Бъдещи и настоящи мами от Русе 2013 - 2014 - тема 2

  • 6 453
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Добре дошли в новата темичка.  Hug

Адресът към Бъдещи и настоящи мами от Русе 2013 - 2014 (1) Тук
и към по старата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=753074.0;;4

Ако искате нещо полезно и интересно да има в началото като информация, пишете ми - с удоволствие поставям! Simple Smile

Последна редакция: ср, 14 яну 2015, 17:24 от Венче Стоянова

# 1
  • Мнения: 4 841
Запис  Mr. Green

Сирене започнах да купувам на мандра с.Писанец и сиренето е страхотно. Определено още като го пипнах и усетих разликата. Аз не обичам сирене, но това ми хареса. Имат и воче  Flutter Проблемът обаче е че не знам от къде може дас е купи. На мен ми го купуват от мандрата. Май хазаха, че на Пацони имало, но не гарантирам.

# 2
  • Мнения: 72
Запис  Mr. Green

Сирене започнах да купувам на мандра с.Писанец и сиренето е страхотно. Определено още като го пипнах и усетих разликата. Аз не обичам сирене, но това ми хареса. Имат и воче  Flutter Проблемът обаче е че не знам от къде може дас е купи. На мен ми го купуват от мандрата. Май хазаха, че на Пацони имало, но не гарантирам.

Аз купувам сирене Младост, не е много скъпо, твърдичко е и с добър вкус (не се маже като сирената на Кауфланд с палмовото масло в тях). Това твоето ако го намеря ще го пробвам. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 657
Аз скоро  открих фирмен магазин на Елена по ул.Мария Луиза.Много вкусни сирене и кашкавал.Също и останалите продукти в магазина.

# 4
  • Мнения: 780
Запис.   bouquet
Аз не знам защо още от преди съм останала с впечатление, че продуктите на Елена са едни от най-качествените и сега сирене, кисело мляко и масло в попарата давам само Елена.  Peace

# 5
  • Мнения: 977
Благодаря за новата темичка!   bouquet

# 6
  • Мнения: 471
Nia, може ли да кажеш точно къде е магазина за сирена на ул. Мария Луиза. Благодоря!

# 7
  • Русе
  • Мнения: 8 802
Аз скоро  открих фирмен магазин на Елена по ул.Мария Луиза.Много вкусни сирене и кашкавал.Също и останалите продукти в магазина.
Peace И аз само "Елена" купувам, най-вече сиренето. Мнооого е вкусно. Simple Smile  coolcool

# 8
  • Мнения: 1 622
По въпроса за сирената ще ви публикувам един пост, който написах преди няколко години в друг форум, ако искате го вземете предвид:

Принципът за избор на хубаво сирене е следният: според оригиналната технология, която е БДС, сиренето зрее 45 дни и тогава е годно за консумация. Обаче както знаем, българинът ламти да забогатее бързо и е намерил начин да "накара" сиренето да узрее за 48 часа, с помощта на калциев двухлорид. За съжаление сиренето, узряло по този начин, не само не доставя калций в организма, ами именно чрез този калциев двухлорид отнема калций от него...  Close Тъй като отпреди 4 години някъде търговците са задължени да обозначават млечните продукти, които съдържат растителни мазнини, а производителите - да публикуват на етикетите цялото съдържание на продукта, много ясно можете да видите този калциев двухлорид в почти всички сирена - изписан или с думи, или като химическо съединение. Аз говоря тук за опакованите сирена, защото онези, които се продават на кг. на щандовете в никакъв случай не могат да бъдат наречени сирена и обърнете внимание, че в големите вериги не са обозначени като сирена, а като "Бяло саламурено", "Млечен продукт" и т.н.
Та марките хубаво узряло твърдо българско саламурено сирене, които не съдържат калциев двухлорид и които аз съм открила до този момент са:

1. СД Костови - гр. Съединение - това не съм го открила всъщност аз, а се препоръчва от д-р Емилова поради гореописаните причини. Има краве и овче. Цената му обаче вече междувременно е 15-16 лв./кг.

2. Лакрима - Пазарджик - има краве и овче. Може да се купи от щанда с вакуумираните сирена в Кауфланд, в разфасовки по около 0,5 кг и на цена от 11-12 лв./кг. Аз нямам никакви забележки към това сирене и откакто повишиха цената на горното, купуваме само такова. Горещо ви го препоръчвам - в момента, в който го опитате, ще се върнете 20-30 години назад, спомняйки си какъв е вкусът на истинското сирене!   Peace  Това се отнася и за горното сирене.

3. Карловско - Ем Джей Дериз Карлово. - краве, овче, козе. Може да се купи от щанда с вакуумираните сирена в Кауфланд, в разфасовки от 350-400 и 750 гр на цена от 11-13 лв./кг.

# 9
  • Мнения: 438
Много добър пост за сирената.
 Аз бих добавила и "Дядо Либен - зряло 45 дни" , има го в Кауфланд, в бяла пластмасова кутия
Код:
					

# 10
  • Мнения: 1 622
Аз бих добавила и "Дядо Либен - зряло 45 дни" , има го в Кауфланд, в бяла пластмасова кутия

О,  kremolin, благодаря за добавката  Hug , непременно ще го пробвам!   Peace

# 11
# 12
  • Мнения: 657
Nia, може ли да кажеш точно къде е магазина за сирена на ул. Мария Луиза. Благодоря!


Там където се пресичат ул. Мария Луиза и ул.Видин на ъгъла има транжорна на Мартен.Малко по надолу посока първо РПУ в ляво е фирмен магазин на Елена.

# 13
  • Мнения: 45
Здравейте бебчето ми вече е на 4 месеца и започнаха да му стърчат ушите. Знаете ли някакъв изпитан метод за пребирането им. Пробвах с ленти и шапки, но си ги маха сам. Някой изпробвал ли е лепене с лепенки или посещавали ли сте специалист за решение на проблема?

# 14
  • Мнения: 219
Ген! Не можеш да го промениш. И дъщеря ми е така. Може би по същото време се прояви. Не махаше лентите, притисках ги назад и денем и нощем - ефекта е нулев. На мен си ми е сладка. Баща й понякога подмята по нещо и понеже вече е почти на 5г не иска да и връзвам опашки да не и се виждали ушите. Имам позната с момченце, при него е съвсем изразено. Като пуснеше снимки във ФБ имам чувството, че виждах само ушетата, но постепенно свикнах и сега и той ми е адски сладък. Понякога недостатъка е чар  Wink приеми го така

# 15
  • Мнения: 780
На моето момиченце само едното и ушенце е леко по щръкнало, но това не ме притеснява. Мисля, че с времето ще се оправи, пък ако не да е жива и здрава!  Peace

# 16
  • Мнения: 200
Здравейте момичета,
Кандидатствах за фейсбук групата и ще ми е много приятно пролетта да се запознаем.

По въпроса за сиренето за бебета - то трябва да отговаря на няколко условия: задължително трябва да е от пастьоризирано мляко, съдържанието на мазнини да е 25-30% и да съдържа възможно най-малко сол.
От тази гледна точка само определени сирена са подходящи.

Аз предлагам моцарела.

# 17
  • Мнения: 14 133
Не важно на кое бебе колко му стърчат ушите, да е живо и здраво.  Peace   Hug

# 18
  • Мнения: 4 841
Моцарелата не е ли прясно сирене? Тоест не узряло? Аз не бих дала моцарела на бебе.



За ушите знам, че правят някакви хирургически намеси. Едно време леля ми ми беше обяснявала, понеже на братовчедка ми ушите стърчали. Зашивало се ухото с един конец отзад към главата и така стояло незнам си колко време. Това беше преди доста години и не знам колко наистина е така. Аз не бих причинила това на детето си. Ако не се харесва, като порастне да се спасява.

# 19
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Аз давам моцарела, но сготвена. Много се харесва, придава особен млечен вкус на манджите. ама и моето не го смятам вече за бебе де.
А как се разбира за количеството сол в сирената? Че не се сещам да съм срещала подобно писание по опаковките. Взимаме само лидл-ско, в кутия, че не сме много по сиренето и предпочитам да си е в саламура. Ама и аз не съм по крайностите всичко да ми е с хипер мега проверен произход  Mr. Green
А маслини давате ли, какви и от къде? За тях държа да не са солени.

# 20
  • Мнения: 4 841
На мен лидълското сирене в саламура ми е солено. Задължително му изливам оригиналната саламура и наливам нова чиста вода. Оранжавата кутия бързо се разпада, а в синята остава твърдо известно време. както казах, аз си намерих мандрата и не искам да си сменям сиренето. То също е солено, но аз задължително изкисвам във чиста вода.
Маслини има до нас при един чичко е плод зеленчука му  Mr. Green Продава гръцки и турски маслини, може да си кусаш и да си купиш които ти харесват. Не са лоши и са доста по евтини от Кауфландските примерно. Е, не са размер Супер Мамут, но са вкусни и надявам се по истински. Аз на малкия маслини давам, но рядко. После му ги намирам в памперса.

# 21
  • Мнения: 471
Nia, благодаря за адреса на магазина за сирене.

Ние сме фенове на сиренето - винаги имаме в хладилника; аз го държа във вода, иначе ми е солено.

Маслини съм давала на дъщеря ми след като стана на година и няколко месеца.

# 22
  • Мнения: 219
Здравейте. Ще сменя малко темата с един въпрос. Четох за секцио по метода "Щарк". Има ли "такова животно" в Русе  Laughing (ако някоя от вас знае, ще съм благодарна да сподели)  http://www.mamatatkoiaz.bg/article/189/%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BE% … D0%BD%D0%B8%D0%B5

# 23
  • Мнения: 200
Моцарелата с свежо сирене, което зрее изключително бързо и има доста по-малка трайност. На нашия пазар я предлагат с масленост 30, 45 и 70%. Няма проблем да се предлага като 2-3 вид сирене. Някъде бях чела, че я препоръчват за захранване, но аз предпочетох да захраня с друг вид сирене.

Маслини все още не съм давала.

# 24
  • Мнения: 63
За много години майчета Simple Smile
Обръщам се към вас за мнения и съвети. Та ,моята дъщеричка се роди 3.800кг, излязохме от болницата 3.500кг. В 3ти месец педито ни каза че много е наддала и ще трябва да и огранича храната. Беше 7.200кг с напикан памперс и дрешките. Понеже на ядене изяждаше веднъж по 150мл ,веднъж по 180, а педито каза по 120 даже да съм и давала...стори ми се непосилно да и давам по толкова малко понеже плаче. С майка ми си говорихме и решихме да я пробваме да хапва по 180мл, но по 4 пъти на ден (вече сме на 4месеца) сутрин в 8,12,4 и в 8 пак вечерта. На малката тоя режим и допада, и без това сутрин в 6 трудно става и е кисела, а така се събужда с усмивка Simple Smile а и излиза ,че сме намалили храната малко така. Та въпроса ми първия е дали е добре според вас тоя режим за детето и втория права ли е педито да казва ,че малката е наддала много след като все пяк си се роди почти 4кг. На адаптирано мляко сме,ако има значение.

# 25
  • Мнения: 200
По принцип бебетата хранени с АМ наддават повече на месец.
Според мен за 4 месецно бебе - 4 пъти в денонощието да се храните е малко.
Количеството АМ, което следва да давате на всяко хранене зависи от броя дневни хранения. Има основно 2 схеми се изчисляване на това количество.
1. месеците на бебето * 10 +100 мл
Напр. за 2 месеца - 2 * 10 + 100 = 120мл на всяко хранене
2. теглото на бебето * 150 и полученото количество разделено на броя на храненията
Напр. за 4кг - 4 * 150 = 600мл дневно
при 6 хр. - 600/6=100мл на всяко хранене
при 5 хр. - 600/5=120мл на всяко хранене и т.н.
В БГ се практикува първия вариант. За мен е по-добър втория.
Относно теглото - всяко дете е различно и наддава различно. По принцип за около 3 месеца удвояват теглото си. Ако прецените, че е наддало много можете да пробвате с предлагане на малко вода малко преди хранене. По този начин детето няма да е толкова гладно, като започнете да се хранете и ще приема по-малко количество АМ. Друг вариант е да смените АМ.

Последна редакция: пн, 26 яну 2015, 13:28 от anaby

# 26
  • Мнения: 4
Здравейте мами!

Моля ви за мнения! Кой лекар да си избера за ЖК - Христова или Дуваджиев?
В 12 г. с. съм и нямам много време. Може би трябва да споделя, че съм бременна с второ дете и при първото ЖК ми водеше д-р Георгиев (за съжаление почина).

# 27
  • Мнения: 471
danigm, аз бях при Христова с второто си дете. Всичко се води под конец - консултации - мерки и теглилки; изследвания - кръв и урина, специалисти; видеозони (никога не съм плащала, а ме е гледала всеки месец); дава часове и се спазват. Нямам забележки за воденето на самата консултация, но в осмия месец ми се наложи да лежа в патологията. След това, когато отидох да си взема документите от нея за влизане в болницата за раждането дори не си спомняше, че точно тя ме беше пратила в болницата. Имам идея, че всичко е подредено, но липсата на малко лично отношение може да е леко дразнеща. Аз лично предпочитам така от колкото да гледат на мен като ходещо портмоне.

# 28
  • Мнения: 4 841
И аз бях при Георгиев с първата бременност. За съжаление почина преди да я довърша и се преместих при д-р Дуваджиев. Втората бременност пак при него бях. И аз съм изключително доволна от него. И аз не съм плащала за нищо освен за тоновете накрая, но те навсякъде са платени. И мен си ме гледаше всеки месец на видеозон и дори ми пускаха изследвания, които аз самата не очаквах. В смисъл имах проблем и направиха всичко възможно да бъде разрешен. Благодарение на тях също в момента получавам и майчинство.

# 29
  • Мнения: 4
danigm, аз бях при Христова с второто си дете. Всичко се води под конец - консултации - мерки и теглилки; изследвания - кръв и урина, специалисти; видеозони (никога не съм плащала, а ме е гледала всеки месец); дава часове и се спазват. Нямам забележки за воденето на самата консултация, но в осмия месец ми се наложи да лежа в патологията. След това, когато отидох да си взема документите от нея за влизане в болницата за раждането дори не си спомняше, че точно тя ме беше пратила в болницата. Имам идея, че всичко е подредено, но липсата на малко лично отношение може да е леко дразнеща. Аз лично предпочитам така от колкото да гледат на мен като ходещо портмоне.

Благодаря много! И аз не искам да гледат на мен като на портмоне...

# 30
  • Мнения: 4
И аз бях при Георгиев с първата бременност. За съжаление почина преди да я довърша и се преместих при д-р Дуваджиев. Втората бременност пак при него бях. И аз съм изключително доволна от него. И аз не съм плащала за нищо освен за тоновете накрая, но те навсякъде са платени. И мен си ме гледаше всеки месец на видеозон и дори ми пускаха изследвания, които аз самата не очаквах. В смисъл имах проблем и направиха всичко възможно да бъде разрешен. Благодарение на тях също в момента получавам и майчинство.

Благодаря! Аз се замислям, защото не знам кой е по-добрия вариант - лекаря ми да дава смени в родилно или не. По принцип предпочитам да не дава и да родя при който се падне. Така се случи с първото ми дете.
Само че сега имам повече неизвестни, защото първото раждане беше секцио - по спешност. А сега как ли ще родя нямам представа, но така като чета май веднъж като са те рязали - повтарят, щом се знае предварително ще трябва да се насрочи дата. Затова са ми чуденията, но се убедих, че съм се насочила правилно според търсенето си, благодарение на вас.

# 31
  • Мнения: 471
danigm, в Русе практикуват, някъде в София може и да не е така, но щом веднъж е рязано, режат пак. Въпреки, че може всички предпоставки да сочат към нормално раждане, най-вероятно ще те срежат. Лекарите обичат секциото - чиста работа - половин час лесна за лекарите операция и хайде хоп след има-няма час можеш да подхванеш следващото "портмоне" и така за 8 часа можеш да извадиш 8 бебета. А при нормално раждане, понякога се налага и с дни да се чака пълното разкритие.
Извинете отплеснах се, но все ме хваща яд на БГ здравеопазването (не че аз не съм с 2 секциа, но при мен имаше обективни причини - огромен диоптър).

# 32
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Така е, не знам за случай на първо секцио и после с второто да те оставят да родиш нормално.
За планово секцио при който е на смяна, отиваш в АГ-то, казваш, че си с втора бременност, термина кога ти е и те ще те насочат към дежурния лекар. Това разбира се май автоматично означава, че ще ти назначат дата, която да съвпадне с неговата смяна...Но поне ще знаеш при кого ще си. Вариант 2 е, ако тръгне по-рано да се ражда, тогава отново секцио по спешност, което лично аз не ти пожелавам.
Не знам последните родилки доволни ли са, но мои близки, родили в последната 1 година са изключително разочаровани от АГ-то от-до! А само няколко месеца по-рано хвалих всичко и всички.  newsm78 Може моя праг на търпимост да се е вдигнал, знам ли?

