Опиц е освободен предсрочно

  • 6 710
  • 124
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 5 499
О, и понеже има убиец, който е и крадец, то всеки крадец е и убиец ли?

Заради този твой въпрос, законът трябва да се промени. Искам по-строги присъди за престъпниците - независимо дали са откраднали едно шише с ракия само! Да се кумулират престъпления и присъдите да станат ЕФЕКТИВНИ при втора кражба и с по-дълъг период на излежаване. Затворени, за тези хора поне ще е сигурно, че от крадци, няма да се превръщат и в убийци! Щото явно условните присъди не вършат никаква възпитателна дейност, освен да карат и врабците да им се смеят...Да се въведат пръстови отпечатъци на ВСИЧКИ български граждани и пребиваващи чужденци!

П.С. Мъжът ми е чужденец и му бяха взети пръстови отпечатъци при издаване на БГ лична карта. Да се въведе тази практика и за всички български граждани.

Последна редакция: пт, 19 дек 2014, 18:34 от Popule

# 91
  • HH
  • Мнения: 3 263
Момчето е било задържано много пъти от полицията, в главата ми се върти нещо за 49 задържания. Не са го правили за хубавите му черни очи. А родителите му къде са били? Вдигнали ръце.

Не знам какъв човек е Опиц, не го познавам, дали е певец или иконописец за мен няма значение. За мен случая има такъв край, защото някой някъде по веригата не си е свършил работата. И очевидно не си я вършат все още, защото разни хора си беснеят, ограбват, тормозят по-слабите от тях.

И разберете най-после, че за да се спасите от бездомните котки и кучета, трябва те да бъдат събрани и след време да бъдат подложени на евтаназия, ако няма желаещи да ги отглеждат.

# 92
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 277
И разберете най-после, че за да се спасите от бездомните котки и кучета, трябва те да бъдат събрани и след време да бъдат подложени на евтаназия, ако няма желаещи да ги отглеждат.
Кастрация, драга, кастрация. И на домашните, и на бездомните. За всичко е виновен човекът!!!

Абе, вие нормални ли сте да го защитавате тоя изрод, бе?! Не знаете ли, че той стреля по котки и дори имаше разказан случая на едно от котетата, които това чудовище е прострелял и е оставил инвалид за цял живот, защото му е засегнат гръбнака! Целия му квартал знае каква измет е този и само изключително емоционално закърнели и жестоки хора могат да го защитават като се знае какви ги е вършил.
Абсолютно е да лежи в затвора такъв и никога, ама никога да не излиза, дори слънцето да види!
Аква, и аз обичам много котки и кучета, но от Опиц има доста по-жестоки хора. Китайците дерат парче по парче и варят живи кучета. Неописуемо.

# 93
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 249
Абе, вие нормални ли сте да го защитавате тоя изрод, бе?! Не знаете ли, че той стреля по котки и дори имаше разказан случая на едно от котетата, които това чудовище е прострелял и е оставил инвалид за цял живот, защото му е засегнат гръбнака! Целия му квартал знае каква измет е този и само изключително емоционално закърнели и жестоки хора могат да го защитават като се знае какви ги е вършил.
Абсолютно е да лежи в затвора такъв и никога, ама никога да не излиза, дори слънцето да види!

не приемам подчертаното.
не вярвам на "разказания случай".

законът е над всичко - осъден е, макар не малка роля да изигра наивността му, че е невинен и следователно няма нужда от "мощен" адвокат, излежал си е присъдата и е освободен.
ако има нагли и безочливи същества, това са родителите, които не намериха време, сили и желание да се преборят с порока на детето си, а след това веднага се явиха за да "осребрят" смъртта му.

нямам желание да оспорвам присъдата, не е редно, но ми се иска да попитам: от къде тръгна неистината, че го е застрелял в гръб?

и други въпроси имах и още ги имам - как са влезли в кооперацията? тя се заключва и никой от живущите там не е отворил вратата.
ако сами са отключили с ключ или щперц къде са те? защо не ги намери следователя? може би това е и причината да не намерят отвертката, която загиналото момче е насочило срещу Опиц когато се скачало от прозореца на полуетажа?

не са успели да откраднат нищо този ден, защото са ги разпознали като крадци още при качването по стълбите - другото момче е носело вещ, открадната от жилищната кооперация при предишен обир.


не се заяждам, само питам.

и да. много съжалявам за погубения живот на момчето, но той е погубен много преди Опиц.
и за Опиц съжалявам не по-малко.

# 94
  • Мнения: 8 567
О, и понеже има убиец, който е и крадец, то всеки крадец е и убиец ли?
Това е все едно да твърдя, че всеки иконописец има незаконен пистолет и избива с него Rolling Eyes

Ъхъм, стоиш срещу влезлия с взлом и гадаеш дали е дошъл "само" за компотите или  ще ти вземе парите и изнасили баба ти.
Или си го представяш като холивудски романтичен филм, отскочил Брад Пит да вземе два компота от мазето, докато лошите го преследват. Нещо бил ожаднял.

# 95
  • Мнения: 1 749
Аз много бих искала да вкараме такава клауза в закона, каквато имат американците: намеря ли те в дома си да крадеш, мога да те застрелям на място!
Ако някога се появи референдум - първия глас ЗА, ще е моят!


# 96
  • Мнения: 12 681
Абе, вие нормални ли сте да го защитавате тоя изрод, бе?! Не знаете ли, че той стреля по котки и дори имаше разказан случая на едно от котетата, които това чудовище е прострелял и е оставил инвалид за цял живот, защото му е засегнат гръбнака! Целия му квартал знае каква измет е този и само изключително емоционално закърнели и жестоки хора могат да го защитават като се знае какви ги е вършил.
Абсолютно е да лежи в затвора такъв и никога, ама никога да не излиза, дори слънцето да види!

Интересно защо Опиц не е прибран на топло, например в лудница. И целият този квартал го е търпял да стреля напосоки. И аз не вярвам на това. 

# 97
  • Мнения: 2 265
Абе, вие нормални ли сте да го защитавате тоя изрод, бе?! Не знаете ли, че той стреля по котки и дори имаше разказан случая на едно от котетата, които това чудовище е прострелял и е оставил инвалид за цял живот, защото му е засегнат гръбнака! Целия му квартал знае каква измет е този и само изключително емоционално закърнели и жестоки хора могат да го защитават като се знае какви ги е вършил.
Абсолютно е да лежи в затвора такъв и никога, ама никога да не излиза, дори слънцето да види!

Интересно защо Опиц не е прибран на топло, например в лудница. И целият този квартал го е търпял да стреля напосоки. И аз не вярвам на това. 

Целият този слух тръгна от пост във форум на съседка на господин Опиц. Дали е съседка или недоброжелател, не зная, но и аз не съм склонна да повярвам толкова лесно.
А в темата за раненото животно, авторката не споменава, че той има нещо общо.

# 98
  • Мнения: 1 487
Каквото и да говорим е ясно, че ако наркоманчетата не бяха влезли в чужда собственост с цел да крадат, нищо лошо нямаше да се случи с никого. За мен вината си е изцяло тяхна.

Съветвам всички защитници на отрепки да гледат днес в 18.00ч предаването "Ничия земя" по Нова.

# 99
  • Мнения: 1 536
И ,,отрепките ,, са хора ,уважаеми. Майки са ги раждали и не знаете защо може да са стигнали до там.
За престъпниците си има съд и присъда.
Не е лошо, да спрете животинкото във вас и да опитате и вие да сте малко човеци или дай да  ги изпозастреляме....профилактично и за всеки случай?

# 100
  • Мнения: 1 749
И ,,отрепките ,, са хора ,уважаеми. Майки са ги раждали и не знаете защо може да са стигнали до там.
За престъпниците си има съд и присъда.
Не е лошо, да спрете животинкото във вас и да опитате и вие да сте малко човеци или дай да  ги изпозастреляме....профилактично и за всеки случай?
Отрепките не са хора. Това, че яйцеклетката на някоя магистралка е прихванала от някой тираджия, е природа. Титлата "майка" се заслужава, тя не се дава по дифолт.

# 101
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 249
И ,,отрепките ,, са хора ,уважаеми. Майки са ги раждали и не знаете защо може да са стигнали до там.
За престъпниците си има съд и присъда.
Не е лошо, да спрете животинкото във вас и да опитате и вие да сте малко човеци или дай да  ги изпозастреляме....профилактично и за всеки случай?

за някои престъпници.
други си остават с по 90 висящи дела и, като крайна мярка, условна присъда.

не съм съгласна с определението "отрепка" за момчетата от случая "Опиц", но не съм съгласна и с "изрод" за Опиц.
и двамата са жертва на обстоятелствата, основно на слабата съдебна система.

# 102
  • В.Търново
  • Мнения: 6 714
Спомням си едно предаване преди година дали имаше, беше за един дядо, който го съдят, защото убил нападателя си, който нахлул в къщата му, с цел да го ограби.Дядото се защитил, защото не го нападали за първи път.И сега сигурно е в затвора вече човека.Колко безпомощни стари хора ги пребиха, изнасилиха и заклаха за по 5-20-100лв по безлюдните села в собствените им домове.За това наглите душмани правят каквото си искат, защото няма здрав закон за самоотбраната.Аз съм за този закон.Влезе ли ми вкъщата ще се самоотбранявам, ако трябва ще го убия.Все пак ми е мил живота и този на децата ми.Дай, за да  не убивам престъпника мене да заколят или недай си Боже друго да ми направят, още повече на децата ми.Даже трябва да върнат смъртното наказание.

# 103
  • Мнения: X
Аз много бих искала да вкараме такава клауза в закона, каквато имат американците: намеря ли те в дома си да крадеш, мога да те застрелям на място!

Той един американец така застреля 15 годишния си син. Не го познал в тъмното, а и онзи видиш ли имал очила и тъмни дрехи. Бащата не е обвинен. Било просто една трагедия. 
http://usnews.nbcnews.com/_news/2012/09/28/14134818-police-conne … -teenage-son?lite

# 104
  • Мнения: 1 749
Аз много бих искала да вкараме такава клауза в закона, каквато имат американците: намеря ли те в дома си да крадеш, мога да те застрелям на място!

Той един американец така застреля 15 годишния си син. Не го познал в тъмното, а и онзи видиш ли имал суичър с качулка.
Грешки винаги могат да станат. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт