Бъдещи и настоящи мами от Русе 2013 - 2014 - тема 2

  • 6 455
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Добре дошли в новата темичка.  Hug

Адресът към Бъдещи и настоящи мами от Русе 2013 - 2014 (1) Тук
и към по старата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=753074.0;;4

Ако искате нещо полезно и интересно да има в началото като информация, пишете ми - с удоволствие поставям! Simple Smile

Последна редакция: ср, 14 яну 2015, 17:24 от Венче Стоянова

# 1
  • Мнения: 4 841
Запис  Mr. Green

Сирене започнах да купувам на мандра с.Писанец и сиренето е страхотно. Определено още като го пипнах и усетих разликата. Аз не обичам сирене, но това ми хареса. Имат и воче  Flutter Проблемът обаче е че не знам от къде може дас е купи. На мен ми го купуват от мандрата. Май хазаха, че на Пацони имало, но не гарантирам.

# 2
  • Мнения: 72
Запис  Mr. Green

Сирене започнах да купувам на мандра с.Писанец и сиренето е страхотно. Определено още като го пипнах и усетих разликата. Аз не обичам сирене, но това ми хареса. Имат и воче  Flutter Проблемът обаче е че не знам от къде може дас е купи. На мен ми го купуват от мандрата. Май хазаха, че на Пацони имало, но не гарантирам.

Аз купувам сирене Младост, не е много скъпо, твърдичко е и с добър вкус (не се маже като сирената на Кауфланд с палмовото масло в тях). Това твоето ако го намеря ще го пробвам. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 657
Аз скоро  открих фирмен магазин на Елена по ул.Мария Луиза.Много вкусни сирене и кашкавал.Също и останалите продукти в магазина.

# 4
  • Мнения: 780
Запис.   bouquet
Аз не знам защо още от преди съм останала с впечатление, че продуктите на Елена са едни от най-качествените и сега сирене, кисело мляко и масло в попарата давам само Елена.  Peace

# 5
  • Мнения: 988
Благодаря за новата темичка!   bouquet

# 6
  • Мнения: 471
Nia, може ли да кажеш точно къде е магазина за сирена на ул. Мария Луиза. Благодоря!

# 7
  • Русе
  • Мнения: 8 802
Аз скоро  открих фирмен магазин на Елена по ул.Мария Луиза.Много вкусни сирене и кашкавал.Също и останалите продукти в магазина.
Peace И аз само "Елена" купувам, най-вече сиренето. Мнооого е вкусно. Simple Smile  coolcool

# 8
  • Мнения: 1 622
По въпроса за сирената ще ви публикувам един пост, който написах преди няколко години в друг форум, ако искате го вземете предвид:

Принципът за избор на хубаво сирене е следният: според оригиналната технология, която е БДС, сиренето зрее 45 дни и тогава е годно за консумация. Обаче както знаем, българинът ламти да забогатее бързо и е намерил начин да "накара" сиренето да узрее за 48 часа, с помощта на калциев двухлорид. За съжаление сиренето, узряло по този начин, не само не доставя калций в организма, ами именно чрез този калциев двухлорид отнема калций от него...  Close Тъй като отпреди 4 години някъде търговците са задължени да обозначават млечните продукти, които съдържат растителни мазнини, а производителите - да публикуват на етикетите цялото съдържание на продукта, много ясно можете да видите този калциев двухлорид в почти всички сирена - изписан или с думи, или като химическо съединение. Аз говоря тук за опакованите сирена, защото онези, които се продават на кг. на щандовете в никакъв случай не могат да бъдат наречени сирена и обърнете внимание, че в големите вериги не са обозначени като сирена, а като "Бяло саламурено", "Млечен продукт" и т.н.
Та марките хубаво узряло твърдо българско саламурено сирене, които не съдържат калциев двухлорид и които аз съм открила до този момент са:

1. СД Костови - гр. Съединение - това не съм го открила всъщност аз, а се препоръчва от д-р Емилова поради гореописаните причини. Има краве и овче. Цената му обаче вече междувременно е 15-16 лв./кг.

2. Лакрима - Пазарджик - има краве и овче. Може да се купи от щанда с вакуумираните сирена в Кауфланд, в разфасовки по около 0,5 кг и на цена от 11-12 лв./кг. Аз нямам никакви забележки към това сирене и откакто повишиха цената на горното, купуваме само такова. Горещо ви го препоръчвам - в момента, в който го опитате, ще се върнете 20-30 години назад, спомняйки си какъв е вкусът на истинското сирене!   Peace  Това се отнася и за горното сирене.

3. Карловско - Ем Джей Дериз Карлово. - краве, овче, козе. Може да се купи от щанда с вакуумираните сирена в Кауфланд, в разфасовки от 350-400 и 750 гр на цена от 11-13 лв./кг.

# 9
  • Мнения: 438
Много добър пост за сирената.
 Аз бих добавила и "Дядо Либен - зряло 45 дни" , има го в Кауфланд, в бяла пластмасова кутия
Код:
					

# 10
  • Мнения: 1 622
Аз бих добавила и "Дядо Либен - зряло 45 дни" , има го в Кауфланд, в бяла пластмасова кутия

О,  kremolin, благодаря за добавката  Hug , непременно ще го пробвам!   Peace

# 11
# 12
  • Мнения: 657
Nia, може ли да кажеш точно къде е магазина за сирена на ул. Мария Луиза. Благодоря!


Там където се пресичат ул. Мария Луиза и ул.Видин на ъгъла има транжорна на Мартен.Малко по надолу посока първо РПУ в ляво е фирмен магазин на Елена.

# 13
  • Мнения: 45
Здравейте бебчето ми вече е на 4 месеца и започнаха да му стърчат ушите. Знаете ли някакъв изпитан метод за пребирането им. Пробвах с ленти и шапки, но си ги маха сам. Някой изпробвал ли е лепене с лепенки или посещавали ли сте специалист за решение на проблема?

# 14
  • Мнения: 219
Ген! Не можеш да го промениш. И дъщеря ми е така. Може би по същото време се прояви. Не махаше лентите, притисках ги назад и денем и нощем - ефекта е нулев. На мен си ми е сладка. Баща й понякога подмята по нещо и понеже вече е почти на 5г не иска да и връзвам опашки да не и се виждали ушите. Имам позната с момченце, при него е съвсем изразено. Като пуснеше снимки във ФБ имам чувството, че виждах само ушетата, но постепенно свикнах и сега и той ми е адски сладък. Понякога недостатъка е чар  Wink приеми го така

Общи условия

Активация на акаунт