Дядо Коледа за всички, носи ярки 2 чертички - Бъдещи мами над 35

  • 28 626
  • 722
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 037
Добрутро! Танцу, нали щяхме да сме на диета ! Simple Smile
Моята диета е винаги "от утре" Twisted Evil

# 676
  • Мнения: 13 965
Аз си взимам от всичко, а тортата ще си я складирам за обяд  Mr. Green

# 677
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 1 144
Жане, до обяд може да се яде всичко  Simple Smile

# 678
  • Мнения: 600
 Добро утро !
Закуската си я взимам на порции . Понеже ставаме доста рано , пия първо една кафеварка кафе и след като се върнеме с бебека . завели бате на училище , хапваме и тортичка .

Танзу , почнах аз тренировката през ден ...да видиме резултата какъв ще е .

Искам да попитам някой с лапарото ...сега в петък е ..съботаи неделя ММ сие удома  обаче от понеделник пак аз трябва да водя и взимам Андрей . Дали ще мога да вдигам тежко след три дни ? Понеже живеме на 3 етаж и коша с бебе го свалям и качавам .

Ината , тук в повечето случаи стажанти взимат кръв и на мен ми се случва при хубави вени да ходя синя с дни .

Аааа..и Танчето е чела темата за -60  Simple Smile

# 679
  • София
  • Мнения: 10 704
Ида и тук да си изплача мъката! Бясна съм..на НОИ ли или на работодателя не знам,май и на двете по равно! Егати случая не е истина!
Термина ми беше 4.12,тя се роди на 27.11. Още ноември занесохме декларация 3 за втората година майчинство и както писах по-назад патицата не я занесе декември,съответно м.12 майчинство йок, с 300 зора и мрънкане от моя страна носят декларацията на 29.12....и се надявам да имам пари за м.12,но не би,о Боже трбява и декларация образец 1 за платени осигуровки за м.12!!!!! водела съм се болнични  Shocked и нищо че влизам от 1-2 година майчинство и познайте-ми за м.12 осигуровките ще пратят декларация след като платят м.12! сиреч след 10.01! Rolling Eyes екстра,два месеца стоя без минимално майчинство даже и без детски! Баси държавата

# 680
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 1 144
Магнет,май по големия виновник е работодателя, по точно патката която не си е свършила работата - нали тя си е взела заплата, какво я интересува ти имаш ли нямаш ли  #2gunfire

# 681
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Магнет, да, патката е виновната  Naughty
аз съм се побъркала от търчане, затова избягвам да излизам в болнични. Понеже си правя всичко сама.

# 682
  • София
  • Мнения: 10 704
Не е съвсем така, явно от 1.1.2015 има нови порядки в НОИ и искат тази декларация за осигуровки, преди не беше така... но това е супер тъпо, никой работодател не може да даде тази декларация преди да е изплатил заплатите за декември в случая. По този начин обаче аз ще вися два месеца без майчинство! Може би ако оная овца беше занеса декларация 3 до 15- то число на декември- както беше обещала, нямаше да стане така! Даже шефа й днес се изненада както му казах какво иска НОИ!

# 683
  • Мнения: 1 661
Здравейте мацки,
Да се похваля, че киселото мляко стана доста добро като за 1-ви път. Само дето консистенцията я усещах малко като пресечена на езика, не знам защо обаче вкуса е много добър. Най-важното е, че Марти го одобри и си изяде бурканчето до дъно, пък аз точно заради малката душичка го правя. Така че съм доволна. Grinning

Успях да видя и снимките от Австралия. Ина, невероятни красоти си имате.

Танзу, тези закуски са любимите ми, ама гледам да стоя далеч от тях.

# 684
  • Мнения: 8 328
Здравейте момичета, най-накрая и аз да се разпиша.
20 дни почивах ама мога още толкова...все в тичане минаха.
Честита нова година на всички, да сте здрави и много, много щастливи.

Коледата изкарахме по роднински, после РД на детето, хайде нова година, после на ски и завършихме почивните дни с празнуване на РД с приятелите на детето.

От днес на работа....лека да е на всички дето започват работата днес Hug

# 685
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
В НОИ винаги държат на деклаарция образец 1, защото в противен случай при тях не излиза, че са внесени осигуровките. На мен така  бяха отказали да ми платят един болничен, та ходих и се разправях, защото на тях "не им излизало на екран", че са ми платени осигуровките. Занесох им платежните, те писаха писмо до НАП и разгеле, платиха.

# 686
  • София
  • Мнения: 10 704
Аз не разбирам ква декларация, кви пет лева, аз влизам от първа във втора година майчинство, нямам прекъсване на нищо, нямам болнични. Какво ако беше занеса декларацията до 15.12 щяха да я върнат ли? Значи работодателя е за ... Който не може да направи реверанс и да пусне извън протокола тази декларация!

# 687
  • Мнения: 1 933
Ама че гадости това с НОИ и неплащането на майчинските. Магнет, дано се изяснят нещата по-бързо.
И аз днес съм на работа... Забравих си лаптопа вкъщи, та работя с взет назаем. Луда работа. Една колега ме попита дали нося "нещо малко" в корема си... но понеже попита много мило, си признах. Явно само аз си мисля, че не ми личи много...  hahaha

# 688
  • София
  • Мнения: 10 704
Нищо няма да се изяснява, на 13.01 ще се обадя да разбера дали са пуснали декларацията и ще въртя на връзки в НОИ да ми обРаботят документите и пуснат парите за двата месеца, а на 15- ти като ми се обади банката ще им дам телефона на НОИ и на оная пача да се обясняват!

# 689
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Пусикет, малко, малко ама опасно  Blush

Аз днес реших да отида за болничен, обаче овцата от ЖК ми обяснява как било първи работен ден от годината и как още не можели да се оправят  с електронната обработка. Викам й - не ме интересува - в сряда пътувам за София, ще отсъствам 2 дни от работа, искам си болничния. Е, утре ще ми го дадат с днешна дата.

Общи условия

Активация на акаунт