НОЕМВРИйчета засмени се местят в "Родени"

  • 47 558
  • 740
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 318
Иво харесва всичко, без пащърнак. Купешките неща ги плюе и повръща. Само на домашни пюрета е. Заместени 3 хранения имаме: Сутрин яде АМ, на обяд месно/зеленч.пюре, следобяд плодово пюре, вечер преди лягане кис.мляко с бисквитки, в 23 ч в просъница: АМ. Това е схемата, която ми даде педиатърката, добре му се отразява, че от адапт.мляко бая се ошиша.
Днес ходихме на преглед, понеже е много подвижен и е кошмарно енергичен. Бил хиперактивно дете. Да съм свиквала... Просто ми иде да се застрелям, защото съм сама по цял ден и той ми взима здравето...

# 496
  • тук и там
  • Мнения: 11 537
Аз давам само купешки пюрета-моят пък домашни не харесва,яде само купешки..аз и не настоявам де,така ми е по-лесно,-мисля в БГ да пробвам пак със домашните.Не отказва-някои ги обича повече,други по-малко-но до сега не ми е отказвал да яде нещо.Снощи не сме спали цяла вечер,днес продължава да е кисел Емил-за капак,след нощното будуване и постоянно отвиване -днес има и сополи-текат като река и се чудя какво да го правя-той като имаше колики беше по-спокоен,от колкото тези дни и нощи...Има 4 зъба,още ли ще му никнат,или е нещо друго-не знам.

# 497
  • Мнения: 1 817
Тинката също е много нервен. Ще избива скоро първият зъб, но е голям кошмар, такъв никога не ми е бил. Проблема е, че май няма да е един зъб, защото и горе и долу го боли и се е подуло и е червено. Отгоре дори повече ми реагира на натиск, отколкото отдолу. Кошмар е! Иначе ние нямаме проблем с пюретата-яде ги всякакви и със всичко. Май сме всеядни!  Mr. Green Joy

# 498
  • Мнения: 2 563
Тук в САЩ препоръките са да не се замества ядене до годинка, защото АМ или кърма са най-хранителното нещо, което може да яде детето. Аз давам ядене в допълнение на млякото.

# 499
  • Мнения: 1 817
Не зная какви са препоръките и не ме интересува. Зная, че детето отказва ли млякото, му даваш да яде, за да не стои гладно, напук на всякакви препоръки!  Peace Wink

# 500
  • Мнения: 172
Ние имаме две напълно земестени хранения - 11 часа зеленчуково пюре и 17 часа плодово или каша. Останалити три хранения 8,14,20 часа с мляко, но сега като започна попарата сутрин, ще останат само две на мляко. Препоръки има всякакви, всеки си гледа детето, неговите нужди и предпочитания. Днес за първи път опита сухар, толкова беше щастлива, че не може да се опише.

# 501
  • тук и там
  • Мнения: 11 537
И според мен -детето си показва.Моят Емил хапва АМ -но  малко-около 180 мл и даже остава,и като се опитвам да му давам -а той не иска,започва да си върти главата и само да дъвче биберона на  шишето,а е гладен-но за друга храна.Предполагам,че ако не   е гладен и не иска пюре-би постъпил по същия начин-насила не давам нито АМ,нито нещо друго. Дъщеря ми отказваше всякаква храна и искаше само АМ до към годинка-предполагам,че всичко си е до детето и кога е готово:peace:

# 502
  • Мнения: 1 829
Кайсийка, да те питам за зехтина, какъв слагаш в бебешкото пюре и колко? И на мен ми казаха да слагам, но понеже досега не съм ще се радвам на съвет.

Вчера яде круша - ужасно й хареса. Пробвам даже да й давам на парчета сурови плодове, много им се радва, но у мен си съществува страх да не се задави Sad

Има такива теории бебето да се храни предимно с мляко до годинката, но мисля, че това е особено важно ако детето яде кърма все пак, не АМ.

Аз ще заместя три хранения от 5, ще остане само сутрин и вечер на мляко, но това от 8-я месец.

Не мога да преценя дали предпочита мляко или твърда храна, сега яде и двете с апетит, но в началото беше доста трудно да възприеме пюрето...

# 503
  • Мнения: 93
Като ви чета колко хранения сте заместили ме хваща срам. Ние още нямаме никакъв режим на хранене. Плахите ми опити да направя някакъв са абсолютно безрезултатни. Просто ежедневието ми е толкова динамично, че не успявам да наложа час за хранене. Иначе ядем някакви пюрета, купешки основно, защото нямам време да правя аз. Само с началото правех няколко пъти от мерак и после минах на купешки. Изяжда най-много половин пюре голямо бурканче. Напоследък даже към 1/3. И зеленчуковите и плодовите са еднакъв мерак. В началото започва сравнително лакомо, но след 10-тина лъжички взема да се лензи и да пръцка с уста и се мажем целите. След това си търси цицита. Суче пак без режим. Нямам сили да й налагам часове на хранене и така май ще си откараме.
Днес ходихме да дадем кръв и урина. Пишото го хванах лесно - от известно време пишкаме и акаме над легенче и ми е супер удобно. С кръвта обаче не- орева лабораторията, горкото уплаши се, не че го боля кой знае колко. Дано са ни добри резултатите  Praynig

# 504
  • тук и там
  • Мнения: 11 537
Ами зехтина си е обикновен-какъвто си ползваме.Ние предпочитаме гръцки,гледам и да е в стъклена бутилка-в началото купувах био-зехтин,но последния път беше свършил и започнах да ползвам обикновен.Слагам 1 капка-2 най-много, иначе става доста мазно.До сега никакви изследвания не са правили тук на Емил-явно нямат такава практика.Другият месец  се прибираме в БГ-чудя се да искам ли някакви от личната,и за какво ви изследват всъщност?
И последно-измерих температурата на Емо-37,8-ректална-знам,че се маха 0,5 за да се види реалната каква е-та да смятам ли че има температура,или-не?

Последна редакция: чт, 28 май 2015, 12:44 от Kaisia

# 505
  • Мнения: 93
Другият месец  се прибираме в БГ-чудя се да искам ли някакви от личната,и за какво ви изследват всъщност?
И последно-измерих температурата на Емо-37,8-ректална-знам,че се маха 0,5 за да се види реалната каква е-та да смятам ли че има температура,или-не?

За 6-месечни бебета тук пускат периферна кръв за да изследват хемоглобина най-вече. Дали е в граници. Вероятно и друго също гледат, но не знам точно какво. Урината мисля, че е профилактично.
Температурата на бебета е леко завишена. Т.е. температура около 37.5 е нормална за едно бебе.

# 506
  • Мнения: 5 037
Изразявам мое мнение и опит.На каката и биха едната ваксина,след като предупредих педиатъра ,че е с Т 37.2.Той уж каза,че няма проблем.След 2 мес.,когато смених педиатъра споделих това инфо.Тогава новата лекарка пусна всякакви изследвания,дори ходихме на невролог,защото тази Т била най- опасна.За мое щастие,няма последици(поне за сега),но въпреки това лекарката следи каката изкъсо.
П.П.Каката кара ангина и бронхит с Т 37.1-37.2.Не смятам ,че Т над 36.9 е нормална.
Моля се всички бебчета и по-големите деца да са добре и ние да сме спокойни.

# 507
  • Мнения: 93
http://www.doctorsbg.com/content/view/41/46/
Статия за телесната температура на децата. Не знам доколко е меродавна.

# 508
  • Мнения: 5 037
На каката до 3г мерих само ректално,като премахвах 0,5 от това,което измервах.За мен това беше най-реалната Т.
Сега Алекс няма нито една ваксина по лекарско предписание,но ако имам и най-малко съмнение,ще откажа или поне ще я отложа

# 509
  • Мнения: 1 817
Аз не схванах изобщо от статията с температурата. Валката има напоследък 37-37.2, рядко е по-ниска. Беше болен и му никнат зъби. Оправи се вече, но температурата си е все такава и се чудя дали не си му е нормалната... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт