Мъници от всички страни, добре сте дошли!- 2

  • 34 956
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 481
Здравейте! Simple Smile
Брюксел, дано се нормализира по-скоро животът при вас! Praynig Леко начало в новия офис! Хубава идея за ключодържателите! Hug
Къти, радваме се, че сте добре! Ужасно е това, което се случи във Франция. Sad Горките французи.
Дано по-бързо оздравяват децата! А Ема що не я пробваш с обещание за изненада, ако свърши работата на гърнето? Ако и това не работи, остави я да забрави и след известно време я пробвай пак. Hug
Бибит, дано по-бързо оздравява малкото Б.! Hug
Силви, браво на Евгени! Hug Ще видиш как съвсем скоро ще се отприщи да говори все повече и повече!
Кирил посвикна в новата градина, благодаря, че питаш. Кофтито е само, че не спи на обяд и някой път много се уморява. Затова вечер го слагам рано да спи-към 19ч. В предната му градина си имаха техни колички и спеше от време на време там на обяд. Но в тази казаха, че ако искам да спи, трябва да му осигуря количка. А аз нямам. Пробвах се да намеря, ама не мога. Те норвежците са странни хора. Като продават нещо 2ра ръка(в тукашните продавалници) му искат повече пари отколкото като е било ново.  ooooh!Да не говорим, че повечето колички са малки за него. От нашата например като легне, му висят краката. Те тук имат някакви огромни колички някои, все си мисля да ги питам в градината откъде ги намират.
Люци, радвам се, че се разписа! Hug Честито ви коте и честита виза на сестра ти!  bouquet Добре звучи ходенето ви до Мексико. И ние имаме котарак(на 4г), децата много го обичат.
Скрит текст:
Аз го намерих пред къщи 2011г, август и го прибрах, събираше се в шепите ми. Ваксинирахме го и си го оставихме. 1во имаше котешка тоалетна, после му сложихме вратичка за котки и го научих да си ходи навън. Много е мил с децата и е много послушна котка. Само от чинийката си яде, по масата и по плотовете не се качва никога, на леглото не се качва и по килимчето за игра на децата не стъпва- мисълта ми е- както го научите. Peace

Ася, много си креативна! Hug
Тити, браво и на теб! Hug
Пере, чудесно звучиш! Хубаво изкарване! Сред норвежците Канарите са също доста спрягана дестинация. Hug
И при нас имаше доста сняг 2 дена(уикенда), вече почти се стопи. Но хубаво поиграхме с децата. Правихме снежен човек, пързаляхме се с шейни, даже и Бобо направи сефтето на шейна Simple Smile(имаме 2 шейни-едната е по-бебешка с колан, другата си е с кормило- за Кирил). В събота му правихме прощъпулник на Борис, хареса си ел. термометър(за лекар) и черпака(за готвач). Simple Smile Питката много му се услади. В събота ще празнуваме 1вия му рожд. ден, поканили сме малко гости-приятели с деца. В петък ще правя тортата, дано ми стане(не ми е за 1ви път тази торта, ама малко ми е трудна, но исках да е тази) Hug

# 661
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Мелина, браво, малката буболечка става на годинка вече!
В Дания също съм чувала, че са разпространени големи детски колички, не знам каква марка са. И без това датчаните са си наполовина скандинавци. Simple Smile

Калалили, уау, 30 см сняг! Голяма красота ще да е било! И около нас има голям пояс гора, ходим там понякога- едно време беше по-често, но когато всички са на кеф за горска разходка, ходим с удоволствие натам. Миналата година открихме няколко ядливи кестена и набрахме с децата близо 2 кг- жалко, че не им се усладиха, но брането много им допадна.

Брюксел, и аз съм на твоето мнение, че който иска да прави атентати, ще си избере по-подходящ момент от сегашния... не знам какво точно се криеше зад това извънредно положение при вас, дано скоро ви се нормализира ежедневието.
При нас започват Коледните базари, но покрай атентатите ми мина желанието тази година да сме част от коледната бутаница. Сигурно само в нашия град ще пийнем по едно греяно винце, Коледният базар е толкова малък, че не вярвам да е атрактивна прицел за някого.

Къти, като не ще мадамката да пишка извън памперса, пробвайте пак след 2-3-4... месеца. Може на мама да й се иска, но друг дирижира концерта. Mr. Green
За Луи- бактерията ли е била виновна за сърбежа? Успех с лечението!

Днес и голям Бибитко се оплаква от болки в гърлото и понакашля. Да видим утре как ще е.  Crossing Arms Проблемът е, че планувахме пътуване през уикенда, ще ходим при леля им и семейството й на гости и, разбира се, не ни подминаха дежурните разболявания преди пътуване. Законът на Мърфи в това отношение редовно влиза в действие. Тръпна сега как ще се развие положението. Малък Бибитко го спрях от ДГ, не кашля много, но не искам да лепне още нещо от ДГ, а листата с актуалните болести до входа им не е малка, има човек какво да си избере. Mr. Green

# 662
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Привет, пиша набързо...

Брюксел , много неприятно!!! Тук по ТВ казаха, че проблемът с липсата на контрол в определени квартали до голяма степен е отговорност на управлението, защото никой не се чувствал отговорен... нали има дрязга между валонците и кой бяха другите...
Ние искахме сега да идем за една седмица в Белгия, но мъжът ми каза, че наблизо до вак. селище са взели заложници, та засега белгия и Холандия ги отписахме, макар Т. да иска на едно точно определено място в Холандия... да видим. Whistling

Люци, не съм карала този вирус, но като дете имах често афти и то много и знам какъв ужас е. Добре, че всичко е зад вас. Честити ти нови зъби!!!
Т. иска и той коте. Да ви радва много!

Калалили, честит ви първи сняг. И аз искам да идем някъде, където има сняг, да си играе детето. При нас тази нощ падна, но под 1 см. и сега вече няма нищо.

Бибит, предии ние събирахме кестени, както и орехи. Тази година не успяхме да се организираме.
Кашлиците са неизбежни. Вчера в ДГ повечето деца кашляха. в понеделник Т. беше болен с температура. Вторник уж здрав искаше да ходи на ДГ, сега вече кашля... Rolling Eyes
Бързо оздравяване!

# 663
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Ася, дано нямате усложнения с кашлицата!
Ние няма да пътуваме до сестра ми Rolling Eyes, голям Бибитко вдига висока Т, като през нощта така се беше изпотил, че пижамата му бе мокра, та го сменяхме посред нощ. Мислех си, че след това изпотяване всичко ще е наред, но днес следобедът пак се почна с Т. Бяхме при лекаря сутринта, има лееееко зачервяване на гърлото, няма ангина, всичко изглежда наред, да видим дали е само вирус или още нещо. Малкият е със спастичен бронхит , макар че почти не го чувам да кашля, стабилен е, но при преслушване на дробчетата ври и кипи вътре. Аз имам чувството, че ме хваща синузит- нали съм фабрика за сополи.  Mr. Green Ще нагрявам тази вечер лицето, може пък и да ми се размине.
Много ме е яд за пътуването, тази година вече втори път си променяме планове заради разболявания...

Орехи и ние сме брали преди 1-2 години, близо са до едни къщи и все чужденци съм виждала да се навеждат да берат. Брали сме и дренки, и коприва. Simple Smile Немците не познават дренката като плод, това ми е общото заключение.

# 664
  • Мнения: 9 903
и копривата е непозната като цяло навън. Покрай сополите на Андрей открих, че съм си купила чудесни чайове от Бг, вкл. коприва, която не е за болни деца, но на мен ми е много приятна на чай.

силви1, чудесно е, че ти се отмахна едно притеснение. Аз съм със сравнително късно проговарящи деца. Най-големият беше на 3 навършени, когато започна да съставя изречения на бг, а дори не беше още двуезичен. Другите двама - след навършени 2. Даже една лекарка тук ми се кара за Андрей, че трябвало да прави изречения от две думи (are you talking to him?), ама тук наскоро признаха проблем с труднопроговарящи деца. Тук го сеързват с масовото оставяне на децата на нанита и мейдки, които я говорят някакъв език, я не Simple Smile

успях да закрепя Андрей, пръскайки Тонимер и пращайки го на градина с бутилка топъл чай. Трябваше ми, защото днес училищата и градините отбелязват националния празник(на 2 дек е иначе) и има тържества навсякъде. Аз бях поканена в едно местно девическо училище да си продавам играчките и абсолютно всичко продадох, сега имам още два базара и нито една играчка в наличност Simple Smile даже успях да се върна за част от програмата на Андрей. Раздадоха им подаръци, имаше обяд(тук са разточителни - шатри, драперии, бюфет), те боядисваха глинени съдове за ароматни масла в цветовете на знамето. Андрей не дава да помагам, чувства се можещ, голям и важен. Отприщи се да говори на англ навсякъде, вкъщи като се заиграе, вика: Look!и веднага се поправя - Виж! т.е. не се налага да го поправям къде какво говорим.
и въпреки напрегнатия предиобед, ходихме да закрием срока на тренировките по футбол, където ни чакаше още една изненада, Андрей взе златния медал и диплом за играч на модула - по един във възрастова група. Аз вече бях отнесла нанякъде и се прозявах, не мислех някой от моите да вземе медала, защото има много активни, нахъсани момчета - обаче за Андрей отбелязаха improving-а. То е вярно, че той си мълчи, гледа, наблюдава, помни като слон и вкарва в употреба адекватно - както думи на двата езика, така с рисунките(вчера ми рисува кит с фонтан на гърба, не сме му оказвали), така и с футбола, оказва се.
наградата мувключва и ваучър за суши от спонсора на отбора, юпии  chef

толкова не съм се хвалила май, хаха  Mr. Green щот съм изморена и ме хвана логореята.

# 665
  • USA
  • Мнения: 1 323
Eхаа Тити от теб не съм чела такъв ферман до сега Simple Smile  Браво браво на Андрей! Най-малката гордост виж какъв талант е човека.Все така приятно да те изненадва!
Бибит и аз не смея вече да планирам зимните месеци,че и мен точно тогава ме изненадват вируси.
Днес е денят на благодарността,но ще си бъдем само ние в къщи.Добре,че предвидливо не поканих никой.Миналата година ходих по нощите на този ден с Андрей в спешното и вчера като стана от следобеден сън ми се видя топъл и беше с Т макар и не висока.Нощта я прекара при нас,доста плака,но Т не беше висока и нищо не съм давала освен течно вит Ц и мед.Той друго и отказва,та не се и напъвам.Днес изглежда ведър и си играе.Други симптоми не виждам,но си имам едно на ум.Днес щяхме да ходим на парада в даунтаун,но заваля дъжд и снега се стопи.В тая киша не ми се ходеше никъде.
В гората и ние събираме орехи,но са диви и доста по-малки от тези в бг.Берем къпини,но кестени тук няма.Внасят се от Европа и си ги купуваме от евро магазините.Често варя тези дни.Една позната ми даде да си посадя малини и се надявам на пролет да тръгнат.Иска ми се и някое плодно дърво да посадим в двора ни(имаме само черници клен и кипариси)Тук хората рядко имат ябълка или круша,но така си капят и никой не ги бере.Аз от време на време си бера ако има в някой парк,но ме гледат странно Rolling Eyes Моите деца обичат.
Скрит текст:
Една вина ме преследва от миналата седмица и не ми дава мира.Започна се 2 дни преди рд на майка ми.Брат ми като се натъжи и ми звъни по телефона да си поговори с някой,но точно тогава бях сама с децата и от приказка на приказка и аз ревнах.И двамата дойдоха да ме гушкат.Лекси ме пита защо.Казах му ,че ми е мъчно за баба му Р.Като свършихме разговора,той поиска да види снимки - показах му.Обясних за пореден път тя къде е и защо ми е мъчно и мислех,че всичко е приключило.Излязохме,а той мини не мини си мрънка под носа"мама е тъжна за баба Р" Две нощи се подмокря,а не беше се случвало от 5 месеца.В четвъртъка го карам на училище и му казвам,днес баба Р щеше да има рожден ден(какво ми трябваше) И той пак мама е тъжна и при оставянето му в училище това дете като се вкопчи в мен и като ревна."Не искам да си тръгваш. Ще ми е мъчно,ще ми липсваш" Останах за малко в стаята му ,но учителката започна с песничка и всички деца се включиха,само лекси не иска и рев.Втората учителка го разсейва нещо.Накрая си тръгнах,но ми беше много виновно.До сега не съм плакала пред тях.Просто винаги съм искала да съм сама в такъв момент и сега май си плащам,че уж съм ги пазила.Седнах и пак обясних,че е ок да си поплачеш като ти е мъчно.Наскоро открих една книжка с животни която по като за тяхната възраст добре обяснява смъртта.И че всеки идва и си отива.Тази седмица са почивка и пак се е лепнал за мен и са сълзи и да ида до магазина.Учителката каза,че не е плакал след това и беше в добро настроение.Умувам какво мое да му дам да носи до като сме разделени.Предполагам ще му даде малко повече сигурност.Все ме пита за моята висулка на врата и му казвам,че ми е от баба,но не мога да му дам такива неща.В училище не са разрешени.Може би ще изплета някоя гривна за него и за мен.Приемам съвети! И благодаря ,че ме изчетохте!

