Отговори
# 120
  • Мнения: 1 048
Ах, това зеленото е точно гранофурин, но вече го няма...макар че съм чувала, че аптеки, които изпълняват поръчки, могат да го забъркат при заявка...

Ето ви един линк, който всяка вечер гледаме с интерес Simple Smile лягаме на леглото и двете и с таблета гледаме една приказка  Blush
Скрит текст:

# 121
  • Мнения: 155
Elsi  при кои д-р ходихте , че ми се струва че и ние имаме малко. Пък ще видим какво ще каже педи в понеделник и ако нещо  и ние да идем за мое успокоение.
еми момичета поемам риска за АБ, защото чаках до сега че личния ми каза че нищо ми няма и само да си промивам носа със солена вода  #Cussing out, а не мисля да се   влача още 2 седмици, че изпити ме чакат. И понеже в събота ми беше лошо не можах да науча и в неделя не отидох, та тази седмицатрябва да ходя пак  ooooh!

# 122
  • Мнения: 1 048
 newsm78 ама пък ако е инфекция само на гърлото, не мисля че аб ще ти помогне  newsm78

# 123
  • Мнения: 111
Диляна питай мен за гърло и веднага ти казвам как минава преди да се е влошило и без антибиотици. В чаша с топла водичка около 50 мл слагаш 1 кафена лъжичка лимонена киселина. Като се разтопи правиш гаргара и след това всичко ти побелява - трябва да си измиеш добре устата след тази процедура. Аз ползвам четката за зъби и език. прави това 3-4 пъти на ден и веднага ще свали налепите. Освен това си купи сладолед (задължително на гърло -студено) от руснак съм го чувала. Никакви чайове и веднага спри шоколада, защото дразни гърлото. Също така пийвай 1-2 пъти на ден домашна лимонада - 100 гр. вода, 1ч.л. лимонена киселина,1 ч.л. сода за хляб и 1 ч.л. мед. Разбъркваш и пиеш. Чела съм, че като смучеш костилка от маслина също помага, но не знам дали е така. Аз през бременността, защото се пазех от всякакви хапчета и научих абсолютно всички бабини илачи, но не съм боледувала от грип или настинка нито веднъж. Дано помогнах!

# 124
  • Мнения: 155
еми не знам, ще видим ще го пия пък дано помогне.
ние нямаме летен кош защото количката ние комбинирана 140 лв.
Скрит текст:

Много съм доволна, когато си реша просто обръщам дръжката, много е лека и ми е удобна когато няма асансьор да я мъкна по стълбите.

Мерси десита, на мен ми казаха и гаргара със смрадлика и лайка. А и по принцип знам, че когато те боли гърлото маже да се намажеш с малко сода и минава. Утре ако излизаме ще си взема и лимонена киселина  Simple Smile

# 125
  • Мнения: 2 599
Джифунка, изписа ни Тридерма, защото е червеничка долу, каза че това предразполага към слепване. После да продължа с един правен крем  Peace. Вие какъв ползвате? Също така всяка вечер да я разтваряме и сдуша или канчето да изплакваме вътре, за да се махат излишните клетки. При всяка смяна на памперс също да рязтварям. Ии да не ползвам сапуни и моори кърпи за долу, само за дупето. Аз ще ползвам тампони за грим с водичка  Peace. И това мисля беше.
Диляна, ходихме при д-р Йончева на Васил Априлов, точно срещу Св.Мина на автогарата. Те са две-три детски гинеколожки в Пловдив  Peace.
Тедката пък си харесва количката и си стой, е понякога се размрънква де, ама то нормално...
Моникат, ами да ти кажа четох за страничните ефекти от хапчетата, ама предпочитам да рискувам. Ето моите дружки с хапчета си я спряха и нямаха проблеми, но по половин хапче  Naughty... Иначе майка ми и до днес има бучки от кърма, така че май съм го решила засега  Peace.
Тедката май пак ще вади зъби  Crazy ooooh!

# 126
  • Мнения: 741
Диляна, вземи си геломиртол форте. Отхрачва и успокоява гърлото,  не го давам за нищо, правя си комбинация със синупрет, за синусите и съм пушка. Може и лукчета, също гъргара със сода.
Моникет, не съм давала от това за което питаш, обмислям даване на коластра. Кашите са на Хип и на тьопфер, давала съм Слънчо 2-3 пъти и като ме посъветва да спра, бях добро момиченце и те послушах.  Joy
Тартакетке, права си мила да не се филмирам излишно, ама 700гр.две седмици... От тая попара е момичета, много ли правя не знам. 3 сухарчета, бобче масло, кибритена кутийка сирене и водица.
Искам да питам ние ли водим рекорда за будуване, днес и вчера 7 ч. какво е това нещо? Това дете не знае ли, че детският сън е полезен за нервите на родителите?  Joy
За количката, отдавна сме с летния кош, той гледа напред и стои като препарирам, не мърда, както го сложа, така остава, само се смее чаровно на минаващите, не пропуска човек. Аз го шпионирам от горе през прозорчето. Все ми викат, че много го навличам, а той е само с боди, яке, чоропогащи, панталонче, тррлици и одеалце.  hahaha

Последна редакция: чт, 15 яну 2015, 20:27 от Pancake_86

# 127
  • Мнения: 855
И на мен ми е помагала смес от мед и сода за болящо гърло. Към Биопарокс развих непоносимост вероятно след предозиране на своя глава и вече повръщам от него, така че внимателно с него. И според мен е рисковано самолечение с антибиотик.

Панкейк, ти ме утрепа с тези 3 сухара. Вчера Д преяде с един и изобщо не си дояде манджата, а една приятелка с деца на 3 години каза, че нейните ядат по три  Simple Smile

Лятото само.можех да мечтая за 30 минутна разходка. От мига в който бъде поставена в количката започваше бесен рев, който спираше моментално щом влезем във входа на блока. Просто се отказах, но аз самата побеснявах някой (често теоретик) като започнеше да ми се чуди как така не я извеждам и не кисна по градинките целодневно.

Гледах в една от темите за захранвне, че има някакви, явно нови, бисквитки на Хип с ябълка, които са без захар, мляко, яйце.

Моникат, използвам Осцилококцинум, но не за профилактика на Д., така че нищо не мога да кажа по въпроса

# 128
  • София
  • Мнения: 529
Да ни ти е повреден кантара? 2 месеца нищо не качи и сега изведнъж 700гр. Нещо съмнеж  newsm78
Какво и е на попарата, нормално си я правиш.

Присетих се за друго обаче. Някой спомена, че прави попарата с хляб. Майка ми помня, ч2 се е интересувала по въпроса, защото аз съм отказвала с1хари. Та, хляб така не се слагал, защото ставало на топка в стомахчето. Обаче, може препечен хляб. Тя съответно ме е хранила с препечени франзели  Laughing

# 129
  • Нови Искър
  • Мнения: 9
Попарата ни е с чай от домашна липа, захар, в редки случай сирене (не го харесваме) и обикновенни бисквити 5 на брой, че не се наяждаме с по малко  Blush Laughing (сухари и хляб също не харесваме) и задължително пасираме. Летния кош ни е от 2 -рия месец, просто любопитството и желанието да седи ме принуди да го сложим.Не че возеше по много 30 мин и при нас е максимума Grinning Сокчета пием всеки ден прясно изтискан.Аз си и ги правя също от 2-ри месец, тогава имахме жесток запек и само сока от круши регулираше стомахчето, а и педи каза сока да не го пропускам, обогатяваме се с витаминки.Пием ябълка,круша,морков предимно в различни комбинации. А спнането ни е 3 пъти през деня,но е точна като часовник 30мин Laughing Rolling Eyes Имаме си 2 зъбчета , а най новото което можем е да казва съзнателно ДАЙ  Grinning жена какво да кажа  Joy Мами рано ли е за колан за прохождане защото дребчо има голямо желание,а този кръст не ми е за един път  newsm78 ???

# 130
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Elsi86 ти кое кърмене замести първо? Още ли ставате през нощта? Ние се кърмим сутрин, следобяд, преди сън и през ноща 2-3. Но ще се прибираме в БГ и искам и аз да почна да махам другите кърмения. За сутринта (става в 9-10) мисля да го заместя с попора. Още не съм и правила, но тези дни ще пробвам. Следобяд, преди сън и през нощта мисля АМ, един път пробвах да й дам, но не иска въобще.
Днес дадох за първи път пилешко, но тук няма чисто, а е с зеленчуци и кус кус. Хареса й, но мисля че въобще не се усещаше месото. Ще трябва аз да й правя. 
Ние сме с летния кош от 6-я месец, но тя много обича да е навън.
monicat заспивате ли така след приказката? Да пробвам и аз, че понякога ми писва да я дундуркам. И от това трябва да я отучвам до БГ, че там как ще я приспиват като я оставя на бабите незнам. Сега е свикнала само при мен да заспива, много рядко при ММ.
Мами да ви питам имате ли още косопад след раждането? Аз имах, но лятото спря и сега пак се появи. Лятото ми бяха казали да използвам овлажняващ шампоан и тогава помогна, но вече не.

# 131
  • Мнения: 300
Здравейте, мамчета Simple Smile
Много тихо днес тук. Дано всички бебовци са послушни и са оставили мамите да си почиват... Петъчно Simple Smile
Zeldelina, нямаме включване от вас. Дано вече сте здрави и сте си вкъщи  Hug
Ние днес ще ядем ориз със заек и спанак. Дано се хареса. Иначе изкарахме сравнително спокойна нощ след есночасов рев снощи.
Целувки и хубав ден на всички Simple Smile

# 132
  • Мнения: 1 048
Тук сме Wink допивам си второто кафе, че от мн бързане част от първото разлях  ooooh!
Днес ще пробвам да дам жълтък, да видим дали ще се хареса  Thinking
Соник накарах ММ да мине през аптеката на път за вкъщи, но уви бактробан нямали за нос, имали за кожа  Sad тайно се надявах да мога да те зарадвам, но нъцки....
От приказката не заспива, но се кротва , че става много активна вечер Joy но издържа само една приказка хихи
Хубавото е, че са със субтитри и може без звук, но с ваш глас да ги четете Peace
За косопад -само 4-5м след раждането,от тогава не. Аз по принцип от няколко години не ползвам шампоан, а натурален сапун от маслина и съм мн доволна.
Колан за прохождане, проходилка и уолкър нямаме, да видим кръст дали ще ни остане Joy

Последна редакция: пт, 16 яну 2015, 12:06 от monicat

# 133
  • Мнения: 155
Добро утро момичета
За приспиване тя сама почно от една седмица да заспива на нашето легло и аз до нея. Аз само си лежа и като я видя, че почва да се унася я оставям и отивам да си свърша вечерната работа и след това я местя в неиното легло.  Но за сметка на това през деня е ужас, трябва да я стисна у мен и насила да и напъхам бибероната и е готова.
 Tsveteto_ И аз се чудех как ще я отуча да не заспива на шезлонга и да не си дърпа пелената, за да си увива главата, но изведнъж тя сама се отказа. Така че мисля че и при вас може да се получи.  Simple Smile
Момичета аз се подобрявам  Simple Smile Днес ми е по добре .
И да се похваля, че се връща ме към обичаиния си ритъм да не се будим през ноща, защото вече не кашля  newsm44 Дано да продължава ме така  Praynig
И ние днес ще опита ме зайчето, и съм замислила след това да въвеждам глутена и следващия месец да е телешко,свинско и риба.
Момичета хаиде на разходка  1stroller

# 134
  • София
  • Мнения: 529
Привет,
Днес кафето е от мен


Така днес съм в тон с темата. Май допробива 6тия зъб и рев  рев. От 3 до 5 не мога да го успокоя и в 7 беше окончателното събуждане с много рев и тръшкане. Добре, че храната винаги му оправя настроението...
Пробвах го днес с попара, но с вода, 3 бебешки сухара, сирене и малко масло. Много му се услади и цялата я изяде, но си мисля, че и с 2.5 сухара щще му е добре.
Мони, и аз планирах за днес жълтък Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт