Момче кръстено на Здравко

  • 3 775
  • 60
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 598
Здравейте,

Много ми се иска да кръстя момченцето си на дядо му Здравко. Името ми харесва, но и някак не ми допада за име на бебе. Прегледах всевъзможни имена, но не си харесах нито едно със З или производно.
Дано на някой му хрумне нещо!
ПП Не искам името да е архаично (напр. Заприн) или чуждо (Зак, Закари).

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 572
Без да те обиждам, за мен и Здравко е архаично.
За момиче ми допада единствено Зара. Мъжките са ми отчайващи. Евентуално Звездомир, но пък е твърде далеко от Здравко и твърде дълго за писане.

# 2
  • Мнения: 2 732
Освен Здравко .То подобно на него няма .А и щом нищо не си харесала от именниците -Зарко ако ти се струва по -добре .

# 3
  • Мнения: 182
Здравелин

# 4
  • Мнения: 13 552
Едно съседче се казва Зари.

# 5
  • Мнения: 1 572
Зарко казват съкратено на някой турски имена. На мен ми е благозвучно, но момичето спомена, че иска да е българско.

# 6
  • Мнения: 677
Звездомир и аз предлагам . Това Здравелин ми звучи малко като на Крали марко братовчед му. Просто така си мисля  bouquet

# 7
  • Мнения: 25 636
Значението на името Здравко:

http://svyat.com/%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%BE/

На Здравко смислово отговаря латинското Валери(й).

http://svyat.com/%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%80%D0%B8/

# 8
  • София
  • Мнения: 598
Зари ми харесва, но звучи като галено име. От какво обаче да е съкратено?

# 9
  • Мнения: 725
Ако е просто име със З Захари примерно  Rolling Eyes Иначе не се сещам за име което да ми харесва. Звезделин ми е прекалено женско.

# 10
  • Мнения: 13 552
Зари ми харесва, но звучи като галено име. От какво обаче да е съкратено?

Да името му е Светлозар, но всички така му казват.

# 11
  • Мнения: 690
Непопулярно,но пък красиво за мен име-Здравец.
Здравец Хайтов е сина на Николай Хайтов.Защо пък не? newsm78

# 12
  • Мнения: 3 922
Непопулярно,но пък красиво за мен име-Здравец.
Здравец Хайтов е сина на Николай Хайтов.Защо пък не? newsm78

+1  Peace

# 13
  • Мнения: 2 810
От мен - Златин.

# 14
  • Мнения: 851
Че какво му е на Здравко? Името е хубаво, не е често срещано. Аз познавам само хубави хора, на които много им отива. Какво значи да не е подходящо за бебе?

# 15
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Златко, Злати.

# 16
  • София
  • Мнения: 11 767
Здравко и на мен ми харесва Simple Smile  Захари също. Валери е много хубаво име обаче е голям проблем за чужденците, четят го като женско име

# 17
  • Мнения: X
Златомир

# 18
  • София
  • Мнения: 44 122
Валентин - означава "здрав", както и Здравко. Или да потърсиш др със сходно значение.
Иначе като не искаш чуждото Закари, става българското Захари.

# 19
  • Мнения: 505
Здравко е хубаво име. Предлагам Златин, Захари, Златомир. Имам едно познато дете на годинка Запрян.

# 20
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Златомир много ми харесва.
Златан
Златозар

# 21
  • Мнения: 246
Златиан, Здарин- Дари

# 22
  • Мнения: 515
Златко,Златан,Златин,Зоран  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 4 569
Евентуално Захари.

Няма голям избор от имена със З.

# 24
  • София
  • Мнения: 598
Благодаря ви много!

Златин и Захари като че ли най-много ми харесват. Но хем не ме грабват особено, хем само буквата съвпада. Зоран е хубаво, но си е сръбско. Ако беше възприето и тук, би ми било фаворит.

За Валентин и Валери не знаех, че носят това значение. Тях ги свързвах с любов:) Но ще ги обмисля.

Ех, за момиче има толкова по-голямо разнообразие. Веднага си харесах Зара и Зорница, и Зарина.

# 25
  • Мнения: 3 922
На мен Здравец ми е много поетично, а е и единственото, което се доближава до Здравко - и като звучене, и като смисъл.
И имен ден си има.

# 26
  • Мнения: 378
И Здравко, и Здравец ми звучат поетично... 
И бих името Здравко избрала за свое дете...
Харесвам Звенимир и Звенислав - старинни пожелателни имена...
И добре ми звучи Звени, галено...
Имената са разновидности на Званимир и Званислав - от старинния глагол 'звати' - зова, призовавам.
Здеслав също ми харесва, и значението му е подобно - да призовава слава... На първата сричка е ударението.
Зареслав - име, образувано от 'зара' - слънчево сияние, светлина, и слава.
Името Зоран е написано в книгата 'Имената на българите', и може би се среща в България... 

Последна редакция: пт, 30 яну 2015, 16:53 от Милли

# 27
  • Мнения: 93
харесва ми Златомир

# 28
  • Мнения: 505
Авторката на темата близнаци ли очаква? Може би ако каже как ще се казва другото дете ще ни е по - лесно с предложенията.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 122
Близначета са..мда... не бях забелязала лентичката, но всъщност какво значение има как е другото дете, те имената със З или свързани със Здравко не са безкрай и май вече се изредиха.

# 30
  • Мнения: X
Въпреки че предложих Златомир, сега като се замисля май Златин повече ми допада.

# 31
  • София
  • Мнения: 598
Милли, благодаря за подробната справка. Има някои имена, които не бях срещала. Сега ми "отлежават" в главата да видя ще ми допадне ли някое.

Mi_ivaniva, близначета са, да. Другото (засега) ще е Калоян. Но не държа двете имена да си отиват, затова не го споменах.

# 32
  • София
  • Мнения: 11 767
Ама пък колко ще е готино ако са Калоян и Ивайло много ще им отива  Peace

# 33
  • Мнения: 378
Добавям още две имена - Звездан и Звездин.
И те ми звучат поетично...   
Звездан и Калоян...
Има и цвете с название звездан...
И намерих за името Здеслав... Би могло да означава и 'създател на слава'... 
И Здени ми харесва, галено...

# 34
  • Мнения: 465
Захари е хубаво, идеята за Зоран също не ми се видя лоша.  Peace

Здравко ми е грубо. Това струпване на съгласни в началото го прави много стържещо.

# 35
  • Мнения: 1 572
Името все пак е добре да се помни, а не цял живот да те питат "Как, как беше? А как се пише?"
Тези: Звенимир, Звенислав, Здеслав, Здарин и още няколко споменати назад никога няма да бъдат запомнени от раз и на детето ще му се стъжни да повтаря. Не дай Боже да е с говорен дефицит в ранна възраст, няма само да си каже името  до 1ви клас  Mr. Green
ПП: Зоран макар и небългарско е много звучно.

# 36
  • Мнения: 6 765
Здравко ми харесва много. Красиво българско име. Peace

# 37
  • Мнения: 246
 Съветвам те да си го пишеш както искаш,тук само ще те объркаме,аз лично предпочитам Здравко естествено пред сръбското Зоран или Звердин ли беше ,на галено Зверо и тва е: ха ха-)

# 38
# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Че какво му е на Здравко? Името е хубаво, не е често срещано. Аз познавам само хубави хора, на които много им отива. Какво значи да не е подходящо за бебе?
На мен също ми харесва това име.

# 40
  • Мнения: 246
Видях предложения и за Здравец(звучало  поетично), Явно го намират за по хубаво и съвремено от Здравко

# 41
  • Мнения: 379
Милли, благодаря за подробната справка. Има някои имена, които не бях срещала. Сега ми "отлежават" в главата да видя ще ми допадне ли някое.

Mi_ivaniva, близначета са, да. Другото (засега) ще е Калоян. Но не държа двете имена да си отиват, затова не го споменах.
Mohita, привет, винаги ми е било интересно родителите как избират кое близначе как да се казва?  Heart Eyes
В смисъл първото бебе, което ще излезне е Калоян...

# 42
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Тези Звени.....нещо си, ми звучат като Звяр или зверилник Crazy
Захари ми допада много.
Здравко....не бих кръстила мое дете така, иначе не ме дразни.

# 43
  • София
  • Мнения: 689
Здравко и Калоян
Златин и Калоян

И двете ми допадат и се връзват прекрасно с другото име, което сте си избрали!    Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 598
Благодаря ви още веднъж, момичета:) Ей, започнах да го сънувам това име! Ще ви пиша, живот и здраве, какво сме решили.
Милли, благодаря за подробната справка. Има някои имена, които не бях срещала. Сега ми "отлежават" в главата да видя ще ми допадне ли някое.

Mi_ivaniva, близначета са, да. Другото (засега) ще е Калоян. Но не държа двете имена да си отиват, затова не го споменах.
Mohita, привет, винаги ми е било интересно родителите как избират кое близначе как да се казва?  Heart Eyes
В смисъл първото бебе, което ще излезне е Калоян...
Нещо такова:) Едното бебе е ниско долу и постоянно ме подритва между краката. Това е проекто З... (както го измъдрим накрая). Над него е "Калоян". В кавички, щото и той доскоро беше Кристиан, а като се роди - може и с трето име да е:)
Ако се родят със секцио, ще питам кое откъде са го извадили, за да не ги объркам Laughing

Изобщо, затрудниха ме мъжките имена яко. За девойки от раз измислих имена.

Последна редакция: пн, 02 фев 2015, 18:05 от Мohita

# 45
  • Мнения: 37
Винаги съм се вълнувала от интересни наши имена. Интересува ме какъв е смисълът, който носят. Смятало се е, че името носи в себе си благослов, магия за съхранение.  
Здравко, Здравец;
Зван, Званимир, Звaнислав;
Златан, Златислав.  
Някои от тях знам от съвсем скоро! И много ги харесвам. Задачата тук е да си спомним какво послание съдържат в себе си нашите имена, каква магия носят.
Хубави, значещи, позабравени български имена.  

# 46
  • Мнения: 212
А защо не просто Здравко? Името си е много хубаво според мен, това че е старо не го прави лошо. Иначе с буквата З ми харесват Захари и Златан, но нямат нищо общо с Здравко.

Зравослав?
Зравомир?
Здравин? Не се сещам за други.

# 47
  • Мнения: 725
Зван  Shocked ? ! Захари от мен : )

# 48
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
Здравко  Peace

Захари.

Безпроблемни оставащи месеци и леко раждане! И здрави, хубави бебета  Heart Eyes

# 49
  • Мнения: X
Здравко и Калоян
Златин и Калоян

И двете ми допадат и се връзват прекрасно с другото име, което сте си избрали!    Peace

За мен Златин и Калоян са добре, но Здравко и Калоян не.
Името Калоян е в пъти по - хубаво от другото име..

А пък Здравец е направо ужасно.

# 50
  • Мнения: 37
Според мене Здравко е доста по-хубаво име от Калоян.
Видях, че има имена Златиян, Зориян, Зорян. И Калин ми харесва повече от Калоян, може би защото е позабравено. 
Харесват ми:
Здравко и Калоян;
Златиян и Калоян;
Зориян и Калоян;
Златан и Калоян;
Зорян и Калоян;
Здравец и Калоян;
Здравко и Калин;
Златин и Калин;
Здравец и Калин. 

# 51
  • Мнения: 6 993
По личното ми скромно мнение Здравко и Калин е най-добре нацелената идея до тук  Peace

# 52
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Харесвам Константин много повече от Калоян.

# 53
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
По личното ми скромно мнение Здравко и Калин е най-добре нацелената идея до тук  Peace

Абсолютно! Даже могат заедно да празнуват имен ден  Wink

# 54
  • Мнения: 6 993
А, да, за това не се сетих  Grinning

# 55
  • Мнения: 108
Аз също съм за Захари,звучи ми едновременно могъщо и романтично  Peace

# 56
  • Мнения: 151
Захари- със "з" това е единственото,което бих избрала. Peace

# 57
  • Мнения: 37
  Даже могат заедно да празнуват имен ден  Wink

Не съм се сетила - добре е...
Цветница е ден на цветята и надеждата...

# 58
  • Мнения: 505
Здравко и Калин  Peace Peace Peace

# 59
  • Мнения: 963
Със "з" най-много харесвам Захари. Но споделям и за един познат, който се казва Златил и всички наричат Тили.  Simple Smile

# 60
  • Мнения: 886
Здравко ми харесва много. Красиво българско име. Peace

+1

 Ако на едното му избереш хубаво българско име като Калоян, а на другото нещо изкилифенчено, дето постоянно ще  да го питат --ама как беше  - едва ли лесно ще ти прости.  ooooh!
 Познавам Здравко и Здравка от всякакви възрасти, но ако на теб не ти харесва просто избери друго хубаво име.
 
 

Общи условия

Активация на акаунт