# 33
  • Мнения: 4
Дано всичко да е наред с бебока, пък другото ще се нареди...Явно ще играе ножа, но дано пак имам късмет да ми се падне хубава смяна....Въпреки, че беше спешно секцио в 23:30 ч. и в старото родилно, не мога да се оплача от отношението на който и да е от екипа тогава към мен.

# 34
  • Мнения: 4 841
Тук винаги си връзват гащите. Щом си била секцио пак ще бъдеш. Имам две приятелки, които родиха през последната година, комшийката ми и тя роди на скоро и то близнаци. Всички са доволни. Не са споделили да е имало проблем някакъв. Пък нали знаете прясната родилка всичко си споделя  Laughing Дано и да няма недоволни, но работейки с хора това е невъзможно. Всеки има различни изисквания, различни очаквания. Дано само накрая всички са живи и здрави, че това е най важното.

Аз при второто секцио бях при дежурния екип. Моя д-р имаше ангажимент и малко кофти се получи накрая, но все пак бях оперирана от дежурните и нямам никакви оплаквания. Моя д-р, който мислех, че ще ме оперира, както и дежурните които ме оперираха се постараха да се чувствам много комфортно. Единият анестезиолог ми помогна в реанимацията въпреки, че не беше негов ангажимент и съм му безкрайно благодарна. Абе изобщо аз от моят престой оплаквания никакви нямам. Там ми беше почивка, бях на хотел. Възползвах се да си почина сама с бебето максимално.

# 35
  • Мнения: 63
По принцип бебетата хранени с АМ наддават повече на месец.
Според мен за 4 месецно бебе - 4 пъти в денонощието да се храните е малко.
Количеството АМ, което следва да давате на всяко хранене зависи от броя дневни хранения. Има основно 2 схеми се изчисляване на това количество.
1. месеците на бебето * 10 +100 мл
Напр. за 2 месеца - 2 * 10 + 100 = 120мл на всяко хранене
2. теглото на бебето * 150 и полученото количество разделено на броя на храненията
Напр. за 4кг - 4 * 150 = 600мл дневно
при 6 хр. - 600/6=100мл на всяко хранене
при 5 хр. - 600/5=120мл на всяко хранене и т.н.
В БГ се практикува първия вариант. За мен е по-добър втория.
Относно теглото - всяко дете е различно и наддава различно. По принцип за около 3 месеца удвояват теглото си. Ако прецените, че е наддало много можете да пробвате с предлагане на малко вода малко преди хранене. По този начин детето няма да е толкова гладно, като започнете да се хранете и ще приема по-малко количество АМ. Друг вариант е да смените АМ.
Ъпсурд е да яде 5х120... не ги знам тези схеми, водя се по схемата на опаковката на АМ. А тя е за 4месец 5х180мл

# 36
  • Мнения: 200
По принцип бебетата хранени с АМ наддават повече на месец.
Според мен за 4 месецно бебе - 4 пъти в денонощието да се храните е малко.
Количеството АМ, което следва да давате на всяко хранене зависи от броя дневни хранения. Има основно 2 схеми се изчисляване на това количество.
1. месеците на бебето * 10 +100 мл
Напр. за 2 месеца - 2 * 10 + 100 = 120мл на всяко хранене
2. теглото на бебето * 150 и полученото количество разделено на броя на храненията
Напр. за 4кг - 4 * 150 = 600мл дневно
при 6 хр. - 600/6=100мл на всяко хранене
при 5 хр. - 600/5=120мл на всяко хранене и т.н.
В БГ се практикува първия вариант. За мен е по-добър втория.
Относно теглото - всяко дете е различно и наддава различно. По принцип за около 3 месеца удвояват теглото си. Ако прецените, че е наддало много можете да пробвате с предлагане на малко вода малко преди хранене. По този начин детето няма да е толкова гладно, като започнете да се хранете и ще приема по-малко количество АМ. Друг вариант е да смените АМ.
Ъпсурд е да яде 5х120... не ги знам тези схеми, водя се по схемата на опаковката на АМ. А тя е за 4месец 5х180мл
Незнам как решихте за 5х120 при положение, че съм дала пример с количество за бебе на 2 месеца (в първия вариант) и за бебе с тегло 4кг. (втори вариант).

# 37
  • Мнения: 20
Запис   bouquet

# 38
  • Мнения: 1
запис и от мен Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 4 331
Момичета, извинявайте за спама, но много моля за отговор. Аз съм от София, но ми предстои операция при доктор Хубчев в Русе. Някоя от вас би ли ми дала мнение за него, ако го познава.
Много ви благодаря!
П.С. Ако модераторите преценят може да преместят въпроса ми към друга тема.

# 40
  • Мнения: 4 841
Защо реши да е при д-р Хубчев операцията? За каква операция става на въпрос? Съфорумка след тежко раждане беше оперирана по спешност от него и както казва тя сега живее втори живот. Но в Русе се носят слухове, че е станал ужасно комерсиален напоследък. Раждането при него е на 99,9% секцио.

# 41
  • Русе
  • Мнения: 19
Здравейте момичета, някой има ли впечатления за др. Касърова. Ходихме с малкия при нея, че имаше обрив около устата- оказа се че е бактерия. Венците също са му много надути и червени и е  с температура. Ако някой има опит в лечението на такъв тип бактерия моля да сподели. Благодаря предварително.

# 42
  • Мнения: 4 841
И аз сега водя сина ми при нея пак за нещо като обрив. По скоро петна. При нас каза, че му била суха кожата, а аз не съм много съгласна, че това е основния проблем.

Какво ти изписа?

Ако е това, което си мисля би трябвало да се оправи с Фунгостатин. Изписват го на новородени за млечица. Подутите венци, зачервеното гърло и евентуално афти по гърлото са ужасно болезнени.
Опиши по подробно каква е бактерията? Пусна ли посявка? Какво изписа?

# 43
  • Мнения: 780
Аз съм ходила при нея за мой проблем-не на детето. Доволна съм-излекува ме, но нищо не обяснява...поне на мен.  Peace

# 44
  • Мнения: 657
Момичета, извинявайте за спама, но много моля за отговор. Аз съм от София, но ми предстои операция при доктор Хубчев в Русе. Някоя от вас би ли ми дала мнение за него, ако го познава.
Много ви благодаря!
П.С. Ако модераторите преценят може да преместят въпроса ми към друга тема.


Не знам каква ще ти е операцията, но аз съм от Русе и отказах преди години д-р Хубчев и се оперирах в София при много добри лекари.Операцията ми беше сложна и дълга и понеже не бях раждала трябваше да се съхранят детеродните ми органи.Изключително съм доволна и имам две деца след това.Пожелавам ти успех ! Оперирана съм от проф.Карагьозов в Майчин дом и неговият син в екип.В момента ръководят АГ в Токуда.

# 45
  • София
  • Мнения: 4 331
Момичета, извинявайте за спама, но много моля за отговор. Аз съм от София, но ми предстои операция при доктор Хубчев в Русе. Някоя от вас би ли ми дала мнение за него, ако го познава.
Много ви благодаря!
П.С. Ако модераторите преценят може да преместят въпроса ми към друга тема.


Не знам каква ще ти е операцията, но аз съм от Русе и отказах преди години д-р Хубчев и се оперирах в София при много добри лекари.Операцията ми беше сложна и дълга и понеже не бях раждала трябваше да се съхранят детеродните ми органи.Изключително съм доволна и имам две деца след това.Пожелавам ти успех ! Оперирана съм от проф.Карагьозов в Майчин дом и неговият син в екип.В момента ръководят АГ в Токуда.


Много ти благодаря за отговора, но при мен е същата ситуация, само че наобратно Simple Smile
Мисълта ми е, че имам много смъкната матка след раждането (и не само), което вече е спешно за операция. В София са единодушни, че след това не може да има забременяване, а в Русе въпросният доктор правел съвсем нова интервенция, която давала възможност за съхраняване на детеродната ми фунция.


http://utroruse.com/article/7549/

# 46
# 47
  • Мнения: 471
Аз за себе ди съм ходила при Касърова и съм много доволна.
Моя приятелка води детето си при Грозева и също е много доволна, Грозева била с тясна специалност детски кожни болести.

# 48
# 49
  • Русе
  • Мнения: 90
@Светулчица: моя близка приятелка се оперира при д-р Хубчев и е много доволна.
@Даниела: по мое мнение д-р Касърова е един от най-кадърните лекари, на които съм попадала някога. Вниква в проблема в дълбочина, подхожда винаги много професионално, не те претупва като много други.
Успех на всички   bouquet

# 50
  • Русе
  • Мнения: 19
Извинявай за късния отговор сега влязох. ами не ни е пускала посявка погледна му усничките и каза че е бактерия. Изписа ни Оспексин антибиотик 3*3мл, и Оксикорд за пръскане. От памперсите се беше изринал по дупето и не му минаваше дълго време и там погледна каза че са гъбички- хем му слагам на памперс прима уж дишащи. За гъбичките изписа крем за мазане Дактакорт и едно приготвено в аптеката разтворимо мазило като вар. Днеска е по добре,няма температура и започват да погарят. Никога не съм се сблъсквала с нещо подобно дори и с племенниците  Sad
но няма как в тази възраст 11м всичко лапат и бутат  ooooh!

# 51
  • Мнения: 4 841
Моя син и той беше се обринал на същата възраст много жестоко покрай бубата. Целия триъгълник направо беше в обрив. С какво ли не мазах и нищо не помогна и педиатърката изписа кортикостероид и едно пръскало Джин Джира. Много бързо се оправи. Памперсите са хубави уж, английски. Не са ароматизирани като тези тук. Дано се оправи бързо детенцето, че много гадно като гледаш как страдат и не можеш да помогнеш  Confused А мехлема знаеш ли с какви съставки е? И за моя син изписа мехлем от съседната патека, но трябваше да чакам 40мин на студа да отворят и ми го направиха в кварталната аптека.

# 52
  • Русе
  • Мнения: 19
Дактакорт- миконазолов нитрат, хидрокортизон
Според мен има ефект, защото още е леко зачервено,но вече не е грубо на допир. Бактерията е по упорита още е зачервен. В понеделник сме на контролен преглед дано да сме на подобрение. Благодаря  за пожеланията.

# 53
  • Мнения: 36
Светулчица  в София във Втора градска правят пластика за смъкването. Не премахват матката( за разлика от Окръжна например).
А аз имам питане, знае ли някой къде мога да купя козе сирене на мандра "Съединение". На пазара имат само овче и краве.
Мерси и лека вечер.

# 54
  • Русе
  • Мнения: 178
Здравейте,
останаха ми лекарства след ин витро процедура, ако някой проявява интерес да ми пише на лични.

# 55
  • Мнения: 18
По принцип бебетата хранени с АМ наддават повече на месец.
Според мен за 4 месецно бебе - 4 пъти в денонощието да се храните е малко.
Количеството АМ, което следва да давате на всяко хранене зависи от броя дневни хранения. Има основно 2 схеми се изчисляване на това количество.
1. месеците на бебето * 10 +100 мл
Напр. за 2 месеца - 2 * 10 + 100 = 120мл на всяко хранене
2. теглото на бебето * 150 и полученото количество разделено на броя на храненията
Напр. за 4кг - 4 * 150 = 600мл дневно
при 6 хр. - 600/6=100мл на всяко хранене
при 5 хр. - 600/5=120мл на всяко хранене и т.н.
В БГ се практикува първия вариант. За мен е по-добър втория.
Относно теглото - всяко дете е различно и наддава различно. По принцип за около 3 месеца удвояват теглото си. Ако прецените, че е наддало много можете да пробвате с предлагане на малко вода малко преди хранене. По този начин детето няма да е толкова гладно, като започнете да се хранете и ще приема по-малко количество АМ. Друг вариант е да смените АМ.
Ъпсурд е да яде 5х120... не ги знам тези схеми, водя се по схемата на опаковката на АМ. А тя е за 4месец 5х180мл

Тези схеми по опаковките са за максимално количество приета храна. Според мен са ужасно завишени.
От моя Педиатър знам от 3-ти до 6-ти месец по 120 мл. на хранене /5 или 6 хранения/ и така и се хранехме. С уточнение: за момиченце е схемата.

# 56
  • Мнения: 161
моята беба е на 5месеца,яде по 6 пъти х 130 мл ам .. + картоф от скоро между храненията Simple Smile

# 57
  • Мнения: 336
Момичета здравейте къде се изгубихте всички !
Защо темата е толкова пуста Sad

# 58
  • Русе
  • Мнения: 57
Добро утро на всички бъдещи и настоящи майки. Обръщам се към вас за съвет: С бебенце сме на 1 месец и по-голям батко на 4 г. Предстой ни тръгване на градина и се чудя дали да пускам баткото тази година,защото той често боледуваше миналата година( често правеше ларингит) и сега ме е малко страх да не се пренасят болестите и да разболеем малкия.То не че е гаранция ,че ако е вкъщи няма да се разболее, но се чудя какво да правя.И моля за съвет тези майки ,които са минали по този път,ако може да дадът съвет.

Общи условия

Активация на акаунт