Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 2 149
Леле, 6 зъба, браво на момчето. Grinning Моето още си е беззъбо, не знам докога ще е така. Ники на годинка имаше 8 зъба, туй дребното много изостава.

Тия дни съм в застой със захранването, нищо ново не съм въвеждала. Много ми е досадно това с ежедневното даване на глутен, изчерпват ми се идеите и се чудя в кое ядене да бутна нещо глутеново. Tired
Оказа се, че единственият начин да пробутам зеленчуци, е да ги смесвам с ябълка иначе не ще да ги яде. Сега забърквах супер странна комбинация от картоф, морков, броколи и ябълка и ще я пробвам дали ще одобри. Леко съм скептична, но да видим...

Съседът-идиот отгоре пак включи бормашината щом заспа Маги. Пак успя да поспи 30 мин., при тоя шум и това си е чудо. Добре, че не се хванах да се лакирам, че всичко щеше да се скапе. Crazy

# 136
  • София
  • Мнения: 529
 Да, при нас е същото. Не спира бръмчането изобщо. Вчера мм им скри къртача, защото в 3 продължаваха. Да видим днес дали ще посмеят след 2 Mr. Green
Ама сега няма как. Опънах го в количката и клатя докато бръмчат, че малко поне да поспи.

Ябълка с броколи звучи страхотно Sick

# 137
  • София
  • Мнения: 2 149
А като турнеш и картоф става ммм Crazy

# 138
  • Мнения: 2 570
Соник, като даваш глутен, това означава ли че спираш другите каши?
Аз например днес дадох овесена безмлечна, една м.л. , утре две и така, да заместя оризовата каша. Обаче мисля после да давам например нещо бисквитка и кисел например, че пък само овес  #Crazy.

# 139
  • Мнения: 1 048
Така...дадах 1/8 жълтък в част от пшеничен ата каша, да съм сигурна, че ще го изяде и после си дояде останалата част  Peace прие се добре, сега ще дебна за реакции... ooooh! тъкмо се отървахме от обрива от претопляне, та базата е чиста за наблюдение  Thinking

Сега е ред на борбата в преобличане и излизане Simple Smile няма вятър, дано успеем да се помотае колкото се може повечко.

Витамин д продължава да не й давам, за това ще разчитаме на слънцето  Blush

Чао до по-късно

Elsi 2 седмици давах овес, после лека полека миксирам със спелта и като стана почти месец, въведах пшеницата. Сега лесно се разнообразява по отношение на глутена, в някои дни на закуска каша със сиренце, в други -попара, по някоя бисквита за гризкане следобяд и така (скоро ще дам и кус кус, но една подробност Simple Smile трябва ММ да на пазари Simple Smile)

# 140
  • София
  • Мнения: 2 149
Elsi86, другите каши не съм ги спряла, но съм ги намалила /то не че яде кой знае колко каши, само елдата харесва/. Например вчера дадох на обяд елда с ябълка и морков, а следобед плодово пюре с овесени ядки.

monicat, благодаря, че си потърсила бактробана Hug За съжаление е малко вероятно да се намери някъде, доколкото разбрах от доста време няма внос и наличните количества са изчерпани.

# 141
  • Мнения: 1 048
Нещо полезно за температурата и прием на антипиретици
Скрит текст:

# 142
  • Мнения: 855
Здравейте!
Ние сутринта спахме дружно 2 часа, обяд и 1 час навън. Повече не издържа. Колкото-толкова. Важното е, че поизлязохме.След обяд ще тренираме изправяне  Grinning

Аз давам паралелно по две каши + глутен. Досега бяха царевица и просо, след някой ден ще включа овеса, да не хрупа само просо. Глутен давам под формата на сухар от лимец и корички хляб. Бананова каша, която е с ориз, също давам паралелно. Да има разнообразие вече.

Днес сложих две лъжички броколи в пюрето и го изяде. Утре ще ги комбинирам с тиква и се нареждам в редиците на гадните комбинации. Sick

Витамин Д не давам от август. Сега и се затвори и фонтанелата, но педиатърката каза, че е ок.

А,защо искате да оучвате децата да заспиват на шезлонг? Аз банкет давах 3-4 пъти през лятото, когато успя да заспи в шезлонга.

Имах косопад няколко месеца, даже така свикнах да спя с прибрана коса, за да не гълта Диана космоляци, че чак миналата седмица се усетих, че вече не е нужно.

