Момче кръстено на Здравко

  • 3 768
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Златко, Злати.

# 16
  • София
  • Мнения: 11 767
Здравко и на мен ми харесва Simple Smile  Захари също. Валери е много хубаво име обаче е голям проблем за чужденците, четят го като женско име

# 17
  • Мнения: X
Златомир

# 18
  • София
  • Мнения: 44 122
Валентин - означава "здрав", както и Здравко. Или да потърсиш др със сходно значение.
Иначе като не искаш чуждото Закари, става българското Захари.

# 19
  • Мнения: 505
Здравко е хубаво име. Предлагам Златин, Захари, Златомир. Имам едно познато дете на годинка Запрян.

# 20
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Златомир много ми харесва.
Златан
Златозар

# 21
  • Мнения: 246
Златиан, Здарин- Дари

# 22
  • Мнения: 515
Златко,Златан,Златин,Зоран  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 4 569
Евентуално Захари.

Няма голям избор от имена със З.

# 24
  • София
  • Мнения: 598
Благодаря ви много!

Златин и Захари като че ли най-много ми харесват. Но хем не ме грабват особено, хем само буквата съвпада. Зоран е хубаво, но си е сръбско. Ако беше възприето и тук, би ми било фаворит.

За Валентин и Валери не знаех, че носят това значение. Тях ги свързвах с любов:) Но ще ги обмисля.

Ех, за момиче има толкова по-голямо разнообразие. Веднага си харесах Зара и Зорница, и Зарина.

# 25
  • Мнения: 3 922
На мен Здравец ми е много поетично, а е и единственото, което се доближава до Здравко - и като звучене, и като смисъл.
И имен ден си има.

# 26
  • Мнения: 378
И Здравко, и Здравец ми звучат поетично... 
И бих името Здравко избрала за свое дете...
Харесвам Звенимир и Звенислав - старинни пожелателни имена...
И добре ми звучи Звени, галено...
Имената са разновидности на Званимир и Званислав - от старинния глагол 'звати' - зова, призовавам.
Здеслав също ми харесва, и значението му е подобно - да призовава слава... На първата сричка е ударението.
Зареслав - име, образувано от 'зара' - слънчево сияние, светлина, и слава.
Името Зоран е написано в книгата 'Имената на българите', и може би се среща в България... 

Последна редакция: пт, 30 яну 2015, 16:53 от Милли

# 27
  • Мнения: 93
харесва ми Златомир

# 28
  • Мнения: 505
Авторката на темата близнаци ли очаква? Може би ако каже как ще се казва другото дете ще ни е по - лесно с предложенията.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 122
Близначета са..мда... не бях забелязала лентичката, но всъщност какво значение има как е другото дете, те имената със З или свързани със Здравко не са безкрай и май вече се изредиха.

Общи условия

Активация на акаунт