Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 8

  • 58 632
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 441
Чух се с консултант по кърмене. Говорихме само по телефона (каза първо да обясня по тел за какво става въпрос и после ако има нужда ще дойде). Според нея нещата са наред (така звучат), качването й е на долна граница, но не било необичано. Съветът й е да захраня вече.
За кантара е ясно, че нещо не става като хората - самата консултантка ми каза, че голямо бебе вече не се теглело така; да я тегля по едно и също време през няколко дни. Но аз от стрес ли от какво вече като я слагам на гърда не я чувам да гълта.  #Crazy Отделно тя днес е доста нервна - спи по 30-40 минути и аз не знам сънена ли е, спи ли й се, нервно ли й е, зъби ли я мъчат или е гладна.  Crazy
Да ви кажа честно ми се иска да спра да го мисля това ядене 2-3 дена, да карам така както съм почнала  и както правех досега (кърмене през 2 часа, ако е будна) и след това като я претегля да видя какво се е случило. Дано да успея, тя да е пак спокойна както преди, за да мога и аз да се успокоя.
Обаче сериозно се чудя - няма ли начин да накрам отново гърдите да потекат на помпата? Вече почти месец се опитвам без никакъв резултат.  ooooh!
little afternoon, а как разбрахте, че бебето е обезводнено?

# 736
  • Мнения: 510
Значи консултантката е на моето мнение. Любимият ми момент: казвах ли ти аз Grinning.  И за скокообразното наддаване писах Wink.  И да, всичко е от напрежението,  кърмете се на два часа и ако ще теглиш-нека да е веднъж в седмицата.  Не по-често. Стига си се фиксирала. За помпата: не знам дали ще успееш и защо искаш да си го причиниш и това....ужасно е трудоемко (и това правех...да е жива и здрава дъщеря ми, половин консултант ме направи). Принципа е следния. На всеки 2:30-3 часа ( минимум 6-8 пъти денонощно) цедиш 2те гърди, дори на празен ход, всяка по 10-15 мин. Кърмата слиза на порции, с помпата по-трудно (или не се) задейства потичането между струите и затова се налага доста цедене и на празен ход. На мен след кърмене ми отнемаше 30-50 мин.за да смъкна 3 порции кърма от суканата гърда. Като между всяка струя имаше помпане от 5-15 мин на празно. А, аз цедях от първия до към 6-7 месец. Т.е гърдите ми пак бяха навикнали на помпата. Не знам защо ще се мъчиш. Още повече до сега не си цедила.

# 737
  • Мнения: 510
Забравих...нервността може да се дължи на МЦ. Понякога има и промяна във вкуса на кърмата. По поведението на моята г-ца разбирах, че на другият ден ще съм цъфнала.

# 738
  • Мнения: 1 736
 Момичета, здравейте! Бебка е на 3месеца и от 2 дни заспива към 11 вечерта и става към 6-7 часа сутрин. Преди това ставаше към 4-5 за ядене. Въпросът ми е,  ако не чувствам напрежение и болки в гърдите, трябва ли да цедя? Ще се намали ли лактацията ако бебка не се събужда нощес, при положение, че през деня си хапва доволно на 2-2,5часа newsm78 Да допълня,че последните няколко пъти, когато цедих, с много мъки изцедих 30-40гр. от двете гърди.

# 739
  • Мнения: 510
Момичета, здравейте! Бебка е на 3месеца и от 2 дни заспива към 11 вечерта и става към 6-7 часа сутрин. Преди това ставаше към 4-5 за ядене. Въпросът ми е,  ако не чувствам напрежение и болки в гърдите, трябва ли да цедя? Ще се намали ли лактацията ако бебка не се събужда нощес, при положение, че през деня си хапва доволно на 2-2,5часа newsm78 Да допълня,че последните няколко пъти, когато цедих, с много мъки изцедих 30-40гр. от двете гърди.

Не (за цеденето, щом няма напрежение) /Ако си наддава, няма проблем паузата, виж как ще е плюса 3-4м, и ако има голям спад (разлика, защото то така или иначе ще наддава все по-малко всеки месец) от предходното тримесечие (примерно от кило на месец, на 300 грама за 3-4м), тогава може да включиш отново нощно кърмене по твоя инициатива. Ако има някакъв недостиг в лактацията отново ще усетиш по разликата в наддаването и по поведението на бебето и ще вземеш съответните мерки.

# 740
  • Мнения: 2 485
Карагогова, Бан, на кратко как беше при нас - детето уж сучеше след изписването, акаше по няколко пъти на ден, мокри памперси, но аз постоянно усещах, че нещо не е наред, но нямах никаква представа какво е то. Потърсих контакт с консултант и по описание всичко звучеше добре. (давах да суче, докато заспи, и винаги, когато се събудеше давах да суче (на 2 часа), не е плакал изобщо!, спеше спокойно).
Когато детето беше на около 15-20 дена отидохме на консултация и още пред кабинета видях едно бебе колкото него изглеждаше доста по-добре - по-закръглено едно такова, абе някак по-добре изглеждаше. И като прегледаха сина ни, се оказа, че не си е върнало рожденото тегло, бил с лош вид на кожата. Огромен шок! Но аз тогава нищо не съм разбирала, а сега като му гледам снимките от тогава, наистина изглежда слабичък и някак отпуснат. Още същия ден започна цедене и хранене с кърма от шише - ами друго бебе си стана направо, качи веднага. Кърма имаше достатъчно, но явно не е сукал добре. Беше много поспалив и не можех да го събудя. С една дума - всичко е индивидуално и е добре да се обмислят всякакви варианти.
Позволявам си да пиша още, само защото може на някой да му е полезно някога си Simple Smile След като детето засука и не се цедях, повече нищо не можех да изкарам с помпата. А детето до към 9 мес. караше основно на кърма. Затова майките, които не могат да изцедят, да не се тормозят, че нямат кърма  Peace

БАН, за обезводняването (то тогава детето така или иначе беше само на кърма) съответно щом не суче добре, не се е и оводнявал. Но главно му гледаха кожата, тургора на кожата.

Последна редакция: чт, 07 яну 2016, 17:19 от little afternoon

# 741
  • Мнения: 510
Благодаря за разказа Simple Smile Явно е имало нещо наистина при засукването или в начина на сукане на детето...само това с нааканите памперси ми е много чудно, уж са един от основните показатели първият месец. Добре, че сте оправили нещата с време, че току виж някоя комшийка да ти беше вкарала идеята за "нехранителна кърма "  Rolling Eyes

# 742
  • Мнения: 2 485
Да, точно Simple Smile това ми беше и на мен най-странното. И от една страна хем се успокоявах, хем вътрешно знаех, че нещо не е наред. Иначе лекарката веднага каза - "ти кърма имаш ли?" Grinning за щастие имах Simple Smile

# 743
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 9!

Общи условия

Активация на акаунт