гейове по рождение, така и така ще се самоопределят иначе.

Ок, сега те разбрах. Мисля, че смесваш понятията полова идентичност и сексуална ориентация.

Да стимулираме хетеросексуалност у децата си?  Каква сексуалност в 3 - 4 годишно дете? Тогава се оформя себепредставата им за полова идентичност, т.е. принадлежност към определен пол.

За изследванията - такива за деца, гледани в еднополови семейства ли?

# 108
  • Мнения: X

Ок, сега те разбрах. Мисля, че смесваш понятията полова идентичност и сексуална ориентация.
...

За изследванията - такива за деца, гледани в еднополови семейства ли?

 newsm78 - всъщност си права; това, че някой се самоопределя като мъж, не означава автоматично, че ще харесва жени; насоката на предпочитанието се проявява обаче, доколкото съм наблюдавала, още към 5-7 годишна възраст. Дори и да се изразява в яростно противопоставяне на другия пол. Бъдещите хомосексуалисти по правило предпочитат да си играят с противния пол, когато всички останали странят като дявол от тамян. Съвсем скоро тази показна нетърпимост се трансформира в прикрит, а по-късно - съвсем открит интерес към другия пол. Просто още един етап, но основите се залагат пак в първите години, и то в семейната среда. Ключовата дума е "различен" пол - че такъв въобще съществува, и че той е нещо различно от собствения ни.


Всичко това няма никаква, ама никаква връзка с темата, редно е прекратим по тоя въпрос.

Последна редакция: чт, 29 яну 2015, 22:00 от Анонимен

# 109
  • Мнения: 682
newsm78 - всъщност си права; това, че някой се самоопределя като мъж, не означава автоматично, че ще харесва жени;

Да, точно това имах предвид.

но основите се залагат пак в първите години, и то в семейната среда.

Тоест родителите определят сексуалната ориентация на децата си? Надали. Ако едно дете е хетеросексуално, какъв е смисълът да го насочваме към хетеросексуалната ориентация? Ако е хомосексуално - пак няма смисъл.  

Всъщност, да, доста разводнихме темата на момчето Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт