Искам да кажа ... (17)_29.12.2014-04.01.2015

  • 44 657
  • 1 018
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 14 654
Taзи май ще е първата Нова година, която ще посрещаме и с двете деца. Обикновено се намира някоя добра душа, която да ги приюти чак до втори януари, но тази година е ред на бабите да купонясват  Laughing
Все пак ще празнуваме, де, ще празнуваме. Племенницата има рожден ден и ще ходим на гости, събирам сили да изляза в този ужасен студ, за да напазарувам. И за сурвакането на първи не съм се подготвила, трябва да взема някакви подаръчни торбички на малките гадове. Пари няма да им давам аз  Crossing Arms
Нефертари, хич да не съжаляваш. Това, което описа, ми се струва кошмар - 3 семейства с по две деца ми звучи като зверилник, не като забавление. Мен ако ме поканят на сбирка с толкова деца, няма да отида, да не съм луда  Crazy Ще им слушам крясъците, топуркането по паркета и караниците, вместо да си пийвам кротко питието, как ли пък не.

# 226
  • Мнения: X
Nefertarri, не му разрешавай да се отпуска, че после ще му е много трудно.

Зависи от детето. Дъщеря ми уж е съвестна, но е някаква отвеяна и артистична натура, поради което в никакъв случай не беше от най-добрите ученици. Каквото и да не ѝ разрешавах, все тая. Тук като пристигнахме я стреснах, че ще ѝ е много трудно ако не положи поне двойни усилия заради езика. Те пък взеха, че я разпределиха в класа с най-висок успех на база оценките й от пети клас в България. Оказа се че е къде по-напред с материала по математика от останалите, нищо че я записаха два класа по-нагоре (вместо в шести, в осми). И това че свири на инструмент се води за голяма работа, въобще много добра ученичка стана.  Crazy Това ей така на приказки само де, те нямат оценки. Половин учебна година мина, даже един тест с точки нямаше.

# 227
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Янечек, много ми хареса трезвият ти поглед върху ситуацията на Нефертари. Обичам, когато някой реалист приземи нещата. Joy

# 228
  • София
  • Мнения: 18 679
Нефертари,ами то е ясно тогава...Имат общи интереси, деца на една възраст, събират ги по градинките, сега ги събират и вкъщи. Изобщо няма за какво да се ядосваш, според мен, не мисля, че сте пренебрегнати нарочно. Просто такъв е животът, събира ни с различни хора, по интереси, а те във времето се променят и така. Весел празник ви пожелавам въпреки всичко Hug А детето ти е сладко, я иди му купи една-две игри Wink

Някой разбира ли от прически? Купих си маша от Лидл и мисля да я изпробвам за довечера, т.е. мъж ми да я изпробва върху мен, щото аз съм с две леви ръце, обаче никакви приечески с маша не ми хрумват, освен обичайната цялата в къдрици като овца. Как да направя къдриците хубави и стилни? Искам големи, защото косата ми е много гъста и ставам като негърка иначе. После лак ли се пръска или пяна за трайност?

# 229
  • Мнения: 22 475
Nefertarri, ако сте имали някаква уговорка с другите 2семейства е кофти случката.
Но ако не сте се разбирали нищо конкретно....

Повече от 3деца и то големи не изтърпявам. Simple Smile
Моите 2 са ми достатъчни. Simple Smile

# 230
  • Мнения: 14 351
Привет, дами и Куркума!
Ние изчистихме и ще ходим да пазаруваме за довечера. Няма да се престаравам. Ще празнуваме у дома с хора, които не са ми особено приятни (правя компромис заради ММ), така че не възлагам големи очаквания на вечерта. Поне като ми писне ще си легна и толкова.

За килограми си говорите... Аз съм 163 см. и вече 60 кг. (след голямото ояждане по празниците)  ooooh! Не е добре положението, ще се взема в ръце.

Някой беше споменал рецепта за баклавички - аз с удоволствие ще се възползвам - обожавам ( и ми личи  Laughing ) .

Весело посрещане на празника! Не се втелявайте излишно, важното е на вас да ви е добре и да сте с хората, които са ви най- важни. Всичко останало е просто придатък.

# 231
  • Мнения: X
И аз не изтърпявам много деца. На Коледа обаче се събрахме много народ в една къща и имаше няколко семейства с деца, между които и нашето. Най-малкото беше на 8, най-голямото на 15. Уж играха на плейстейшън, но по едно време го зарязаха и полудяха. Бягане по стълби, падане, крясъци, бой с възглавници и обувки и т.н. Един татко англичанин стана, отиде при тях, каза им няколко къси изречения и всички млъкнаха. Даже отсервираха по едно време. Гледахме го ей така.  Shocked Човекът ни обясни, че с децата не трябва да си играеш, не трябва да си приятел, трябва да им говориш кратко и ясно и тогава разбират. Mr. Green

# 232
  • Мнения: 14 654
Сесил, точно тъй и аз. Снощи бяхме на рожден ден в едно заведение. Обърквам залата, в която сме настанени и в първия миг се ужасявам - в една малка стаичка без врата, леко отделена от залата с масите, съзрях десетина дечурлига - потни, пищящи и създаващи безпорядък. Едното се беше съблякло по памперс и се дереше с цяло гърло, кичури коса бях полепнали по потното му, зачервено лице. Добре че бяхме на друг етаж, че тези същества нямаше да ги издържа цяла вечер.

# 233
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Годината мина тежко. Ето, че вече сме на прага на 2015г.
Не ми се отива на работа. Харесва ми вкъщи.  Grinning 
Искам да си пожелая здраве и да сме все така заедно със семейството ми. Щастливи!  Heart Eyes

# 234
  • София
  • Мнения: 18 679
Ау, какви сте кокошки Joy Няма да ви каня вкъщи, докато децата не пораснат!

Никой ли няма да помогне с машата? Намерих си в нета няколко тюториала - ми те хората с пресата се къдрят бе, аз за какво купувах маша newsm78

# 235
  • Мнения: 4 500
По отношение на машата - не мога да помогна, нищо не разбирам от такива уреди  Thinking

# 236
  • Мнения: X

Никой ли няма да помогне с машата? Намерих си в нета няколко тюториала - ми те хората с пресата се къдрят бе, аз за какво купувах маша newsm78

Хващаш дебели кичури, навиваш ги и готово. Машата я държиш вертикално, не хоризонтално за да не станеш като мериносова овца. Преди това напръскваш или намазваш с продукт за термозащита. Не обикновена пяна, защото ще ти изгори косата. Ако нямаш продукт, навиваш съвсем суха коса. Отгоре може да напръскаш с лак.
Има преси, които стават и за навиване. Моята не става.

# 237
  • София
  • Мнения: 18 679
Нямам продукт за термозащита, аз такива неща ползвам веднъж на високосна година, но може би не е зле да си купя все пак, да си имам.
Ще се пробвам следобяд, пък да видим. Ако стана овца, ще се измия и готово Simple Smile

# 238
  • София
  • Мнения: 17 334
Мъжът ми излезе в сняг и студ до месарски магазин на майната си, за пържоли. Опита се и мен да кандърдиса, ама аз по-скоро на хляб и сирене ще посрещна новата година, отколкото да излизам в тоя клинч. Чакам приятелка на кафе, най-много с нея да мръдна до близката сладкарница  Laughing

Та за пържолите ми беше думата - искам да ги направя на фурна, с бира, така че да има сосче (ще правя отделно картофено пюре). Има ли някакъв трик да ги направя сочни, а не на подметка, както обикновено се получава при мен   Rolling Eyes

# 239
  • Мнения: 5 940
Бърди, от какво месо - врат, плешка или котлет?
Най-вероятно просто ги препичаш.

Общи условия

Активация на акаунт