Банята - тема 22

  • 85 317
  • 770
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 1 743
За мокри помещения картона е зелен.

# 601
  • Мнения: 600
За мокри помещения картона е зелен.

Да и аз мисля,че е зелен,но трябва да питам мъжа ми не съм сигурна.

# 602
  • Мнения: 600
Нашата баня и тоалетна са с картон.
не мухлясва ли? или е специален за баня? какъв е материала занеш ли?

За сега не са мухлясали ,но са доста нови на около месец,изцяло нова конструкция с гипсокартон.

# 603
  • Мнения: 1 298
Сигурно има писано, но с толкова много теми за баня не мога да го намеря.

Какво мислите за вградените смесители за душ / умивалник? Има ли при тях по-голяма опасност като ти се повреди нещо, да се наложи да къртиш плочки? И всякакви други съображения във връзка с тях ще ми бъдат полезни.

# 604
  • Мнения: 6 311
Бих искала да споделите от опит, кога купувате шкафове, мивки, огледала, метални окачалки и т.н.? След като се сложат плочките ли и са ясни точните размери на помещенито или още в началото с плочките, за да е готово всичко като дойде майстора?

# 605
  • Мнения: 1 298
Ти (с помощта на майстора) можеш да прецениш и отсега финалните размери - плочките са определена дебелина, предвижда се и тази на лепилото / замазките. Но що се отнася до огледалата, например, трябва да предвидиш предварително размера и мястото, за да можеш да предвидиш изводи за осветлението им на точното място. А с мястото на огледалото ти върви и мястото на мивката (или по-скоро обратното). Видът на смесителя - вграден или не - определя корекциите на ВиК изводите, които се правят преди плочките. Така че, дори да не си ги купила, трябва да си ги "набелязала". Сега ти е моментът да се правят корекции по ВиК и ел. инсталации, като се завърши банята, ще е доста късно и ще си ограничена да търсиш само това, което би паснало на съществуващите изводи... Което ти ограничава избора. Дано съм била полезна.  

# 606
  • Мнения: 6 311
Ти (с помощта на майстора) можеш да прецениш и отсега финалните размери - плочките са определена дебелина, предвижда се и тази на лепилото / замазките. Но що се отнася до огледалата, например, трябва да предвидиш предварително размера и мястото, за да можеш да предвидиш изводи за осветлението им на точното място. А с мястото на огледалото ти върви и мястото на мивката (или по-скоро обратното). Видът на смесителя - вграден или не - определя корекциите на ВиК изводите, които се правят преди плочките. Така че, дори да не си ги купила, трябва да си ги "набелязала". Сега ти е моментът да се правят корекции по ВиК и ел. инсталации, като се завърши банята, ще е доста късно и ще си ограничена да търсиш само това, което би паснало на съществуващите изводи... Което ти ограничава избора. Дано съм била полезна.  
Благодаря, аз също така си представях процеса на подготовка, но все пак исках да попитам и тук.

# 607
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
Аз си взех смесителите,и мебелите за банята,като се съобразих със сегашните размери.След като изкъртим старите плочки ще вземем новите и душ кабината.По цял ден се ровя в нета и като попадна на промоция взимам  Mr. Green

# 608
  • Мнения: 119
Кажете моля, кога най-късно трябва да се почистят плочките с оцет от фугиращата смес? Майстора каза,че е готов с фугирането на банята и после да ги измием с оцет.В сегашната ми баня си спомням,че ги измих на следващия ден и нямаше проблем!

# 609
  • Мнения: 5 993
Само нашият майстор ли се оказва, че си изчисти фугинала от плочките  newsm78 Аз само забърсах, както нормално си чистя банята - не съм чистила фугина  Rolling Eyes

# 610
  • Мнения: 5 160
Не е само при теб, аз минах с един влажен парцал само ( и то след много време), можеше дори и без това  Laughing Не знам какво и как беше чистил, но беше супер.

# 611
  • Мнения: 119
Ами всъщност той ги е чистил,но казал на ММ после да ги минем с оцет. Утре ще отида да ги видя в какво състояние са!

# 612
  • Мнения: 5 993
Не е само при теб, аз минах с един влажен парцал само ( и то след много време), можеше дори и без това  Laughing Не знам какво и как беше чистил, но беше супер.
Супер  Grinning Тъкмо започвах да си мисля, че съм по-специална, та моите са си "фабрично" изчистени  Mr. Green Шегата настрана, ама наистина смятам, че така трябва да се действа - в този случай, след като си знае човекът, че ще ги и чисти, и самата работа е по-чиста и не изисква усилия след това  Wink

# 613
  • Мнения: 636
Само нашият майстор ли се оказва, че си изчисти фугинала от плочките  newsm78 Аз само забърсах, както нормално си чистя банята - не съм чистила фугина  Rolling Eyes
И сегашният ни майстор чисти всяка вечер та чак се учудвам. Банята още не функционира, но ще има нужда само от изплакване на плочките.

# 614
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И нашият си чисти всичко, много е старателен, то и затова го ползваме 4-5 г вече.

Общи условия

Активация на акаунт