Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 8

  • 58 669
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 505
guerry Благодаря за бързия отговор, наистина би било добре да чуя и още мнения, но и аз мисля като теб. Исках да се възползвам от помощ и съвети, докато съм в болницата,  но май се получава обратното... Пак ти благодаря за отклика   bouquet

# 46
  • Варна
  • Мнения: 154
Здравейте, влизам с един бърз въпрос, дано ми отговорите. АЦЦ по време на кърмене според вас може ли да се ползва? Така съм настинала, че не знам какво да правя!

# 47
  • Мнения: 6 787
Здравейте. Понеже родих преди седмица и утре ще ме изписват, дотук задавах въпроси на всички из отделението и получих малко объркващи отговори. Това, което ме интересува е за цеденето с помпата - имам доста кърма, бебето наддава скорострелно, роди се 3,620 вече е 3,930, на около 3 часа се буди да си хапне, та има моменти, в които от гърдите ми изтича мнооого кърма и след малко бебето се събужда и яде и на следващото кърмене го слагам на другата гърда. Та искам да попитам, понеже съм чела, че задната кърма е по-калорична и начина, по който действам смятам, че тя слиза и бебето си я получава, но понеже ми изтича от гърдите и се чудя дали трябва да се изцеждам, въпреки че не ме боли и не ми се втвърдяват гърдите и 1 акушерка ми каза след всяко хранене да се изцеждам и да хвърлям, понеже ставала стара кърма и вредна за бебето.. отделно съм чела, че така се получава и омагьосан кръг и винаги ще се налага цедене. Много ще съм благодарна за съвет, може и въпроса ми да е глупав, но за мен е много важно да си кърмя бебето, а вече съм объркана.
След като нямаш втвърдявания и напрежение, не цеди. Ако усетиш напрягане, препълване на гърдите, можеш да цедиш малко за облегчение. По този начин ще избегнеш запушвания. Това със "старата кърма" за пръв път го чувам, звучи ми смешно. Кърми си детето спокойно, не се чувствай задължена да цедиш. Peace

# 48
  • Мнения: 505
Много към ви благодарна!   bouquet

# 49
  • Мнения: 200
Здравейте, влизам с един бърз въпрос, дано ми отговорите. АЦЦ по време на кърмене според вас може ли да се ползва? Така съм настинала, че не знам какво да правя!

Аз не бих ползвала поради високото съдържание на активната съставка.

но понеже ми изтича от гърдите и се чудя дали трябва да се изцеждам, въпреки че не ме боли и не ми се втвърдяват гърдите и 1 акушерка ми каза след всяко хранене да се изцеждам и да хвърлям, понеже ставала стара кърма и вредна за бебето.

Това, което ти е казала въпросната акушерка е най-голямата глупост, която съм чувала за кърмата.

Относно изцеждането - изцеждай при нужда от облекчаване на напрежението в гърдите. Не изцеждай всичкото мляко, а само част от него, за да не попаднеш в омагьосания кръг и за да може да ти се регулира кърмата според нуждите на бебето.

# 50
  • Мнения: 184
Здравейте, искам да попитам следното: когато започна кърменето на малката, потича силна струя и чувам и нея, и малката как преглъща. По някое време усещам само сученето й, без струя и съответно тя започва да нервничи, напъва се, цялата се изчервява. Малката е на 1 месец и знам, че е възможно да се дължи на колики цялото това дърпане, но искам да попитам колко време да я мъча така? Обикновено сменям гърдите по няколко пъти, за да се поуспокои, но си мисля, че струята и кърмата намалят и не знам дали й е достатъчно. Другото което ме притеснява е: как да разбера кога се е наяла-понеже пуска гърдата сама и пак си я взема после, а нощно време често заспива, докато суче. Благодаря на всички, които се отзоват със съвет

# 51
  • Мнения: 6 787
Здравейте, искам да попитам следното: когато започна кърменето на малката, потича силна струя и чувам и нея, и малката как преглъща. По някое време усещам само сученето й, без струя и съответно тя започва да нервничи, напъва се, цялата се изчервява. Малката е на 1 месец и знам, че е възможно да се дължи на колики цялото това дърпане, но искам да попитам колко време да я мъча така? Обикновено сменям гърдите по няколко пъти, за да се поуспокои, но си мисля, че струята и кърмата намалят и не знам дали й е достатъчно. Другото което ме притеснява е: как да разбера кога се е наяла-понеже пуска гърдата сама и пак си я взема после, а нощно време често заспива, докато суче. Благодаря на всички, които се отзоват със съвет
Струята в началото винаги е по-силна, дъщеря ми често и се давеше дори. Тази струя тече в устата на бебето и като премине, вече трябва да суче, да полага повече усилие. Може затова да се нерви. Сменяш гърди, пози, каквото помага. Ще свикне, няма страшно. Нахранила се е, когато след като я оставиш е спокойна. Като беше съвсем малка дъщеря ми или заспиваше или пускаше и беше спокойна. Също така, когато чуваш, че суче активно, т.е и преглъща още си хапва. Когато почне само да те ползва за биба, да не яде, вероятно се е нахранила Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 477
Каква е съвместимостта на Енгистола с кърменето? Пипнах някакъв вирус

# 53
  • Мнения: 1 117
 Здравейте! Моя близка приятелка и аз се питаме какви хомеопатични средства могат да се използват по време на бременност и кърмене? Тя вече кърми детенцето си, а на мен все още ми предстои това, но явно и двете понякога трудно се справяме с напрежението, около отглеждането на децата и например аз от скоро време съм станала супер ревлива, чувствителна, раздразнителна... На синът ми, който е на 1 год и 3 месеца му никнат зъби в момента и е много кисел, не спи по цели нощи и като прибавим към това и домакинските ми задължения, които все по трудно върша заради напредващата ми бременност и лошото време, заради което сме почти постоянно затворени вкъщи ... просто не издържам. smile3514
 Понякога вечер изпивам по 1 чаша бяло вино и се успокоявам, но съм наясно че не е особено полезно за бебето, затова търся алтернатива. newsm78
Бяло вино може ли да се пие по време на кърмене? Embarassed

# 54
  • Мнения: 6 787
Хомеопатични лекарства могат да се приемат по време на бременност и кърмене. Ако изрично е отбелязано на листовката, че са несъвместими, само тогава не. Моята лекарка е и хомеопат и така ме е лекувала при нужда.
Алкохол не съм пила, особено в първите месеци, когато дребната беше само на кърма. Сега, когато имаме кърмене само вечер, рядко съм си позволявала няколко глътки при повод.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 130
 аз също не смея много да пия алкохол, пия си безалкохолна бира.
Иначе за нервите , защото и при мен напрежението дойде в повече взимам шуслерови соли. сутрин 3 бр от номер 2, на обед 3 от номер 5 и вечер 3 от номер 7. Може да пробвате.

# 56
  • Мнения: 1 117
Много благодаря guerry и Radeva-87! А освен изброените шуслерови соли някакви конкретни медикаменти можете ли да споделите?   bouquet

# 57
  • Мнения: 1 048
Ето на този сайт има форма за запитване към фармацевт
Скрит текст:
Обръщала съм се към тях веднъж и бързо ми върнаха отговор  Peace

Тук пък може да светиш съвместимостта на лекарствен продукт и кърмене
Скрит текст:

Един пример с хепарин (който се съдържа в продукт за лечение на разширени вени)
Скрит текст:

Горе в търсачката можеш да си тестващ например с парацетамол, нурофен и аспирин Peace
Но , разбира се, не си назначавай сама лекарства. Дори доктор да ти изпише нещо, ако посещаваш аптека с отзивчив екип, те също могат да ти дадат мнение

Последна редакция: чт, 19 фев 2015, 18:35 от monicat

# 58
  • Мнения: 604
 Какво  мога да пия за болки в корема? Но шпа или спазмалгон...

# 59
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 063
Бих искала да попитам дали в темата пише някои, които е имал проблем с кърменето (конкретно с лактацията) и как евентуално го е решил?
Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт