Имам въпрос към дългогодишни или бивши суровоядци....

  • 8 764
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Не съм била суровоядец, а лакто-вегетарианец. Наблягах доста на зърнените храни, защото се усещах вечно гладна, качих доста кг, не съм се интересувала от здравословното хранене само по себе си, както авторката.
Така че не съм подходящ пример.  Peace
Просто вегетарианствах поради психични и морални причини, което мисля е основен мотив във веганството и суровоядството. Впечатли ме и изказването за "световната конспирация", а според мен в това отношение би могло да се стигне до опасни крайности.

Последна редакция: нд, 15 фев 2015, 10:10 от Анонимен

# 61
  • Мнения: 49
 "Наблягах доста на зърнените храни, защото се усещах вечно гладна, качих доста кг, "
Ето това е най-отчайващият резултат от този вид  хранене или диета -вечен глад, постоянно храносмилане без почивка за стомаха и на всичкото отгоре качване на килограми.А би трябвало да постигнем обратни резултати.
ЗАЩО??????
Това е резултат от всички диети. Или здравословни начини на хранене.Първо ограничаваме организъма си от нещо.Но той се нуждае от него и започва да го набавя въпреки всичко.Но от къде и как?
Разбира се от собствените си запаси!!!!
Затова качените килограми не могат да се свалят ,а всяко следващо ограничение задълбочава проблема.
Обратно на напълняването, хората стигат до страхотно отслабване породено от придобитото вече заболяване Буломия.
Лечението на Лидия Ковачева е добър пример-храним се /само ябълки/.Сваляме много килограми-супер.
След известно време четем,че еди коя си известна личност минала това лечение е качила отново и то повече килограми.И отново на същата диета или ЛЕЧЕНИЕ!!!!!!!!!!
ЗАЩО ?????
Може ли някой да опише процесите протичащи в организъма ни при различните ограничения на хранене? Така всеки ще прецени,кое е добро за него.

 "Наблягах доста на зърнените храни, защото се усещах вечно гладна, качих доста кг, "
Защо?????

# 62
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
Лечението на Лидия Ковачева е добър пример-храним се /само ябълки/.Сваляме много килограми-супер.
След известно време четем,че еди коя си известна личност минала това лечение е качила отново и то повече килограми.И отново на същата диета или ЛЕЧЕНИЕ!!!!!!!!!!
ЗАЩО ?????
Може ли някой да опише процесите протичащи в организъма ни при различните ограничения на хранене?

Плодолечението на Лидия Ковачева се основава на гладуване, което се понася по-леко като се яде ограничено количество плодове на ден ( според нея най-добре 800 грама). Подобни методи са пьлно гладуване за определен период от време, само на вода, а има и други модификации.
Но в основата на всички тези режими стои глад. Естествено при глад се отслабва и механизмите, по които това става, са широко известни. Известно е сьщо така, че след като се прекрати гладуването и човек започне да се храни, той постепенно покачва килограми, няма как да е иначе.
Цитат
ЛЕЧЕНИЕ!!!!!!!!!! ЗАЩО ?????
Тези удивителни и вьпросителни знаци не ми е сьвсем ясно какво искат да покажат.  newsm78

# 63
  • Мнения: 19 337
И повтаряне на едно  и също по сто пъти Laughing Забавно Popcorn

# 64
  • Мнения: X
Май така и не се намери дългогодишен суровоядец, който да се похвали с добро качество на живот.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 878
И повтаряне на едно  и също по сто пъти Laughing Забавно Popcorn

Да не забравяме, че сме в "Алтернативния" подфорум.

# 66
  • Мнения: 19 337
За какво му е на някой суровоядец да си хаби нервите да обяснява в такива теми. Ако има такъв, ще пише на лични на авторката, а не в темата.

Знам, че сме в Атлернативния. Имах предвид повтарянето на едно и също по сто пъти, придружено с главни букви и няколко знака от Ради.

Последна редакция: нд, 15 фев 2015, 11:16 от Пролетен дъждец

# 67
  • Мнения: 1 793
Обратно на напълняването, хората стигат до страхотно отслабване породено от придобитото вече заболяване Буломия.


Казва се булимия. Не разбирам защо я споменаваш, след като очевидно идея си нямаш какво представлява, бъркаш я вероятно с анорексия нервоза Grinning

# 68
  • SA
  • Мнения: 3 196
Негативна, чудех се дали да коментирам греши, ама като си започнала...
организъм - организма
социализъм - социализма
Иначе навремето имаше един човек, който казваше комунизъма и социализъма  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт