187 костюма смени, но на себе си верен бъди - немски карнавалени истории

  • 60 677
  • 729
  •   1
Отговори
# 45
  • Немция
  • Мнения: 6 952
Ехее, вие чак пижамено парти ще имате.  Sunglasses Какви са изискванията за облеклото, не мога точно да кажа, питай направо на място.
Как се празнува карнавал в училищата, нямам представа- само за детските градини ми е известно, че този празник няма пропускане.
И при нас е с тема, но тя е толкова обща, че позволява на всеки да се преоблече как му дУша иска.

Въпрос: Който няма аватар на профила, защото го мързи да си сложи, какво прави по време на карнавала? Grinning Може ли да си остане така анонимен? Моля, моля.
Никой не е задължен да участва- само, който има желание. Ето, аз от доста време се разписвам тук, но по времето на карнавала все изскачаше нещо и нямах време да се занимавам с маскиране, пишех си с обичайния аватар- затова и не съм добре запозната с подробностите около промяната на личността. Mr. Green Но ставаше забавно, спомням си превъплъщенията. Wink

# 46
  • Germany
  • Мнения: 2 027
Ох, нашите фраута в градината са големи активистки. Направо ме разсипват от планове и бележки залепени навсякъде Laughing От една страна е чудесно, че постоянно организират нещо или мъкнат децата някъде, но от друга страна малкото само пита - Днес, какво ще има в градината? - Днес няма нищо! - Оффф, голяма скука, не ми се ходи в тая градина!

# 47
  • DE
  • Мнения: 9 068
В цяла Германия ли има карнавали, както коледните базари или са само в определени провинции  newsm78

# 48
  • Мнения: 3 782
Йойо, благодаря ти. Така й ще направим. Със сигурност, обаче ще ви питам и в какъв стил трябва да е написан отговора. По скоро телеграфен може би. Някъде бях чела, че не обичат дългите изречения.
Deni-meni, аз съм се объркала, знам, че B1 е интеграционния. ooooh!
Да ви попитам и за друго нещо. Днес се чухме с нашите приятели - смятат, че ако имаме писмена гаранция от банка от България, възможността да си намерим жилище под наем се увеличава. Запознати ли сте? Да изискаме ли от банката тук такъв документ?

# 49
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
В цяла Германия ли има карнавали, както коледните базари или са само в определени провинции  newsm78

католическите анклави са известни с карнавалите си  Simple Smile
по-скоро има няколко града, чийто карнавални шесйвия с аизвестни: Кьолн, Майнц (другите моля да ме извинят, не съм запозната...)

# 50
  • Мнения: 408
Здравейте! Имам един въпрос, от години отлагам шофьорските курсове, защото шофирането ме ужасява. Няма накъде вече да бягам, все повече се усеща нуждата от втора кола и втори шофьор. Някой карал ли е шофьорски курс наскоро? Цените гледам, че варират, обаждах се на няколко места и навсякъде ми казват цената е ab...., та въпросът ми е, мога ли да мина със задължителните часове или задължително има нужда от допълнителни. На две места ми казаха, че задължителните били крайно недостатъчни. Ясно е, че до голяма степен зависи от мен, но едната дама беше категорична, че и автомобилен гений да съм, пак няма да са достатъчни. А аз не само, че не съм гений, но съм и страхлива и определено автомобилизмът не ми е страст.

# 51
  • Немция
  • Мнения: 6 952
Щом има неувереност и страх, само със задължителни часове няма да е достатъчно, шофирането е предимно практика, практика и отново практика.
Дори бих препоръчала извънредно шофиране по собствена инициатива на Verkehrsübungsplatz, не съм се интересувала колко е цената на час.
 Ако през това време имаш ходене до Бг, може и там да поошлайфаш карането с/у заплащане на час, на полигон например.
И аз съм по твоя път, и смятам съвсем скоро да се записвам за шофьорски курс в Немско, миналото лято шофирах на полигон в БГ, това ми даде някакво начално самочувствие.

# 52
  • Мнения: 408
За съжаление до бг скоро няма да ходя. Ще проуча въпроса с феркеерсюбунгсплаца (На кирилица е истинска красота Simple Smile )
Не ми остава нищо друго освен да се надявам да преодолея страха по-скоро и да не оставям цяло състояние в късметлийската школа. Simple Smile Благодаря ти за отговора и успех с курса!

# 53
  • Мнения: 1 103
ADAC мисля също имат полигони и някакви програми ... Проверете  Peace
Познавам две жени, които имаха страх. Страха отминава с практиката , самостоятелно. С инструктор все е стреса , 4е някой очаква нещо от теб и се стараеш за негово удобрение. Сам си караш спокойно и спрямо себе си в синхрон и стреса го няма Peace

книжка имаш ли?

# 54
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ADAC мисля също имат полигони и някакви програми ... Проверете  Peace


аз съм ходила на такъв курс  Crazy
да кажем, че ми помогна, но страхът не успях да го преодолея. след този курс пак не шофирах. Peace
страхът го преодолях като забременях, явно хормоните се разместиха и страхът изчезна...
аз обаче имах книжка от Бг и в Бг имах също шоф. стаж. Peace

# 55
  • Германия
  • Мнения: 327
 Трябва да излизам, а навън е такъв студ. Брррррр. Искам пролет и топло време!
И мен ме беше страх да карам кола, ама зорът е голямо нещо. Карам по необходимост, но ако мога да оставя колата и да си свърша работата пеша или с автобуса, то предпочитам разходката пред карането.

# 56
  • Germany
  • Мнения: 8 007
И аз съм от страхливите шофьори, особено ако трябва да карам по магистрала... Но най голям проблем ми е паркирането, особено с тези тесни паркоместа тук  ooooh! На тези Verkehrsübungsplatz, има ли вариант да се учиш да паркираш?

# 57
  • Мнения: 1 103
И аз съм от страхливите шофьори, особено ако трябва да карам по магистрала... Но най голям проблем ми е паркирането, особено с тези тесни паркоместа тук  ooooh! На тези Verkehrsübungsplatz, има ли вариант да се учиш да паркираш?

то и на паркинга пред супермаркета уикенда може  Peace
но за по-сигурно си взимаш една кола, която сама си паркира  Wink
големи реклами има на такива , голямо нещо Simple Smile

# 58
  • Мнения: X
Хаха... имало и други като мен значи. Аз също се каня съвсем скоро да карам шофьорски курс и също ме е страх, и също не горя от желание. Предпочитам по-екологичните начини за придвижване, но за спешни случаи е хубаво и аз да мога да карам. Чакам само да сменят времето, за да стане по-светло вечер, че ще ходя до съседното село пеша/с колело за теорията. В наше село не учат на автоматични скорости, а аз държа на такива да се уча за по-лесно и по-евтино. Joy  (Колата ни също е с такива и само с нея ще мога да се упражнявам допълнително). Задължителните часове наистина са малко и недостатъчно (5 Überlandfahrstunden zu je 45 Minuten, 4 Autobahnfahrstunden zu je 45 Minuten, 3 Beleuchtungs (Nacht) -fahrstunden zu je 45 Minuten). Вярно трябва да си гений, за да се научиш само с толкова. За преодоляването на страха ползвам разни алтернативни техники. Мен най-много ме е страх от карането по магистралите. Sad Само като гледам как не се спазват дистанции, как в последния момент се престрояват, как карат с 200+ км/ч... бррр. Ако не беше задължително, досега да съм станала шофьор. Успех на другарчетата по съдба! Peace

Нещо странично – наскоро съвсем случайно открих, че в Spotify има ужасно много детски дискове за слушане безплатно (Лилифее, Петсън и Финдъс, Кони, пожарникарят Сам, Лео Лауземаус, Ларс и още много, много други). А се бях наканила да купувам за хлапето, че вече се заслушва в такива неща. Спестих едно 50-60 евро. Mr. Green

# 59
  • Мнения: 1 097
Страхът при шофиране наистина се преодолява с практика.  Wink Преди 6 години имах само книжка от 15 години, но така и не бях карала след изпита. Тук стоях затворена 6 месеца и се налагаше мъжът ми да ме кара на лекар, на пазар, изобщо навсякъде. Накрая ми писна и започнах да се качвам по малко и да се упражнявам. Сега ежемесечно навъртам поне по 500 - 600 км. Ама с децата и на село, не става без кола.  Wink

Мони, аз сключих Riеsterrente миналата година. В момента плащам минимална вноска, като от държавата има допълнителни бонуси за всяко дете. Пенсията след време пак ще е малко, но засега като съм си вкъщи е по - добре от нищо. Размерът на вноската може да се променя, може да се избира периода на осигуряване и т.н.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт