МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 58-ма ТЕМА

  • 62 813
  • 722
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 779
МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 58-ма ТЕМА








В него ще намерите, съвети на майсторите, съвети за козунаците, упътване и инструкции за работа с машините, и други.





РЕЦЕПТИ И СЪВЕТИ:







Каква машина за хляб да изберем - ТЕМА за дискусии





ЧЕТЕТЕ БЛОГОВЕТЕ И ЛИНКОВЕТЕ КЪМ ТОЗИ ПОСТ ПРЕДИ ДА ЗАДАДЕТЕ ВЪПРОС...
АКО НЕ СЕ ОРИЕНТИРАТЕ - ПИТАЙТЕ.
Peace



Последна редакция: пт, 02 яну 2015, 20:18 от bongo_2007 ®

# 1
  • Мнения: 62
Честита Нова година на всички!
Доста се порових, но не намерих информация. Имам нужда от вашата помощ. Баща ми купи хлебопекарна наТефал с 3 програми за без глутенов хляб
http://www.technomarket.bg/products/09138426/tefal-pf-311e
Нямам програма за нормален бял хляб. Изпекох френски хляб по рецепта от книжката. Стана хубав, но кората му е по-дебела и вътре шуплест, което е нормално за такъв хялб. Правих и пълнозърнест и беше хубав. Ако някой има такава машина нека ми сподели на коя програма да пека нормален бял хляб и някакви изпитани рецепти.
Предварително БЛАГОДАРЯ!  bouquet

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ще ми препоръчате ли хубава марка пълнозърнесто брашно. Или хубава марка многозърнесто  брашно.
София мел нямат такива брашна  Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 2 920
 Хаирлия да е новата тема! Ма то, щом Бонго води хорото нЕма как да не е Joy!!!

Ще ми препоръчате ли хубава марка пълнозърнесто брашно. Или хубава марка многозърнесто  брашно.
София мел нямат такива брашна  Rolling Eyes


Аз съм доволен от пълнозърнестото брашно на Арчар.

# 4
  • Мнения: X
Дигитални мерителни лъжици се продават онлайн - цена между 18 и 20 лв. Да видим дали ще ме огрее  Heart Eyes.

# 5
  • Мнения: 8 528
Честита Нова година на всички!
Дядо Хаджия и аз прерових книжката и не открих нищо

# 6
  • Мнения: 5 622
За много години, момичета и момчета! Здраве,  берекет и все да ни стават хлебчетата! Simple Smile


Ще ми препоръчате ли хубава марка пълнозърнесто брашно. Или хубава марка многозърнесто  брашно.
София мел нямат такива брашна  Rolling Eyes

Пълнозърнестото брашно на Файн фууд (в Метро го има) е страхотно. Правя го по най-обикновената рецепта, само с вода, даже и масло не слагам. А като заменя захарта с мед, става още по-вкусно.

# 7
  • Мнения: X
На Техра е хубаво многозърнестото.
За лъжичката не успях да се мотивирам, засега  Wink.

# 8
  • Мнения: 74
Здравейте, имам хлебопекарна тефал с програма за багети. Купена на скоро. Това, което забелязвам е , че времето за приготвяне отбелязано на книжката и реалното време на приготвяне, което изписва на дисплея се различава. И в действителност хлябът е доста препечен . Ползвала съм рецепти само от книжката. Ако някой има идея ще съм благодарна за помоща.

# 9
  • Мнения: 7 779
най-вероятно има грешка в превода.
каквото е заложено в програматора това е реалното за машината. друг е въпроса това време по програма дали отговаря на истинското време по часовник. но при всички положения машината работи по програма , а не по превод или показание на часовниците ни.
като ти е прегорял хляба използвай най-ниската степен на коричката.  или пък като го видиш, че  е изпечен (хляба) според твоето предпочитание може да прекъснеш програмата и да извадиш контейнера.
бих ти препоръчал да не се впечатляваш много-много от рецептите , а да разгледаш 1-ва страница от темата - каква трябва да е консистенцията на тестото. за втасването предполагам ,че знаеш. ако са на лице правилна консистенция и втасване всяка рецепта ще е подходяща за теб  Laughing

Последна редакция: пт, 02 яну 2015, 18:40 от bongo_2007 ®

# 10
  • София
  • Мнения: 9 927
Какви са причините да се скапват казанчетата, бъркалките (това ли е най-честата повреда)?

# 11
  • Мнения: 7 779
Какви са причините да се скапват казанчетата, бъркалките (това ли е най-честата повреда)?
може би това е най-честата повреда - скапване на уплътнението около бъркалката. то е силиконово. а силикона се прецаква от висока температура или от износване около оста (от въртенето).

# 12
  • Мнения: 4 660
Днес бях задала един въпрос, но не получих отговор. Crossing Arms
Та няма значение ето днешния хляб

Получи се страхотно хрупкав отвънка мекичък от вътре.
Маята се казва Виво
http://www.vivomaya.bg 

# 13
  • Мнения: X
На сайта им не виждам такава разфасовка да има от 500г . http://www.vivomaya.bg/index.php/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8

# 14

Общи условия

Активация на акаунт