Да си поговорим за домашната шунка и шунковарите, пък и за други мезенца

  • 141 062
  • 757
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 12 012
и аз мисля ,че иноксовия е за предпочитане според мен.
даже намерих и един уред с 3 пружини. вероятно са за по-голям натиск и така се получава и друг деликатес , който е по-сух от шунката.  а може и във фурната да се слага. също така металните се слагат директно на котлона и термометъра се мушка в месото.
линка го пратих на Батето.

Става ли за индукционни котлони?

# 46
  • София
  • Мнения: 13 216
Джемма, аз сега изгледах пак клипчето и май е силикон материала. Wink Принципно пластмасите не са ОК за термични обработки, но това е мое опасение, не искам да ангажирам другите  Hug Аз съм навита и на шунковара на Tescoma, наистина би трябвало да е безопасен и пригоден за целта. А между другото той има предимство, че има удължител на буталцето. Сякаш изглежда по-функционален от иноксовия.
Бонго пусни, моля те този с трите пружини да го видим и него.
Аз искам това чудо, а мъжът ми като видя всички видове одобри веднага, предвкусвайки шунката  Mr. Green

А можете ли да кажете, защото не разбрах от сайта на Шел как се купува техния? Трябва да имаш точките и доплащаш, така ли?

# 47
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
и аз мисля ,че иноксовия е за предпочитане според мен.
даже намерих и един уред с 3 пружини. вероятно са за по-голям натиск и така се получава и друг деликатес , който е по-сух от шунката.  а може и във фурната да се слага. също така металните се слагат директно на котлона и термометъра се мушка в месото.
линка го пратих на Батето.

Става ли за индукционни котлони?

Но уредът не се поставя директно на котлона, а в тенджера с вода.

Vache, не знам, силиконът не е ли мек, това си е пластмаса, аз го имам уреда и не ми прилича на силикон. Но пластмасата е дебела, устойчива, на мен ми харесва много. Ох, аз съм невежа в материалите...

# 48
  • Мнения: 7 779
аз останах с впечатлението ,че цилиндрите са 2  - в единия се поставя месото и той се поставя във втория (по-голям) цилиндър , в който има вода. сиреч той изпълнява ролята на тенджера.   може и да греша.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 5 688
Бонгич, като гледах клипчето, баш във тенджера с вода си се потапя уреда Rolling Eyes
Аз досега умувах и мислих барабар с началството и ми се накланят везните към Тескомата, при все че е пластмаса. Както каза Джема, не е случайна фирма и се надявам да е ОК ползваната такава. Плюс ми е също възможността за половин доза. А и като гледах рецептите и снимките на металния, там месото се слага в найлоново пликче и така се вари т.е. пак има контакт с пластмаса, при това торбичките ме притесняват повече, пък и са консуматив, който трябва да се купува допълнително.

Последна редакция: ср, 14 яну 2015, 08:13 от bubanka

# 50
  • Мнения: 7 779
не оставяйте с впечатлението ,че ви агитирам за инокса  #Cussing out
показах какво съм видял , както и мое мнение .  всеки избира все пак.
аз лично не видях (а и няма смисъл) месото да се слага в плик и след това в съда. нали идеята е да излезне водата от месото , а в плик е невъзможно  newsm78
просто външния (по-голям съд) играе ролята на тенджера с вода , в която се поставя по-малкия съд с месото.
при пластмасовия виждам ,че месото се слага в него и  после съда с месото се поставя в тенджера с вода.

# 51
  • София
  • Мнения: 452
Не съм фен на пластмасата, но поразгледах из разни сайтове и форуми и се оказа, че все пак шунковара трябва да се слага в тенджера и да се вари, като когато е в метален съд, месото се слага в пластмасов плик. По руските форуми четох и за проби за печене във фурна, но ми се видя сложно и най-вече мърляво.

Освен това металните модели (един руски и един полски) са по-големи, а аз няма какво да правя с голямо количество шунка.

Плюс за Тескома е и наличието на термометър, който иначе се купува отделно.

Обадих се в Шел да питам дали може да се купи от тях. Отговориха ми, че не може, става само с програмата им срещу набрани точки от покупка на гориво. Само че аз не мога да купя около 2 тона дизел за да набера необходимите точки.

Последна редакция: ср, 14 яну 2015, 08:13 от bubanka

# 52
  • Мнения: 738
За пластмасовите шунковари, доставката над 99 евро е безплатна за България и оттук, а цената на шунковара е 22 евро, не 30: https://www.alzashop.com/tescoma-sunkovar-presto-with-thermometer-d1638689.htm - това е линкът, даден на 1-ва страница, малко по-надолу.
Бих се включила и аз, но предпочитам все пак да дам разликата за куриер, сещате се.

Специално за AV geiger, ирландския метален, той се вари в тенджера. И използва пликчета - снимки бол на фейсбука му.

# 53
  • София
  • Мнения: 452
Камиче, благодаря за линка. Само не видях доставката до БГ да е безплатна при покупки над 99 евро. Според сайта е 14.90 евро и няма лимит.

# 54
  • Мнения: 738
Дам, моя грешка, аз понеже и превозвачите гледам, а за Германия е безплатна над 99.
От друга страна, гледам има DPD, а в БГ вече има DPD (Спийди ги представя), струва си да се попита и този вариант).
Все едно де. Голяма поръчка с превозвач става сложна принципно.

# 55
# 56
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
В Тескома над 100 евро е безплатна доставката.

Искам да пробвам да направя от риба шунка. Сигурно ще пробвам след 20-тина дена.

От www.alzashop.com от коя страна ще дойде поръчката? Ако е извън ЕС, изобщо не го гледайте, ще отиде на митница и ще има мито и ДДС.

Последна редакция: вт, 13 яну 2015, 22:02 от Джемма

# 57
  • София
  • Мнения: 452

От www.alzashop.com от коя страна ще дойде поръчката? Ако е извън ЕС, изобщо не го гледайте, ще отиде на митница и ще има мито и ДДС.

Магазинът е чешки.

# 58
  • Мнения: 2 152
Божееее, Божеее  Laughing
изпуснах Ви за малко - направихте страхотна организация ....
Това значи, че след някой и друг ден ще почнем и да обменяме рецепти

Набързо ще се изкажа:
Бонго, всички модели до един са само един съд.
Задължително се слагат в друг съд с вода и тогава се ползуват.
Моделът на Тескома е единствено за вода (т.е. в тенджера с вода).
Останалите -от инокс- могат да се слагат и във фурна (пак в съд с вода) и да се ползуват на значително по-висока температура.

Значително обнових публикацията си за шунковара и ако за някого представлява интерес, може да надникне, че мен ме завъртя работата  Joy

Бонго, големи мерсажи - помогна ми много  hahaha

# 59
  • Мнения: 2 152


да ви подгрея още малко  Joy

Общи условия

Активация на акаунт