Нямаме средства за прохождане. Засега се разчита на собствени средства и сили. Обещали са ни един уокър, но не сме го взели и докато се наканим, може и да не е нужен.

Цветето, аз мисля, че има препоръчително количество месо, което се дава на тази възраст (май беше 1с.л) и не съм сигурна, че и приготвено от теб, като го смесиш с останалите зеленчуци ще усеща кой знае какво.

# 143
  • Мнения: 2 570
Соник, благодаря   bouquet. Аз следвам вашите съвети и почнах овсена каша от днес. Взех спелта на холе и сухари от спелта за по натам за нещо като попара. Мисля след овеса след две седмици да въведа и сиренце. Маслото съм го въвела  Peace. И аз съм търсила бактобаран, но няма  Tired. Теди има хъркащо носле откакто се е родила, вземахме секрет и беше чист. Една лекарка предположи да не е стафилококи и да не сме ги хванали и предписа бактобаран, нооо го няма  ooooh!. И така. Освен сама да си я заведа на уши, нос и гърло, както я заведох на гинеколога  Whistling ooooh!.
И аз въведох овеса, че не намерих нито просо, нито елда, нито нито царевична, само с кисел й разнообразявах няколко пъти ориза. Ще заприлича на китайче хах.

# 144
  • Мнения: 502
здравейте и от нас

ние днес ходихме на консултация и сме 7 800 гр и 68 см, килограмите са ни същите от миналия път, но сме пораснали с два см, като цяло сме добре

още отказва да яде и ми е трудно, но днес поне хапна една-две лъжички
споделих с педиатъра и той каза, че може да е на кърма няколко дни, докато почне отново да хапва пюре и каши, освен това ни каза, да почваме с месото, ще започнем със заешко и след това мисля пуешко, а пилешкото едва след това
педиатърът каза, че пробиват няколко зъба наведнъж и може и за това да отказва другата храна

аз имах обилен косопад два месеца след раждането и си подстригах косата, за да й помогна малко, сега вече нямам косопад

ние на количката сме ползвали само зимния кош, аз я извеждам, когато й се спи и тя си заспива и когато се събуди се прибираме, летният кош ще го ползваме от март месец, тя си е свикнала така

моникат, пробвах да добавя към пюрето малко кашичка, но не пожела да яде, явно е заради зъбките, нз

# 145
  • Мнения: 855
Джули, а добавяш ли малко мляко към кашата? на мен понякога ми се мръщи на някоя каша (винаги е с пюре), но като добавя лъжица-две АМ я яде. А и определено съм забелязала, че предпочита кашите с мляко.

# 146
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Mami izvinqvam se za latinicata, no vi poseshtavam ot tela. Snoshti tapiq Mac izdahna, dnes na remont i edna sedmica az sam bez pc. Imame edin tablet, ta trqbva da go zareda, drugiq laptop e na MM osven na Lili laptopa da vzema xixixix.
 Za jaltaka nie qdem prez den po polovin.
Na lekar sme na 30 da vidim kolko sme porasnali, nie sme mnoogo dalgi. Nachaloto na dekemvri bqhme 72sm. Drehite 74 nomer sa ni kasa veche.
Mami shte pravq piure tikva i pile,drugo da slagam li?
Zeldelina kakvo stana pribrahte li se veche?

# 147
  • Мнения: 855
Гени, ако си въвела някаква мазнина, сложи от нея. Иначе аз добавям по лъжица или две каша или картоф към пюретата. Госпожицата не ги яде редки.

Я кажете, как практикувате с кашите след като изтекат 4 седмици о отваряне на пакета?

# 148
  • Мнения: 741
Гени,може да сложиш масълце или капчици зехтин и ммм чудничко. Отврат е, ама го харесват бебетата.  Joy
Апр,баща му ги яде със захар и прясно мляко.  Sick

# 149
  • София
  • Мнения: 2 149
Genni, можеш някаква мазнина да сложиш - масло, зехтин или друго, ако си въвела. Иначе като зеленчук можеш да добавиш картоф. Маги много я обича тази комбинация /тиква, картоф, пилешко/.

Не мога да повярвам, но изяде цялото пюре от 150 гр. А то беше такава гадост, миришеше ужасно. Sick

Разходихме се 2 часа навън и направо капнах. Така ми се спи сега, а девойката се наспа по време на раходката и сега е пълна с енергия. Crazy

Редактирам се:
anp, аз не ги изхвърлям кашите, не виждам какво ще им стане. Пликът е плътно затворен с кламер и държа кутията на хладно в килера на балкона.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт