Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 299

  • 52 739
  • 727
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 136

Да - държа на написаното. Това не са мои заключения, че героят на Керим не е ръзгънат според възможностите на Енгин - това писаха почти навсякъде по ФБ и туитри по времето на онлайн гледането на КВФ. И Сара Бри ни подаде линк за АБО - вижте каква роля е изпълнявал Енгин - дали ще го обичате така все още. Това съм имала предвид. Не е мое мнение, защото тогава не сме познавали всички герои на Енгин. Лично аз - сама започнах превода и субтитрите на АБО възхитена от играта на този актьор. така, че аргументите ти не са коректни. По това време все още ти не беше част от темата..


Да, вярно е. Имаше две преведени серии на АБО, които така си стояха и нулев интерес. Дори и след като започнах регулярния превод, интересът към АБО беше апокрифен и минимален. Масовата истерия беше по КВФ. Впоследствие беше преоткрит Облака.

# 676
  • Пловдив
  • Мнения: 34 188

Да - държа на написаното. Това не са мои заключения, че героят на Керим не е ръзгънат според възможностите на Енгин - това писаха почти навсякъде по ФБ и туитри по времето на онлайн гледането на КВФ. И Сара Бри ни подаде линк за АБО - вижте каква роля е изпълнявал Енгин - дали ще го обичате така все още. Това съм имала предвид. Не е мое мнение, защото тогава не сме познавали всички герои на Енгин. Лично аз - сама започнах превода и субтитрите на АБО възхитена от играта на този актьор. така, че аргументите ти не са коректни. По това време все още ти не беше част от темата..


Да, вярно е. Имаше две преведени серии на АБО, които така си стояха и нулев интерес. Дори и след като започнах регулярния превод, интересът към АБО беше апокрифен и минимален. Масовата истерия беше по КВФ. Впоследствие беше преоткрит Облака.

И това не е вярно. Интересът беше огромен. Питаха за превод и продължение. Нямаше откъде, до момента от подаването на линк от фенка, че АБО се излъчва по Босненска тв. Тогава ти ми писа на лични, че можеш да помогнеш с превод и двете започнахме -  от сръбски, от трети до 28 епизод.

# 677
  • Мнения: 136
Трудно бих нарекла "огромен" интереса на няколко човека, броящи се на пръстите на ръцете, но целта ми не е да се надговарям с теб, нито имам време, нито желание. Продължавам да стоя зад думите си, че образът на Керим беше култов за кариерата на Енгин и че думите "боза, и то вкисната" за сериал, по който имаше масова истерия, не могат да изразяват нищо друго, освен личното ти субективно мнение. Именно заради тази "вкисната" боза през темата преминаха и преминават стотици знайни и незнайни фенове. Малко уважение никога не е излишно.  Peace

# 678
  • Пловдив
  • Мнения: 34 188
Трудно бих нарекла "огромен" интереса на няколко човека, броящи се на пръстите на ръцете, но целта ми не е да се надговарям с теб, нито имам време, нито желание. Продължавам да стоя зад думите си, че образът на Керим беше култов за кариерата на Енгин и че думите "боза, и то вкисната" за сериал, по който имаше масова истерия, не могат да изразяват нищо друго, освен личното ти субективно мнение. Именно заради тази "вкисната" боза през темата преминаха и преминават стотици знайни и незнайни фенове. Малко уважение никога не е излишно.  Peace

Въпрос на гледна точка. Някой да е казал нещо друго за Керим - цял свят се запозна с този герой и го обикна. Бозата се отнася за сериала/особено във втори сезон - толкова излишни сюжетни линии, а не за героя.  Едно е как актьор се справя с даден образ, друго е какво сценаристите са написали за героя. А "боза" вкисната и превкисната има във всеки сериал. Уважение и от теб няма да е излишно.



Хадиииии. Нова снимка от почивките между снимките.

Последна редакция: вт, 03 фев 2015, 15:22 от mariana51

# 679
  • Мнения: 2 293

 newsm51
Да, култов образ, Гергана, и е грях да се петни с нечисти цели...Без Керим аз лично никога не бих посегнала към турски сериал...И благодаря, че го има, защото винаги, когато почувствам неудовлетвореност от сегашното превъплъщение на Енгин в това безумие КРА, посягам към него.
Благодаря и на теб за поясненията...


 newsm51
Ето още една красота от мен...

# 680
  • Мнения: 716
  Мислих, мислих и накрая реших да кажа "две думи" и за тази серия, че то утре идва следващата. Е, моите "две думи" нали ги знаете колко са, та... спойлер, да не разваляме спретнатия вид на темата.

Скрит текст:
  Струва ми се малко нелепо да анализирам "филм", който прилича по-скоро на двучасова реклама. Постоянно, ама постоянно вече се рекламират заведения, дрехи, обувки, чанти, коли, бижута... Това е не просто досадно. Вярно, във всеки сериал го има. Те така се издържат. И не само в Турция. Но тук мина всякаква мярка. Сюжетът, играта на актьорите, всичко вече е в услуга на РЕКЛАМАТА. Примери? Буйрун!
   Елиф не я видяхме два пъти с един и същи тоалет. Вярно, богаташка е и има много дрехи. Нормално. Но след Екатерина Велика не съм чувала някоя дама да не е повтаряла нито веднъж тоалетите си. Да не говорим, че в повечето случаи са направо нелепи за ситуацията. Припомням само емблематичното гащеризонче от Полонезкьой и сега елечето, чийто стил се затруднявам да определя - "Чубака" или "Покахонтас", в съчетание с боси крачета и лъскаво синджирче през челото. И всичко това просто за едно посещение в държавно учреждение! smile3555
   Героите постоянно са по разни заведения. Може би, и това е нормално, но все пак бедни полицаи със скъсани чорапи да ядат по ресторанти нон стоп... ми идва леко неестествено.
   Има цели излишни сцени, вмъкнати единствено за да се видят тоалетите на Нилю, Аслъ или фланелката на Мерт.
   Комисарят също два пъти не облече едни и същи пуловер. Пък е прост комисар!
   "Случайно" Wink след всяка серия в нета изтича информация с услужливи снимчици, придружени даже от цени (!!!!!) на бижутата на Елиф, якето на комисаря и прочие.
   Още примери трябват ли ви?
   Всичко това ме кара да се чувствам тъпа. Може би, ще кажете, че чувството не ме лъже, но досега не съм се чувствала така при гледането на филм. no Да, в края на всеки турски сериал без изключение върви един нескончаем списък със спонсори, но нещата досега бяха къде-къде по-дискретни! Помня в КВФ или ЗП как се появяваше : Bihter kostum, Erdogan kostum... и прочие. Но тук вече не се трае!!!!!! Обидно е за интелекта ми на зрител, за желанието ми да гледам "изкуство". Аз да не съм Кютахия порцелан?
   На този фон анализирането на постъпките на героите също е обидно. Ами това ги карат да правят горките, за да са доволни спонсорите! Те дори не са "герои" в истинския смисъл на думата, а просто някакви манекени.

   Все пак, ще споделя какво ме впечатли точно в последната серия -
   Първо, идиотската ревност на Елиф. Колко мастило се изписа за и против тази ревност! Не е истина направо! smile3555 Ревнивите по природа казват, че е съвсем нормално, неревнивите - че е идиотщина... Аз мисля, че тя изобщо не ревнува. Поне не й личи. Просто се цупи. Толкова необоснована ми изглежда тази ревност, че не повярвах в нея и за секунда. После си помислих, че може би, просто не разбирам турския манталитет, че те точно така ревнуват. Тогава изчетох доста мнения на турски фенове в нета. Ами... явно хората сме си еднакви по отношение на ревността, независимо от култура, религия и прочие. Само един въпрос ще задам - ЗАЩО? Защо ревнува Елиф? С какво основание? Защото Йомер е имал други жени преди нея? Ами тя сама си каза, че го е знаела. Пък и мъж на трийсет и кусур години няма да е девствен, я! Защото скри от нея за Ипек? Ами... никой не си окача табела с пълния списък от завоеванията си на врата и не се разхожда с него, особено в присъствието на "голямата" любов. Много ясно, че това не му е любимата тема и ще се наложи да му вади с ченгел думите. Нищо драматично.  Защото има дете от нея? Първо, това дете наистина е най-голямата изцепка на сценаристките и най-яркото доказателство за тоталната им необратима творческа импотентност. По-изтъркано клише просто няма! newsm11 Ама дори и сладкото чоджуче наистина да се окаже Йомерова издънка, какво от това? Защо ще го ревнува? Той просто НЕ ЗНАЕ! Ипек не е благоволила да го осведоми по темата. Както е известно, в периода на бременността само жените повръщат, припадат и преживяват прочие наслади, докато мъжете не усещат нищо. Още повече, далеч от половинките, на които са направили бебето. А Йомер въпреки профайлърските си способности, няма трето око. И след като не знае за това дете, защо то да бъде повод за ревност? Защото Ипек внезапно ще му се обеси на врата с него в стил "Чийдем"? Че тя ако искаше да го направи, имаше шест години на разположение! Казано накратко, Елиф просто няма за какво да ревнува. Йомер се държи гузно като всеки мъж, на когото някой скелет от миналото е изскокнал от гардероба. Макар да няма грам лоши помисли. Колко учудено реагира само, когато Елиф заяви, че проблемът помежду им е Ипек - "Ипек? Тя пък какво общо има?" И това не беше поза от негова страна, а най-искрена реакция. Той просто НЕ СЕ СЕЩА какво общо може да има Ипек с тях в момента. Оставям без коментар проявата на ревност в момента, когато на Ипек й изтичаше кръвта от корема... Тук вече имаме основание да се усъмним не просто в "лошичкия" характер на Елиф, ами направо в коефициента й на интелигентност!
   Та бозата с ревността на Елиф си е просто евтин пълнеж на екранно време, нищо повече.

   Второто, което ми направи впечатление - идиотското поведение на мама Елван. Е не мога да си представя да се изтъпанча пред някое старо гадже на сина ми и да го питам - "Кажи ми, дъще моя хубава, това бебенце да не е от моя син?" Още когато леля Нефрет я изкомандва да провери случая, тя трябваше да скочи като всяка нормална майка, да я изгони с ритници от къщата и възмутено да отрече. Пък после вечерта насаме да приклещи сина си (не гаджето му!) и да го пита какво е консумирал преди години, какво не е, правил ли е чоджуци и прочие. Поне така мисля, че е нормално. Изобщо, яд ме е за образа на Елван. Великолепна актриса, с големи възможности, хубаво започнат образ, но опропастен. В момента мама Елван е не просто малоумна, тя е вредна за семейството си.

   Другия образ, който са на път да похабят безславно, е Пелин. Такъв бонбон беше в началото! Такава бойка и целеустремена! Толкова сладка и невинна в любовните трепети! Сега без абсолютно всякакви причини продължава да отблъсква Арда и отказва да разговаря с него. Пак питам ЗАЩО? Дайте ми разумна причина. Не помага на Йомер в плетеницата с Ипек, ама никак. Даже пречи. Ако и нея превърнат в пулещо се подобие на мама Елван, язък!

   Изобщо, яд ме е на тези добре започнати и зле развити образи. Аслъ също вече на нищо не прилича. Беше една интелигентна, но необуздана луда с поглед като бръснач. Сега... е някаква капризна истеричка, нищо повече. Нилю... Тя е изключение. Тя си е зле от началото. Изобщо, според мене занимаването на драгия зрител с персоната й е чисто губене на време и обида. Трябваше нея да стрелнат в челцето, а не Бахар.  Самата Бахар преди отстрелването й също беше обезличена и размита в пространството. Левент също изчезна, всякаква интрига около него също. Метин дори изгуби вътрешната си борба и окончателно дигна качулката на Дарт Вейдър. Чиче отдавна не всява ужас, както в първа серия. Още си спомням сцената с капката кръв върху лицето му и лудия поглед, с който я избърса. Нищо не остана от това. Weary

   За Йомер да не говорим. В първите серии аз просто физически усещах хъса, с който Енгин се е гмурнал в новия си образ. То походка, то маниери, то погледи, то интонации... Настървено и трескаво градеше тухла по тухла. Във всяка серия показваше по едно ново лице - безгрижния влюбен, страдащия годеник, профайлъра, сваляча, хулигана, мошеника (Йомер Джанер)... после плахото влюбване, съпротивата срещу него, непреодолимото влечение... Великолепен беше! smile3501 Аз искрено вярвах, че Йомер ще остане като негов емблематичен образ! От осма-девета серия насам на практика той не е вкарал нищо ново в образа, не е надградил, не е развил. Даже някои от пластовете се изгубиха. Останаха сякаш само три - глуповатия влюбен, неуравновесения комисар и страдащия брат. От всичките си заслужава да се гледа само последният. Засега.
 Това не е разочарование ОТ Енгин, моля ви! Stop А разочарование ЗА Енгин! За неродените и погребани възможности да се разгърне и заблести. Защото втори път полицейски комисар той едва ли ще играе. О, играе перфектно, едва ли някой може да му намери кусур, спор няма! Но... играе, не живее (мисля, че се повтарям, но наистина го мисля!) Да, постоянно се повтаря в темата, че явно Енгин е доволен от образа си, ние какво недоволстваме. Не знам откъде знаят тези, които го твърдят. Иншаллах да е така. Да, виждам го весел и в настроение по сета, но кой го интервюира и разбра, че това настроение се дължи на задоволството от образа му? Или е въпреки него? Слава Богу, толкова хубав, известен и умен мъж може да има достатъчно други източници на задоволство в живота. На мен като негов фен ми остава да се надявам на следващия му проект.

   И да отбележа сцената, която заслужи шестица в тази серия - сцената Арда-Йомер в болницата. Неизплаканата сълза в ъгълчето на окото на Йомер ме стисна за гърлото! Толкова страдание имаше в гласа му, когато призна, че го боли да потвърди вината на брат си! Толкова искрено съчувствие имаше в очите на Арда! Като жена, те ми помогнаха да разбера мъжкото приятелство. Арда е един от малкото неокепазени образи засега. Дано го оставят така! Не пипайте Арда!

   И накрая, да споделя нещо за анализирането. Често в темата се появяват призиви да не анализираме чак толкова, да не се задълбаваме в сериала, а да се забавляваме. Казвам го с надеждата да бъда разбрана правилно. Peace За мен анализирането и дълбаенето с кирката под повърхността Е забавление! Ахкането, охкането и терзаенето какво ли ще каже Ипек в следващата серия ми е скучно. Не е забавление. Така съм устроена, не съм виновна. Просто всеки предмет, всяко явление, всеки човек, който влезе в полезрението ми, без да искам подлагам на анализ. Не ме обременява, не ме кара да се чувствам нещастна. Напротив, така се чувствам жива. Мисля, следователно съществувам. Това е моят девиз. И напълно ме устройва. Поддържа душевния ми мир и равновесие. Разбира се, това не се отнася до всички. Peace Всеки си е намерил своята "точка на равновесие" и там се чувства щастлив. Казвам го, за да не отправяте постоянно призиви "Забавлявайте се момичета! Стига сте мислили толкова!" Моля ви! Аз не ви призовавам: "Мислете, момичета! Анализирайте!" Нека всеки изживява развлеченията си както му е приятно.

   Благодаря на онези двама-трима, които имаха търпение да изчетат това. Hug
    newsm51 Хубав ден!

Последна редакция: вт, 03 фев 2015, 16:34 от barisea

# 681
  • Мнения: 2 293
  Мислих, мислих и накрая реших да кажа "две думи" и за тази серия, че то утре идва следващата. Е, моите "две думи" нали ги знаете колко са, та... спойлер, да не разваляме спретнатия вид на темата.

Скрит текст:
  Струва ми се малко нелепо да анализирам "филм", който прилича по-скоро на двучасова реклама. Постоянно, ама постоянно вече се рекламират заведения, дрехи, обувки, чанти, коли, бижута... Това е не просто досадно. Вярно, във всеки сериал го има. Те така се издържат. И не само в Турция. Но тук мина всякаква мярка. Сюжетът, играта на актьорите, всичко вече е в услуга на РЕКЛАМАТА. Примери? Буйрун!
   Елиф не я видяхме два пъти с един и същи тоалет. Вярно, богаташка е и има много дрехи. Нормално. Но след Екатерина Велика не съм чувала някоя дама да не е повтаряла нито веднъж тоалетите си. Да не говорим, че в повечето случаи са направо нелепи за ситуацията. Припомням само емблематичното гащеризонче от Полонезкьой и сега елечето, чийто стил се затруднявам да определя - "Чубака" или "Покахонтас", в съчетание с боси крачета и лъскаво синджирче през челото. И всичко това просто за едно посещение в държавно учреждение! smile3555
   Героите постоянно са по разни заведения. Може би, и това е нормално, но все пак бедни полицаи със скъсани чорапи да ядат по ресторанти нон стоп... ми идва леко неестествено.
   Има цели излишни сцени, вмъкнати единствено за да се видят тоалетите на Нилю, Аслъ или фланелката на Мерт.
   Комисарят също два пъти не облече едни и същи пуловер. Пък е прост комисар!
   "Случайно" Wink след всяка серия в нета изтича информация с услужливи снимчици, придружени даже от цени (!!!!!) на бижутата на Елиф, якето на комисаря и прочие.
   Още примери трябват ли ви?
   Всичко това ме кара да се чувствам тъпа. Може би, ще кажете, че чувството не ме лъже, но досега не съм се чувствала така при гледането на филм. no Да, в края на всеки турски сериал без изключение върви един нескончаем списък със спонсори, но нещата досега бяха къде-къде по-дискретни! Помня в КВФ или ЗП как се появяваше : Bihter kostum, Erdogan kostum... и прочие. Но тук вече не се трае!!!!!! Обидно е за интелекта ми на зрител, за желанието ми да гледам "изкуство". Аз да не съм Кютахия порцелан?
   На този фон анализирането на постъпките на героите също е обидно. Ами това ги карат да правят горките, за да са доволни спонсорите! Те дори не са "герои" в истинския смисъл на думата, а просто някакви манекени.

