Фраза, която мразя

  • 1 072 048
  • 19 311
  •   1
Отговори
# 6 195
  • SF
  • Мнения: 21 358
Добре, Диана. След разясненията ти, тази фраза вече не ме дразни.

# 6 196
  • София
  • Мнения: 3 611
Вече не знам какво ще рече. Може би е фраза, която мразиш. Simple Smile
Столова за хранене - едно време по предприятията, училищен стол, в почивните станции, в детската градина има столова.
Това е място, в което не се сервира храната, а минаваш с табли и се самообслужваш. Служителите само слагат в чиниите от това, което си си избрал.
Остави... не е важно. Аз реагирам на това, че някой ми преразказа поста по доста негов си начин, а не дали в ресторанта се готви, сервира, празнува, танцува, консумира и забавлява... Да кажем, че ако не съм ходила на ресторант, поне са ми разказвали и съм виждала снимки в инстаграм. Горе-долу... ориентирана съм.
Ако в речника има друго обяснение за столова, ще сведа глава и ще се съглася с него.
Столова в мн.ч столови ли е? Не знаех.

# 6 197
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Една позната във фейса редовно снима децата си и слага надпис-Мойте сладури.... Rolling Eyes
А тук има една, на която блогът често се рекламира и възхвалява и който е гордо озаглавен "Храна за мойте канибали". Да оставим неподходящото "канибали", но "мойте" всеки път ме дразни, когато попадна там по някаква случайност.

# 6 198
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Лиляна, за първи път да съм съгласна с теб! Peace

# 6 199
  • UK
  • Мнения: 3 959
Като стана дума за храна, да спомена, че ужасно ме дразни станалата модерна напоследък дума "густо".

# 6 200
  • Мнения: 25 724
Ау, добре че не сте учители по БЕЛ – все изприщени ще си ходите.  Laughing

Те жив са отклик на духа народни,
а той не мре, и дор сърца туптят
от скръб и радост в наший край свободни,
и мойте песни все ще се четат.
Ив. Вазов

https://kaksepishe.com/moyata-moeto/

# 6 201
  • Мнения: 54 646
Като стана дума за храна, да спомена, че ужасно ме дразни станалата модерна напоследък дума "густо".

Къде е модерна?
В Пловдив е много популярна и мислех, че е местен жаргон. Но не от сега, а много отдавна.
На мен също ми е неприятна.

# 6 202
  • UK
  • Мнения: 3 959
В Интернет. Навсякъде я срещам, разни страници с рецепти във Фейсбук, такива неща. Страшно гадна дума.

# 6 203
  • Мнения: 54 646
Гадна е, да.
Но аз не разглеждам кулинарни страници и затова не съм я срещала.

# 6 204
  • UK
  • Мнения: 3 959
И аз не ги разглеждам, някакви споделяния са. Simple Smile

# 6 205
  • Мнения: 2 596
И аз мислех, че е пловдивски жаргон. Въпреки, че не съм я чувала последните години. Като по-малка я свързвах с вафлите "Густо"  Mr. Green

# 6 206
  • Мнения: 25 724



 Flutter

И... още нещо култово – "Густо, майна"Grinning

# 6 207
  • Мнения: 54 646
Втората ми е любима Heart Eyes, обаче на Г. Минчев за пръв път я чувам. Blush

# 6 208
  • UK
  • Мнения: 3 959
"Густо ми е" ми изниква като фраза. Брр.

# 6 209
  • Мнения: 355
Много мразя някой да напише числително бройно с цифра и букви, например "3ри, 24ри, 37ем". Или "впредвид"...  #2gunfire чувствам се толкова гадно, колкото като ям лимон и започнат да ми скърцат зъбите  Joy

Общи условия

Активация на акаунт