# 666
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 481
Тити, браво на Андрей! Все така да е първенец в живота! Hug bouquet
Браво и на теб за успеха ти на базара! Hug
Бибит, дано по-бързо оздравяват децата! Hug
Кала, и Кирил напоследък(от няколко месеца, от време на време) разпитва за наши баби(моя и на мм) дето са умрели, пита за смъртта. И ние му обясвяваме, че хората като остареят -умират. Или ако се разболеят много лошо. Но не изглежда да го е страх, по-скоро му е интересно. Според мен няма нужда да му даваш предмет, по-скоро му кажи, че си мислиш за него през деня...Не зная, другите да кажат.
Честит ден на благодарността на вас и останалите момичета и деца на америк. земя! bouquet
Дано оздравя по-бързо Андрей!
Ох, при нас са пак едни бури-духа силно, вали като из ведро. В предн. градина не ги изкарваха в такова време, а в тази ги изкарват. С едни поларени дрешки и отгоре едни тънки мушамяни дрехи за дъжд. Вчера даже играли в една река близо до градината, хвърляли вътре сняг(който още не е успял да се стопи всичкият) и бъркали с ръце в реката, в студената вода. ooooh! Направо съм на тръни да не се разболее Кирил. Той по принцип е доста здрав и кален, пу пу, аз от бебе го калявам(щото ги зная какви са тук Naughty), ама това време е нечовешко. Tired
 Hug

# 667
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Тити, бравос на най-малкото юначе, все така с лекота да върви напред и да обира наградите! Simple Smile
Копривата е позната в Немско, чаят е популярен, дори вкъщи  взехме наскоро, че голям Бибитко беше любопитен какъв му е вкуса, уж му хареса, но не повтори. Той беше голям фен на чая Ройбос или африканския, както му казваме у нас, но дълги месеци все него искаше да пие сутрин и му омръзна. Сега е на вълна ментов чай, дори по едно време го пиеше, ако му сложа за у-ще, но напоследък дори и да си поиска, не го пие там и стои жаден.

Калалили, според мен реакцията на Лекси е била само временна, всяко чудо за 3 дни. Може би ще забрави за твоята и неговата тъга. Hug Моите деца са носели по дребна играчка в раницата, те са си избирали какво да е и явно това им е давало сигурност поне в началото на деня. Не съм им давала нищо, което е било свързано с мен.
За темата за смъртта- особено големият има вече по-ясна представа за смъртта. Баща ми не е сред живите от 18 години вече и когато съм в родния град, задължително ходя на гроба му, заедно с децата, поливаме цветята, палим свещички, избягвам тъжните емоции пред тях. Говорили сме, че всички умират един ден, но винаги украсявам нещата, за да е по-поносимо за едно дете, тоест че починалите ни роднини отиват на небето, че са звездички.
Скоро голям Б. разказваше на баба си как тази вечер небето ще е ясно и ще види как майка й й маха оттам. Същата седмица доста го занимаваше тази тема, питаше баба си дали и тя ще отиде някой ден на небето и като му потвърдих, той помисли малко и рече:"Нищо. Някой ден ще се срещнем с нея там".

Относно болестите ни- голям Бибитко е с гнойна ангина, сутринта лекарката не го видя Rolling Eyes, но вечерта прегледахме гърлото с фенерче и се видяха налепите по сливиците. Сега е на АБ. Вече 3-4 пъти ми прави ангини...
Моят начеващ синузит го оправих вчера под горещия душ. Облях главата с гореща вода и синусът се отпуши, този път стана лесно и бързо, явно е било в начална фаза.
И така.
Мелина, хард закаляване си имате в Норге-то, дано не прекалят със закалителните процедури!

# 668
  • UK
  • Мнения: 134
Привети, момичета,
доста сте понапреднали с постовете, но успях да наваксам:
Силви, представям си какво облекчениете си изпитала, че специалист е потвърдил, че детенце се развива съвсем нормално, и се радвам много за теб. Сигурна съм, че Евгени ще си проговори без проблем и ще ги забравите тези тревоги  Peace.
Люци, хубави новини споделяш: скъпи гости идват, зъби са оправени, дацата са щастливи на у-ще, че и с коте сте се обзавели. Дай Боже все така, че и отгоре   Simple Smile
Мелина,вярно че се изтърколи годинката от раждането на Борко - да ти е живо, здраво и късметливо момченцето и да се радва на щастливо детство  Heart Eyes.
Къти, относно гърнето и аз си мисля, че на Емма може би не й е още дошло времето и след няколко месеца нещата ще се получат с лекота. Ако все пак си решила да подходиш по-настоятелно ви желая бързо привикване и по-малко нерви и за детенце, и за мама. Peace
Бибит, бързо справяне с ангината ви пожелавам и дано по-леко минават есента и зимата в здравословно отношение. Точно преди да заминем Ди направи една ушна инфекция, като резултат от течащ нос поне две седмици преди това. Никога не го беше боляло уше преди това и много се бяхме притеснили. ДжПи-то ни предписа ибопруфен и въпреки че не ми е драго да му давам лекарство, го взехме в деня на полета. На слънце и от солената океанска вода сополите изчезнаха мигновено. Уви, няма как да се избегнат тези неща с ходенето на ДГ и у.ще, но дано минават по-леко.
Тити, браво на Андрюшата - страхотно хлапе е и подозирам, че ще има много такива постижения и в бъдеще, когато най-не очаквате  Hug 
Калалили, според мен, това че обясняваш на Лекси защо се чувстваш по определен начин е здравословния подход. Мисля че е важно да назоваваме чувствата си пред децата си и да говорим за тях, защото по този начин и те се научават да разпознават усещанията си, да не преглъщат или подменят автентичните си чувства.  На Ди му казвам кога съм ядосана и какво ме прави ядосана, казвам му и какво ми помага да не съм толкова ядосана. Казвам му ако понякога съм тъжна и какво ме е направило такава. Казвам му че е ок да сме тъжни или ядосани понякога. Мисля че е важно децата да разбират, че е ок да чувстват най-различни неща. Лоши чувства няма, има лоши действия като резултат от чувствата. Ди понякога ми казва "мамо, тъжен съм, искам да поплачкам", на което му отговарям "искаш ли да те гушна докато поплачкаш и да видим дали тъжното няма да намалее?". Обикновено това помага и често след такъв епизод ме целува и ми казва, че много ме обича. Хайде стига съм се правила на психолог. Калалили, на теб  Hug - майка ти е свършила прекрасна работа с такава дъщеря.
Ася, дано осъществите пътуването си до Холандия и здравословните неразположения минават бързо.
Ние се прибрахме онзи ден от Гран Канария. Мога с ръка на сърцето да кажа, че това е една прекрасна дестинация за семейства с деца. Телом сме тук, духом сме още на плажа. Върнахме се с прекрасен тен. Вече обмисляме след няколко месеца пак натам да отидем. Има страхотни плажове, има и планински дестинации, местните хората са много приятни /не са много по чуждите езици, но са супер услужливи/, храната вкусна, пътната инфраструктура е страхотна /наели бяхме кола и много обикаляхме/, пълно със скандинавци и германци, за мен са идеалните туристи. И времето, най-вече времето: втората половина на ноември, в най-южната точка на Гран Канария, където има фантастични плажове, се пекохме и плувахме като на Созопол през юли. Ако някой се реши за ваканция натам мисля, че мога да съм полезна с някои съвети относно местни дестинации. Ди ни изненада като започна да изписва на пясъка няколко думи съвсем сам David, Start, Stop, Go.
Хайде,че и аз се олях с писанията. Хубава неделя ви желая  bouquet 