   Все пак, ще споделя какво ме впечатли точно в последната серия -
   Първо, идиотската ревност на Елиф. Колко мастило се изписа за и против тази ревност! Не е истина направо! smile3555 Ревнивите по природа казват, че е съвсем нормално, неревнивите - че е идиотщина... Аз мисля, че тя изобщо не ревнува. Поне не й личи. Просто се цупи. Толкова необоснована ми изглежда тази ревност, че не повярвах в нея и за секунда. После си помислих, че може би, просто не разбирам турския манталитет, че те точно така ревнуват. Тогава изчетох доста мнения на турски фенове в нета. Ами... явно хората сме си еднакви по отношение на ревността, независимо от култура, религия и прочие. Само един въпрос ще задам - ЗАЩО? Защо ревнува Елиф? С какво основание? Защото Йомер е имал други жени преди нея? Ами тя сама си каза, че го е знаела. Пък и мъж на трийсет и кусур години няма да е девствен, я! Защото скри от нея за Ипек? Ами... никой не си окача табела с пълния списък от завоеванията си на врата и не се разхожда с него, особено в присъствието на "голямата" любов. Много ясно, че това не му е любимата тема и ще се наложи да му вади с ченгел думите. Нищо драматично.  Защото има дете от нея? Първо, това дете наистина е най-голямата изцепка на сценаристките и най-яркото доказателство за тоталната им необратима творческа импотентност. По-изтъркано клише просто няма! newsm11 Ама дори и сладкото чоджуче наистина да се окаже Йомерова издънка, какво от това? Защо ще го ревнува? Той просто НЕ ЗНАЕ! Ипек не е благоволила да го осведоми по темата. Както е известно, в периода на бременността само жените повръщат, припадат и преживяват прочие наслади, докато мъжете не усещат нищо. Още повече, далеч от половинките, на които са направили бебето. А Йомер въпреки профайлърските си способности, няма трето око. И след като не знае за това дете, защо то да бъде повод за ревност? Защото Ипек внезапно ще му се обеси на врата с него в стил "Чийдем"? Че тя ако искаше да го направи, имаше шест години на разположение! Казано накратко, Елиф просто няма за какво да ревнува. Йомер се държи гузно като всеки мъж, на когото някой скелет от миналото е изскокнал от гардероба. Макар да няма грам лоши помисли. Колко учудено реагира само, когато Елиф заяви, че проблемът помежду им е Ипек - "Ипек? Тя пък какво общо има?" И това не беше поза от негова страна, а най-искрена реакция. Той просто НЕ СЕ СЕЩА какво общо може да има Ипек с тях в момента. Оставям без коментар проявата на ревност в момента, когато на Ипек й изтичаше кръвта от корема... Тук вече имаме основание да се усъмним не просто в "лошичкия" характер на Елиф, ами направо в коефициента й на интелигентност!
   Та бозата с ревността на Елиф си е просто евтин пълнеж на екранно време, нищо повече.

   Второто, което ми направи впечатление - идиотското поведение на мама Елван. Е не мога да си представя да се изтъпанча пред някое старо гадже на сина ми и да го питам - "Кажи ми, дъще моя хубава, това бебенце да не е от моя син?" Още когато леля Нефрет я изкомандва да провери случая, тя трябваше да скочи като всяка нормална майка, да я изгони с ритници от къщата и възмутено да отрече. Пък после вечерта насаме да приклещи сина си (не гаджето му!) и да го пита какво е консумирал преди години, какво не е, правил ли е чоджуци и прочие. Поне така мисля, че е нормално. Изобщо, яд ме е за образа на Елван. Великолепна актриса, с големи възможности, хубаво започнат образ, но опропастен. В момента мама Елван е не просто малоумна, тя е вредна за семейството си.

   Другия образ, който са на път да похабят безславно, е Пелин. Такъв бонбон беше в началото! Такава бойка и целеустремена! Толкова сладка и невинна в любовните трепети! Сега без абсолютно всякакви причини продължава да отблъсква Арда и отказва да разговаря с него. Пак питам ЗАЩО? Дайте ми разумна причина. Не помага на Йомер в плетеницата с Ипек, ама никак. Даже пречи. Ако и нея превърнат в пулещо се подобие на мама Елван, язък!

   Изобщо, яд ме е на тези добре започнати и зле развити образи. Аслъ също вече на нищо не прилича. Беше една интелигентна, но необуздана луда с поглед като бръснач. Сега... е някаква капризна истеричка, нищо повече. Нилю... Тя е изключение. Тя си е зле от началото. Изобщо, според мене занимаването на драгия зрител с персоната й е чисто губене на време и обида. Трябваше нея да стрелнат в челцето, а не Бахар.  Самата Бахар преди отстрелването й също беше обезличена и размита в пространството. Левент също изчезна, всякаква интрига около него също. Метин дори изгуби вътрешната си борба и окончателно дигна качулката на Дарт Вейдър. Чиче отдавна не всява ужас, както в първа серия. Още си спомням сцената с капката кръв върху лицето му и лудия поглед, с който я избърса. Нищо не остана от това. Weary

   За Йомер да не говорим. В първите серии аз просто физически усещах хъса, с който Енгин се е гмурнал в новия си образ. То походка, то маниери, то погледи, то интонации... Настървено и трескаво градеше тухла по тухла. Във всяка серия показваше по едно ново лице - безгрижния влюбен, страдащия годеник, профайлъра, сваляча, хулигана, мошеника (Йомер Джанер)... после плахото влюбване, съпротивата срещу него, непреодолимото влечение... Великолепен беше! smile3501 Аз искрено вярвах, че Йомер ще остане като негов емблематичен образ! От осма-девета серия насам на практика той не е вкарал нищо ново в образа, не е надградил, не е развил. Даже някои от пластовете се изгубиха. Останаха сякаш само три - глуповатия влюбен, неуравновесения комисар и страдащия брат. От всичките си заслужава да се гледа само последният. Засега.
 Това не е разочарование ОТ Енгин, моля ви! Stop А разочарование ЗА Енгин! За неродените и погребани възможности да се разгърне и заблести. Защото втори път полицейски комисар той едва ли ще играе. О, играе перфектно, едва ли някой може да му намери кусур, спор няма! Но... играе, не живее (мисля, че се повтарям, но наистина го мисля!) Да, постоянно се повтаря в темата, че явно Енгин е доволен от образа си, ние какво недоволстваме. Не знам откъде знаят тези, които го твърдят. Иншаллах да е така. Да, виждам го весел и в настроение по сета, но кой го интервюира и разбра, че това настроение се дължи на задоволството от образа му? Или е въпреки него? Слава Богу, толкова хубав, известен и умен мъж може да има достатъчно други източници на задоволство в живота. На мен като негов фен ми остава да се надявам на следващия му проект.

   И да отбележа сцената, която заслужи шестица в тази серия - сцената Арда-Йомер в болницата. Неизплаканата сълза в ъгълчето на окото на Йомер ме стисна за гърлото! Толкова страдание имаше в гласа му, когато призна, че го боли да потвърди вината на брат си! Толкова искрено съчувствие имаше в очите на Арда! Като жена, те ми помогнаха да разбера мъжкото приятелство. Арда е един от малкото неокепазени образи засега. Дано го оставят така! Не пипайте Арда!

   И накрая, да споделя нещо за анализирането. Често в темата се появяват призиви да не анализираме чак толкова, да не се задълбаваме в сериала, а да се забавляваме. Казвам го с надеждата да бъда разбрана правилно. Peace За мен анализирането и дълбаенето с кирката под повърхността Е забавление! Ахкането, охкането и терзаенето какво ли ще каже Ипек в следващата серия ми е скучно. Не е забавление. Така съм устроена, не съм виновна. Просто всеки предмет, всяко явление, всеки човек, който влезе в полезрението ми, без да искам подлагам на анализ. Не ме обременява, не ме кара да се чувствам нещастна. Напротив, така се чувствам жива. Мисля, следователно съществувам. Това е моят девиз. И напълно ме устройва. Поддържа душевния ми мир и равновесие. Разбира се, това не се отнася до всички. Peace Всеки си е намерил своята "точка на равновесие" и там се чувства щастлив. Казвам го, за да не отправяте постоянно призиви "Забавлявайте се момичета! Стига сте мислили толкова!" Моля ви! Аз не ви призовавам: "Мислете, момичета! Анализирайте!" Нека всеки изживява развлеченията си както му е приятно.

   Благодаря на онези двама-трима, които имаха търпение да изчетат това. Hug
    newsm51 Хубав ден!


 newsm51
Ех, barisea, сигурно се повтарям, но пак ще кажа: празник е да те чете човек! Имам търпение и още как!
И наистина много се забавлявах…
Адски ме разсмя с тая „творческа импотентност”. И аз на няколко пъти аха да го напиша, но все се питах има ли импотентни жени, тъй като нашите сценаристки са жени все пак, да не вземе да се получи някакъв нонсенс. Но ето на, ти като нормален човек, изкушен от красотата на словото и приумиците на мисълта, си ги въздигнала до творци, каквито се предполага, че трябва да бъдат и изразът си върви, та пее…Хареса ми, казала си всичко…Засега, защото ни чакат още серии…И още мнооого банални случайности, неуместни интерлюдии, немощни страсти и рехави пълнежи в житието и страданието грешного Йомера,  които непременно трябва да доведат до „щастливия край” на финала.
За мое огромно огорчение.
Е, явно сме възлагали прекалено много очаквания там, където не трябва, но заради Енгин ще гледаме докрай. Нали?
ПП. Въпреки призивите да замлъкнем веднъж завинаги...


 newsm51
За десерт...

# 682
  • Мнения: 4 966
, Барисеа! И за рекламите и за липсата на история и характери в КРА.

Цитат
...анализирането на постъпките на героите също е обидно. Ами това ги карат да правят горките, за да са доволни спонсорите! Те дори не са "герои" в истинския смисъл на думата, а просто някакви манекени.

Аз съм на същото мнение. Затова отдавна не говоря за Йомер, Елиф, Елван или когото и да е от героите, а само за сценарните приумици на СиЕ да ни покажат поредното качество на някой от тях, което почти задължително се разминава или противоречи на другите им характеристики.  

Цитат
В първите серии аз просто физически усещах хъса, с който Енгин се е гмурнал в новия си образ. То походка, то маниери, то погледи, то интонации... Настървено и трескаво градеше тухла по тухла. Във всяка серия показваше по едно ново лице - безгрижния влюбен, страдащия годеник, профайлъра, сваляча, хулигана, мошеника (Йомер Джанер)... после плахото влюбване, съпротивата срещу него, непреодолимото влечение... Великолепен беше!

Аз също с възторг следях всяка мимика и жест, всяко придихание и пауза в речта на Йомер. Защото знаех - Енгин изгражда своя герой, показва ни с всеки детайл неговия характер, вживява се в образа и го кара да оживее. Точно магията, която той владее до съвършенство!
Но и тук сценаристи и режисьор се "постараха" здраво. След целувката в края на 8-и еп. те изрязаха искрената и така вълнуваща реакция на Йомер към случилото се (в началото на 9-и еп.) и... го плъзнаха по наклонената плоскост на клишето. Започнаха дългите замръзнали стойки и погледи на Йомер и Елиф, подчертаващи... нищо. Сценки, в които двамата се държаха или като недорасли, или като млади, самоуверени и със самочувствие хора. Започна редуването на ред сълзи и сополи с ред рекламни усмивки на приповдигнато настроение от бягството от кошмарната реалност. И всичко това трябваше да ни покаже... нещо. За героите. Само че не се получи. Де заради преекпонирането на чувства, де поради недостига на внимание към прехода в тези чувства. Героите заподскачаха като марионетки, движени нагоре-надолу под прищевките на луд кукловод, който сам не знае защо ги размята по сцената.

Утре ни очаква нов епизод. Но аз вече не го чакам с нетърпение. Сериите станаха предсказуеми, но не заради добре изградените характери на героите, а заради добре познатите клишета в сценария, които вече разпознаваме на всяка крачка. Беше повече от ясно, че Елиф ще спаси досадно вмъкналата се в живота и Ипек, за да заблести героинята с благородството в характера си. Няма значение, че в предния епизод тя се е показала като инфантилна егоистка, ревнувайки неистово отново своя комисар, тоя път не от мъртъва вече, а от умираща в същия момент приятелка.  doh

Добре, че е Енгин! Емоциите, които показа за своя Йомер в 4-те секунди от трейлъра, след споменаване името на детето на Ипек, са поредният "слънчев лъч", пробиващ карапаращенската мъгла, моменти, заради които продължавам да гледам дизито. Както и при срещата му с Ипек, преди няколко серии, Енгин използва момента, за да разкаже без думи много повече за своя Йомер, отколкото сценаристките успяха да разкажат за него в продължение на повече от 30 серии. Ето, затова продължавам да следя сериала и да си причинявам неудобството да се затормозявам да търпя всички сценарни недомислици и глупости.

 Hug


Хубав колаж.

Последна редакция: вт, 03 фев 2015, 18:07 от marytza

# 683
  • Мнения: 2 293

 newsm51

 newsm51
Маричке! За поредния слънчев лъч, пробил карапарашката мъгла...

# 684
  • Мнения: 4 966
Цитат
защото ни чакат още серии…И още мнооого банални случайности, неуместни интерлюдии, немощни страсти и рехави пълнежи в житието и страданието грешного Йомера,  които непременно трябва да доведат до „щастливия край” на финала.

Знаеш ли, Любов, може да съм много наивна и твърде голям оптимист, но след казаното от Бурак в онлайн разговора му с фенове на сериала, че от самото начало е бил предвиден като убиец на Сибел и Ахмет, погледнах пак първия трейлър към КРА и си помислих, че от самото начало може да е замислено главните герои да се разделят, за да стане "легендарна" любовта им. Това "сбогом", което си казват сякаш един на друг, застанали пред гробовете на обичаните от тях хора, може да се тълкува и като финал на отношенията им в сериала. От време на време виждам и податки за това в играта и репликите. Та... ще видим. Може пък и да ни се размине невъзможния розов THE END.  newsm78

# 685
  • Пловдив
  • Мнения: 34 188


"Нова любовна история в КРА"



"Кое е това момче?"



"Аз съм, синьорина!"

Зад кадър - тренират:
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 03 фев 2015, 18:28 от mariana51

# 686
  • Мнения: 2 293
Цитат
защото ни чакат още серии…И още мнооого банални случайности, неуместни интерлюдии, немощни страсти и рехави пълнежи в житието и страданието грешного Йомера,  които непременно трябва да доведат до „щастливия край” на финала.

Знаеш ли, Любов, може да съм много наивна и твърде голям оптимист, но след казаното от Бурак в онлайн разговора му с фенове на сериала, че от самото начало е бил предвиден като убиец на Сибел и Ахмет, погледнах пак първия трейлър към КРА и си помислих, че от самото начало може да е замислено главните герои да се разделят, за да стане "легендарна" любовта им. Това "сбогом", което си казват сякаш един на друг, застанали пред гробовете на обичаните от тях хора, може да се тълкува и като финал на отношенията им в сериала. От време на време виждам и податки за това в играта и репликите. Та... ще видим. Може пък и да ни се размине невъзможния розов THE END.  newsm78
Да, ако наистина държат любовта да е "легендарна", трябва да се разделят. Не непременно от смъртта, просто всеки може да поеме към...СВОЯ свят...Разбира се, аз мисля преди всичко не само за физическото, но и за духовното оцеляване  на Йомер. Просто не ми се иска да го обезличат...защото това е единственият начин да остане с Елиф...

Последна редакция: вт, 03 фев 2015, 18:43 от loveofmine

# 687
  • Мнения: 4 966
Цитат
...всеки може да поеме към...СВОЯ свят...Разбира се, аз мисля преди всичко не само за физическото, но и за духовното оцеляване  на Йомер. Просто не ми се иска да го обезличат...затото това е единственият начин да остане с Елиф...

Аз също държа да не го обезличават и превръщат във втори Танер, Любов. Ако разсъждаваме логично, опирайки се на реалностите в живота, а не на изкривената реалност на КРА, Йомер, продължавайки така всеотдайно и последователно да угажда на вижданията за "безусловна любов" на своята сеньорина, ще загуби себе си. Понеже не вярвам, че той ще е толкова безхарактерен (има податки, че все пак отстоява някои свои принципи навъпреки желанията на Елиф), то след като поживее с нея щастливо известно време, в един момент ще се принуди сам да скъса завесата на своята сляпа любов и да види, че нищо не го свързва с тази жена, освен физическото желание. И тогава ще я напусне.

Обобщение от Элиза (другое дерево):

Скрит текст:
Для меня загадка в чем они стараются убедить зрителя, ведь говорили девиз сериала не всё такое, как кажется. Мы находимся на атракционе "Кривых зеркал" или ,проще говоря, в комнате смеха. Смеяться много этот сериал нам точно обеспечил.
...
СЦ нам намекают, что в кино всё возможно и нечего зрителю заморачиваться на причинно- следственных связях и логики развития характеров..

Ндам... царството на кривите огледала... или иначе казано, правилата на драматургията не важат за нашите сценаристки. И ако на сцената има пушка, то тя може да си отвиси там до края на пиесата без да гръмне. Simple Smile))

Последна редакция: вт, 03 фев 2015, 19:05 от marytza

# 688
  • Пловдив
  • Мнения: 34 188
Хади - едно видео с фенче:

https://vine.co/v/OFqX5V5B6db

# 689
  • Мнения: 1 285
  Мислих, мислих и накрая реших да кажа "две думи" и за тази серия, че то утре идва следващата. Е, моите "две думи" нали ги знаете колко са, та... спойлер, да не разваляме спретнатия вид на темата.

Скрит текст:
  Струва ми се малко нелепо да анализирам "филм", който прилича по-скоро на двучасова реклама. Постоянно, ама постоянно вече се рекламират заведения, дрехи, обувки, чанти, коли, бижута... Това е не просто досадно. Вярно, във всеки сериал го има. Те така се издържат. И не само в Турция. Но тук мина всякаква мярка. Сюжетът, играта на актьорите, всичко вече е в услуга на РЕКЛАМАТА. Примери? Буйрун!
   Елиф не я видяхме два пъти с един и същи тоалет. Вярно, богаташка е и има много дрехи. Нормално. Но след Екатерина Велика не съм чувала някоя дама да не е повтаряла нито веднъж тоалетите си. Да не говорим, че в повечето случаи са направо нелепи за ситуацията. Припомням само емблематичното гащеризонче от Полонезкьой и сега елечето, чийто стил се затруднявам да определя - "Чубака" или "Покахонтас", в съчетание с боси крачета и лъскаво синджирче през челото. И всичко това просто за едно посещение в държавно учреждение! smile3555
   Героите постоянно са по разни заведения. Може би, и това е нормално, но все пак бедни полицаи със скъсани чорапи да ядат по ресторанти нон стоп... ми идва леко неестествено.
   Има цели излишни сцени, вмъкнати единствено за да се видят тоалетите на Нилю, Аслъ или фланелката на Мерт.
   Комисарят също два пъти не облече едни и същи пуловер. Пък е прост комисар!
   "Случайно" Wink след всяка серия в нета изтича информация с услужливи снимчици, придружени даже от цени (!!!!!) на бижутата на Елиф, якето на комисаря и прочие.
   Още примери трябват ли ви?
   Всичко това ме кара да се чувствам тъпа. Може би, ще кажете, че чувството не ме лъже, но досега не съм се чувствала така при гледането на филм. no Да, в края на всеки турски сериал без изключение върви един нескончаем списък със спонсори, но нещата досега бяха къде-къде по-дискретни! Помня в КВФ или ЗП как се появяваше : Bihter kostum, Erdogan kostum... и прочие. Но тук вече не се трае!!!!!! Обидно е за интелекта ми на зрител, за желанието ми да гледам "изкуство". Аз да не съм Кютахия порцелан?
   На този фон анализирането на постъпките на героите също е обидно. Ами това ги карат да правят горките, за да са доволни спонсорите! Те дори не са "герои" в истинския смисъл на думата, а просто някакви манекени.

   Все пак, ще споделя какво ме впечатли точно в последната серия -
   Първо, идиотската ревност на Елиф. Колко мастило се изписа за и против тази ревност! Не е истина направо! smile3555 Ревнивите по природа казват, че е съвсем нормално, неревнивите - че е идиотщина... Аз мисля, че тя изобщо не ревнува. Поне не й личи. Просто се цупи. Толкова необоснована ми изглежда тази ревност, че не повярвах в нея и за секунда. После си помислих, че може би, просто не разбирам турския манталитет, че те точно така ревнуват. Тогава изчетох доста мнения на турски фенове в нета. Ами... явно хората сме си еднакви по отношение на ревността, независимо от култура, религия и прочие. Само един въпрос ще задам - ЗАЩО? Защо ревнува Елиф? С какво основание? Защото Йомер е имал други жени преди нея? Ами тя сама си каза, че го е знаела. Пък и мъж на трийсет и кусур години няма да е девствен, я! Защото скри от нея за Ипек? Ами... никой не си окача табела с пълния списък от завоеванията си на врата и не се разхожда с него, особено в присъствието на "голямата" любов. Много ясно, че това не му е любимата тема и ще се наложи да му вади с ченгел думите. Нищо драматично.  Защото има дете от нея? Първо, това дете наистина е най-голямата изцепка на сценаристките и най-яркото доказателство за тоталната им необратима творческа импотентност. По-изтъркано клише просто няма! newsm11 Ама дори и сладкото чоджуче наистина да се окаже Йомерова издънка, какво от това? Защо ще го ревнува? Той просто НЕ ЗНАЕ! Ипек не е благоволила да го осведоми по темата. Както е известно, в периода на бременността само жените повръщат, припадат и преживяват прочие наслади, докато мъжете не усещат нищо. Още повече, далеч от половинките, на които са направили бебето. А Йомер въпреки профайлърските си способности, няма трето око. И след като не знае за това дете, защо то да бъде повод за ревност? Защото Ипек внезапно ще му се обеси на врата с него в стил "Чийдем"? Че тя ако искаше да го направи, имаше шест години на разположение! Казано накратко, Елиф просто няма за какво да ревнува. Йомер се държи гузно като всеки мъж, на когото някой скелет от миналото е изскокнал от гардероба. Макар да няма грам лоши помисли. Колко учудено реагира само, когато Елиф заяви, че проблемът помежду им е Ипек - "Ипек? Тя пък какво общо има?" И това не беше поза от негова страна, а най-искрена реакция. Той просто НЕ СЕ СЕЩА какво общо може да има Ипек с тях в момента. Оставям без коментар проявата на ревност в момента, когато на Ипек й изтичаше кръвта от корема... Тук вече имаме основание да се усъмним не просто в "лошичкия" характер на Елиф, ами направо в коефициента й на интелигентност!
   Та бозата с ревността на Елиф си е просто евтин пълнеж на екранно време, нищо повече.

   Второто, което ми направи впечатление - идиотското поведение на мама Елван. Е не мога да си представя да се изтъпанча пред някое старо гадже на сина ми и да го питам - "Кажи ми, дъще моя хубава, това бебенце да не е от моя син?" Още когато леля Нефрет я изкомандва да провери случая, тя трябваше да скочи като всяка нормална майка, да я изгони с ритници от къщата и възмутено да отрече. Пък после вечерта насаме да приклещи сина си (не гаджето му!) и да го пита какво е консумирал преди години, какво не е, правил ли е чоджуци и прочие. Поне така мисля, че е нормално. Изобщо, яд ме е за образа на Елван. Великолепна актриса, с големи възможности, хубаво започнат образ, но опропастен. В момента мама Елван е не просто малоумна, тя е вредна за семейството си.

   Другия образ, който са на път да похабят безславно, е Пелин. Такъв бонбон беше в началото! Такава бойка и целеустремена! Толкова сладка и невинна в любовните трепети! Сега без абсолютно всякакви причини продължава да отблъсква Арда и отказва да разговаря с него. Пак питам ЗАЩО? Дайте ми разумна причина. Не помага на Йомер в плетеницата с Ипек, ама никак. Даже пречи. Ако и нея превърнат в пулещо се подобие на мама Елван, язък!

   Изобщо, яд ме е на тези добре започнати и зле развити образи. Аслъ също вече на нищо не прилича. Беше една интелигентна, но необуздана луда с поглед като бръснач. Сега... е някаква капризна истеричка, нищо повече. Нилю... Тя е изключение. Тя си е зле от началото. Изобщо, според мене занимаването на драгия зрител с персоната й е чисто губене на време и обида. Трябваше нея да стрелнат в челцето, а не Бахар.  Самата Бахар преди отстрелването й също беше обезличена и размита в пространството. Левент също изчезна, всякаква интрига около него също. Метин дори изгуби вътрешната си борба и окончателно дигна качулката на Дарт Вейдър. Чиче отдавна не всява ужас, както в първа серия. Още си спомням сцената с капката кръв върху лицето му и лудия поглед, с който я избърса. Нищо не остана от това. Weary

   За Йомер да не говорим. В първите серии аз просто физически усещах хъса, с който Енгин се е гмурнал в новия си образ. То походка, то маниери, то погледи, то интонации... Настървено и трескаво градеше тухла по тухла. Във всяка серия показваше по едно ново лице - безгрижния влюбен, страдащия годеник, профайлъра, сваляча, хулигана, мошеника (Йомер Джанер)... после плахото влюбване, съпротивата срещу него, непреодолимото влечение... Великолепен беше! smile3501 Аз искрено вярвах, че Йомер ще остане като негов емблематичен образ! От осма-девета серия насам на практика той не е вкарал нищо ново в образа, не е надградил, не е развил. Даже някои от пластовете се изгубиха. Останаха сякаш само три - глуповатия влюбен, неуравновесения комисар и страдащия брат. От всичките си заслужава да се гледа само последният. Засега.
 Това не е разочарование ОТ Енгин, моля ви! Stop А разочарование ЗА Енгин! За неродените и погребани възможности да се разгърне и заблести. Защото втори път полицейски комисар той едва ли ще играе. О, играе перфектно, едва ли някой може да му намери кусур, спор няма! Но... играе, не живее (мисля, че се повтарям, но наистина го мисля!) Да, постоянно се повтаря в темата, че явно Енгин е доволен от образа си, ние какво недоволстваме. Не знам откъде знаят тези, които го твърдят. Иншаллах да е така. Да, виждам го весел и в настроение по сета, но кой го интервюира и разбра, че това настроение се дължи на задоволството от образа му? Или е въпреки него? Слава Богу, толкова хубав, известен и умен мъж може да има достатъчно други източници на задоволство в живота. На мен като негов фен ми остава да се надявам на следващия му проект.

   И да отбележа сцената, която заслужи шестица в тази серия - сцената Арда-Йомер в болницата. Неизплаканата сълза в ъгълчето на окото на Йомер ме стисна за гърлото! Толкова страдание имаше в гласа му, когато призна, че го боли да потвърди вината на брат си! Толкова искрено съчувствие имаше в очите на Арда! Като жена, те ми помогнаха да разбера мъжкото приятелство. Арда е един от малкото неокепазени образи засега. Дано го оставят така! Не пипайте Арда!

   И накрая, да споделя нещо за анализирането. Често в темата се появяват призиви да не анализираме чак толкова, да не се задълбаваме в сериала, а да се забавляваме. Казвам го с надеждата да бъда разбрана правилно. Peace За мен анализирането и дълбаенето с кирката под повърхността Е забавление! Ахкането, охкането и терзаенето какво ли ще каже Ипек в следващата серия ми е скучно. Не е забавление. Така съм устроена, не съм виновна. Просто всеки предмет, всяко явление, всеки човек, който влезе в полезрението ми, без да искам подлагам на анализ. Не ме обременява, не ме кара да се чувствам нещастна. Напротив, така се чувствам жива. Мисля, следователно съществувам. Това е моят девиз. И напълно ме устройва. Поддържа душевния ми мир и равновесие. Разбира се, това не се отнася до всички. Peace Всеки си е намерил своята "точка на равновесие" и там се чувства щастлив. Казвам го, за да не отправяте постоянно призиви "Забавлявайте се момичета! Стига сте мислили толкова!" Моля ви! Аз не ви призовавам: "Мислете, момичета! Анализирайте!" Нека всеки изживява развлеченията си както му е приятно.

   Благодаря на онези двама-трима, които имаха търпение да изчетат това. Hug
    newsm51 Хубав ден!

Барисея, Барисея,

Да  -   и аз съм казвала /не мога да си кривя душата/ , че не съм фен на тези сериозни,
високопарни, високомерни, че дори кара и обидни понякога анализи и коментари.
Нещо повече, стигнах до извода, че проблема не е в това дали не харесваш или харесваш
сериала, а по какъв начин поднасяш мислите си.
Ето, че ти  доказваш думите ми на практика.
А, ти го правиш с финес  с чувство за хумор  с уважение към четящите и анализите ти
за мен звучат като загриженост, като тревога за пропуснатите възможности, които би
дал сериала на Енгин и останалите актьори, ако образите бяха развити по друг начин.
Затова ми е приятно да те чета, защото след това не се чувствам принизена, елементарна,
огорчена, обидена и прочие, ако не споделям казаното от теб.
Ето в това е голямата разлика за която винаги съм говорила.
Затова пиши, защото освен, че имаш дар слово /не го казвам за пръв път/, ти си
етична към четящите.
А щом това за теб е забавление - още по добре. То забавлението явно има много
измерения . Важното е да го има. Все пак сме толкова различни, но да сме
еднакви е просто невъзможно. Пъстротата ни прави по интересни и внася
разнообразие в ежедневието ни.  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт