Съфорумки с намален слух - да се запознаем :)

  • 131 072
  • 1 698
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте Simple Smile

Преглеждайки различни теми, попаднах на няколко души, които споделят, че имат проблеми със слуха и ми хрумна идеята да се запознаем в отделна темичка и да обменяме опит Simple Smile
Трудно ли ви е в живота и как се справяте със затрудненото чуване? Разбират ли ви околните и влизат ли ви в положение? Какво работите?

Ще разкажа за себе си, разбира се, ако има желаещи да се включат в темичката.


Последна редакция: ср, 14 яну 2015, 18:11 от sunshineaqua

# 1
  • Мнения: 268
Здравей и аз имам този проблем.не знам как ще е като започна работа.ако намеря де.ще ми бъде мн.трудно.ще се радвам и др.да се включат
 Peace

# 2
  • у нас - на брега на морето
  • Мнения: 294
Здравейте!   bouquet
Благодаря, че сте се сетили да направите тази тема! Доста деликатна е наистина, но пък може да си помогнем с информация за лечение и лекари.    Hug

# 3
  • Мнения: 11
 el 8004, oт кога ти е този проблем и работила ли си нещо досега? Аз от дете съм с пълна загуба на слух в едното ухо и частично запазен в другото, след лечение с антибиотици (Гентамицин). Дълги години работих в търговска фирма и смея да кажа, че се справях доста добре, въпреки всичко, но фирмата затвори и останах без работа. Сега съм в търсене, но се колебая какво ще е подходящо за мен.

Амазонка, надявам се да ни е полезна темата. Аз по-скоро си мисля да си помагаме със съвети относно намирането на работа и подходящи професии, за справяне в ежедневието и разни такива неща. Разбира се, ако някой има нужда да говори за лечение и лекари, нека нищо не го спира. Но лично аз не търся такава информация, защото за невросензорна загуба на слух лечение няма. Освен слухов апарат на чуващото ухо, нито лекари, нито лекарства могат да променят нещо.

# 4
  • Мнения: 2 563
Ето ме и мен. На 30+ с двойна глухота от десетина години. На лявото ухо имам кохлеарен имплант. Живея в САЩ и имам син на 2 месеца. Много неща са ми трудни, особено шумни места. На работа и с приятели съм ок.

Много се радвам, че има такава тема. Хубаво е да се подкрепяме; и без друго светът не ни разбира и хората могат да са много жестоки.  Hug

# 5
  • Мнения: 11
Здравей, Hear Again Simple Smile И на мен шумните места са ми трудни, бързо се изморявам, въпреки че сл.апарат е настроен да подтиска шума и да отделя говора. Имаш ли намерение да имплантираш и другото ухо?

# 6
  • Мнения: 268
 Здравейте.и аз съм с двустр.нервносензорна от три години след  като лекувах едно с много и различни лекарства.то стана още по сложно.и аз работех в хр.магазин.от малък град съм .хората не ги интересува че за мен това беше голям стрес и ме принудиха да напусна.сега си гледам детето.но постоянно мисля как ще бЪде един ден като трябва да започна работа. Аз съм и с постоянно гн.течение на ухото и сл.апарат с който съм в момента не ми върши работа.но ...сега гледам има вариант тип очила но за момента нямам излишни пари а и трябва да ходя и до софия..много е кофти не всеки ти влиза в полужението.абе хората са злобни.контактите ми са с най близките.
вие с какви апарати сте.някой има ли от тия очила.моля да сподели.
лека вечер.извинявайте ако съм ви отегчила

# 7
  • Мнения: 11
el 8004, съжалявам за това, което ти се е случило. В такъв момент най-важна е подкрепата на близките. Аз съм с апарат на Phonak, има различни модели, като са предвидени и бюджетни такива, на стойност, каквато отпуска държавата.

# 8
  • Мнения: 2 563
Имаш ли намерение да имплантираш и другото ухо?

Не, в него имам прекалено много сраствания и не се препоръчва. Много исках и плаках много като ми казаха, че не съм добър кандидат.

Преди имплант дълги години носех на Видекс апарати.

# 9
  • Мнения: 11
Hear Again  Hug А сл.апарат не ти ли върши работа? Ако не бъркам вече има и такива за дълбока загуба, до 120 децибела.

А какво работиш? Сега си в майчинство, но преди това?

# 10
  • Мнения: 2 563
Hear Again  Hug А сл.апарат не ти ли върши работа? Ако не бъркам вече има и такива за дълбока загуба, до 120 децибела.

А какво работиш? Сега си в майчинство, но преди това?


Аз съм по-глуха от 120 децибела. Аудиограмата не засича колко съм глуха Simple Smile

Моята професия няма български еквивалент - специалист съм по фондонабиране за неправителствени организации. Работя за голяма организация на адвокати, които се борят за правото на жените да ползват контрацепция и да правят аборт в САЩ и по света. 100% на бюро и чат-пат някоя офисна среща. Успявам без да ползвам телефон.

# 11
  • Мнения: 268
Здравейте.моят апарат е отикон такъв който се плаща от соц.тогава се прекарах.сега като дойде ред да го сменям ще взема по хубав.вашите какви модели бяха/са доволнили сте от тях?колко струват?а а относно работата от бт имаше някакви програми.за които все няма свободни места #2gunfire

Последна редакция: нд, 18 яну 2015, 13:04 от el 8004

# 12
  • Мнения: 11
 el 8004, както казах по-нагоре, моят апарат е Phonak. Цените са в зависимост от модела и бюджетния клас, който си избереш.
Според мои наблюдения Фонак, Отикон и Видекс са водещите марки. За да си вземеш хубав апарат, който наистина да ти върши работа, трябва да си доплатиш върху сумата, която ще ти отпуснат социалните.

Много ниска активност, очаквах да се включат повече съфорумки  newsm78 Нали не се притеснявате да пишете   Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 344
Здравейте. Ето ме и мен от дете съм с пълна загуба на слух в едното ухо и частично запазен в другото, след неподходящи антибиотици за дете. Работя и съм на 28г., все още не съм омъжена, обмислям магистратура в момента Simple Smile
Нося слухов апарат на Видекс в момента, купих си и на Отикон Сафари - 1бр., но не съм доволна и мисля, че се прецаках, а и от централният офис на Подуево не се държат добре с пациенти, и си издирвам къде другаде мога да си направя настройки на Отикона (защото не е за малко пари). Ако знаете къде свиркайте. Не мисля, че ще повторя да купя апарат от фирма "Мебос"/Отикон.
Ще се радвам да пиша да си пиша с Вас Simple Smile

# 14
  • Мнения: X
Момичета, здравейте! Имам въпрос към вас – предстои ми покупка на апарат и засега съм се спряла на Фонак. УНГ-то ми спомена, че най-важното нещо при покупката на апарат е фирмата да разполага с добри специалисти, които да направят добре настройките. Имате ли информация за двата дистрибутора на Фонак – фирма Славина и новооткрития център Фонио в София? Благодаря предварително за информацията  Hug

Общи условия

Активация на акаунт