Нужда от съвет за 16 годишно момче.

  • 14 033
  • 135
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 12 017
Не те разбирам, Светкавица.
Да приемем, че не съм успяла да се изразя добре.
Темата е чувстителна за мен, защото години наред се боря с дихателни проблеми на детето.И ако един ден то има неблагоразумието да пропуши, предпочитам у него да има все още задръжки, за да не се чувства "добре дошъл ",да го прави безцеремоно.Ако осъзнае, че проблем, ще се борим заедно, естествено, но както тук се каза, на опред. Възраст  всички  са безсмъртни.За съжаление.

# 91
  • Мнения: 12 688
Точно затова трябва да разчиташ, че ще ти каже, да се борите заедно. А не да те лъже и да се правите, че всичко е наред.

# 92
  • София
  • Мнения: 62 595
Тийновете си признават (както и възрастните за какво ли не), само ако бъдат хванати, а и дори тогава не е сигурно, че ще си признаят. Защо да си признава доброволно?

# 93
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Защото никой не го гони и следи, няма да има наказание и няма да търпи конско ако сподели.
Много ли е непонятно за теб?

ПП Познай кои деца по-често крият оценки и забележки. Тези които имат опит с "конски" по въпроса или тези които знаят, че няма да има "конско"?

# 94
  • София
  • Мнения: 62 595
Ти колко пъти доброволно си си признавала нещо, независимо дали ще има или няма да има конско?

А какво ще получи, потупване по рамото и едно "браво, сине, дай да палнем по една!"?

# 95
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Нали разбираш колко е безсмислен въпросът ти?
И предположението също между другото...

# 96
  • София
  • Мнения: 62 595
Защо да е безсмислен? Много прост въпрос - да/не отговор иска. При положение, че не отговаряш еднозначно приемам, че ако си беше признавала, щеше да кажеш "да", но щом отклоняваш въпроса, по-вероятно е отговорът да е "не", но ако кажеш "не", то това обезсмисля цялата ти позиция за признаването, криенето и конското.

# 97
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Да, ще дойде 16 годишният и ще ти каже "Слушай мамо, имам голям проблем. Запалих цигара, а знам, че не бива. Какво ще ме посъветваш?" Grinning. Обадете ми се, и аз да го чуя това.

# 98
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Няма как да обяснявам какво и как прави детето ми на площада Кафе с мляко, но примерно не забранявам кола. Мисл за нея като за цигари.

Андариел, не е имало какво да си признавам по изброените теми. Това е съвсем в съзвучие с тезата ми,  колкото и да не ти е угодно. Притесненията си съм споделяла свободно. И затова според мен не съм стигала до неща за признаване.

# 99
  • София
  • Мнения: 62 595
Брей, как се опитваш да се измъкнеш! Аз не питам за споделяне на притеснения, а за това да си си признавала нещо доброволно, независимо дали би имало или не конск, и то нещо, което за което знаеш, че конкретните близки или неблизки, но засегнати хора, не одобряват, или ти самата знаеш, че не е правилно. Няма значение дали е скрита оценка, бягане от час, цигари, алкохол, изневяра, служебна злоупотреба и т.н. Както казват, нейм ит! Знаеш много добре какво питам, не се правИ на ударена!

# 100
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Прочети пак.

# 101
  • София
  • Мнения: 62 595
да, да, прочетох. И виждам как се опитваш да се измъкнеш с "по изброените теми". Но аз не те питах  само за изброените теми, а изцяло. ПрочетИ пак!

Ти колко пъти доброволно си си признавала нещо, независимо дали ще има или няма да има конско?


# 102
  • София
  • Мнения: 17 387
Ама да, колата си е баш едно към едно с цигарите.
И е забранена за малолетни, и надписи предупредителни има по нея налепени, и акциз и плащат, и циганките на пазара продават кола без бандерол.

# 103
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Андариел, ама ти ги разшири даже преди да ти пиша да четеш. Simple Smile
Не мога да разбера толкова ли чак ти липсва минимално количество такт.
Самият ти въпрос ляга на много предположения, които приемаш за факти.
По подобие на схващането ти, че мисълта и елементарния здрав разум, се имплантират чудодейно къмто двайстата година в главата на децата за миг... и те спират да са безсмъртни безотоговрни та може вече да не ги държиш под око и да ги наказваш с конско и неодобрение.
Мислиш ли, че има начин културно да ти обясня колко са погрешни за много хора предположенията ти?

# 104
  • София
  • Мнения: 62 595
Защо да ми липсва такт? За кои много хора? Викаш на помощ твърдения за 4много хора"? Не фърфи!

Ако трябва, да върна цитатите назад, за да прочетеш пак за конското и как заради него криели. Аз затова те питах дали ти си си признавала някога нещо доброволно, независимо дали ще има или не конско. И ти не искаш да отговориш, защото много добре се досещаме за отговора.
 Не зная за каква чудодейна имплантация говориш. Аз такива неща не съм писала. Какво културно да ми обясниш, че сама падна в капана на собствените си твърдения?

Та, хората много рядко си признават ей така, спонтанно. За да си признаят може да ги мъчи съвестта (обаче много, много трябва да ги мъчи), или признанието да е по-приемливо от всички останали възможни последствия. А обичайно отричат и шикалкавят до последно. Рядко са тези, които ей така си признават. Да не говорим за такива, които никога нищо не са правили забранено, тайно, неодобрено и пр.

Общи условия

Активация на акаунт