10-дневна детоксикация със зелени смутита

  • 82 027
  • 512
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 4 344
Gifti,и тук http://www.zdravei.org/detox-liato-2017 се сформира група и съставките за пригодени за бг пазар.

# 496
  • Мнения: 735
Да, sun sea, знам за този детокс. Благодаря! Обаче,аз така или иначе, не мога много да дъвча,заради проблемен зъб,затова ще си започна от понеделник.

# 497
  • Мнения: 8 163
Аз политици например няма откъде да си купя. Трябва по интернет евентуално да се поръчат.
Не те разбрах. Май автокоректорът е безчинствал.

Имах в предвид,че моите измислени смутита в момента са не балансирани. Затова искам да започна истински детокс с рецепти за смутита.
А, сега ми стана ясно.

Добре. Почваме от понеделник!

# 498
  • Мнения: 735
Аз да си задам моите питанки от днес:
- тъй като няма да правя пълния детокс, а рецептата, която е дадена е за пълен, как да намаля пропорциите, че да ми стигне смутито  за закуска и обяд...
- някакви предложения за вечеря с меки плодове/зеленчуци, тъй като искам да вечерям с някаква салата
- за снак може ли пак някакво мини-смути от плодове, вместо самите плодове

п.с.лекувам зъб с три гранолома, затова ми е трудно да дъвча твърди продукти

# 499
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 752
Аз политици например няма откъде да си купя. Трябва по интернет евентуално да се поръчат.
Не те разбрах. Май автокоректорът е безчинствал.
Добре. Почваме от понеделник!
уфа,а уж проверявам. Извинете!
Имах предвид пробиотичи. После обаче видях,че не са задължителни.
От утре съм на линия.

# 500
  • Мнения: 8 163
Аз да си задам моите питанки от днес:
- тъй като няма да правя пълния детокс, а рецептата, която е дадена е за пълен, как да намаля пропорциите, че да ми стигне смутито  за закуска и обяд...
- някакви предложения за вечеря с меки плодове/зеленчуци, тъй като искам да вечерям с някаква салата
- за снак може ли пак някакво мини-смути от плодове, вместо самите плодове
Като начало си направи цялата порция и виж как ще ти се отрази. Може пък да предпочетеш да пиеш същото смути и за вечеря, и за снак. Ако ти дойде много, на следващия ден намали на око. Крайният нутриентен баланс няма да пострада.

Плодовете за снак спокойно можеш да ги рендосаш, вместо да ги пасираш. Имай предвид обаче, че увеличената им площ води до по-бързо окисление. Цръкни им малко сок от цитрусов плод, за да намалиш окисляването.

От зеленолистните в сурова форма най-мек май е спанакът, но можеш да омекотиш дори листата на кейл, ако ги нарежеш на лентички и ги намачкаш хубаво с лимонов сок, авокадо и мъъъъъничко солчица. Ако дори така ти е твърд, можеш да го сотираш мъничко.

У нас много обичаме салата от спанак с ягоди, манго и боровинки, примерно. Пробвай също наситнена маруля, задушено броколи и карфиол...

# 501
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 752
Започнах днес. Сега си преписах рецептите от първа страница . Забравила съм да прибавя лененото семе. Но така или иначе направих само сутрешното смути.
Кой започна тази сутрин ?

# 502
  • Мнения: 735
Аз започвам от днес.
Изпих си сутрешната доза смути+едно чисто натурално какао, малко по-късно. Не е по правилата, но то ще ми замества кафето. Поне за сега ще го карам така, не ми се иска излишно да се мъча.
Обедното ми смути го пия сега в момента и май то ще ми е за обед и следобедна закуска. Не успях да се прибера по-рано и да го изпия.
За вечеря ще си направя салатка, която измислих по идея на Фея, спанак, маруля, настърган морков, домат и боровинки с дресинг от  изцеден лимон ,1 ч.л. пълнозърнест сусамов тахан и лъжичка конопено семе.

Колкото и да не ми се иска, ще трябва да започна по-малко да дъвча, че иначе втора седмица без дъвчене на храна, няма да е много добре

През лятото трудно се намират зелении или пък, ако има са доста скъпи. За някои зелении да не говоря, че въобще ги няма. Ами ще използвам това, което го има в най-близкия зеленчуков магани+сезонните плодове. Не ми се обикаля отново по големите вериги магазини за неща, които си знам, че ги няма или са неоправдано скъпи.

# 503
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 752
Писах,проверявах и си затрих поста.Thinking
Аз заместих спанака с кейл(от сандъчето в двора) и тученица. Утре ще добавя валериана.
Нямам и горски плодове. Трябва да видя за замразени.
Моето смути има малко странен зелен цвят,но на вкус не е толкова ужасно.

# 504
  • Мнения: 735
Тук кейл няма, а за пресен спанак - 500гр/4лв няма да дам, ползвам замразен. От горските плодове имам само ягоди и малини замразени и слагам от тях по-малко. Иначе си използвам сезонните плодове- диня и пъпеш, при това са домашни. От зелениите- основно магданоз и маруля, понеже сега им е сезона и са навсякъде; добавям и по-малко айсберг.
Ами импровезирани са отново моите смутита, но колкото, толкова, а и важното е, че са сезонни продуктите.
Иначе се чувствам много добре.
Като цвят- и моите смутита са зелени и разбира се вкусни.  Wink

# 505
  • Мнения: 8 163
Гифти, Данилу, и аз съм в отбора.

Правилно - замествайте, щом няма точно тези продукти, които са от рецептата.

Любопитно ми е какво ще стане, като добавиш валериан, Данилу. И през ум не ми е минавало да ползвам подобно нещо в смутитата си.
 
***

За през деня ми е много удобно да съм само на смутита. Особено през обедната, когато мога само да надигам бутилката, докато чета.

Днес много ми се припи кафе. Не защото ми се спеше, а защото колежката донесе нейното и ароматът му ме увлече. Но устисках.

Като дойде време за вечеря е малко по-сложно, защото щом почна да режа ония ми ти домати, марули, гъби, моркови, краставици, алабаши... И се оказа, че няма да правя пълен детокс. Друго си е както всяка вечер да се наредим около масата и 4-мата да хрупаме едно и също  eat eat eat eat

# 506
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 752
Ами валериана тук се продава във вид на малки растенийца като за разсад и е много вкусна. Любимата ни.
Нещо като бейби-марули. И понеже сега й е сезонът и е нежна и крехка....
Тъкмо  и аз се бях наканила  да си призная,че моят детокс няма да е пълен и ето че не съм само аз. Ами пълно е с домати,дини,праскови и грозде..... как да им устоя!?Thinking

# 507
  • Мнения: 8 163
Как сте, дами?

Кой знае защо, на мен все ми се ще смутито да е по-киселко - добавям си поне по един изцеден лимон всеки ден...

# 508
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 752
Как сте, дами?

Кой знае защqо, на мен все ми се ще смутито да е по-киселко - добавям си поне по един изцеден лимон всеки ден...
На мен не ми допада, когато слагам подсладител. Сложих само първият път и  изпих смутито, защото не ми се изхвърляха останалите добри продукти. Сега слагам всичко без стевия.
 

# 509
  • Мнения: 735
Аз сутрешното и следобедното го пия по-сладичко ,  с повече 🍉, а понякога слагам листчета стевия от саксията. Но обедното задължително не го искам сладникаво. Вечерната салата е ясна всякакви зеленчуци и натурален дресинг. Flowers Leaves

Общи условия

Активация на акаунт