ЧЕТВЪРТОКЛАСНИЦИ

  • 53 028
  • 729
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 839
... За езиковите гимназии съм за с две ръце, но тепърва ще става ясно кой какво  bowuu

Аз също съм ЗА. И дано промяната в закона този път да е изведена последователно и в дългосрочен план.
На този етап лично за мен не е ясно какво се случва с дете, което е прието да кажем в накоя ЕГ в 5ти клас и на НВО след 7ми не изкара бал да продължи там. Всъщност, ще се запази ли НВО след 7ми клас? Пети клас със стътут на подготвителен ли ще бъде или само броят часове по езика ще е малко повече от кварталното училище? Децата, които са учили езика 5, 6 и 7ми клас и изкарат бал за гимназиален курс по каква програма ще учат в 8ми? Надявам се, няма да пасуват една година и да чакат новите деца да ги догонят. И не на последно място дали базите на съответните ЕГ ще могат да поемат още 3*3-4 нови паралелки?

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 036

На този етап лично за мен не е ясно какво се случва с дете, което е прието да кажем в накоя ЕГ в 5ти клас и на НВО след 7ми не изкара бал да продължи там.

Най-вероятно ще стане това, което би станало с дете, което от 5-ти клас е в МГ и на НВО след 7-ми не изкара бал да продължи там. Mr. Green В момента децата които са учили в МГ кандидастават на общо основание с останалите, бонусът им е,че знаят повече, не ходят на доп.уроци по МАТ.  Не ми се вярва някое да не успее да продължи в МГ, ако иска, все пак там оценката от изпита по МАТ се утроява.
Предполагам,че ще е същото и за ЕГ, но там бонусът ще е още един език, а не помощ при НВО.

# 32
  • София
  • Мнения: 396
и на мен все ми се иска да преместя сина ми още в четвърти клас в друго училище. спира ме това, че трябва да се приспособява към вече изграден колектив и нови учители... надявам се поне след 4-и клас да стане...

# 33
  • Мнения: 555
За много години и от мен!!! Много здраве, радост и усмивки!
При нас ще има състезание по английски за първа година при малките деца някакво на училищата в Кеймбридж. Едвам го убедих да се запише,  искам да видя какво му е нивото без да ходи на някакви специални уроци Simple Smile

# 34
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Записвам се да ви следя Simple Smile

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
За зимната ваканция децата имат оферта за Хисаря-хотел Аугуста.
Някой ходил ли е да сподели?

# 36
  • София
  • Мнения: 396
Марго, в училището на сина ми има оферта за Хисаря, но за априлската ваканция - 4 нощувки - 215 лв, не знам за кой хотел...

# 37
  • Мнения: 1 727
При нас текат междинните нива, днес беше по ЧП. Вчера реших да отворя учебника по ЧП и след като прочетох изречението: Хората раждат бебета.  Rolling Eyes скоропостижно го затворих. За моя радост въпреки учебника детето си е направило теста.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 055
Аз за никакви междинни нива не съм чула ooooh! В училище постоянно правят тестове,но аз мислих, че щом няма срочни оценки и тестове няма да има.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И при нас има тестове много често.
Нашата оферта за Хисаря е 3 нощувки-158 лв.

# 40
  • Мнения: 2 494
Тестове имат почти всяка седмица, особено математика и български, но тези сега са междинни нива, даже в бележника пише ЧП межд. ниво  Peace
Нашата учителка ни успокои, а и аз виждам, че е така, че тя им обяснява нещата, да се разчита на учебниците по ЧП и ЧО не става за съжаление  Tired

# 41
  • Мнения: 9 483
Не знам к'ви нива са, ама от днес (и идващата седмица) ги подпукват нашите с контролни по всичко  Mr. Green
И нещо полезно по ЧО:

http://www.slideshare.net/vesiii/3-28341030

# 42
  • Мнения: 1 727
Другите си бяха текущи изпитвания, сега тестът е върху целия материал, но имам спомен, че госпожата в началото на годината обяснява, че ще имат срочни оценки, ще стане ясно след седмица-две:)

# 43
  • Мнения: 839
MTV, благодаря за линка!

По ЧО моето хлапе чете тази книга. Казва, че му е много интересна, с което ме изненада, тъй като няма никакви картинки  Mr. Green
Скрит текст:
Вкъщи имаме още и това:
Втората е поредица от 12 книжки с картинки и добро съдържание като за деца според мен.

И в тази връзка да попитам за подходяща историческа книга на тема Самуил, че това е поредната мания  Simple Smile

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Срочни оценки до 4кл. включително нямат, имат само годишни.

А след това - срочни оценки има само по предметите, по които имат по повече от 1 час седмично. Peace

Общи условия

Активация на акаунт