НОЕМВРИйчета засмени се местят в "Родени"

  • 47 560
  • 740
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 829
Честит празник! Най-любимият ми сред всички! Здраве и радост да има за всички дечица!

# 526
  • Мнения: 558
Здравейте мами!Моля да споделите колко килца са вашите сладури и по колко мл мляко и гр пюре и каши давата,защото всички ми казват,че бебка изглежда дунди и взех да се притеснявам да не би да я прехранвам. Thinking

# 527
  • Мнения: 5 037
Здравейте мами!Моля да споделите колко килца са вашите сладури и по колко мл мляко и гр пюре и каши давата,защото всички ми казват,че бебка изглежда дунди и взех да се притеснявам да не би да я прехранвам. Thinking
На 6мес. и 5 дни бяхме 9 гк и 69 см.Каката беше 10,800 и 58 см.На Алекс давам сутрин кус-кус или попара колко иска.На обяд едно пюре 190гр. ,НЕ му стига.После иска поне 100 мл.кърма.И вечер му давам каша (4-5лъжици сухо с по 180-200 мл.вода или 5-6 бебешки бисквити с 1/2 кис.мляко).Няма значение какво яде после си търси млякото.Вечер между 0ч и 6ч. изпива по 400-500 мл кърма.Всички казват,че яде много,но докторка му казва,че е ящен и е добре за възрастта си.Не ме кара да го ограничавам.
Успокой се ти и да имаш спокойно дете,а не да го гониш с лъжицата.

# 528
  • Мнения: 1 829
Здравейте,

Аз пък се притеснявам да не би Елена да яде твърде малко мляко, че нали непрекъснато чета в нета разни мнения и препоръки Crazy

Та значи ето как се храни тя:

сутрин в 7 мляко 190мл
към обед 11-12, 200гр зеленчуково пюре, в което слагам едва 20-30 мл. мляко (после не предлагам мляко, струва ми се, че 200 гр. пюре е много...)
в 15:00  - 190 мл. мляко
в17:00 - плодово пюре към 100 гр
в 18:00 - мляко 190 мл.
в 21:30 - мляко 190 мл.

През нощта не я храня.

Утре съм на консултация и ще питам дали млякото не е малко. Иначе моето дете също е от ящните - каквото й дам ще го погълне, ама аз не давам Wink

# 529
  • тук и там
  • Мнения: 11 537
Емил въобще не иска мляко-сутрин изпива150- 180 мл и вечер толкова .През деня му предлагам,но най-много 100мл още изпива.Не иска и туй то newsm78.
9,250 -на 6 месеца и половина.Иначе да докладвам,че вече е добре-още е на АБ и инхалации,но се оправя детето. Simple Smile

# 530
  • Мнения: 172
На 6 мес и 10 дни 8.200кг, 71см.
8:00-180мл мляко
11:00- 190гр зеленчуково пюре
14:00 -180мл мляко
17:00- 190гр плодово пюре или каша
20:00- 180мл мляко
От днес яде попара и понеже закуси по- късно до сега имаше попарата в 9:00( три сухара, масло, около 30гр сирене и чай от мащерка)
зеленчуково пюре в 13:30, 17:00 ще яде плодово пюре, и в 20:00 мляко.

# 531
  • Мнения: 5 037
Момичета,плодовото пюре не замества хранене.То се дава между храненията или като десерт.

# 532
  • Мнения: 151
Аз плодовото пюре започнах да го давам следобед и след това давам АМ... От седмица го давам сутрин и после пак АМ / изпива около 40-60/, а следобед давам каша.

# 533
  • Мнения: 1 829
И аз така знам, че плодовото не замества хранене и точно затова го давам в 17:00, а после в 18:00 давам мляко. Но така или иначе предлагам по-малко количество мляко, че все ме е страх да не й разширя стомахчето, което и без това има доста добра вместимост Joy

Радвам се, че Емо вече е добре, Кайсийка! Тези неразположения сигурно се дължат на климата в Белгия. Лятото тази година ще е в петък, да не го изпуснете  Wink

Хубав ден на всички!

# 534
  • тук и там
  • Мнения: 11 537
Аз слагам в плодовото пюре  зърнена каша-7 зърна или нещо подобно,веднъж на ден .Общо взето храненията ни са следните
180 мл АМ
100 гр плодово пюре
200 гр заленчуково,или зеленчуково -месно
100 АМ
200 гр плодово+зърнена каша
100-150 АМ-преди заспиване
Shimbite,значи ще чакаме лятото в петък -реших,че може да ни пропусне тази година Laughing
За климата -не знам,но каката ми мъкне всякакви вируси от градината.И колкото и неприятно да  ми е е-подозирам,че и Емил -като каката ще има респираторни проблеми за в бъдеще-явно и двете ми деца са предразположени.Емо е и със рефлукс,каката-с алергия към белтъка на млякото,а сега вече и с астма.Надявам се да  не стане така с Емил..Поне опит не ми липсва с инахалации всякакви Simple Smile

# 535
  • Мнения: 1 318
Иво вече е с два зъба, хич не ги усетих кога и как излязоха. Дай Боже и занапред да е така Simple Smile Каша нарочно не давам, да не се ошишва, пък и смятам, че доста разнообразно му готвя. А плодово правя с две бисквитки и го давам вместо хранене - това е съгласувано с педиатърката.

# 536
  • Мнения: 229
Мами искам да ви питам какво правите с пишлетата на момченцата ви? Аз съм много объркана всеки казва различни неща?

# 537
  • Мнения: 5 037
Лично аз-заголвам лекичко при баня и измивам добре.Всеки сам решава,но за мен решаващо беше ,когато се наложи да оперират племенника ми.Тогава реших,че ще заголвам и ще се опитам да спестя на детето си операция.

# 538
  • Мнения: 1 817
Аз заголвах при баня всяка вечер и на три месеца вече си имахме едно хубаво, открито пишленце!  Mr. Green Blush Whistling

# 539
  • тук и там
  • Мнения: 11 537
Нищо не правя-тук нямат такава практика.Имам познати,които са заголвали и въпреки това се е получило срастване.За сега слушам лекарката на детето-не ми е казвала да правя каквото и да било.

Общи условия

Активация на акаунт