Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 8

  • 58 705
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 505
Здравейте,отново моля за съвет. Бебето ми цял ден иска да стои на гърда и така да спи. Когато го усетя, че е дълбоко заспал я махам и след няколко минути се буди с драматичен рев. Наяден е, дори не цока, просто така му харесва да си стои, вероятно така му е спокойно. Та въпроса ми е какво е мнението ви за залъгалките и дали друго решение би могло да има, понеже баща му само ми предлага да ми извари биберон, а аз изобщо нямам желание да лъжа детето с такива неща...

# 61
  • Мнения: 6 791
Здравейте,отново моля за съвет. Бебето ми цял ден иска да стои на гърда и така да спи. Когато го усетя, че е дълбоко заспал я махам и след няколко минути се буди с драматичен рев. Наяден е, дори не цока, просто така му харесва да си стои, вероятно така му е спокойно. Та въпроса миж е какво е мнението ви за залъгалките и дали друго решение би могло да има, понеже баща му само ми предлага да ми извари биберон, а аз изобщо нямам желание да лъжа детето с такива неща...
Просто иска да те усеща. Като порасне малко ще си спинка и сам. Залъгалката може и да я дадете, но вероятно няма да я приеме. Дъщеря ми я плюеше и ревеше от нея, даже се мъчеше да повърне като я усети. На 4 месеца с много зор и сменяне на 6 биберона, прие един. Насила я накарахме. Имаше екзема на бузата и като си лапаше ръцете я мокреше и ставаше съвсем зле.
Като си цока ще се успокоява. Аз лично не съм против бебероните. Simple Smile

# 62
  • Мнения: 505
Благодаря. Еми ще се поослушам още малко преди да пробвам бибероните.   Simple Smile

# 63
  • Варна
  • Мнения: 484
В повечето случаи ако не смучат залъгалка после почват да си смучат пръстите. Което е по-лошият вариант Wink

# 64
  • Мнения: 343
Аз съм против залъгалките, но всеки сам си преценява как да постъпи. Може би наистина иска да те усеща и след време да отмине.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 130
В повечето случаи ако не смучат залъгалка после почват да си смучат пръстите. Което е по-лошият вариант Wink

е не винаги Simple Smile. Ние също не пожелахме залъгалка въобще и пръста също не си смуче. Но пък често цока, макар че може да заспи и без цокане.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 484
Е, не винаги, в повечето случаи. Останалите са късметлии Simple Smile Биберона ще махнеш, ама пръста...

# 67
  • Мнения: 295
момичета, бебка е на 5 месеца и яде по-малко от обикновенно изпражненията и бяха хубави на кърмено бебе, а напоследък са течни все едно има разстройство, но не е болна.Има и по-малко напишкани памперси. от два дни и давам малко пюренце,но не стават по-малко течни. Като цяло е жизнена има мноого слюмка в устата. трябва ли да се притеснявам   bouquet

# 68
  • Мнения: 6 791
момичета, бебка е на 5 месеца и яде по-малко от обикновенно изпражненията и бяха хубави на кърмено бебе, а напоследък са течни все едно има разстройство, но не е болна.Има и по-малко напишкани памперси. от два дни и давам малко пюренце,но не стават по-малко течни. Като цяло е жизнена има мноого слюмка в устата. трябва ли да се притеснявам   bouquet
Повечето слюнка и по-течното ако може да са предвестник на зъб. Като избие ще се нормализират нещата. Провери венците  Peace

# 69
  • Мнения: 295
Пак съм аз  Embarassed Бебка уж сука в 12 часа вечерта после съвсем малко в 7 и имаше газове когато започнах да сменям памперса се оказа че е напълно сух  #Crazy това знак че нещо не е наред ли е или бебетата на 5 месеца започват да не пишкат вечер

# 70
  • Мнения: 200
Пак съм аз  Embarassed Бебка уж сука в 12 часа вечерта после съвсем малко в 7 и имаше газове когато започнах да сменям памперса се оказа че е напълно сух  #Crazy това знак че нещо не е наред ли е или бебетата на 5 месеца започват да не пишкат вечер

Според мен не е нормално бебе на 5 месеца да не пишка 7 часа

# 71
  • Дъблин
  • Мнения: 331
Здравейте, имам следния въпрос. От няколко дни бебето ми връща мляко след почти всяко хранене, докато се оригва. След това понякога е доста неспокоен, но не смея да му дам отново да суче. Възможно ли е връщането да се дължи на преяждане или проблемът е по-сериозен?

# 72
  • Мнения: 200
Възможно е да преяжда и след това да връща излишното, но може и да е индикация за проблем. Зависи с какво се храните - само на кърма ли сте или давате и АМ, количеството на върнатото, дали наддава бебето нормално и т.н. Бебето е много малко и задължително трябва да се консултирате с лекар.

# 73
  • Мнения: 6 791
Пак съм аз  Embarassed Бебка уж сука в 12 часа вечерта после съвсем малко в 7 и имаше газове когато започнах да сменям памперса се оказа че е напълно сух  #Crazy това знак че нещо не е наред ли е или бебетата на 5 месеца започват да не пишкат вечер
Проследи я цял ден как е. Случвало се е да не пиша нощем. Един сух памперс нищо не значи. Пък и е яла в 12 и после в 7. Дъщеря ми в нощите, в които не суче, памперса е сух.  Peace

# 74
  • Мнения: 295
Бебка от месеци не сучи през нощта сама си спря не съм правила нищо.обаче към 6-7 започва да се върти и за мен е знак че е гладна и я слагам на гърдата и си сучи и после пак спи.Казаха ми че когато порастват бебетата сучат по-бързо и по рядко.мисля че сега е добре,но определено ме изплаши благодаря ви за отговорите   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт