Кърмене и 90-дневна диета - Тема 4

  • 51 184
  • 315
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 266
Успех и от мен. Ти си имала невероятни резултати предишния път. Аз все още си стоя с моите -5 кг., а вече ми е 60-ти ден  newsm78

# 46
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Можеби нямаш повече за сваляне  Wink аз съм от 1 февруари и съм свалила 6.  Бях си поставила цел 20 (далеч повече от колкото преди да забременея)  нооо май няма да ми се получи,  но сега като се стопли,  като хукнем на вън с малчовците и ще станем пак фидани Laughing
 Иазжднес варива,  на кафе съм,  после картофи на фурна за о и за в  Peace

# 47
  • Мнения: 1 298
izgaria6tata, добре дошла и успех   bouquet. 23 кг са мноого добре, аз като гледам няма да постигна такива успехи, а като започнах имах 40 излишни кг.
 Да се похваля все пак, че вече съм на -11 кг, доволна съм, остана ми малко по-малко от месец, дано да ги и задържа, поне за събитието лятото се взех в ръце и ще изглеждам максимално добре за сегашното положение, пък се надявам да издържа и още една-две врътки и да изглеждам някога пак като в гимназията хаха  Joy Joy

# 48
  • Мнения: 1 623
Благодаря ви Simple Smile))
А да попитам - спорт практикувате ли, понеже аз съм след секцио и ми казаха, че 6м не трябва да товаря коремните мускули, а сериозно се замислям, ако отслабнем да кажем 10-15кг, кожата дали ще се прибере без упражнения?

# 49
  • Мнения: 1 266
Здравейте и честит празник на патерица. Пожелавам на всички ни да свалим излишните килограми лесно и бързо,за да се чувстваме красиви и желани   bouquet
Аз също съм след секцио и моята доки каза,че след 2-рия месец мога да си ходя дори на фитнес. Не че ходя,защото съм с 2 деца,а мъжът ми пътува и всеки ден се прибира по различно време, и единственото време,което ми остава е към 23 часа за един душ  Joy , но сутрин си правя разни упражнения вкъщи. Правя и тези за възстановяване след раждане и нямам проблеми
https://www.youtube.com/watch?v=xyPaPysxltA
И да ви кажа,че аз от няколко дни не спазвам стриктно часове и тн., ям когато мога и съм мръднала малко от моите -4,станаха -5  Laughing И остават още 20,дано ги сваля,ако не с тази,защото имам още само месец от нея,то тогава с друга диета,че нищо не ми става,а иде пролет  Praynig

Имам едно питане,дайте мнения,защото имам спор с една приятелка  Joy - житото и булгурът в кой ден се ядат,според вас, във въглехидратния или в бобовия. Аз съм си свалила едно приложение 90 дневна диета на телефона и там дават,че жито се яде във въглехидратите,а моята приятелка твърди,че понеже били зърна се ядяли в бобовия  newsm78 Вие как мислите?

# 50
  • Мнения: 1 623
Имам едно питане,дайте мнения,защото имам спор с една приятелка  Joy - житото и булгурът в кой ден се ядат,според вас, във въглехидратния или в бобовия. Аз съм си свалила едно приложение 90 дневна диета на телефона и там дават,че жито се яде във въглехидратите,а моята приятелка твърди,че понеже били зърна се ядяли в бобовия  newsm78 Вие как мислите?
Аз киноа, елда, булгур и т.н. ям в бобов, когато са на зърна, ако ги смелиш и ползваш като брашно за направа на тесто, да кажем, стават за въглехидратен.

# 51
  • Мнения: 28
   Здравейте мами,присъединявам се към вашите редици!Моето бозайниче е на 7 месеца и реших,че е време да опитам да сваля 20 излишни торби на тялото ми Grinning.
Започнах режима на 02 Март,но след 2 дни кърмата ми почти спря Cry следващите 3 дни бебка почти не спа само дърпа,а сутрин памперса почти сух.Не знам защо се получи така?Сега се храня много по-редовно и здравословно от преди това пия 2 литра вода и 1,5 лактогонен чай,ям плодове и ядки и гладна не съм стояла.
От вчера започна да се възвръща,консултирах се и с хомеопат който ми препоръча и Рицинус Кумунис 2 по 5 гранулки.
  Не искам да спирам да кърмя,това ми е голямо удоволствие(но вие знаете това Simple Smile),но трябва и да сваля няколко килца,имам и момченце на 6 годинки което постоянно иска да излизаме навън(което е нормално),а мен ме болят колената и ставите от тежестта.А и преди няколко дни то милото ми каза,че съм много дебела и грозна така(а преди да забременея за него бях най-красивата мама на света Cry).
Заради това намаляване на кърмата първия плодов ден го пропуснах и не спазвам съвсем стриктно часовете между храненията,но скоро като се нормализира кърмата,ще съм стриктна,обещавам Embarassed
  Въпреки тези прегрешения съм -1 кг. и доста сантиметри в минус.
При вас случвало ли се е да намалее кърмата след като започнахте режима?
Ще се радвам да споделите опит и съвети.    bouquet

Последна редакция: пн, 09 мар 2015, 19:21 от zuzzka

# 52
  • Мнения: 1 266
zuzzka,добре дошла и успех! Аз също имах проблем с кърмата към края на първия месец на диетата,но тогава точно трябваше да ходя и на гинеколог. Говорихме си с моята лекарка и тя каза,че когато си в овулация (както беше при мен,защото още нямам менструация след раждането и почти не мога да разбера кога е) и когато съответно ти идва цикъла, е твърде възможно кърмата ти да намалее за ден-два и после да се нормализира. Когато аз усетя такова намаление просто давам на малката бозайничка да си суче когато иска и за един ден проблема изчезва и тя е много доволна,защото много обича да се намушва в мен и да си попипва,докато се храни  Simple Smile В този ред на мисли не се притеснявай,че кърмата ти може да спре от този режим,защото все пак това е режим на хранене,а не строга гладна диета. Аз също не спазвам много часовете между храненията,защото кърмаческия глад ме наляга по-често  Joy. В плодовия ден ям сурови ядки,сушени плодове,мед,компоти и плодове,дори ако не издържа вечер ям салата,така че ако можеш да издържиш може и да го пазиш. Аз пропускам само водния ден. А с по-голямото дете съм същата,и нашия батко ще стане на 6 през май,и иска да играем,а аз не мога да тичам  Hug
Още веднъж успех и ще чакаме да пишеш как върви режимът ти   bouquet

# 53
  • Мнения: 1 623
zuzzka, добре дошла и много минуси  Hug
От 4-ти до сега кантарът показа -2,5кг... като на предния плодов хапнаах салата и две-три хапки...
Днес ми е втори плодов и вече нападнах бананите, че се събудих през нощта с вълчи апетит. Относно кърмата- моята леко намаля, но ме е полазил и грип, та не съм сигурна от какво е.
Много минуси от мен  Hug

Последна редакция: ср, 11 мар 2015, 10:58 от izgaria6tata

# 54
  • Мнения: 28
  Здравейте мами!Благодаря за приветствията.При мен драмата с липсата на кърма се реши,и двете с бебка сме щастливи от факта.Вчера бях на плодово-зеленчуков ден.
Закуска-банан 1 бр.
Обяд-зеленчуци на пара(2 розички брокули,1 морков и малко цвекло)
Вечеря-като обяда
70-80 грама сурово кашу между другото Rolling Eyes
Никога не съм била на толкова малко ядене,интересното е,че не бях зверски гладна.Но от сутринта бях с главоболие,а вечерта ме заболя и корема.
Днес сутринта очаквах да имам минус на кантара,ама не #Cussing out не ме обичаше.
9 дни съм на режима и само -1 кг.на сантиметри -7 сантиметра от корема.Поне това ми давам кураж,че се поприбирам лека- полека.
Обръщам се към момичета които вече са по-напред--Моля споделете вашите резултати и лични препоръки Praynig

Днес ми е белтъчен на закуска -1 банан  обяд - 2 сварени яйца с зелена салата и филийка черен хляб със семена   вечеря -1бр. кърначе и салата.Намалих днес количествата и да видим машинката утре дали ще ми се усмихва или пак ще ми се подиграва.

izgaria6tata ти имаш чудесен резултат браво на теб  bouquet
bubamara9 твоя резултат какъв е?

# 55
  • Мнения: 1 266
Здрасти,аз съм имала при предишно пазене на режима много добри резултати,но този път са катастрофални- -5 кг.,а вече съм на 60-ти ден. В см. не зная точно,но успях да обуя едни дънки  #Crazy Според всички мои дружки не добрите резултати са защото я започнах когато малката беше на 3 месеца,а същинското саляне ставало 6-тия месец  newsm78
А за кантара след плодовия ден и при мен е така,не се отчайвай. Аз след въглехидратите съм - на кантара,въпреки че уж тогава е най-калоричната храна.  Peace

# 56
  • Мнения: 1 623
След плодов вчера, кантарът не мръдна. Макар да хапнах орехи и лешници, все се надявах на минус. Това със свалянето шестия месец на какво се дължи, че и аз започнах режима, а малката е на 2м, но нищо не ми става, запалена планинарка съм, а уикенда на един баир като се задъхах ... #2gunfire

# 57
  • Мнения: 1 266
Здравейте момичета! Консултирах се с много форуми за 90-дневната диета и всички казват,че жито се яде във въглехидратите,не в бобовите.
За свалянето след 6-тия месец,според всички,е заради хормоните,които се предполага,че трябва да започнат да се нормализират. Тогава захранваш бебчо и се предполага,че вече не кърмим активно,за това е явно тази теория. Аз обаче докато малката направи 6 ще съм свършила с диетата. Според вас колко време да изчакам преди да я започна пак?

# 58
  • Мнения: 1 623
bubamara9,
След като минат трите месеца, имаш три месеца захранване, т.е. диетата не свършва с първите три месеца, а ако не се захраниш има голям шанс да върнеш килограмите.
Иначе и при мен, малката като направи 6м, аз ще се захранвам и най-вероятно ще се наложи още една врътка, тъй като гоня заветните - 20... (дано успея да сваля повечето още с тази)

# 59
  • Мнения: 1 266
Аз съм точно като теб Hug Ще правим втората врътка пак заедно. А би ли споделила как се захранваш. Аз четох някои статии от форумите,но общо взето навсякъде казват различни неща  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт