МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 58-ма ТЕМА

  • 62 849
  • 722
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 200
Много хубава коричка! Моят хляб рядко ми се изпича отгоре.

# 676
  • София
  • Мнения: 4 294
четейки темата за рецептите ми харесаха такива в които се използва обезмаслено мляко на прах, 
аз сухо мляко не купувам у дома, моля да споделите какво използвате и от кое сте доволни,
мога ли да замеля млякото на прах, как мислите  Thinking

# 677
  • София
  • Мнения: 44 229
можеш и напълно да го изключиш или водата/или част от нея да замениш с прясно мляко/айрян/ милк бътър.

# 678
  • София,у дома.
  • Мнения: 23
Моля за помощ.Имам от много години хлебопекарна на Лидъл е,Силвър Крест..Днес ми се налага да изпеча тесто (предпочитам ) в нея.И как мога да я включа на печене.
Ще кача и една снимчица на последния ми хляб от вчера.

# 679
  • София
  • Мнения: 4 294
само печене не е ли 12 програма, сега книжката не е пред мен

# 680
  • София,у дома.
  • Мнения: 23
Дудинка едно голямо благодаря!Включих я и си пече в момента.
А аз не сещах ,че трябва превключа с бутончето.Досега не съм я включвала само за печене.

# 681
  • София
  • Мнения: 1 312
 От новозакупената  машина за хляб Силверкрест, много съм доволна.
    http://radikal.ru/users/magi61#img=6081659755& … sp;    

# 682
  • Мнения: 280
На Силвър креста в момента си правя втори я опит за хляб. Пуснала съм на 2-ра програма. Може ли при второто месене да добавяме брашно и пречели, че отваряме капака.

# 683
  • Перник
  • Мнения: 4 866
На Силвър креста в момента си правя втори я опит за хляб. Пуснала съм на 2-ра програма. Може ли при второто месене да добавяме брашно и пречели, че отваряме капака.

Аз отварям, когато преценя, че искам да видя/пипна тестото, добавям по всяко време мляко, вода, брашно - когато каквото е нужно. И хлебчетата винаги се получават  Peace По-смело!  Simple Smile

# 684
  • Мнения: 1 483
На Силвър креста в момента си правя втори я опит за хляб. Пуснала съм на 2-ра програма. Може ли при второто месене да добавяме брашно и пречели, че отваряме капака.
Аз добавям брашно, ако не се получи добре отначало, и не мисля че му прече като отваряш капака.

# 685
  • Мнения: 2 200
С какъв грамаж са хлябовете ви, та толкова хубава горна коричка получавате? 750 г може би? Защото с 1-килограмов хляб такъв резултат никога не съм получавала.

# 686
  • гр.София
  • Мнения: 2 761
моят беше 900гр. като го изпекох го премерих  Mr. Green а пекох на програма за 1кг.

# 687
  • София
  • Мнения: 9 942
Имам няколко вида брашна, има ли такива комбинации, които не са за препоръчване от здравословна гледна точка?

Споделете рецепта за кекс?
Също и кисело мляко, яйце - искам да вложа, да опитам как е вкуса.

Някой знае ли колко КВт/ч отиват за един хляб?

Бъркалките как трябва да са ориентирани?

# 688
  • Мнения: 280
Изпече се хляба, изглежда много добре, със златиста коричка. НО не мога да го извадя. При вас също ли трудно се вади хляба. Явно при следващия хляб ще ги махам преди втасването.

И аз да питам има ли значение как ще са поставени бъркалките?

П.С. Ще кача снимка след като го извадя.

# 689
  • София
  • Мнения: 44 229
За бъркалките не би трябвало да има значение. Но моята е с една Simple Smile
Ако ще ги вадиш, следва да е преди последното втасване, поне моята няколко пъти бърка и втасва. Но аз не махам бъркалката, нямам проблеми  с хляба, като го изтръскам добре си пада, само 2 пъти ми е оставала бъркалката вътре.

Общи условия

Активация на акаунт