Отговори
# 450
  • Мнения: 2 957
Благодаря за отговорите;)

Последна редакция: пн, 17 авг 2015, 10:06 от amber

# 451
  • Мнения: X
А ако не живеят на един адрес, но само по лична карта имам в пред вид?

Последна редакция: пн, 17 авг 2015, 14:48 от Анонимен

# 452
  • Мнения: 5 037
СП казаха,че след обяд ще има пари по сметките в Добрич.

# 453
  • Мнения: 345
Плевен Пощенска банка има детски надбавки, успешна седмица.

# 454
  • Мнения: 5 278
А ако не живеят на един адрес, но само по лична карта имам в пред вид?
И аз това се чудех. В поправката пише, че се взима предвид настоящия адрес, но в личната карта излиза постоянния  newsm78 Евентуално ако имат достъп до системата на Есграон и да виждат кой с какъв настоящ адрес е  Rolling Eyes

# 455
  • Мнения: 536
Търся текста на поправките, някой има ли ги?

# 456
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Търся текста на поправките, някой има ли ги?

http://lex.bg/en/laws/ldoc/2135441920

# 457
  • Мнения: 536
мерси!
Но остава един въпрос: Актуализирано, поправено е условието да се смятат за членове на семейството родители, които живеят на един настоящ адрес.
Но семейните добавки за деца се получават от социалните по лична карта, която е с постоянния адрес. Какво правим при разлика в адресите?

# 458
  • София
  • Мнения: 180
София, клон Хиподрума, Пощенска банка има детски и помощ за първокласник.

# 459
  • Мнения: 23
Варна ДСК има детски.

# 460
  • Мнения: 155
Варна експрес- преведени

# 461
  • Мнения: 37
Fi bank Пловдив днес има преведени детски Simple Smile

# 462
  • София
  • Мнения: 1 115
Пощенска София Дружба все още няма

# 463
  • Мнения: 2 957
мерси!
Но остава един въпрос: Актуализирано, поправено е условието да се смятат за членове на семейството родители, които живеят на един настоящ адрес.
Но семейните добавки за деца се получават от социалните по лична карта, която е с постоянния адрес. Какво правим при разлика в адресите?

И мен ме интересува точно това.По лична карта живеем на един настоящ адрес, но в действителност отделно.В момента той живее в жилище под наем и ще е безумно да си сменя личната карта и да му вписват като настоящ адрес, адреса на квартирата.
Днес се обаждах на социалните във Варна, за да попитам дали може да подам документи с удостоверение за местоживеене (документ за временно местоживеене).Прехвърляха ме една на друга, звънях на няколко телефона и накрая последната служителка ми каза "...ми не знам може ли, не може ли).Утре мисля да отида на място да попитам.

# 464
  • Мнения: 536
По лична карта е постоянният адрес. За настоящ може да се вземе удостоверение. Peace
Въпросът ми, по-скоро, беше, ако имаш постоянен адрес, да речем центъра (и по него си взимаш детските по закон),преместиш се и живееш на настоящ адрес...на който гледат с кого живееш, нещо не ми се връзва това. Но може и така да е.
Защото на настоящия реално може да се провери какво става, а по постоянен просто са отговорните служби.
Но не е логично - би трябвало социалните служби да са за района, в който реално в момента живееш.

Последна редакция: пн, 17 авг 2015, 18:13 от Vasilene

Общи условия

Активация на акаунт