# 669
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Честит имен ден на Андрей на Тити и Андрей на Калалили!!!
да са ви живи и здрави момчетата  Hug

# 670
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 481
Честит имен ден на Андрей на Тити и Андрей на Калалили и от мен!  HugДа са живи и здрави! bouquet
Пере, благодаря! Hug bouquet Разказът ти звучи страхотно, ще си включа Канарите в списъка с бъдещи дестинации за почивка. Peace Hug Много добри съвети даваш за разговарянето за чувствата, и аз мисля по същия начин. Hug
Изкарахме чудесно РД на Борис в събота.  Heart Eyes Според мен разбра, че този ден е по-специален. Получи подаръци(от нас- скачаща крава, защото харесва на батко си скачащото магаре и от тези коли дето седиш на тях и вървиш с крака, пожарна-червена). Тортата ми се получи много хубава(правих я в петък вечерта). Той не яде от нея, но имаше други неща за хапване, които обича. Сутринта празнувахме по семейному, а следобяда - с малко гости в тесен кръг(някои не дойдоха, щото бяха болни и стана още по-тесен кръг Simple Smile). Но приятелката ми с нейното момченце(на възрастта на Кирил) дойдоха и голяма игра падна. Хубаво си играха тримата. Накрая Бобо не искаше да пуска гостите да си ходят, тропаше с ръка по входн. врата като си тръгнаха. На баткото бяхме купили също един малък подарък-пъзел, да не се чувства пренебрегнат. И на него му хареса 1вия РД на малкото му братче.  Hug bouquet

# 671
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Мелина, тъкмо пишех, а ти си ми изпреварила- с малко закъснение, но от сърце - Честита първа годинка на  Борис! Да ви е здрав, щастлив, игрив, късметлив!!!


На имениците- честито, виртуално дръпване на ущенце и да си носят със здраве името! Hug

Перегрина, радвам се за хубавата почивка, взех и аз да си правя планове за другата година, може би. Mr. Green Канарските острови са популярна дестинация сред европейците, имаш няколко различни острова на разположение, с различни природни условия. Чувала съм, че Т на въздуха не е от високите, вариира м/у 20-25 градуса, а водата на океана мислех, че е хладна, но ти сега ме накара да се замисля. Wink
На Ди добре му е повлияла почивката и пясъка, щом е направил напредък с писането.
Ех, хубаво нещо е почивката, само да не свършваше така бързо! Sunglasses
При нас тази нощ бяха пак бурни ветрове и дъждове, в момента времето се е кротнало.

За Бибитко забравих да разкажа, че преди да тръгнем да даваме АБ клепачите на очите му е бяха зачервили и подули, изглеждаше все едно, че тръгват да избиват ечемици. Даже си мислех, че процесът е невъзвръщаем и се бяхме подготвили психически пак да се напълни с ечемици, но с приемът на АБ всичко изчезна, ура! За първи път видях връзка м/у обща инфекция и ечемици.

