Да си поговорим за домашната шунка и шунковарите, пък и за други мезенца

  • 141 125
  • 757
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 152
С нищо ли не се обработва месото преди да се постави в кутията?

Само подправки по желание. Слага се в съдинката, престоява поне 48 часа и се слага в тенджера с вода да се вари.

Батето, преди коледа я поръчахме, защото ги нямат налични и миналата седмица си я взехме от бензиностанцията

значи на всяка шел - срещу точки можеш да им го поръчаш - правилно ли те разбрах?

# 31
  • Мнения: 1 051
Батето, не е ли сухо и жилаво месото и не се ли разпада при рязане, интересно ми е, за това питам Simple Smile

# 32
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Не сухо, нито жилаво. И се реже без да се разпада. То се охлажда притиснато и няма проблем, стават кръгчета идеални.

# 33
  • Мнения: 107
И на мен ми стана интересно.Ще влизам и тук да ви чета.Кой знае,някой ден може и аз да си закупя такъв уред.

# 34
  • Мнения: 2 152
като пусна след два три новото произведение, ще се зарибим още повече - в момента се маринова

# 35
  • Мнения: 1 134
Батето, да, на всяка бензиностанция Peace

# 36
  • Мнения: 738
Запис и аз да следя, че ме зарибихте, ще взема да поумувам дали да не си закупя, производството на собствен шункосалам ми звучи интересно и вкусно.
Предполагам има вариант за по-идиотите да се съчетаят в една шунка 2 вида месо примерно (половината такова, половината инакво), за да е една и съща партида една идея по-разнообразна?

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 5 695
Ох, пак ще се харчат пари Tired Ама толкова обичам шунка... и толкова рядко ям, защото като погледна етикетаи ме заболява сърце, корем и всичко Sick

# 38
  • Мнения: 361
Аз успях да навия мъжкото тяло за шунковара  Party Единствено за доставката ме боли, че излиза почти колкото него. А за колко време пристигна, междудругото?

# 39
  • София
  • Мнения: 13 229
Толкова примамлива ми се видя шунката на снимката, а отдавна ми се иска да си направя домашни неща. Затова ще чета в темата, за да видя технологиите какви са. Ще тичам сега до ШЕЛ също за шункомашинката  Mr. Green

# 40
  • София
  • Мнения: 116
Зарибих се  #Crazy

# 41
  • София
  • Мнения: 13 229
И аз бих искала, обаче не е ли по-хубав този иноксовия?  newsm78 Аз съм малко страхлива когато се налага термична обработка в пластмаси  Rolling Eyes

Този имам предвид, който, обаче е без включен термометър
има и м амазон.  тази е от неръждаема стомана. ако това не пречи на месото може би е по-добър вариант, отколкото да е от пластмаса.  доколкото виждам термометъра влиза в месото , а не е във водата
http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=de&u=http: … E&prev=search

# 42
  • Мнения: 7 779
и аз мисля ,че иноксовия е за предпочитане според мен.
даже намерих и един уред с 3 пружини. вероятно са за по-голям натиск и така се получава и друг деликатес , който е по-сух от шунката.  а може и във фурната да се слага. също така металните се слагат директно на котлона и термометъра се мушка в месото.
линка го пратих на Батето.

Последна редакция: вт, 13 яну 2015, 18:47 от bongo_2007 ®

# 43
# 44
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
За металния нямате нужда от обща доставка тогава. А варенето става до 85 градуса, какво се случва с пластмасата на тази температура, та толкова се притеснявате? Все пак това си е предназначено за тази цел, а Tescoma  не е случайна фирма. Не всички пластмаси са вредни:
Безопасен се смята и полиетиленът с висока плътност (№2 HDPE) – мътната или бяла пластмаса, от която са направени бутилките за мляко, вода, сокове, както и полиетиленът с ниска плътност (№ 4 LDPE), използван за прозрачно опаковъчно фолио за храни, пликчета и торбички, както и за чаши за горещи напитки. Не е известно тези две пластмаси да изпускат химикали в храната.

Но вие си решавате.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт