Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 8

  • 58 638
  • 743
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827


Имате въпроси за кърменето, но не желаете да пускате нова тема?
Задайте си въпросите тук!

Ползвайте и търсачката, като укажете да търси по ключови думи в подфорум "Кърмене" за по-точни резултати, а в ..::..БИБЛИОТЕКА - всичко за КЪРМЕНЕТО е ТУК!..::... ще намерите много и полезна информация, която вероятно ще отговори на много от въпросите ви!

**********
Стари теми:
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ....
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 2
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 3
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 4
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 5
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 6
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 7

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Благодаря за новата тема Hug
Къде да намеря чая за кърменето на Текане?

# 2
  • Мнения: 200
Пробвай с изцеждане през нощта между 2 и 8 часа и слагай детето по-често на гърда

# 3
# 4
  • Мнения: 128
Здравейте, имам въпрос.
Вече сме в 10 месец и продължаваме да сучем нощем доста интензивно.Понякога се събужда между 3-6 пъти на нощ , да уточня че заспиваме около 20 ч. и сутрин се събуждаме към 7-8 ч. От раждането е кърмен на поискване .От малко повече от 2 месеца се храним от детска кухня по два пъти в деня от тяхната храна като общо взето рядко отказва нещо през останалото време си се кърмим. От две седмици отново мина почти само на кърма но го отдавам на никненето на два зъба един след друг.
Моля за съвет как най безболезнено да огранича нощните хранения, защото ми се струва ,че вече сме достатъчно големи за да не ядем толкова пъти нощем.
Да допълня и ,че от самото си раждане не иска да пие вода или чай и сега е така макар да предлагам, все си мисля,че нощем иска да суче може би и защото изпитва жажда и я утолява с кърмата.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Дари,в същата ситуация съм и питах в темата за нощтното хранене-няма шанс..пристрастени са. Не ми се е събирал сън повече от два часа и половина от както съм родила..

# 6
  • Мнения: 128
Дари,в същата ситуация съм и питах в темата за нощтното хранене-няма шанс..пристрастени са. Не ми се е събирал сън повече от два часа и половина от както съм родила..
Всъщност на мен не ми е проблем,че ще ме събуди, в момента в който реши,че е гладен просто пролазва и започва да се катери по мен което е знак,че иска да суче.А и съм забелязала,че наистина сериозно суче дори на сън в такива моменти, не ме ползва за биберон а си похапва и най често и от двете.От тази нощ новото е ,че както си похапва на сън си и пляска с ръчички за браво  Laughing , тоест шефа е доволен от себе си. Просто се чудех дали това нощно хранене не е признак,че денем другата храна му идва малко.С каките сме били на режим 3 часа кърмене и съвсем друг вид захранване  та нямам база за сравнение.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 130
и аз съм в същото положение като вас . Опитвам се да му спра дневните кърмения сега, че от март почва ясла и искам преди това да го свикна без кърма денем и не ми се получава. Едно че не иска много да яде в последно време, а ми и само ме гони, дига ми блузата и реве докато не му дам да се насуче. После е доволен и става весел и игрив.
А нощем също, от как се е родил не е пропуснал  хранене. АМ абсолютно ми отказва. Не знам как ще го отбия в скоро време.
От зъбите също много се будят нощем и само сучене ги успокоява.

# 8
  • Мнения: 613
Здравейте,

Имам следния проблем: ИМам бебче на 7м и половина. На кърма и пюренца е от около месец и нещо. Тези дни сам започна да си замества някои от храненията и сега го кърмя само в 7, 10 и после преди лягане(+ през нощта, ако се събуди). През другото време не иска да го кърмя.
От снощи, обаче, имам болка долу в лявата гърда. Нямам буца, не е зачервено. На пръв поглед всичко изглежда нормално, но боли доста.
Може ли да ме посъветвате какво да направя в такъв случай, имайки предид, че след като го кърмих и двата пъти сутринта още ме болеше, след цедене също си ме боли, топъл душ не помогна. Имам ампулка окситоцин в хладилника  - това дали би помогнало?
Откакто родих на няколко пъти имах буци в гърдите, които премахвах успешно, но сега само болка без буци. Трябва ли да се притеснявам? Какво мога да направя, за да отмине болката?
Мерси предварително!

# 9
  • Мнения: 184
Здравейте, понеже сме на 20 дни и ми е първо дете, искам да попитам за съвет всички майки в този форум. Искам да знам, когато малката суче от едната гърда, коя следва да изцеждам-тази, от която е хапнала или другата? Защото получих 2 различни отговора. Въпросът ми е , защото се опитвам да стимулирам лактацията си. Все имам опасения, че не й достига кърмата, а сме на консултация чак в четвъртък и все още не знам как наддава. Ще съм благодарна на всички, които се отзоват

# 10
  • София
  • Мнения: 2 130
 ivelina_georgieva как правех аз - слагах да суче на едната гърда, не съм засичала време, просто преценявах кога може да е изцокал от тази нали там горе доло всичко. После предлагах и другата, той винаги си цокаше и от двете. После изцеждах тази 2та гърда от която сукал по малко. След това на следващото кърмене предлагах първо 2та гърда от миналото кърмене или тази дето съм я цедила .
По натам спрях да цедя, че така си докарах малко свръх лактация и бях напълнила фризера с кърма и кърмех пак така от двете, като всеки път предлагах 2та гърда на последното кърмене.
Сега така сме се регулирали, че си ги изцоцква и двете и не следя вече от коя е цокал миналия път.
Дано съм ти помогнала  Hug.

# 11
  • Мнения: 6 764
Здравейте, понеже сме на 20 дни и ми е първо дете, искам да попитам за съвет всички майки в този форум. Искам да знам, когато малката суче от едната гърда, коя следва да изцеждам-тази, от която е хапнала или другата? Защото получих 2 различни отговора. Въпросът ми е , защото се опитвам да стимулирам лактацията си. Все имам опасения, че не й достига кърмата, а сме на консултация чак в четвъртък и все още не знам как наддава. Ще съм благодарна на всички, които се отзоват
Няма правилен отговор, пробваш кое работи при вас. Малката винаги се наяждаше от едната гърда. Слагах я да спи, доизцеждах ако е останало нещо в гърдата, от която е яла и след това изцеждах и другата. В един момент си дадох сметка, че няма смисъл да цедя гърдата, от която е сукала и изцеждах само другата. Когато усетих, че имам едни добри количества кърма, малката изцокваше едната, другата цедях малко, само да се облегчи, да не стават буци.
Кърми и предлагай и двете гърди. Доизцеждай и двете първоначално. Като видиш, че нещата се стабилизират, ограничи изцеждането да не си докараш хиперлактация Wink

# 12
  • Мнения: 7
 Joy Joy Joy Joy Joy Щом си пляска значи всичко е наред. Моята принцеса е още на 6 месеца, но имаме 2 зъба и никне 3 ти, та забелязвам, че заради зъбите иска да суче повече, явно я успокоява.
Дари,в същата ситуация съм и питах в темата за нощтното хранене-няма шанс..пристрастени са. Не ми се е събирал сън повече от два часа и половина от както съм родила..
Всъщност на мен не ми е проблем,че ще ме събуди, в момента в който реши,че е гладен просто пролазва и започва да се катери по мен което е знак,че иска да суче.А и съм забелязала,че наистина сериозно суче дори на сън в такива моменти, не ме ползва за биберон а си похапва и най често и от двете.От тази нощ новото е ,че както си похапва на сън си и пляска с ръчички за браво  Laughing , тоест шефа е доволен от себе си. Просто се чудех дали това нощно хранене не е признак,че денем другата храна му идва малко.С каките сме били на режим 3 часа кърмене и съвсем друг вид захранване  та нямам база за сравнение.

# 13
  • варна
  • Мнения: 1 228
За 3 път се случва да имам запушено каналче и не ,че гърдите ми стават на буци ,а просто вдигам Т и имам някъде зачервяване.Последния път даже не разбрах от коя гърда е проблема ,но вместо като започна да цедя с помпата след кърмене кърмата ми да се увеличава ,тя намаля.
Аз по принцип нямам много ,но явно на него му стига ,защото памперсите винаги са напишани и ака по няколко пъти на ден .Казвам че нямам много защото с помпа след кърмене изцеждам най много 30 мл от двете гърди.На 2 м е около 6200-300 кг,роди се 3550.
Пия много течности , ям ядки ,храня го на около 2 часа ,прави пауза 4-5 часа вечер ,но в периода от 3 до 8 сутринта имаме 2-3 кърмения .Кърмя го и от двете гърди.
Защо се получава така незнам.
Другото което ми е странно че като го нахраня към 10 и като се събуди към 1-2 посреднощ тогава гърдите ми са напращели .
Аз ли някъде бъркам в кърменето ?

# 14
  • Мнения: 65
Здравейте, имам въпрос.
Поради сериозно лечение се наложи да спра да кърмя за мин 15 дни. Сега вече се налага да продължа да пия някои неща като Милгама, Вигантол, алое вера, магнезий и омега 3 и 6 киселини. Всички тези неща влияят ли на кърмата?
Истината е, че аз вече нямам доверие на кърмата си, че е най-добрата храна за бебето ми... След всички лекарства и добавки, които пих и продължавам да приемам се притеснявам, че организмът ми все още не е изчистен Sad
Някой може ли да ме посъветва нещо относно приемът на тези лекарства/добавки?

Общи условия

Активация на акаунт