# 672
  • USA
  • Мнения: 1 323
Благодаря за поздравите по случай имения ден на Андрей! Да е честит и бати Андрей на Тити да е здрав и все така да се хвали от него!
Мелина честит рожден ден и на твоето пораснало мъниче! Да е здрав палав и игрив! Радвам се ,че сте прекарали празника така вълнуващо!
Перегрина звучиш много свежо след почивката! Ето това е почивка с вече пораснало и разбиращо детенце ,че и умно! Браво на Ди за писането!
Бибит радвам се,че този път няма усложнения след инфекцията!
При нас снега се стопи и имахме що годе хубаво време 3-8С излизахме на вън с децата.Андрей е ок оказа се просто моментно неразположение.Т беше еднократна и не се повтори и до усложнения не се стигна за моя радост.Да го похваля колко е търпелив.Успя да нареди пъзел от 12 части съвсем сам.Не спира да ме учудва колко е див и същевременно като се хване с нещо колко е търпелив и не го интересува какво се случва около него.
Относно смъртта децата няма как да се страхуват от нея ако не виждат реакциите ни.Те се научават от нас.И ние ходихме на гроба на майка ми с децата и садихме цветенца,но знаете как са гробовете в БГ.По-скоро ги пазя да не се пребият по мраморните плочи и да не разрушат нещо на околните.Обичах да ходя там когато им идваше време за сън и заспиваха в количката до като стигна и тогава си отпусках душата.Лекси се е изплашил ,че може аз да отида на небето при баба.Той отдавна знае,че е там и често и сега излизаме семейно вечер на разходка с фенери и той ме пита на коя звездичка е баба.Естествено,че ще мине,но трябва да се обясняват нещата с истинските им имена.Не всеки умира като е стар (както беше в книжката дето му четой).Седнах с него да си поговорим и той ми каза за страха му.Обясних,че никой не знае колко ще живеем,но е важното да се обичаме и да се радваме един на друг до като сме заедно.Често Лекси споменава,че бил лош(след гостуване при свека) и аз го питам защо какво е направил и като ми обясни му казвам,че не е това определението защото не казал здравей на баба си... Rolling Eyes Обяснявам,че е неучтиво,но не и лошо.Старая се да не се бъркам за това и не отивам там,но понякога се нервирам на такива определения.И после се чуди защо той не иска да ходи там.
Надявам се утре да няма драма с ходенето на училище и раздялата му с мен.Изплетох и на двамата по една гривничка и му казах за да ме чувства по-близо до него(няма как да носят играчки,а и раниците им не са в стаята им,а в коридора където те не излизат.В тях имат само резервни дрехи и във папки им слагат поща до нас.)
Днес ходихме на църква да си запалим по една свещ с децата и Лекси ми казва,ама нали няма да го къпят Андрей и да плаче? Laughing Светна ми ,че не сме ходили от кръщенето му в бг. Лекси е запомнил как да се кръсти,Андрей този път не духаше свещите,вече разбира Wink И мина добре.
Водих Лекси с мен на преглед,но малко се разочарова,че не можа да види бебето,та след 2 седмици пак ще ходим заедно и тогава ще се види.Каква голяма разлика между реакциите на единия и другия за един и същи преглед.Личи си,е Лекси е голямо и разбрано дете. Heart Eyes Записах час по същото време и за 4 годишния преглед на Лекси,че е на съседен етаж в болницата,та да не се разкарвам два пъти. Разбрах,че ще има 3 ваксини,но понеже четох,че се слагат между 4 и 6г реших да не ги слагам сега.

# 673
  • UK
  • Мнения: 134
Ей, зло да ви забрави, сладки Андрейчета - да сте живи и здрави и безкрайно щастливи дечица.  Hug и за мамите Тити и Калалили.
Мелина, много хубав първи РД сте имали, когато имаш възможност метни някое снимче на порасналия Бобо и батето. Ти също скоро май имаш РД, нали?
Бибит, мисля че за семейства с деца е много добра ваканционна опция, особено ако се отиде в по-топлите месеци. На нас океанската вода ни беше много добра като Т, а аз съм от зиморничавите.

# 674
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 481
Бибит, радвам се, че е по-добре вече Бибитко!
Калалили, браво на Лекси и Андрей! Hug Браво и на теб! Hug bouquet
Пере, помниш, Hug днес имам рожден ден. cook Ще ви метна снимки при 1ва възможност. Hug

Общи условия

Активация на акаунт