МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 58-ма ТЕМА

  • 62 808
  • 722
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 3 410
Давам ти оригиналната рецепта
450 гр брашно или малко повече, за да стане хубава топка тесто
10 гр мая - жива мая, или 1чл суха мая
1чл сол
2чл чубрица
3сл масло
100мл вода
180 мл доматен сок
при сигнал може да се добавят сушени домати и запържен лук - аз слагам сушен лук понякога
Моята машинка е с две бъркалки и съм си направила пропорциите за нея - за голям хляб

# 496
  • Мнения: 2 140
Благодаря!   bouquet

Голям хляб имаш предвид 1250гр? Доматения сок може ли да са пасирани домати от буркан?

# 497
  • Мнения: 3 410
Може разбира се Simple Smile

# 498
  • София
  • Мнения: 44 129
Защо за голям хляб? Аз тази рецепта като я гледам ми прилича на 750 хляб...

# 499
  • София
  • Мнения: 2 920
Защо за голям хляб? Аз тази рецепта като я гледам ми прилича на 750 хляб...

Даже е под 700 Naughty. За около 900 гр. хляб си трябват 600 гр. брашно  Peace.

# 500
  • София
  • Мнения: 6 155
Мунчо, нали питаше за памук хляб, ето го моя:

Скрит текст:

Скрит текст:

# 501
  • Sofia
  • Мнения: 1 054
Браво milasara много хубав хляб аз опитах да направя памук хляб, но не се получи.

# 502
  • Мнения: X

  Този някой не беше ли Бонго Grinning
Скрит текст:
Цитат
то няма две страни в момента. Laughing
авторката попита за хляб+сирене+чубрица. за ХЛЯБА не е необходимо толкова много мазнина. даже може и без мазнина да се прави.
тутманик, погачи и тем подобни не са хляб и понасят повече мазнина. сега доволни ли сте ?

пп. ще ми е любопитно да видя една памук погача изпечена в хлебопекарната. просто до сега не съм виждал и ми е любопитно

 -  в противовес на това
Скрит текст:
Добавяла съм и повече и няма проблем .
 В тестото за памук погача е 1/1/1 - мляко / вода / мазнина  - получава си се идеален хляб.
  
,което твърдях Grinning  
  
Скрит текст:
Проблема тук не е дали твърдението е вярно или не - проблема е ,че аз го твърдя
 Joy Joy

# 503
  • Мнения: 7 779
Бонго питаше за памук ПОГАЧА , а не за хляб.
и каква е разликата между показаният хляб и подобните показани преди това ?
аз правя разлика между хляб в машина и погача (обредна или друга).

# 504
  • Мнения: 3 410
Защо за голям хляб? Аз тази рецепта като я гледам ми прилича на 750 хляб...

Даже е под 700 Naughty. За около 900 гр. хляб си трябват 600 гр. брашно  Peace.

Ако бяхте прочели по-внимателно поста ми, казвам, че това е оригиналната рецепта на Лабрекс, а аз за голям/1250гр/ хляб съм си преизчислила пропорциите Peace

# 505
  • София
  • Мнения: 6 155
Упс, сори, обърках имената.  Бонго, реших, че искаш да видиш правен по рецепта за погача хляб, затова и показах снимките.

# 506
  • Мнения: 7 779
Упс, сори, обърках имената.  Бонго, реших, че искаш да видиш правен по рецепта за погача хляб, затова и показах снимките.
показвайте снимки - проблем няма. всичко , което е правено в машината  и е показано отговаря на темата.

# 507
  • София
  • Мнения: 64
Здравейте,
Аз имам нужда от малко помощ, ако може някой да ми помогне, защото вече съм се отчаяла тотално Sad Купихме си хлебопекарна MOULINEX OW6118. До сега съм правила все хляб на 9-та програма и багетки на 1-ва и винаги след като го изкарам от машината стои едно известно време ок с хрупкава коричка и след това стой и гледай... След като изстине направо си чупим зъбите с кората му. Като камък става твърд. Само вътрешното е мекичко. Няма изяждане... Правя хляба по рецепта от книжката. Дори го слагам на най-ниското за препичане. Излиза със светла коричка. Реших да сменя брашното, купих типово от един био магазин, но уви пак не стана. Към машината има лъжички с които отмервам маята, солта и захарта и чашка за вода. Уж всичко правя както трябва. След изпичане го завивам в 2 кърпи, но уви...
Моля за помощ, че вече незнам какво да правя Sad

# 508
  • Мнения: 3 410
Здравей wenzdy,
ако използваш програмата за Френски хляб - там наистина кората става по твърда
Пробвай  да увеличиш мазнината и да замениш водата с прясно мляко
Има една рецепта на Селма, потърси я и я направи в хлебопекарната, а също така и рецептата на Ердинч за турски хляб, и наистина си погледни 9 -та програма ли ти е базова или е някаква за френски хляб

Последна редакция: чт, 05 мар 2015, 16:51 от mama Tin

# 509
  • София
  • Мнения: 2 920
8-ма програма е базовата поне според тези снимки и обяснения - http://otzovik.com/review_1786634.html

Мулинекса наистина малко предобрява изпичането. Mama Tin, стегни се малко и не заблуждавай хората, че като увеличават мазнината трябва да намаляват водата/течността.

Последна редакция: чт, 05 мар 2015, 15:57 от Mунчо

Общи условия

Активация на акаунт