Бременност и безсъние

  • 7 845
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
Здравейте,

В средата на осмия месец съм и ме гони страшно безсъние. Започна преди около месец - имаше нощи, в които съм спала по един час и това е. Проблемът не е в това, че ми е тежко или неудобно...просто не мога да заспя, а дори и да заспя, то се будя съвсем скоро и въртенето започва отначало. Обикновено успявам да заспя към 5 сутринта по-дълбоко. Вече обаче не се издъжа. Пробвах с шуслерови соли и едни хомеопатични капки за сън...няма ефект. Гинекологът ми предписа преди няколко дена едно лекарство, което обаче е по-силно...с него успявам да заспя бързо...пак се будя, но за да ходя до тоалетна и после веднага заспивам...не е добре обаче да се пие всеки ден, а и не искам да прекалявам и да го взимам продължитено, защото все пак си е лекарство и не искам да натоварвам бебето...в дните, в които не го пия пак се почва с безсънните нощи...
Някой друг има ли такъв проблем? А и ако някой е минал през това имам още един въпрос - минава ли безсънието след раждането?

# 1
  • Мнения: X
А и ако някой е минал през това имам още един въпрос - минава ли безсънието след раждането?

Минава, само че дали ще те остави бебето да спиш...  Mr. Green

За безсънието можеш да пробваш с техники за релаксация и медитация.

# 2
  • Мнения: 1 421
След раждането безсънието бааавно преминава в безкрайни нощни смени  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 048
 Flutter приеми го като тренировка ... Ще спим като станат на 18  bowuu може би Wink
Избери си нещо за четене или комедиен сериал, нещо разтоварващо.
Леко раждане  Peace

# 4
  • Мнения: 2 156
В твоето положение, в последния триместър на бременността, се чувствах много некомфортно, включително не можех да спя. Имах и страхотни киселини. Чисто житейски, ме друсаше страхотна въртележка и си казвах, че не мога да си позволя да се скапя. Нощем, в моментите, когато се чувствах сравнително добре, слушах музика на слушалки, или плетях.
Стресът, през който минава и тялото, и психиката ни през бременността, лесно може да ни подхлъзне към безсъние и преумора.
Щом си в 8-ми месец, представи си как само след два месеца отново ще можеш да спиш по корем  Simple Smile
И си угаждай и се глези (и щади) винаги, когато можеш да си го позволиш; така ще издрапах по-леко.
Кураж и леко раждане  Hug И щастливо майчинство   bouquet

# 5
  • Мнения: 92
Опитвам се да мисля положително, но нервите надделяват в някакъв момент, защото това безсъние ме изтощава психически Sad Не съм предполагала, че ще се появи такъв проблем...а още по-малко съм предполагала, че бих предпочела постоянното гадене, което имах в началото, пред тези нощи... newsm78
Явно ще трябва да се примиря и да чакам голямото събитие с отворени широко очи #Crazy
Дано след това премине...не че бебчо ще ме остави да се наспя, както ми се иска, но все пак си е друго  Wink

# 6
  • Мнения: 112
аз от 5тия не мога да спя,пък сигурно до 8-9 изобщо няма да мога,миналия ден като бях при доки и му казах и той ми вика-всички бременни сте така...аз даже,ако се събудя към 5-6 сутринта и стомаха почва да ми каркори от глад  Crazy

# 7
  • Мнения: 2 988
Моят термин е 23 декември и колкото и да е странно се скъсвам от спане. Обикновено си лягам към 11-12 вечерта и ставам към 8, а през деня само да ми замирише на възглавница и се унасям.  Laughing Честно да си призная се наслаждавам на последните си спокойни дни и нощи.

# 8
  • Мнения: 576
И при мен беше така в последните месеци,все се въртях вечер,все нещо ме сърбеше,боцкаше,топло ми беше на краката или студено и тъкмо се унасях да заспивам и бебето се сещаше и започваше да рита и скача.Бъди по-активна през деня,за да се изморяваш и това ще ти помогне да заспиваш по-лесно.А после все ще ти се спи,но няма да има кога.

# 9
  • Мнения: 92
И при мен беше така в последните месеци,все се въртях вечер,все нещо ме сърбеше,боцкаше,топло ми беше на краката или студено и тъкмо се унасях да заспивам и бебето се сещаше и започваше да рита и скача.Бъди по-активна през деня,за да се изморяваш и това ще ти помогне да заспиваш по-лесно.А после все ще ти се спи,но няма да има кога.

Общо взето всеки ден си измислям какво да правя и излизам да върша разни неща, но ефект няма...единственото положително е, че за момент се разсейвам от проблема...дано се наспя в родилното Wink

# 10
  • Мнения: 26
Здравейт и аз съм така от самоточало на бремеността и вече не се търпи, става все по зле, колкото и да се опитвам да заспя, не става, не мога да намеря место на корема си, задушавам се, ако съм легнала на ниска  възглавница, киселините ме морят, да не говоря колко често ставам до тоалетната...абе...изобщооо....избива ме на рев. Безсънието ми изпи силите още от сега, а на там направо не ми се мисли. Моя термин е 5 февруари, но бебето върви малко по-едро и ми казаха че може и януари да ме изненада.Направо да ви кажа момичета, не знам откъде събрах сили да изтърпя всичко, през което минавам през тази бременост, но самп и само бебето ми да е здраво и да го родя без каквито и да е усложнения.Как и да заспя като само за раждането мисля, толкова ме дострашава, чеее...Още не знам дали нормално или секцио и двата начина ме плашат и не мога да мигна, само това си представям.Още малко остава, дано се справя с това безсъние накрая, че да посъбера малко сили, за да се справя с най-важния момент - раждането.Успех на всички и стискайте зъби....това е БРЕМЕНОСТТА!

