Опиц е освободен предсрочно

  • 6 711
  • 124
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Днес го видях. Старата тема е отпреди 2 години и е 100 страници, не исках да пиша там.
Според мен не е правилно. Присъдата му беше малка, а сега и предсрочно излиза.

# 1
  • Мнения: 1 536
Кой е Опиц и за какво се бори?

# 2
  • София
  • Мнения: 4 349
И какво от това, че е освободен предсрочно? Чии права са нарушени  newsm78 newsm78 newsm78

# 3
# 4
  • Мнения: X
http://www.mediapool.bg/osadeniyat-za-ubiystvo-ikonopisets-yorda … o-news228383.html

Е, и? Ами това, че хората не одобряват, че въобще е влязъл в затвора за предумишлено (той твърди друго) убийство. И че такива като него са "герои на нашето време".
Ами не съм съгласна.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 534
А пък не съм съгласна, че е влязъл в затвора.

# 6
  • Мнения: 9 848
http://www.mediapool.bg/osadeniyat-za-ubiystvo-ikonopisets-yorda … o-news228383.html

Е, и? Ами това, че хората не одобряват, че въобще е влязъл в затвора за предумишлено (той твърди друго) убийство. И че такива като него са "герои на нашето време".
Ами не съм съгласна.
Кой го квалифицира като "герой на нашето време"?

# 7
  • Мнения: 4 841
Оспорвате решението на съда, НК и НПК?
Или?
Не разбирам смисъла на темата.
Съдът се произнесе, беше наложено (и изтърпяно) наказание. Случаят е приключен.

Обществените реакции по казуса бяха изключително полярни, от категорично осъждане до френетично фаворизиране. Но това са отделни, лични мнения. Не помня да е налагано някакво единно мнение, още по-малко пък някому да е даден статут на "герой на нашето време".

Освен ако не смятате да държите хората отговорни за мнението им, и за това, че не съвпада с вашето, но това е твърде несериозно, за да го допусна.

# 8
  • Мнения: X
Оспорвам две, не - три неща. Това, че действието е представено като самоотбрана, и презумпцията "онзи е бил наркоман, пада му се". Оспорвам и това, че е освободен предсрочно, понеже не разбирам мотиви като "изографисал е параклиса на затвора", а в същото време стрелецът не съжалява, че е отнел живот при такива обстоятелства. Ако не съжалява, че е извършил това, за което е осъден, каква е логиката на предсрочното освобождаване?

# 9
  • Мнения: 755
Дори да е представено така действието, има присъда.
Предсрочното освобождаване се случва по ред и според правила.
Кой за какво съжалява или не-не мисля, че някой тук знае.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 499
Днес го видях. Старата тема е отпреди 2 години и е 100 страници, не исках да пиша там.
Според мен не е правилно. Присъдата му беше малка, а сега и предсрочно излиза.

Абсолютно си е правилно. Даже ако ме питаш, лежа в затвора невинен.

# 11
  • Мнения: 548
Бил е невинен? Тоест не е отнел живот? Или онзи се опитал да го убие или нарани и това го е принудило?

# 12
  • Мнения: 755
След като има присъда, е признат за виновен.
Какво искате?

# 13
  • София
  • Мнения: 5 499
Бил е невинен? Тоест не е отнел живот? Или онзи се опитал да го убие или нарани и това го е принудило?

Онзи е влязъл в чужд имот без причина (причината е да краде) - стълбището е част от собствеността на всеки, имащ жилище в кооперацията или блока. Всеки има право да предпази собствеността си и живота си. Влезе ли ми някой непоканен вкъщи го гърмя, пък после да протестира колкото си иска, че не ме бил нападнал.

# 14
  • Мнения: 548
Малей, а аз като ходя на гости в приятели, дали да се притеснявам да не ме застрелят, понеже съм влязла в чужд имот? Като съм със дебелите дрехи и на клошарка-крадла мога да им заприличам... Някой набожен човек, който съвсем така случайно си е направил бойно оръжие да не ме сметне за наркоманка, защото имам един такъв отнесен поглед?

Предполагаемият крадец (който не е откраднал нищо) е застрелян навън при опит да избяга. Дори да е крадец, наказанието за кражба определено не е смъртна присъда. А човекът, който го е убил е имал оръжие за самоотбрана (газов пистолет), което умишлено е преправил в оръжие за убиване (незаконен боен пистолет).

Общи условия

Активация на акаунт