Какво правят жените в менопаузата, когато... 3

  • 96 506
  • 785
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 232
Веганство и вегетарианство са две различни неща. Суровите ядки са много полезни, плодовете и зеленчуците също, кореноплодни, зеленолистни, но месото не бива да се пренебрегва. Аз също се храня алкално, но 1 към 3, т.е. с една пържолка си изяждам поне две белени, средни краставички с обилна марулка. Кафето си го гарнирам с изцеден грейфрут и лимон.

# 676
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Веганство и вегетарианство са две различни неща. Суровите ядки са много полезни, плодовете и зеленчуците също, кореноплодни, зеленолистни, но месото не бива да се пренебрегва. Аз също се храня алкално, но 1 към 3, т.е. с една пържолка си изяждам поне две белени, средни краставички с обилна марулка. Кафето си го гарнирам с изцеден грейфрут и лимон.

Знам, че са различни  Grinning Не съм казала нищо срещу зеленчуците и плодовете, суровите ядки  Stop По-скоро ми изглеждат непонятни анатемосванията на месото, като вредно и токсично / не от теб / и посочването на растителната храна като едва ли не панацея.

# 677
  • Мнения: 1 232
Месо трябва да се яде на всяка цена. Никога не меря с везна, комбинирам на око.Има по аптеките Ph- лентички, с които се проверяваш. Знам, че средата, в която се развиват всички бактерии, вируси, ракови клетки и др. е кисела. С алкално Ph, няма болести.

# 678
  • Мнения: X
Праисторическият човек рядко е доживявал до 30 г. , така че за мен хич не е пример за здравословно хранене.

# 679
  • Добрич
  • Мнения: 5 492
Скрит текст:
Основната храна на праисторическия човек е била месо, разни корени и сезонни плодове, т.е. растителната храна е минимална част от менюто му. Да не говорим, че за изграждането на мускулите и тъканите е нужен протеин, а той се набавя предимно от месо / всякакво, вкл. дреболии и риба / и след това в много малки количества от млечни и растителни източници.
Човекът е станал земеделец и скотовъд много по-късно и чак тогава започва да отглежда зърнени култури / т.е. основните източници на въглехидрати в съвремието / и животни за мляко и млечни продукти. Или както четох скоро за палео храненето - праисторическият човек е ял 1/1 месо и хляб - един мамут с една питка хляб  Mr. Green А кучешките ни зъби са се притъпили с еволюцията.

Ето, за който иска да прочете за палео диетата: http://www.mandja.com/zdrave-dieta/paleo-dietata-recepta-za-zdra … -ot-praistoriyata

Скрит текст:
Вегетарианството / в частност веганството и суровоядството / са много модерни понятия, но човек трябва да подходи много внимателно към подобни драстични режими, изключващи основни хранителни групи. А хора с хранителни разтройства и проблеми със стомаха могат да си навлекат много проблеми. Освен това вегетарианският режим се базира основно на въглехидрати, а неизползваните за енергия въглехидрати се трупат "много приятно" като мастни депа.

Изглежда интересно и балансирано. Интересно ми е месото сушено ли са го яли първите хора, щом все още не са познавали огъня. Може би затова зърнените, бобовите и млечните са забранени. Обаче например маслините са "открити" за храна доста след първобитните хора, защото в естествен вид горчат много и едва след прекарване през саламура стават за ядене. /Според легендата години наред ги изхвърляли в морето и веднъж децата ги опитали, след като морската вода била премахнала горчивината им. От тогава започнали да се консумират, включително да се използват и за зехтин/.  Диетата явно не е  100% автентична според мен, но то сега толкова диети и режими на хранене има, всяка/всеки със своите предимства и недостатъци, че вече е трудно човек да се ориентира...

# 680
  • Мнения: 1 232
Точно. За това и няма нужда да пасем. Нужна е култура на хранене, който никой, никъде не споменава... Ще споделя нещо, което ще ме гложди до края на живота ми. Баба ми почина на 95... последните и дни бяха на домашно прясно млекце, което тя едва успяваше да всмуква със сламка... Ако знаех, че я убиваме с всяка глътка..., не че щеше да живее 150 г., но да умреш в невежество... Да бях я натъпкала с магнезий, глюкозамин, колаген, имаше счупване на тазобедрена става..., вместо с ПРЯСНО мляко... О, бабче...

