Име за момиче кръстено на мъж

  • 5 402
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 658
Като ще е на Милен - Мила и Милена са най-близки.

Миления само на пръв поглед е особено, но всъщност като го помисля малко, звучи интересно и различно, харесва ми.

Щом детето няма да живее в България, Мелина ми се струва много подходящо.

# 46
  • Австрия
  • Мнения: 2 319
Като ще е на Милен - Мила и Милена са най-близки.

Миления само на пръв поглед е особено, но всъщност като го помисля малко, звучи интересно и различно, харесва ми.

Споделям  Peace

Мадлен не ми харесва (свързвам с масло намазано върху филия хляб, не знам защо  Blush  Crazy).
Емилена е интересно, но .. някак си дълго, трудно.. се получава.

пп. Миления (с ударение на Е).. колкото повече го повтарям, толкова повече ми харесва.

# 47
  • Мнения: 2 815
И аз съм така. Колкото повече повтарям Миления и Миленита, които предложих, които са просто с различен финал на основата Милен, толкова повече ми харесват. Освен това са непопулярни и детето ми би имало своя индивидуализъм и неповторимост от стандартните имена.

# 48
  • Мнения: 17
Аз с Емилена съм така, измислих си го за една кукла като дете и толкова съм го повтаряла, че ми звучи почити като Петя (имам предвид нормално) Grinning
Но, да, темата ми е успешна, точно се надявах да дадете някоя идея, за която не съм се сетила и ето...Благодаря ви.
Почвам да си повтарям Миления  Grinning (ако не трябваше да се съобразявам с Милен, щеше да е - Димитрия или Калояна)  Та с оглед на това, се чудя как не съм се сетила за Миления до сега.  smile3555

# 49
  • Мнения: 8 919
Мирена
Мирела

Извинете ме, ако са обсъдени, но просто червеното ми вино е прекрасно

# 50
  • Мнения: 11 018
От всичко коментирано за мен единствено Мила и Малена се доближават до Милен и звучат добре. Миления, Миленита, Емилена, Рилена са ми много изкуствени, но ако целта е индивидуализмът на детето да се изрази чрез името, могат да влязат в употреба.

# 51
  • Мнения: 505
Аз ще предложа Милица.

# 52
  • Мнения: 3 140
От всички предложени да тук имена най ми харесват Миленита и по-малко Миления.

Предлагам Радмила - и на бабата и на дядото.

# 53
  • Мнения: 4 569
Пък, честно, аз си харесвам измислените имена  Blush
Важното е след време детето да го харесва.
И аз искам син Арагорн ама ...

# 54
  • Мнения: 386
почти никога не харесвам "измислени" имена, но миления звучи рядко добре

давам предложение и за милва, което е немско име

# 55
  • Мнения: X
Малвина

# 56
  • Мнения: 1 196
Добро попадение - ,,Малвина,,!!! Peace Peace

# 57
  • Мнения: 17
От всички предложени да тук имена най ми харесват Миленита и по-малко Миления.

Предлагам Радмила - и на бабата и на дядото.
Това е много добро предложение, но... майка ми е Радостина,което си е направо на нея, но изрично е забранила да се кръщават деца на нея, понеже не си харесва името. (за разлика от другите, мойте родители не искат внучета на тях)

# 58
  • Мнения: 1 196
Като не искат внучета на тях, измисли си някое неутрално име - което да ти харесва много и не я кръщавай на никой.  Peace

# 59
  • Мнения: 378
Милана ми харесва.
И Милеса.
И ето още имена от славянския корен 'мил' - Милада, Мила, Милица, Милия, Милвана, Милована, Миляна, Милослава...
Владимила, Владомила, Цветомила, Светомила, Добромила, Ярмила, Яромила, Радмила...
Смила и Смилена - имена от названието на цветето смил.
И Мирослава, Мирна, Миряна...  

Последна редакция: нд, 04 яну 2015, 12:05 от Милли

Общи условия

Активация на акаунт