# 11
  • Мнения: 576
Здравейт и аз съм така от самоточало на бремеността и вече не се търпи, става все по зле, колкото и да се опитвам да заспя, не става, не мога да намеря место на корема си, задушавам се, ако съм легнала на ниска  възглавница, киселините ме морят, да не говоря колко често ставам до тоалетната...абе...изобщооо....избива ме на рев. Безсънието ми изпи силите още от сега, а на там направо не ми се мисли. Моя термин е 5 февруари, но бебето върви малко по-едро и ми казаха че може и януари да ме изненада.Направо да ви кажа момичета, не знам откъде събрах сили да изтърпя всичко, през което минавам през тази бременост, но самп и само бебето ми да е здраво и да го родя без каквито и да е усложнения.Как и да заспя като само за раждането мисля, толкова ме дострашава, чеее...Още не знам дали нормално или секцио и двата начина ме плашат и не мога да мигна, само това си представям.Още малко остава, дано се справя с това безсъние накрая, че да посъбера малко сили, за да се справя с най-важния момент - раждането.Успех на всички и стискайте зъби....това е БРЕМЕНОСТТА!
  Стига бе жена!Я се стегни!Все едно само ти ще раждаш на тази планета!Като не можеш да спиш гледай някой хубав филм или прочети книга!Наслаждавай се на бременността,това не е някаква нелечима болест.Почивай си,поглези се,не е толкова страшно,нито бременността,нито раждането.Когато мине ще се чудиш защо си се притеснявала толкова.Ако нямаш някакви противопоказания аз лично те съветвам да избереш нормално раждане,но каквото и да предпочетеш ще видиш,че всичко ще бъде наред и това ти го казвам не само да те успокоя,а от позицията на жена преживяла тежко раждане(според лекарите)аз определено също си го представях много по-страшно,отколкото беше в действителност.

# 12
  • Мнения: 92
Здравейт и аз съм така от самоточало на бремеността и вече не се търпи, става все по зле, колкото и да се опитвам да заспя, не става, не мога да намеря место на корема си, задушавам се, ако съм легнала на ниска  възглавница, киселините ме морят, да не говоря колко често ставам до тоалетната...абе...изобщооо....избива ме на рев. Безсънието ми изпи силите още от сега, а на там направо не ми се мисли. Моя термин е 5 февруари, но бебето върви малко по-едро и ми казаха че може и януари да ме изненада.Направо да ви кажа момичета, не знам откъде събрах сили да изтърпя всичко, през което минавам през тази бременост, но самп и само бебето ми да е здраво и да го родя без каквито и да е усложнения.Как и да заспя като само за раждането мисля, толкова ме дострашава, чеее...Още не знам дали нормално или секцио и двата начина ме плашат и не мога да мигна, само това си представям.Още малко остава, дано се справя с това безсъние накрая, че да посъбера малко сили, за да се справя с най-важния момент - раждането.Успех на всички и стискайте зъби....това е БРЕМЕНОСТТА!
  Стига бе жена!Я се стегни!Все едно само ти ще раждаш на тази планета!Като не можеш да спиш гледай някой хубав филм или прочети книга!Наслаждавай се на бременността,това не е някаква нелечима болест.Почивай си,поглези се,не е толкова страшно,нито бременността,нито раждането.Когато мине ще се чудиш защо си се притеснявала толкова.Ако нямаш някакви противопоказания аз лично те съветвам да избереш нормално раждане,но каквото и да предпочетеш ще видиш,че всичко ще бъде наред и това ти го казвам не само да те успокоя,а от позицията на жена преживяла тежко раждане(според лекарите)аз определено също си го представях много по-страшно,отколкото беше в действителност.

Всеки минава през този етап на живота си по различен начин... А безсънието кара мозъка ти да работи в посоки, в които не би искал и тогава се стига и до по-голямо напрежение и негативни мисли. Принципно трябва да се успокои, но е доста по-лесно да се каже, отколкото да се направи. Още малко остава до финала, така че стискам палци на всички Wink

# 13
  • Мнения: 1 972
Озорих се и аз с безсъние от шестия месец та до раждането....  Заспивах към 4-5 сутринта и спях до обяд обаче Wink Мъчително е, но си e струвала всяка мъка за моят хубавец Wink След раждането спях като заклана Crazy защото и детето така спеше.

# 14
  • Мнения: 127
И аз съм такааааа..... ужасно е .. лягам въртя се , заспивам за около час и в момента в който стана до тоалетна и хоп филма се повтаря имам о6ще 25 дни до датата за секциото ми много се надявам поне към края да поспя че да събера сили да се справя сположението покрай раждането . На всичко останали пожелавам леко бременеене и леко раждане Simple Smile  Hug

Общи условия

Активация на акаунт