# 681
  • София
  • Мнения: 4 878
Какво убиване  ooooh!
Баба ти благодарение на млякото е доживяла до 95.

# 682
  • Мнения: 1 232
Това не е вярно.

# 683
  • гр. София
  • Мнения: 4 817
Преди 3 месеца погребахме на ММ баба му на почтената възраст от 90г. Без прясно мляко не можеше! Ежедневно пиеше. Нямаше остеопороза, нямаше счупвания, въпреки че е падала безброй пъти. Знам как й е минал живота и не мога да се съглася, че млечните продукти са вредни. Същото беше и при баба ми - почина на 88г.  Peace Не са истински продуктите в магазините, но ако има откъде да си вземеш - защо да е вредно? Едно време хората са консумирали доста мляко и не е имало колаген и тем подобни........... ooooh!

# 684
  • София
  • Мнения: 4 878
Праисторическият човек рядко е доживявал до 30 г. , така че за мен хич не е пример за здравословно хранене.

Не до 30, а до 25 рядко са доживявали. Праисторическата жена изобщо не е подозирала, що е то менопауза.  Laughing
А някои ги имат за недостижим идеал и се стрмят да копират хранителните им навици.  Crazy
Може да се върнат още по-назад и да се качат по клоните. Не, че вярвам в еволюционната теория.

# 685
  • Мнения: X
аз пък доколкото знам маймуните не ядат месо. И първобитните не са яли, поне в началото. Например апендиксът някога е бил функциониращ - като вторият стомах -спомагателният при преживните животни.
Но те маймуните и алкохол не са пили  Laughing както казва един мой близък, цитирайки Тодор Колев (мир на праха му...) Може би заради това човекът е еволюирал, а маймуните - не.
Аз пък вярвам в еволюционната теория  Flutter

# 686
  • гр. София
  • Мнения: 4 817
Хайде да сложим край на този спор, пък и темата не е за млякото и еволюцията.  Peace

# 687
  • Добрич
  • Мнения: 5 492
Да, сякаш малко се отклонихме от темата, но то е защото търсим причината за хормоналния дисбаланс, предизвикващ менопаузата, остеопорозата и други "екстри".

Цитат
До скоро се смяташе, че основна причина за появата на ранната менопауза е недостигът на естроген, но последните изследвания показват, че нарушението на яйчниковата функция е свързано по-често с дефицита на другия основен женски хормон – прогестерона. Затова при съмнение за хормонален дисбаланс не бива да приемаме на своя глава естрогенови препарати, дори и на растителна основа (например естракт от соя). Естрогенът обаче се крие и на места, за които често не подозираме - в млечните и месни храни, тъй като храната на промишлено отглежданите животни често се обогатява с този хормон за бърз растеж и добив на повече мляко. Петролните продукти в козметиката и почистващите препарати също имат естрогена активност.

Ако е достоверна информацията - Ранната менопауза

# 688
  • София
  • Мнения: 345
Здравейте, има ли някоя от вас напълняла след прием на Мирифемин ?

# 689
  • Мнения: X
Есме, не знам на колко години си, целиш ли забременяване, но ще ти пиша от моя опит, защото аз също имах твоя проблем- нисък прогестерон. Също с къс цикъл 20-21 дни, понякога и на 18 ден е идвал, преди да забременея. Това естествено пречеше на забрем. и износването на плода. Има хр. добавки с ест. прогестерон. На мен лекар в Бг ми беше изписал Фертилейд. http://fertilaid.bg/producti/Produkti-za-jeni-6/Fertilejd-za-jeni-14 Бях показала опаковката на гинеколога ми в Гърция, който ме следеше, чете съставките, одобри ги. Каза ми, е ако не помогнат, поне няма да навредят. Още на 3-тия месец цикъла ми се удължи, прогестерона и ФСХ- то влязоха в норма и на 4-тия забременях. Много съм доволна от тази добавка. Даже  обмислям пак да се снабдя с нея(защото тук я няма). Нищо че не целя забременяване вече, поне да опитам да ми регулира цикъла, че сега пък стана много дълъг.
Направи си курса от дуфастона и след него пробвай някоя добавка. Има и други за регулиране на прогестерона.
Защо не пишеш в тази тема, мисля че е по-подходяща за твоя проблем.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=818925.0;topicrefid=4

Общи условия

Активация на акаунт