Име за момиче кръстено на мъж

  • 5 397
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Хайде дайте идеи за име на момиченце, което да поднови името Милен.
Аз съм се спряла на две имена, обаче мъжа ми категорично отхвърля и двете и предлага Милена, което път аз отхвърлих.
Аз харесвам Мадлен и Емилена. Но все пак ми се иска и таткото да го харесва, та пускам темата да видя какви предложения ще дойдат от тук. newsm78

# 1
  • Мнения: 6 833
Сходно на Милен предлагам Мила или Емилия  Peace

# 2
  • Мнения: 725
МалЕна, Мила, Мина  newsm78  Зависи дали искате да е подобно или дословно  Thinking

# 3
  • Мнения: 17
Не искам име просто с М, искам име на което да му личи,че е от Милен

# 4
  • Мнения: 725
МалЕна е доста подобно според мен и мое любимо  Peace

# 5
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Мелина
Милана
Мелиса
Мелани
Миглена

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 479
Миглена и Мила също стават. Аз съм Милена, но едно време са се чудили между Милена, Миглена и Михаела.

# 7
  • Мнения: 4 569
Не искам име просто с М, искам име на което да му личи,че е от Милен
Милена
Миглена
Мила

# 8
  • Мнения: 3 031
Малена най се доближава до Милен според мен. И е хубаво на всичкото отгоре.

# 9
  • София
  • Мнения: 44 132
Само на Милена ще му личи, че идва от Милен, другото всичко са ала-бали.

# 10
  • Мнения: 1
Ако се погледне на името Милен е съставено от корен "мил"  и "лен" -ен за мъжки род.
Едниния вариянт е да се подменят съгласните  (а, ъ, о, у, е, и,) и да се образува сходно име в женски род,което ви допада,макар и подходящите вариянти да са малко.

Или да ползвате синоним на "мил".

# 11
  • Мнения: 6 833
добавям Мия и Мелина

# 12
  • София
  • Мнения: 598
Мона, Мирела, Емилияна

# 13
  • Мнения: 3 031
Или само Лена.

# 14
  • UK
  • Мнения: 4 308
Мила и Лена предлагам аз.
Милана?

# 15
  • Мнения: 1 196
Емили...

# 16
  • Мнения: 725
Не знам как Емили си личи, че е от Милен  newsm78

# 17
  • там където думите не стигат ...
  • Мнения: 73
Милена, Смилена

# 18
# 19
  • Мнения: 1 196
Не знам как Емили си личи, че е от Милен  newsm78
Е  /МИЛ - от Милен/И  - Емили  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 796
Мила и Малена ми харесват Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 905
Смилена, познавам такава - само на галено е малко трудно.

# 22
  • Мнения: 6 833
Ако ми кажат, че Емили е кръстена на някого, бих си помислила за Емил, не и за Милен.  Peace

Общо взето освен Милена, за другите трябва да се замислиш, че имат общо с Милен. Щом целта е да си личи, това е най-удачния вариант.

# 23
  • Мнения: 2 812
Милена
Мила
Миленита
Миления

# 24
  • Мнения: 17
Проблемът е че и мъжа ми и баща ми (Милен) не харесват измислените/нестандартните имена. Баща ми по принцип не иска да кръщаваме дете на него, но пък аз искам и съм си го наумила от дете. Та ще го направя.
Отделно обаче съм много претенциозна, което ми скъсява избора. А името Милена, колкото и нелогично да звучи #Crazy ми звучи като коренно друго име. Просто сама не правя никаква връзка между Милен и Милена, не знам защо, вероятно защото имам близки хора и с двете имена и твърде много ги асоциирам.

За Миления не се бях сещала, благодаря за предложението. Миглена също ми хареса.

# 25
  • Мнения: 17
И още едно имам, което обаче предполагам, че пак ще отпадне - е Рилена. Майка ми започва с Р и ще е комбинация от двамата. Пък, честно, аз си харесвам измислените имена  Blush

# 26
  • София
  • Мнения: 44 132
Милен и Миглена нямат нищо общо, значи Мила наистина както някой писа има връзка наистина с Милен и Милена и може да се приеме спокойно, че наистина е кръстено детето на Милен.
За Милена, както и да го приемаш, си е женския вариант на Милен и  ще е най- свързано и логично, че е кръстено на него.
Миления ми е точно измислено и изсмукано от пръстите име.

# 27
  • Мнения: 2 812
Познавам 2 жени с името Милена - и двете са страхотни.

На Миглена не знам как ще е галеното.

Рилена никога не съм чувала. Наистина си е измислено име. Мъжа ти харесва ли го?

# 28
  • Мнения: 1 196
На Ми/еглена галеното име е Меги, което е мн. сладко...  Simple Smile Simple Smile

# 29
  • Мнения: 17
Не, даже не съм си правила труда да му го кажа, защото априори е аут Grinning
А иначе съм съгласна за Мила и Милена, просто казвам аз как го приемам.

# 30
  • Мнения: 725
А за МалЕна какво ти е мнението  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 17
Ммм... не е лошо, ама не съм му свикнала още, като ми поотлежи една седмица в акъла ще преценя.

И само да вмъкна, че детето няма да живее в България.

Последна редакция: чт, 01 яну 2015, 22:41 от dirol

# 32
  • Мнения: 1 196
Щом майка ти е с ,,Р,,, може да я кръстите Ралица-Милена... или с някакво друго двойно име.  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 17
Щом майка ти е с ,,Р,,, може да я кръстите Ралица-Милена... или с някакво друго двойно име.  Simple Smile
Благодаря за предложението, но по принцип това Рилена е единственото с Р, което подлежи на обсъждане и то...не до там сериозно. Искам на тате да е.
А за Емилена и Мадлен някакво мнение ще дадете ли?

# 34
  • Мнения: 1 196
Щом майка ти е с ,,Р,,, може да я кръстите Ралица-Милена... или с някакво друго двойно име.  Simple Smile
Благодаря за предложението, но по принцип това Рилена е единственото с Р, което подлежи на обсъждане и то...не до там сериозно. Искам на тате да е.
А за Емилена и Мадлен някакво мнение ще дадете ли?
,,Емилена,, звучи като насилено от Милена.. по-скоро Емилия... - ама то пък пак ще кажат ,че от Емил... Thinking Thinking

Иначе Мадлен мн. ми харесва - шикозно звучи ... Rolling Eyes пък и започва с буквата ,,М,,..

# 35
  • София
  • Мнения: 44 132
Където и да живее надали ще има проблем с кое да е име от споменатите.
Мадлен принципно не харесвам, иначе си е име като име, ако ви харесва, ползвайте го, че никой няма да познае, че е на Милен, освен по традицията за първата буква... вие ще си знаете, но тогава за мен има по-красиви имена с М(лично мнение ест, все пак са си индивидуални усещания това с имената Wink).
Емилена ми е не по-малко измислено от Рилена.

# 36
  • Мнения: 725
Мадлен е прекрасно на кратко Мади  Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 3 031
Емилена изобщо не ми харесва. Нещо като нищо.

Мадлен е по-добре. Друг вариант е Марлен(e/а).

# 38
  • Мнения: 2 812
dirol, какво име харесва таткото? Предложи ли му нещо тук харесано от темата?

# 39
  • Мнения: 725
И аз се сетих за Марлена, но не посмях да го предложа  Embarassed

# 40
  • Мнения: 2
Милица, Микаела

# 41
  • Мнения: 17
Цитирам таткото: Като е, да е! Ако ще е на баща ти, Милена да е.
Емилена му звучало като Емине Grinning
А Мадлен, каза че му звучи като "някви букви скупчени там, ама не е име$

Е да де, ама мене ме хапят щъркелите и се чудя какво да измисля.

# 42
  • Мнения: 2 812
МилВена

# 43
  • Мнения: 1 196
Мина - също е много хубаво име ... Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 725
Хахаха много ти е сложна ситуацията  Grinning Помисли върху имената който ти предложиха тук има доста добри попадения. Пожелавам ти леко раждане и задължително да ни уведомиш как си кръстила малката принцеца   bouquet

# 45
  • София
  • Мнения: 5 657
Като ще е на Милен - Мила и Милена са най-близки.

Миления само на пръв поглед е особено, но всъщност като го помисля малко, звучи интересно и различно, харесва ми.

Щом детето няма да живее в България, Мелина ми се струва много подходящо.

# 46
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
Като ще е на Милен - Мила и Милена са най-близки.

Миления само на пръв поглед е особено, но всъщност като го помисля малко, звучи интересно и различно, харесва ми.

Споделям  Peace

Мадлен не ми харесва (свързвам с масло намазано върху филия хляб, не знам защо  Blush  Crazy).
Емилена е интересно, но .. някак си дълго, трудно.. се получава.

пп. Миления (с ударение на Е).. колкото повече го повтарям, толкова повече ми харесва.

# 47
  • Мнения: 2 812
И аз съм така. Колкото повече повтарям Миления и Миленита, които предложих, които са просто с различен финал на основата Милен, толкова повече ми харесват. Освен това са непопулярни и детето ми би имало своя индивидуализъм и неповторимост от стандартните имена.

# 48
  • Мнения: 17
Аз с Емилена съм така, измислих си го за една кукла като дете и толкова съм го повтаряла, че ми звучи почити като Петя (имам предвид нормално) Grinning
Но, да, темата ми е успешна, точно се надявах да дадете някоя идея, за която не съм се сетила и ето...Благодаря ви.
Почвам да си повтарям Миления  Grinning (ако не трябваше да се съобразявам с Милен, щеше да е - Димитрия или Калояна)  Та с оглед на това, се чудя как не съм се сетила за Миления до сега.  smile3555

# 49
  • Мнения: 8 901
Мирена
Мирела

Извинете ме, ако са обсъдени, но просто червеното ми вино е прекрасно

# 50
  • Мнения: 11 007
От всичко коментирано за мен единствено Мила и Малена се доближават до Милен и звучат добре. Миления, Миленита, Емилена, Рилена са ми много изкуствени, но ако целта е индивидуализмът на детето да се изрази чрез името, могат да влязат в употреба.

# 51
  • Мнения: 505
Аз ще предложа Милица.

# 52
  • Мнения: 3 129
От всички предложени да тук имена най ми харесват Миленита и по-малко Миления.

Предлагам Радмила - и на бабата и на дядото.

# 53
  • Мнения: 4 569
Пък, честно, аз си харесвам измислените имена  Blush
Важното е след време детето да го харесва.
И аз искам син Арагорн ама ...

# 54
  • Мнения: 386
почти никога не харесвам "измислени" имена, но миления звучи рядко добре

давам предложение и за милва, което е немско име

# 55
  • Мнения: X
Малвина

# 56
  • Мнения: 1 196
Добро попадение - ,,Малвина,,!!! Peace Peace

# 57
  • Мнения: 17
От всички предложени да тук имена най ми харесват Миленита и по-малко Миления.

Предлагам Радмила - и на бабата и на дядото.
Това е много добро предложение, но... майка ми е Радостина,което си е направо на нея, но изрично е забранила да се кръщават деца на нея, понеже не си харесва името. (за разлика от другите, мойте родители не искат внучета на тях)

# 58
  • Мнения: 1 196
Като не искат внучета на тях, измисли си някое неутрално име - което да ти харесва много и не я кръщавай на никой.  Peace

# 59
  • Мнения: 378
Милана ми харесва.
И Милеса.
И ето още имена от славянския корен 'мил' - Милада, Мила, Милица, Милия, Милвана, Милована, Миляна, Милослава...
Владимила, Владомила, Цветомила, Светомила, Добромила, Ярмила, Яромила, Радмила...
Смила и Смилена - имена от названието на цветето смил.
И Мирослава, Мирна, Миряна...  

Последна редакция: нд, 04 яну 2015, 12:05 от Милли

# 60
  • София
  • Мнения: 44 132
Владимила, Владомила, Цветомила, Светомила, Добромила - тези са като излязли от устата на човек не можещ да произнесе "Р"

# 61
  • Мнения: 378
Имената с втора съставна част -мил, -мила са доста разпространени сред славяните...
Даромила, Венимила, Любомила, Богомила, Властимила, Вишемила, Далемила...   

# 62
  • София
  • Мнения: 44 132
Може и при славяните да е така, в бг не е баш така... може и на някой да му харесват, на мен обаче ми стоят като произнесени с говорен дефект.
Още повече, че с такова име  на детето ще се казва - Дара, Вени, Влади, Цвети и т.н. и това Мила и идеята да е кръстена на Милен отива на кино.

# 63
  • Мнения: 40
Милена е хубаво име по принцип .На мен специално ми харесват - Мадлен ,Мелани и Мелин Simple Smile Мила също не е лошо Simple Smile

# 64
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Какво по-близко до Милен от Мила, след като Милена отпада Rolling Eyes.
Иначе може да го кръстите с всякакви вариации и имена с М, но само вие ще си знаете на кого е кръстена.

# 65
  • Мнения: 465
Какво по-близко до Милен от Мила, след като Милена отпада Rolling Eyes.
Иначе може да го кръстите с всякакви вариации и имена с М, но само вие ще си знаете на кого е кръстена.
+1,
а и Мила е прекрасно, нежно, женствено име. Лесно за писане и произнасяне на всякакъв език.

# 66
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Какво по-близко до Милен от Мила, след като Милена отпада Rolling Eyes.
Иначе може да го кръстите с всякакви вариации и имена с М, но само вие ще си знаете на кого е кръстена.

Абсолютно съгласна! Ако искате пък - Мили.

# 67
  • Мнения: 5 134
Като майка на една Мила съм пристрастна.  Живеем в САЩ и името и е лесно за всякакви култури,  а и прекрасно.  Не е кръстена на никого, но просто много ни хареса това име.  Мъжът ми е американец и се влюби с него и много настояваше  да е така.

# 68
  • Мнения: 429
А ако детенцето е момченце, Милен ли ще бъде?

Моето предложение е Милеа, но най-ми допадат Милена и Смилена.
Миления ми звучи като Millennium!   Wink

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Мирена

# 70
  • Мнения: 17
А ако детенцето е момченце, Милен ли ще бъде?

Моето предложение е Милеа, но най-ми допадат Милена и Смилена.
Миления ми звучи като Millennium!   Wink
Ако е момче ще бъде Христо.

# 71
  • Мнения: 290
Миления само на пръв поглед е особено, но всъщност като го помисля малко, звучи интересно и различно, харесва ми.
За Миления не знам, но имам познато дете, което се казва Милания  Peace

# 72
  • Мнения: 3 033
Ако искате да е ясно, че детето е кръстено на Милен, то освен Милена не виждам какво. Иначе, да, имена с буквата "М" за момиче има много, които са и хубави при това, но няма да е ясно за всички, че детето е кръстено на Милен.
На мен с буквата "М" ми харесва Михаела, Мариела..., но те са имена, започващи с буквата "М" и нищо повече. За никой не става ясно, че произлизат от Милен.

# 73
  • Мнения: 2 812
Дирол, тренираш ли с Миления?

Сетих се за още 2 имена, ако не си се решила още - Милослава и Миладина.

# 74
  • Мнения: 246
Ако имах момиче щеше да е МИЛица  bouquet успех с избора

# 75
# 76
  • Мнения: 378
И Милея много ми харесва.   
От книгата 'Имената на българите' е.

# 77
  • Мнения: 37
Милана, Милеса, Милина, Милена, Мила.

Последна редакция: вт, 03 фев 2015, 17:25 от Ladislava

# 78
  • Мнения: 545
Магдалена
Малена
Милица

Общи условия

Активация на акаунт