На море в Гърция 2015

  • 101 076
  • 775
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 113
и аз обмислям едно море  от 1 юни на Халкидики, но понеже не съм ходила толкова рано там , се чудя как ли ще е времето..... Rolling Eyes Толкова от рано също не съм правила резервации и  съм в голяма чуденка Crazy Сега ровя из нета за да си направя евентуалната програма, маршрут, спирки, неща за посещение.....Ще бъда много благодарна ако споделите нещо интеесно в района на Никити.

  В Никити е хубаво,плажна алея за разходки,хапване и места за нощувки по алеята.Не е шумно по това време(то в сезона така и не сме ходили).
 В съседното Метаморфози няма какво толко да се види(според мен)
 Прекрасен плаж ,от другата страна на ръкава- Портокали бийч.Ако питаш местните за пътя, ги питаш за Кавуротрипес (рачешки дупки)

# 721
  • Варна
  • Мнения: 496
Тъй като се дискутират банкови преводи, ето най - евтиния вариант за това.

 https://transferwise.com/

Аз лично все още не съм го ползвал понеже не ми се е налагало, но много хора го правят. При Магеланците дори има цяла тема за това. Давам линк към нея , ако някой се интересува.

http://magelanci.com/topic/3361-%D0%B5%D0%B2%D1%82%D0%B8%D0%BD%D … /?hl=transferwise

# 722
  • София
  • Мнения: 3 468
milenski75 , благодаря за споделеното  bouquetЗнам че е непредвидимо, но   моля споделете, тези, които  правят толкова ранни морета, дали има шанс да се плажува приятно

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 641
milenski75 , благодаря за споделеното  bouquetЗнам че е непредвидимо, но   моля споделете, тези, които  правят толкова ранни морета, дали има шанс да се плажува приятно

Виж каква е била миналата година http://travel.org.ua/water.php?t_id=1016&h=6
Няма как да се стопли толкова рано, но зависи какъв е твоя праг на търпимост. Има хора, които се къпят на 18 градуса, и други, които под 25 не влизат. ако в Никити ви е студена потърсете плитки заливи без вълни и течения, там ще  е по-топла.

Последна редакция: чт, 22 яну 2015, 21:20 от Steltion

# 724
  • Мнения: 45
ЗдравейтеИскам да ви помоля,ако някой може да ми препоръча еднофамилни къщи на остров Тасос.Също може и около Кавала,Неа ираклица,Неа Перамос-и надилу към Халкидики.Единственото изискване ми е плажът да е пясъчен.Благодаря предварително

  Ние миналото лято бяхме тук:  http://www.homeaway.com/vacation-rental/p2021201#amenities . Къщата не е нещо особено, но има всичко необходимо, приятен двор и е много близо до два плажа, на 50 и 150 метра, района е много спокоен. Колебаехме се и за тази http://www.thassos-holiday-rentals.com/en/avalon, но пише, че не приемат кучета и се спряхме на първата.  Също виждам, че на третата къща в залива Алики още има свободни дати http://aliki-thassos.com/prices.php?id_item=3&lang=en. Първоначално исках да запазя в някоя от къщите на Алики, но след няколко е-мейла и опита да се свържа с тях по телефона изведнъж всичко светна в червено/заето  и така и не ми отговориха.

Последна редакция: чт, 22 яну 2015, 20:13 от noideass

# 725
  • Мнения: 123
Аз също ще следя за Неа Перамос и Неа Ираклица:)

# 726
  • Мнения: 45
        Благодаря на отзовалите се с мнения и препоръки за пътуването ми до Пелопонес, както и на всички описали пътуванията си до полуострова и въобще в Гърция(открих я за себе си попадайки на пътепис за о-в Скиатос), благодарение на вас си харесах местата, които ще посетим през лятото, доскоро си мислех, че Елафонисос е плаж на о-в Крит  Sunglasses.
        Реших да се вместя в общо 12 нощувки, 2 в Пилос, 3 в района на Ступа, 3 на о-в Елафонисос, 1 в Нафплио и 3 на о-в Спецес. Епидавърът и Микена остават за друго пътуване, а за Монемвасия планирам разходка и обяд на път от Елафонисос за Нафплио. Ще пътуваме от Стара Загора и засега не смятам да разделям пътя, правил съм няколко подобни прехода и въпреки, че ще бъде уморително ще се справя, а и жена ми също шофира. Предложението за разделяне на пътя с Делфи е много добро, но вече го посетихме при предишна почивка, а и не ми се губи един ден от времето за Пелопонес.

# 727
  • София
  • Мнения: 1 902
Има Елафониси,което е плаж на Крит Peace

# 728
  • София
  • Мнения: 679
noideass, вероятно си прочел, но и аз да ти обърна внимание, че на Спецес не позволяват достъп с автомобили.

# 729
  • Мнения: 934
       Благодаря на отзовалите се с мнения и препоръки за пътуването ми до Пелопонес, както и на всички описали пътуванията си до полуострова и въобще в Гърция(открих я за себе си попадайки на пътепис за о-в Скиатос), благодарение на вас си харесах местата, които ще посетим през лятото, доскоро си мислех, че Елафонисос е плаж на о-в Крит  Sunglasses.

Елафониси е островче в югозападен Крит, почти свързано със сушата. Стига се "пеша".
Прекрасно е като на пелопонеския о.Елафонисос, но с по-мек и фин пясък, и с много плитки лагуни  Heart Eyes

# 730
  • БГ
  • Мнения: 735
Благодаря за инфото за времето Peace
не сме плажували толкова рано, на нашето море ходим винаги август и сега ми е малко притеснено  Thinking

# 731
  • Мнения: 45
      Крит отдавна ми е в списъка с желани дестинации и Елафонисо е една от причините.


noideass, вероятно си прочел, но и аз да ти обърна внимание, че на Спецес не позволяват достъп с автомобили.

      В началото не бях много наясно, но Bliss спомена за ограничения достъп  и бързо ми проблесна защо не намирам ферибот за коли. Жалко, защото искаме да обиколим острова по крайбрежието, а алтернативните транспорти не ни устройват много-много. Пеша също е вариант, но не се ориентирам колко е обиколката на острова, струва ми се, че не е много голям, но зависи и от жегата. На място ще преценяваме, в краен случай с автобуса. В уикипедия пише, че е 25-30 км обиколката.

Последна редакция: пт, 23 яну 2015, 03:10 от noideass

# 732
  • Мнения: 3 400
Аз също ще следя за Неа Перамос и Неа Ираклица:)

Исках да споделя наблюденията си от миналата година за Неа Перамос специално. Та в "буукинг" и "фийл Грийс" всичко, което ми допадна като цена и снимки, беше резервирано за желания период. Тръгнахме без резервации рано сутринта и бързо си намерихме студио и апартамент в една къща с двор, каквито търсихме. Собственикът обаче ни помоли, ако някой пита, да кажем, че сме му лични приятели, дошли му на гости  Mr. Green Явно доста хора дават квартири, укривайки данъци и умишлено не ги обявяват в нета, нищо чудно многото българи, работещи там да са ги "научили на акъл"  Simple Smile 

# 733
  • Мнения: 187
 noideass - може да вземете моторче или ATV под наем. Не мисля че пеша се обикаля лесно. Все пак не е плосък остров.

# 734
  • Мнения: 6 630
Здравейте ,  трябва да избера за Makryammos Bungalows м/у стандартна стая и супериор .Разбрах ,че разликата е в близостта до плажа ,та голямо ли е разстоянието от стандартните до плажа и ресторантите ?Струва ли си 170лв. разлика?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт