Искам да кажа ... (20)_19.01-25.01

  • 50 156
  • 1 142
  •   1
Отговори
# 975
  • София
  • Мнения: 5 606
Янечек, с лимона се залъгвам, че е нещо различно от вода  Grinning Неуспешно, но опитите продължават.
ЕлиТ, то и на мен ми е трудно, ама при мен положението вече е почти извън контрол, та искам не искам.... Вчера и на фитнес бях, пропуснах известно време, че нещо много се сдухах покрай младите слабички девойки, обаче след това се почувствах направо като нова. бях забравила колко е хубаво да се смажеш от умора там. И мъжа ми много ми съдейства де, само ми обяснява да не обръщам внимание на младите русокоски, че съм била много по-хубава от тях.
Скрит текст:
А аз ако ви кажа тая нощ какво сънувах че го хващам как блажено спи с три на спалнята в апартамента на брат ми.  #Cussing out Като станах и като му се развиках на човека, а той мига мига и се хили.

# 976
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Сесили, това ми е любимата баница и на мен. Ако няма праз, го замествам с пресен лук. Ако няма спанак, го замествам с лапад, киселец или листа от цвекло.
В нашето семейство е много на почит всичко със зелении - лазаня със същата смес, тутманик пак с нея.

Корделия, моля те, няма за какво, ама наистина не съм си и помисляла за секунда, че някой ми е крив. Hug

Това със снимките е абсолютно вярно. Вече всичко е в компютъра, на хартия няма кьорава снимка от последната година, примерно.

# 977
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 228
Цвети, туй сънищата са страшна работа  Crazy

Аз баница само със сирене признавам, правя и ям. Май и децата така научих  Rolling Eyes

# 978
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 357
Това със снимките важи и при нас. По времето на Констанца нямаше цифрови фотоапарати или ако имаше, бяха безбожно скъпи. Първия такъв го взехме, когато тя беше на близо 2г, беше някаква куче марка с куче х-ки и струваше над 800лв (на изплащане го взехме). Добре, че Емма не го приема навътре, че хич нямам , мераци за снимки на хартия. То за бабите и дядовците не се наканваме да изкараме, пък за нас ли. Имам няколко формат А4 и си стоят в шкафа  Crazy
Заповядай.
Скрит текст:
500 гр. обикновени бисквити, от най-твърдите
1/2 л прясно мляко (ако случайно твърдите бисквити се заменят с нещо от рода на petit beurre, количеството на млякото се намаля.)

Млякото се загрява до кипване и се подслажда на око, бисквитите се начупват на четвъртинки и се заливат с млякото. Оставят се да изстинат, разбъркват се от време на време за да се напоят всичките, но да не станат на каша.

За крема:
250 гр. безсолно масло се разбива с 1 чаша пудра захар докато побелее. Добавят се един по един 4 жълтъка, 2-3 супени лъжици какао, 2 ванилии, 1 супена лъжица ром, коняк или есенция (последното не е за предпочитане).
Като изстинат бисквитите се разбъркват внимателно с крема и сместа се изсипва във форма за торта с отделящи се стени. Притиска се и се заглажда и се оставя в хладилника няколко часа да се втвърди.
Обръща се в чиния за торта и се покрива с разбити на твърд сняг 4 белтъка с 12 с.л. пудра захар.
Половин чаша захар се карамелизира до светъл цвят и карамелът се излива на тънки ивици като мрежа върху белтъците. Може и да се издърпат "конци" и с тях да се украси тортата.

Абсолютно всяка година за РД на мъж ми (Коледа) правим почти същата торта. Само че слагам захар на кристали, за да хрупа и я заливам, ако въобще ми се занимава, с разтопен шоколад.

# 979
  • Мнения: 9 487
Ей, не издържах ! Ревнах като магаре! Другия път няма да го гледам  Crossing Arms

# 980
  • Мнения: X
Искам да кажа,че дават "Хубава жена" по Нова ТВ  Heart Eyes
Аз чакам следващия, Очи от Рая.

# 981
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Ей, не издържах ! Ревнах като магаре! Другия път няма да го гледам  Crossing Arms

Че к'во лошо има, и аз подсмърчам  Crossing Arms Обичам такива филми  Hug.

# 982
  • Мнения: 4 785
Пък аз вчера като отворих коментираната торта - три шоколада, дали "котаракът" не изникна зад гърба ми е с такива очи:
.... и познайте кой ще прави торта тези дни, ако не забрави  Wink

 Сега мерихме една ниша в спалнята, може да пасне шкафа там. И тази седмица трябва да си търся еди документ от РИОСВ, че ми писна от чакане, макар че вече се примирих, че този строителен сезон го изпуснахме... догодина, тази ако успеем документално да оправим нещата ще е добре.

# 983
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Жаки, и на нашето море се очаква спад на руснаци и украинци това лято заради кризата.

Много добре спомена Мър за ликьора, който се казва Бейлис в Лидл.  Grinning Не знаех, че има такова чудо. Аз съм голям фен на оригинала, но защо пък да не опитам и от този.

Аз по тази причина вече трета година ще се доверя на ласт минитите.
Ликьорът на Лидл и аз го знам, както не пазарувам в Лидл;-) , истински Бейлис е. Пила съм в една моя дружка.
Супер рожден ден изкарахме. 16 деца със 16 майки. Чудо. От един на обед до 8 вечерта изкарахме. Майките унищожихме 10 бутилки бяло вино, децата се наиграха, но и те унищожиха доволно количество сок. Естествено на храната обърнаха по - малко внимание. Изключение направи тортата.
Моята кукла заспа в 9 и половина. Беше свършена от празника.
Снимки на хартия почти не вадя, имам снимките запаметени поне на 2-3 места.

# 984
  • София
  • Мнения: 5 606
Ей, не издържах ! Ревнах като магаре! Другия път няма да го гледам  Crossing Arms

Че к'во лошо има, и аз подсмърчам  Crossing Arms Обичам такива филми  Hug.
И аз си подсмърчам. Миналата седмица хванах края на Месец любов /много го обичам тоя филм/ и там поподсмърчах, днес през деня на Гладиатор и сега - това. Ама пък така ги обичам тия филми.

# 985
  • София
  • Мнения: 18 679
А пък аз гледах Gone girl и както съм сърдита на мъжа ми, може и да стане някое битово престъпление нощес Twisted Evil
Много съм му набрала, да знаете, тука от 4-5 дни направо ми е черен!

# 986
  • Мнения: 9 487
Момичета,аз да си призная имам няколко тамива филми. Армагедон,Пърл Харбър и Тетрадката просто не сядам да ги гледам без пакетче салфетки  Heart Eyes  . А пък мъжа ми ме спуква от подигравки  Crossing Arms

# 987
  • София
  • Мнения: 5 606
А пък мъжа ми ме спуква от подигравки  Crossing Arms
И моя така. Като съм ревяла на тия филми защо съм ги гледала ме пита.
Белинда, защо си му ядосана, я да му кажеш да вземе да ти се извини набързо и да спре да те ядосва, да не му пратим тоя от снимките на Ванини и Антигона  Mr. Green.
А сега сериозно - имам чувството, че както целия женски форум до преди няколко дни беше в ПМС, така всички мъже, които познавам от 2-3 дни са в ПМС.
Белла, гледала ли си "Месец любов"?
Пърл Харбър е и в моя списък.

# 988
  • Мнения: X
Момичета,аз да си призная имам няколко тамива филми. Армагедон,Пърл Харбър и Тетрадката просто не сядам да ги гледам без пакетче салфетки  Heart Eyes  . А пък мъжа ми ме спуква от подигравки  Crossing Arms

Един познат така се беше вживял в драмата на Титаник, че на прожекция в кино, в момента в който всички зрители реват, стана и се развика на главната героиня да скача във водата, крещя ѝ как да скача и т.н. Кара ѝ се, че ѝ се кара и на нея, и на цялата ѝ рода.

# 989
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Бела, и аз имам такива филми, а ти сега си и бременна, съвсем ти е простено. Аз плача дори като награждават някого с медал или двама влюбени като се целуват. Много плача на "Дух" например, но мога да плача на финала и на "Мръсни танци", плакала съм дори на филм на Стивън Сегал.  Embarassed

Искам да кажа, че все повече уважавам министър доктор Москов. Днес ми се издигна в очите със следната дисекция:
Цитат
Скрит текст:
"На тази корпорация (ДПС – бел.ред.) аз гледам като на тумор. Лекарят няма отношение към тумора, той просто го изрязва."Така здравният министър Петър Москов коментира ултиматумът на лидера на ДПС Лютви Местан към премиера Бойко Борисов, че ако не поиска оставката му движението ще инициира вот на недоверие срещу правителството.Намерението му обаче не срещна подкрепата на нито една друга партия в парламента. Затова Местан ограничи заканата си до това да съди България пред Европейския съд по правата на човека в Страсбург заради "ксенофобските изказвания" на министъра по повод нападенията на роми над спешни екипи."Дълбоко не ме интересува нервната криза, в която е изпаднало ръководството на ДПС. За да не реши някой, обаче, че бягам от този разговор, ще кажа хората да не се заблуждават. Драмата на Местан и неговите колеги е, че нищо не зависи от тях и вече са извън управлението. Те изпаднаха в парламентарна изолация", каза още Москов  пред Дарик радио в събота.Петър Москов е основа мишена в атаките на ДПС още от деня на избора на правителството, когато Местан заяви от трибуната, че България ще бъде управлявана от порочна коалиция. В отговор зам.-председателят на ДСБ Петър Москов каза: "ДПС е проклятието на България, защото държи един етнос във феодална зависимост от върхушката му". Местан репликира, че от думите му "струи омраза, ама истинска, неподправена"."Нека хората не се заблуждават. Местан не се интересува от реалните проблеми на българи, роми или турци. Интересува го единствено оцеляването на корпорацията ДПС. Защото ДПС е икономически мастодонт, прикрит зад политическа формация. Тази корпорация фалираше банки, поставяше и сваляше правителства. Сега от нея не зависи нищо, защото са извън управлението, изпаднаха в изолация. И фирмите от тази корпорация започват да се разбягват. От това следва, че няма да има пари за избори. Това е притеснението на Местан", добави още Москов в събота.
Казано с прости думи и всеизвестно като истина, но рядко български политик говори така директно.

Последна редакция: нд, 25 яну 2015, 00:08 от Shagya

Общи условия

Активация на акаунт